IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

    Щото има директна заповед Не прелюбодействай.А има и друга не пожелавай.....на ближния си
    директна заповед.

    Кой е казал че БОГ е дал тази заповед?

    Всъщност какво е БОГ за теб? сериозно те питам.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

      Тц. Това беше отговор на друг коментар, който омаловажаваше моралните норми като нещо лежерно. Обаче важното е, че разбрах какво точно се опитваш ти да направиш.

      Ти се опитваш да помагаш при погрешно прилагане на криворазбран морал, който би попречил на индивида да израстне.

      Просто както я формулира в началото концепцията си за книга, поне за мен не беше съвсем избистрена.

      Пак давам пример, за да няма недоразумения. С времето моралните норми остаряват, защото обществото и потребностите му се изменят.

      Остаряла морална норма в западното общество е например да се търси “вина” при един развод.

      Или друга остаряла. Момата да е непорочна до брака.

      Т.е., ако някой се съобразява с тези вече остарели разбирания, би могъл да не е в най-добра позиция.

      Нещо такова ли имаш предвид или нещо друго?
      Няма такова понятие като грешен морал. За да има ...трябва да има базов морал който всички са приели и след това ако някой излезе от него да му казваме че е грешен морал. Само че това е невъзможно. Като частен случай възможно е да кажем при спазване строго на християнските, мюсолмантските...католическите и т.н. ценности и морал.

      Морала е строго индивидуален. Въпреки че изглежда като някакъв закон. Морала помага на хората да живеят по определен начин ...т.е да имат цел дори когато я нямат. Един вид сейфти плейс. Като църквата. Която играе ролята на почти безплатен психоаналитик.

      Концепцията за книгата не знам...аз почти съм я написъл. Така че концепцията съм я избистрил бая отдавна.

      Всеки има морал някакъв.

      Имай пред вид че морала е само една от близо 80 те пункта на които аз искам да се спра в книгата . Никой не бива да си позволява да налага своя морал на други. В частта за морала аз се опитвам да помогна на човека да определи сам своя морал като граници...защото може да ти се вижда странно....но ако трябва някой да напише точно кво аджеба спазва...ще разбере че това не е никак лесно. Т.е човек даже не осъзнава на каква база стъпва в живота си. Той инстинктивно знае някакви неща.....къде ги спазва къде не...къде смята че ги спазва...Мен ме интересуват обаче неговите граници. След това.... да му дам теми за размисъл около тези граници...и в зависимост от неговия личен живот той да прецени кво да прави.

      Това което каза...остарял морал...чакай кво означава това? Как да приемем нещо за миродавно ако то се променя? Щом обществото и потребностите променят морала..следва и че човек спрямо развитието си трябва да го променя и в това няма нищо лошо. Това ми е идеята. Не аз да променям морала...на някой а той самия да прецени кво иска да промени като му покажа евентуалните ограничения в които живее.

      И с твоя Йовков. Как да разберем..дали морала да си българин патриот и да уважаваш историята си...и да четеш Йовков...за теб е актуално а за някой друг остарял морал на фона на глобализацията в света?

      И т.н.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение
        А ,четвъртата власт????? Много хора тук ще се изцепят че само за парлама и пак обслужва йерхичната структора.
        Не разбрах. Какво за нея? В сегашния ѝ вид тя е тотална парлама. Просто гледай кой е собственик на медията. Само малки независими блогове още удържат фронта. Благословени да са технологиите и интернет, които го позволяват.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

          Дори да е един- ще предизвика реакция само от хората, които се възприемат за по-високорангови от него. А тези с палките идват не заради "наложените закони от установените морални ценности", а за да поддържат текущата йерархична структура в обществото, за доказателство виж различното им поведение в зависимост от ранговете на престъпника и жертвата.
          А ,четвъртата власт????? Много хора тук ще се изцепят че само за парлама и пак обслужва йерхичната структора.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

            Аууу, настъпиха те по чувстителният мазол?

            Що?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение

              А ти ? Ако не, влизаш ли в цървата въпреки това? По принцип ако не вярваш би било загуба на време да влезеш в църква... би било интересно да чуя отговора...
              Аз ще кажа....ама що ти не казваш

              Коментар


              • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

                Възмутени са не от кражбата, а от ниския ранг на крадците, представи си реакцията им ако крадците са групичка от СЗ или енимълс, май ще е доста различна
                Никога не забравяй че върховното Правосъдие го раздава Господ.Той забавя понякога ама никога не забравя

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

                  Ти в БОГ ли вярваш или религията?
                  В Бог..Той е един религии колко искаш.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

                    Само не разбрах що е незаконно да имаш любовница. Автора май е бил....як моралист.
                    Щото има директна заповед Не прелюбодействай.А има и друга не пожелавай.....на ближния си

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                      Дори да е един- ще предизвика реакция само от хората, които се възприемат за по-високорангови от него. А тези с палките идват не заради "наложените закони от установените морални ценности", а за да поддържат текущата йерархична структура в обществото, за доказателство виж различното им поведение в зависимост от ранговете на престъпника и жертвата.
                      Доста точно. Ето един пресен пример на казвам ти дъще, сещай се снахо.
                      Снимка Би Ти Ви<br>Финансистът Уилям Браудър – основател на британския инвестиционен фонд „Хърмитидж кепитал мениджмънт“, съобщи, че е бил арестуван днес от испанската ...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

                        Дори да е един- ще предизвика реакция само от хората, които се възприемат за по-високорангови от него. А тези с палките идват не заради "наложените закони от установените морални ценности", а за да поддържат текущата йерархична структура в обществото, за доказателство виж различното им поведение в зависимост от ранговете на престъпника и жертвата.
                        Ми не е точно така, как се кнтролират тълпи и маси, разпръскват се, а защо, защото когато са заедно са силни и взаимно си дават увереност. Ако си забелязал един да извика и другите започват. Един да хвърли предмет скоро летят камани от всички. Та ранга е нищо пред масата... един е дотатъчно да му избие баланса и високопоставения йерархически ке иде зян за отрицателно време...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                          Не мога да разбера...защо говориш ...как някъде липсава морал. Няма такъв случай в нито едно общество при никой човек.
                          Ако визираш няккаъв конкретен морал...който е еталон и от там на там...всичко което е различно не е ок...дефинирай кой е тоя морал? За да имаме отправна точка.
                          Тц. Това беше отговор на друг коментар, който омаловажаваше моралните норми като нещо лежерно. Обаче важното е, че разбрах какво точно се опитваш ти да направиш.

                          Ти се опитваш да помагаш при погрешно прилагане на криворазбран морал, който би попречил на индивида да израстне.

                          Просто както я формулира в началото концепцията си за книга, поне за мен не беше съвсем избистрена.

                          Пак давам пример, за да няма недоразумения. С времето моралните норми остаряват, защото обществото и потребностите му се изменят.

                          Остаряла морална норма в западното общество е например да се търси “вина” при един развод.

                          Или друга остаряла. Момата да е непорочна до брака.

                          Т.е., ако някой се съобразява с тези вече остарели разбирания, би могъл да не е в най-добра позиция.

                          Нещо такова ли имаш предвид или нещо друго?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                            Щото е доста стар вица. От времето, когато си е било незаконно .
                            ахааа.. някакъв друг морал...прозира.

                            А ако сега е законно...и дойде време пак да е незаконно...кое ще е правилния морал?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение

                              Групичка е доста по различно от един и все пак след морала идва закона. И кат стане патаклама идват едни робокопи с палките и пак въдворяват ред. И те са функция на обществото в частност наложените закони от установените морални ценности..
                              Дори да е един- ще предизвика реакция само от хората, които се възприемат за по-високорангови от него. А тези с палките идват не заради "наложените закони от установените морални ценности", а за да поддържат текущата йерархична структура в обществото, за доказателство виж различното им поведение в зависимост от ранговете на престъпника и жертвата.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

                                Само не разбрах що е незаконно да имаш любовница. Автора май е бил....як моралист.
                                Аууу, настъпиха те по чувстителният мазол?

                                Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                                Коментар

                                Working...
                                X