IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Абе, като пишем за успех, днес си купих някакъв много скъп финландски черен мрамор за една холна масичка в един имот. Какво му е специфичното?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
      Междудругото...сега почвам да си мисля....че ще приема всякакви идеи по този въпрос

      Как да разберем без да говорим Х часа с някой....дали този човек ще ни пасне или не?

      Например аз и Мъней...сме на различни планети....аз и алонсо...мислим подобно.

      Как да установим...това нещо по принцип?
      Принципно с тях си говорил Х часа и си го разбрал
      Ако може да уточниш за мен - идеята е без никаква вербална комуникация ли да се разбере?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

        Напротив...аз имам цел...по малко казвам кво мисля.

        Но това е конкретен въпрос и някой може да има идея как това да стане.

        Допускаме че е възможно....и ако допуснем това как да стане ?
        Еми може да се опреш на народната мъдрост: По дрехите посрещат...
        Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от П.Ф.Изеров Разгледай мнение

          Мисля, че не ме питаш, а представяш целта си.

          А ако ме питаш - не ме питай, как да си прав, питай ме къде не си прав; според мен. ☺️
          Напротив...аз имам цел...по малко казвам кво мисля.

          Но това е конкретен въпрос и някой може да има идея как това да стане.

          Допускаме че е възможно....и ако допуснем това как да стане ?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
            Междудругото...сега почвам да си мисля....че ще приема всякакви идеи по този въпрос

            Как да разберем без да говорим Х часа с някой....дали този човек ще ни пасне или не?

            Например аз и Мъней...сме на различни планети....аз и алонсо...мислим подобно.

            Как да установим...това нещо по принцип?
            Мисля, че не ме питаш, а представяш целта си.

            А ако ме питаш - не ме питай, как да си прав, питай ме къде не си прав; според мен. ☺️

            Коментар


            • Междудругото...сега почвам да си мисля....че ще приема всякакви идеи по този въпрос

              Как да разберем без да говорим Х часа с някой....дали този човек ще ни пасне или не?

              Например аз и Мъней...сме на различни планети....аз и алонсо...мислим подобно.

              Как да установим...това нещо по принцип?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

                От сега...натам...си мисля че по добре ако задам следващ въпрос...никой да не публикува отговора в темата...а да си го запише някъде...сам и след известно време като кажа резултатите от моето проучване сред други хора самия човек да каже....дали попадайки в съответната социална група в кято е....която той си знае...резултатите които аз съм получил са верни или не. Без да коментира нито социалната си група нито да публикува отговора...прсото ДА или НЕ.

                Кво мислиш?
                Съвсем научен подход, може да се окаже коректно изследване. ☺️
                Ще участвам като пациент.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от П.Ф.Изеров Разгледай мнение

                  Благодаря за доверието.
                  Но аз съм добър, може би, само в анализа (критиката), а в синтеза (идеите) май ме няма.

                  ​​
                  Нищо де...помисли.....

                  Как да разберем без да говорим Х часа с някой....дали този човек ще ни пасне или не?

                  Например аз и Мъней...сме на различни планети....аз и алонсо...мислим подобно.

                  Как да установим...това нещо без да говорим много

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение



                    Ако имаш идеи.....добре дошъл в екипа...ще те включа)))
                    Благодаря за доверието.
                    Но аз съм добър, може би, само в анализа (критиката), а в синтеза (идеите) май ме няма.

                    ​​

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от П.Ф.Изеров Разгледай мнение
                      Много сложна задача, и не е ясно за мен дали въобще е решима.

                      Не мислиш ли, че създаденият от вас тест вече е филтър, защото може да сте му дали наклон нанякъде, без самите да го осъзнавате?

                      Ще коментирам още този твой пост.
                      Разбира се че мисля. Но дали ние сме умни...или имаме късмет или не знам...но задачата не е толкова сложна защото хората въпреки своята комплексност са подобни.


                      Но аз не претендирам...че ще оценя човек..в този проект правилно по отношение начина на мислене. Това не е задачата. Няма понятие като ПРАВИЛНО мислене пък и кой съм аз да кажа някой дали е прав или не?

                      Аз искам да открия....ако имам 100 човека или много повече....кои двама от тях или повече имат подобен начин на мислене и мироглед и отношение към заобикаляшия свят и проблеми.

                      простичко ...искам да установя мога ли да открия кои хора ще си пасват помежду си...и ще се разбират без думи...и кои са тотално противоположни по начин на мислене...без значение какъв е тоя начин на мислене.

                      Ако имаш идеи.....добре дошъл в екипа...ще те включа)))

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от П.Ф.Изеров Разгледай мнение
                        Не четох нарочно до сега темата.

                        Отговарям на въпроса "Кои са трите добрини, за които съжалявате, че не сте свършили?"
                        Което помня сега:
                        1. Приятелка на майка ми се мята между входовете на блока, очевидно ѝ трябва спешна помощ от човек. Звънна и на моя звънец, а аз се направих, че ме няма.
                        2. Просяците: закъснявайки за концерт в Консерваторията, по пътя видях просяк, около 30 годишен, протегнал срамежливо ръка. Подминах го, понеже ги знам фалшивите просяци. Но, по пътя към залата, си го превъртях в главата - мамка му, това момче, чисто облечено с изтъркани дрехи, протягящо със срам ръка, с червени бузи от срам... върнах се и му сложих един лев в ръката.
                        3. Може би трябваше на младини да дам повече усилия за себе си. Но ме мързеше и ме мързи.
                        ​​​​​​
                        Като каза за просяка да ти кажа една моя история.

                        Разхождам се по витошка. Всички просяци ги познавам щото се разхождам почти всеки ден. Отношението ми към просяците е подобно на твоето...поради фалшивите такива..дето даже някой познавам. Има един уж болен носи докумнети...веднъж е епилптик...друг път друго......който има едно качество не помни....щото през ден ме спира...и разказва различна история....и аз му викам нали каза вчера друго......ако викам още един път ме спреш наистина ще се разоблееш...и той пак на следващия ден. Може да е болен ама от друго.

                        Та веднъж 200 метра след ъгала на витошка и патриарха...в посока шератон...как си вървя и ме спира една жена на около 35...и вика моля те дай ми някой лев...и там казва нещо...аз без да се замислям...и отказах...тя продължи в обратна посока към патриарха. Вървя още 200 метра и си мисля...ами ако наистна тази жена има нужда от пари...и ме хвана съвестта,....викам аз тая не я познавам от просяците може да е истинска нуждата и...и викам ебати простака съм....и представи си реших да се върна ...ама тя не стои а върви на някъде си....

                        Шанса да открия тази жена след като тя върви където си върви а аз съм се сетил да и дам пари 5 минути след това...е почти нулев при положение че нямам идея на къде е тръгнала. Но аз си викам нали се разхождам кво значение има къде....ще се върна...и се върнах...и на патриарха реших да завия към попа...и си вървя вече почти до попа съм стигнал....с почти никаква надежда...и в един момент не мога да повярвам същата жена върви срещу мен...от попа по патриарха към витошка...т.е връща се...почти се разминаваме ...тя не ми обръща внимание нито ми иска пари....и аз я спирам и казвам извинявайте вие ли ми искахте пари преди малко....на витошка и тя казва да трябват ми 5 лева......защото еди кво си...и аз и дадох 20 лв.

                        Шанса това да се случи ми се виждаше нулев.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение


                          Сега разбирам че този въпрос не трябва да се задава и публикува публично и тук е проблема. Защото от малкото отговори личи тотална разлика с отговорите които дават хора на които този въпрос е зададен лично и отговора е казано че няма да се публикува публично а само ще анализира от екипа за целите на изледването. Когато има публика пред която трябва да се отговори на този въпрос нещата се променят несъзнателно.



                          Кво мислиш?
                          Да, така е. Макар и да мисля едно и също, с различни хора отговорът ми е различен, не като лъжа, а като стремеж да донеса най-точно мисълта си.
                          Ако трябва да отговарям на цяла група, там пък е много скопено, сухо, за да съм сигурен, че няма неправилно разбиране у групата и при всеки от нея.
                          Но тук отговарям лично на теб, на твоите въпроси.
                          Last edited by П.Ф.Изеров; 02.06.2018, 17:14.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                            Нормално...начина на мислене става ясен при дълга комуникация с даден човек. Но в реалността няма как да говориш със всеки толкова дълго...а моята цел в другия проект е да хвана хора по някакъв начин които имат сходен начин на мислене. Така че в резултат тръгнахме в посока да създадем тест за определяне на база за начина на мислене на определени хора. И още по-сложната задача да превърнем този начина на мислене в математика...т.е да можем да сравним хората автоматично.

                            Кво мислиш?
                            Много сложна задача, и не е ясно за мен дали въобще е решима.

                            Не мислиш ли, че създаденият от вас тест вече е филтър, защото може да сте му дали наклон нанякъде, без самите да го осъзнавате?

                            Ще коментирам още този твой пост.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от П.Ф.Изеров Разгледай мнение
                              Не четох нарочно до сега темата.

                              Отговарям на въпроса "Кои са трите добрини, за които съжалявате, че не сте свършили?"
                              Което помня сега:
                              1. Приятелка на майка ми се мята между входовете на блока, очевидно ѝ трябва спешна помощ от човек. Звънна и на моя звънец, а аз се направих, че ме няма.
                              2. Просяците: закъснявайки за концерт в Консерваторията, по пътя видях просяк, около 30 годишен, протегнал срамежливо ръка. Подминах го, понеже ги знам фалшивите просяци. Но, по пътя към залата, си го превъртях в главата - мамка му, това момче, чисто облечено с изтъркани дрехи, протягящо със срам ръка, с червени бузи от срам... върнах се и му сложих един лев в ръката.
                              3. Може би трябваше на младини да дам повече усилия за себе си. Но ме мързеше и ме мързи.
                              ​​​​​​
                              Благодаря ти.

                              Въпроса обаче не беше "за които съжелявате" и имаше един друг въпрос "защо това са добрини"

                              Сега разбирам че този въпрос не трябва да се задава и публикува публично и тук е проблема. Защото от малкото отговори личи тотална разлика с отговорите които дават хора на които този въпрос е зададен лично и отговора е казано че няма да се публикува публично а само ще анализира от екипа за целите на изледването. Когато има публика пред която трябва да се отговори на този въпрос нещата се променят несъзнателно.

                              Всъщност след като почти свърших моята книга...се хванах с един проект и създадох едно малко екипче преди няколко месеца по друга тема където начина на мислене също е в основата на проблема. И на база на това което аз бях измислил за моя проблем що се отнася до книгата....с този екип решихме да помислим за създаването на кратък начин за определяне на начина на мислене на хората.

                              Нормално...начина на мислене става ясен при дълга комуникация с даден човек. Но в реалността няма как да говориш със всеки толкова дълго...а моята цел в другия проект е да хвана хора по някакъв начин които имат сходен начин на мислене. Така че в резултат тръгнахме в посока да създадем тест за определяне на база за начина на мислене на определени хора. И още по-сложната задача да превърнем този начина на мислене в математика...т.е да можем да сравним хората автоматично.

                              Това не е никак лесна задача но резултатите ми показват че не е невъзможна. Разбира се че не може да има 100% праивлност в резултата но над 70 е супер. А сега изглежда че е над 80 но с много малко хора изследвани.

                              Тоя въпрос не е лчино мой...а е дело на екипа.

                              От сега...натам...си мисля че по добре ако задам следващ въпрос...никой да не публикува отговора в темата...а да си го запише някъде...сам и след известно време като кажа резултатите от моето проучване сред други хора самия човек да каже....дали попадайки в съответната социална група в кято е....която той си знае...резултатите които аз съм получил са верни или не. Без да коментира нито социалната си група нито да публикува отговора...прсото ДА или НЕ.

                              Кво мислиш?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

                                Ето това ми е основният проблем. Как да си кажа мнението по някакъв въпрос и да съм сигурен, че няма да бъде прието лично. Искам да говоря на теория и да чуя защо не съм прав по даден въпрос? Не за друго а защото не съм съвсем убеден в мнението си.Иначе нямаше да го напиша въобще. Нямам никакво желание да нанасям обиди или да характеризирам някой от участниците в темата. Интересуват ме само факти и мнения. За жалост обаче очевидно не мога да докажа намерението си. Вероятно отстрани изглежда, че пиша за да раздавам акъл или да се правя на нещо си. Та така. За децата няма да си казвам мнението защото хептен няма да се разберем
                                Не бе, не се тревожи. Не съм се засегнал. Изобщо. Пък и съм сигурен, казваш истината. За изглеждането отстрани - да, така изглежда. И? Чудо голямо. Това тук е доста безобидна „територия”.
                                Last edited by Pyramid; 02.06.2018, 16:17.

                                Коментар

                                Working...
                                X