IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

    Тез пари ще ги занесеш ли на онзи свят !?!?! утре е задушница, за какво са ти !?
    E какво да прави, да ги раздаде на бедните да си имат?
    Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
      Не аз не съм пример с това което правя. дори много неща които правя не бих посъветвал някой да ги прави защото съм разбрал че е имало и други начини. Много се надявам обаче да е важно това което казвам което към момента ми се струва че е вярно.
      Което означава, че сме се придвижили с още една крачка към мрачна епоха. Неофеодализъм. Кака се е оженила ...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

        Като много работиш - нямаш време да правиш пари.
        Като много четеш - нямаш време да мислиш.

        За второто - можеш да ме цитираш...ти ме вдъхнови)))
        Тез пари ще ги занесеш ли на онзи свят !?!?! утре е задушница, за какво са ти !?
        Не е препоръка... !!!
        "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
          Ще се изкeфиш и на другите му две книги:

          1. Изкуството на съблазняването (The Art of Seduction)
          2. Майсторстовото (Mastery)

          Като втората е доста пряко свързана с успеха
          Като много работиш - нямаш време да правиш пари.
          Като много четеш - нямаш време да мислиш.

          За второто - можеш да ме цитираш...ти ме вдъхнови)))

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение




            Много добра идея. Не може ли да говориш с някое училище или читалище да ти дадат безплатен терен за това? Предполагам, че това е най-скъпата част в начинанието.

            Между другото също като тебе смятам, че тези задачи са тъпи и демотивиращи точно за талантливи деца. Ако един седмокласник тръгне да се готви за подобен тест едва ли ще си каже, о математиката е толкова интересна и вдъхновяваща.
            Значи Мишо...математиката мойто момче не е да се готвиш за тест...и в процеса на подготовката за теста да се сетиш че математиката е интересна и вдъхновяваща. За това тази математика се учи цяла година а не 20 дена преди изпита. Изпита не е да те мотивира...а да разбере до колко си бил мотивиран цялата година.

            Изпита който и да е - никога не може да бъде напълно обективен....особенно под формата на тест.

            Ето тука е момента като не си съгласен с изпита...айде измисли някой иновативен начин...или поне идея как да се промени. Ей така ще се откроиш. А не с цитати.

            Щото такива хора дето само копат....това било тъпо онова било еди кво си...ами айде кажи кое е по добре. Като не си съгласен с нещо трябва да може да кажеш как да го подобриш иначе трябва да си мълчиш и нищо да не казваш а да се съгласиш и да играеш по музиката.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

              Що бе ти си вдъхновяващ пример, че може да стане. Ето те тука. Всеки тръгва от някаква отправна точка. Щом ти си успял, значи и други имат същия шанс. Не е ли така?
              Не аз не съм пример с това което правя. дори много неща които правя не бих посъветвал някой да ги прави защото съм разбрал че е имало и други начини. Много се надявам обаче да е важно това което казвам което към момента ми се струва че е вярно.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                И при двете крайности степента на свобода може да е изключително висока, но не е задължително.
                абсолютно верно. Когато си много напред имаш един вид свобода но други отговорности.....като си много назад имаш друг вид свобода поради липса на отговорности.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от П.Ф.Изеров Разгледай мнение
                  Да, нямам и не съм имал тази амбиция.
                  Добре че вички не са като теб ...щото нямаше на кво да кажеш това което каза. Липата на амбиция е крайна форма на егоизъм породена от липса на възможности.

                  Коментар


                  • Ще се изкeфиш и на другите му две книги:

                    1. Изкуството на съблазняването (The Art of Seduction)
                    2. Майсторстовото (Mastery)

                    Като втората е доста пряко свързана с успеха

                    Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                    Преди време излезе една много готина книга “48те правила на властта”, може и някой да я помни. Та там една от тезите беше, че умният човек следва постоянно да лавира между фалшивия морал на забраните в обществото и истинските си цели. Там е част от изкуството на успеха. Да не даваш сто процента от себе си на шефа например. Шефа по дефиниция е прасе.

                    Парите са само инструмент. Шапка свалям на натрупалите ги, но те са и наркотик. Карат те да се самозабравиш и да гледаш отвисоко на другите. Много опасно опиянение. Щото за някои работи просякът ще знае повече от теб.

                    Хорското мнение...пак опираме до лавирането с фалшивия морал и истинските ни цели. Има много варианти за справяне с хорското мнение.
                    Last edited by Money; 26.05.2018, 00:18.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Jazabel Разгледай мнение
                      Най вероятно народът който е формулирал такова съждение ще е един от последните по доходи.
                      Особено китайците ...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Jazabel Разгледай мнение

                        Най вероятно народът който е формулирал такова съждение ще е един от последните по доходи.
                        Най-вероятно човекът формулирал такова съждение по мъдрост доказала се във вековете,разсъждава с едната гънка на мозъка си и затова не може да схване истинския смисъл....

                        Коментар





                        • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                          Хай)).. дори да беше се случило, пак нямаше да е проблем, "истината лекува." ))) Не ставаше дума за едно или две деца.. как да ти обясня, имах идея преди време, също и желание, да се отделя и направя една готина школа по математика, безплатна за бедни (щото таланта се ражда и на бедна почва,))да не цитирам примери)) и с намерение да изкарва методично шампиони, алтруистично някак си , ))) не че се отказах, макар, животът и събитията да мачкат, но още някоя годинка, ще ми трябва и за малко финансова независимост, пък дано "не иде коня у ряката" дотогава ))) признах си тоя ми грех щото вече ми се изплъзна от езика та се случи да го споделя и с друг човек, а не виждам и да е лошо намерение. ... Те затова следя матурите а и други мат.неща. Не е съвсем за лична изгода. Щото някак ми се струва слабо нивото, а ми се е случвало да помагам на поизостанали деца и започваха да се справят, дори се проявяваха таланти някъде)), а после като не продължиха заниманията, и системата ги намачка и вече не се сещат да си прилагат талантите,(( ден да мине друг да дойде и добутат до абитуриентсвто, да гепят в една ръка цигарка, в друга бутилка и дий воле после в живота, ...а хармана широк пък чувах че и един от рапърите им ги подготвял с лафа: "като ме ударят- давам и другата буза, - вечна дружба на евросъюза"))) та да имат вариант за избиране, пък кой каквото си избере, нали знаеш, насила хубост не става, а друг Някой беше казал "любов и живот с пари не се купуват"
                          Много добра идея. Не може ли да говориш с някое училище или читалище да ти дадат безплатен терен за това? Предполагам, че това е най-скъпата част в начинанието.

                          Между другото също като тебе смятам, че тези задачи са тъпи и демотивиращи точно за талантливи деца. Ако един седмокласник тръгне да се готви за подобен тест едва ли ще си каже, о математиката е толкова интересна и вдъхновяваща.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                            Той народът отдавна го е формулирал: залудо работи, залудо не стой. Важен е процесът. Пък и има толкова много неща за вършене
                            Най вероятно народът който е формулирал такова съждение ще е един от последните по доходи.
                            Где нет вопросов - всегда есть ответ.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от П.Ф.Изеров Разгледай мнение

                              Моля да се придържаме към фактите: последно Стивън Хокинг каза, че, за съжаление, във физическото обяснение на света "Бог" е излишно, ненужно понятие.
                              Беше го казал предпоследно, пък след това беше казал, че има основания да го премисли и че другия вариант не е е за изключване
                              Не е препоръка... !!!
                              "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                                Що бе ти си вдъхновяващ пример, че може да стане. Ето те тука. Всеки тръгва от някаква отправна точка. Щом ти си успял, значи и други имат същия шанс. Не е ли така?
                                Мммм...Не знам Ванката какво мисли и даноне те тазочаровам но, ще прецизирам: Шансът е мултиплекс от числа. Свободата е, дати са развързани ръцете, пожелаеш ли нещо, да го сториш. Веднага. Другото са басни, да ме прощавате.

                                Коментар

                                Working...
                                X