IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

    Алонсо не си съвсем прав. Айнщайн отдавна е казал, че всичко е относително.
    Най-просто казано ако нямаш уважението на другите, няма да постигнеш кой знае какво.
    Не става въпрос да сравняваш ниски с високи. При хората е малко по-различно.
    Най-просто ако вземем два гаража превърнати в магазини, и хората си купят нещо скапано от единия, то бизнеса му няма да върви просто защото мнението на хората за него е че продава боклуци. Без значение какво мисли за себе си собственика.
    Той победителя е сам, но само във война,
    Правилен аргумент.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
      И понеже пак запалих мотора.....
      Замислете се чисто теоретично. Ако всички живееха заради обратната връзка, какво щеше да представлява един нормален разговор?
      Всеки щеше да твърди това което си мисли, че ще са хареса на другите, за да получи подходяща обратна връзка. Всеки щеше да казва това което трябва да каже а не това което мисли. Тогава всички щяха да лъжат и разговорите сами по себе си щяха да станат излишни. А дали "щеше" или всъщност то "е", всеки може да си прецени сам. Имаше една такава серия в онзи сериал, който каза Ив. Забравих му името. Дето живота на всеки зависеше от рейтинга на обратната връзка от другите.........
      Ако дойде подходящ момент ще кажа и за лъжата....кво мисля. Но не искам да разводнявам нещата сега. Всъщност няма никакво значение че някой лъже. Без значение дали лъже или не...той показва подсъзнателно начин на мислене което е над думите. А думите пък ...имат магическо въздействие. Един нормален разговор.....ще представлява нормален разговор както е в действителност.

      Например сега аз....подсъзнателно или даже съзнателно...искам да разбера чрез обратната връзка с вас....аз луд ли съм или съм на прав път в мислите си? Ако вие и всички други мислят че аз съм луд....и ми дадат силни аргументи...е възможно да се откажа да пиша това което пиша. Но ако обратната връзка с вас и с другите покаже че има сенс в мислите ми....това ще ми даде самочуствие ...да продължа. И току виж съм станал писател вместо да се занимавам с бизнес....което всъшност ми е една от мечтите които обаче не са оформени все още как да се сбъднат точно и дали има смисъл от това.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от vigilant Разгледай мнение

        +1 Много подкрепям. Но дори и това е частично вярно - и ти самия може да не се познаваш на 100% и в ред ситуации да откриваш нови неща, а от каква база на знание за теб другите ти слагат етикети? Може да съдят за постъпка, поведение в дадена ситуация и т.н., но инфото е недостатъчно за да каже някой: ти си ..... Прост пример, ако периодично дарявам да кажем 100-200 лв. , но никой не знае това, а на месец-два се напия на змей и извърша някоя простота, която всички видят то какъв съм аз? По-научно се е изразил уважавания от мен човек Шопенхауер ( да не се бърка с shopping hour) та по спомен казва, че човек е съвкупност от това което мислят другите за него, това, което той мисли за себе си и това което е.(нещо такова помня) , не казвайте какъв съм че не е уточнил пропорцията човека
        На мен пробелма ми е че човек няма никаква идея какво Е.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

          Хахаха ти си пич. Защо си ни го тикнал този среден пръст посред комуникацията само не разбрах .
          Средният пръст си е за БФБ, но някак странно приляга и на опитите ми да мисля опортюнистично.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

            ...само че, това мнение - доколкото е твое /в случая/ , е формирано от и в теб, на база ТВОЯ ПРОЧИТ НА „мен” ѝ моите действия и изказани съждения - та, ТОВА ТВОЕ МНЕНИЕ зависи, не по-малко, и от теб, като съставител. И, съответно, претенциите за обективност ... абе, и те са субективни. И „Рамките”, в които се поатавяме един-друг, и те. И аз не казвам, е или не е правилно, редно и т.н. Само отбелязвам ​​​​​​
            Има логика да си мислиш така. Има една разлика. че аз дълги години се занимавам с този проблем и се опитвам всячески да се абстрахирам от това да си създавам крайно менние за който и да е. Бях казал в другата тема на Мъней преди че....е от изключителна важност за мен в живота никой да не създава крайно менние за друг...а да наблюдава и реагира как този човек в действителност към даден момент се държи с него. Причините за това са че аз смятам че никога не можеш да опознаеш друг човек....всеки опит ти дава фалшива илюзия за сигурност в твойта преценка която може да ти бъде във вреда...както и че хората са различни при различни обстоятелства.

            Сега..дали винаги успявам да се абстрахирам - това е друг въпрос ...вероятно не...обаче се старая.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

              Толкова са много, че като се случи веднъж годишно ги дават по БТВ-то. И то не кой знае какви пари а например, телефон, който по принцип не струва нищо. В същото време, смятам, че няма нужда да обяснявам, колко много се краде в тая държава всеки божи ден. Каква е причината няма да коментирам ама си е факт.
              Ами ценностни системи, какво да правиш. Че се краде, краде се, но трябва ли да подражаваме на крадците? Който си краде, то си е за негова сметка-краткосрочно удоволствие и дългосрочно чистене на кармични връзки, в които се включват и поколенията. Ама той е сигурен, че ще осигури децата си.
              Знанието само по себе си не струва много, ако липсва въображение.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

                Ето това, червеното за мен е крайно грешно. Ако осъзнаеш, че червеното е грешно, ще осъзнаеш и много други отговори
                Да не би да твърдиш, че аз съм гъз, защото този форум смята, че аз съм гъз
                Знаеш ли защо вероятно ти мислиш че е грешно? Защото притежаваш самочуствие. Самочуствието пък е резултат от минали или настоящи успехи. Което ти дава свободата да си позволиш да мислиш самостоятелно извън това което ти казват. Т.е свободно да зашитаваш собственно мнение без значение какво мислят другите. И виждаш ли къде е ключа за бараката? Ти можеш да си позволиш да не обърнеш внимание на това че някой те мисли за гъз в този форум....но всичко заради което можеш да си го позволиш е в резултат на това че пак пред същото общество си доказал на себе си че не си гъз чрез успехите ти. Т.е доказал си на другите че не си гъз...много хора са видели че не си гъз...ти си придобил самочуствие и вече спокойно може да кажеш на някой друг...абе я си еби майката....дреме ми че ти ме мислиш за гъз.

                Което означава че въпреки че мислиш че червеното е погрешно ...това кеото мислиш е в резултат на червеното )

                Коментар


                • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                  Вожд не се става по желание, бройката на амбициозните лесно се саморегулира. По страшно е ако сме само индианци, без вождове, че тогава Алонсо пита защо са такива добивите на картофи..
                  Хахаха ти си пич. Защо си ни го тикнал този среден пръст посред комуникацията само не разбрах .

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                    А ако сме само вождове без индианци в групата?
                    Вожд не се става по желание, бройката на амбициозните лесно се саморегулира. По страшно е ако сме само индианци, без вождове, че тогава Алонсо пита защо са такива добивите на картофи..

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                      Няма такова нещо. Моралът е предписание за поведението на по-нискоранговите индивиди, което да намали конфликтите в групата и да ги запази, доколкото е възможно, от агресията на тези с по-висок ранг. Нищо вълшебно или универсално няма в него.
                      А ако сме само вождове без индианци в групата?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mia11 Разгледай мнение

                        Е сега, защо така обобщаваш? Малко ли примери има на върнати намерени / не откраднати/ пари?
                        Толкова са много, че като се случи веднъж годишно ги дават по БТВ-то. И то не кой знае какви пари а например, телефон, който по принцип не струва нищо. В същото време, смятам, че няма нужда да обяснявам, колко много се краде в тая държава всеки божи ден. Каква е причината няма да коментирам ама си е факт.
                        Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение


                          Един е той през десети век и друг през двадесети, но остава основното. Да различаваме, доколкото можем добро от зло. Иначе влизаме в едни дълбоки тресавища.
                          Няма такова нещо. Моралът е предписание за поведението на по-нискоранговите индивиди, което да намали конфликтите в групата и да ги запази, доколкото е възможно, от агресията на тези с по-висок ранг. Нищо вълшебно или универсално няма в него.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

                            Ако намерят милион ще го откраднат и без шапка невидимка, независимо какво твърдят. Просто такива са хората......
                            Е сега, защо така обобщаваш? Малко ли примери има на върнати намерени / не откраднати/ пари?
                            Знанието само по себе си не струва много, ако липсва въображение.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                              Да, биеш в посока
                              "ВОЙНАТА Е МИР
                              СВОБОДАТА Е РОБСТВО
                              НЕВЕЖЕСТВОТО Е СИЛА"
                              Донякъде си прав.

                              Бия, че не може да се разтягат моралните граници като дъвка без съответни наречи ги дори кармични последици. Моралът също е гъвкава категория и се мени с времето.

                              Един е той през десети век и друг през двадесети, но остава основното. Да различаваме, доколкото можем добро от зло. Иначе влизаме в едни дълбоки тресавища.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                                По-скоро, с ущЪрбен...
                                Добър пример е психопатът или социопатът. Там няма никой. Ни-кой. Те са много “успешни”. Обичат властта. Тотално безчувствени са. Банкери, политици, бизнесмени.

                                Много е добра темата на Ив. Шапка свалям.
                                Last edited by Selena; 30.05.2018, 17:19.

                                Коментар

                                Working...
                                X