IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение
    Не винаги правиш това , което можеш.
    Т.е. мислиш, че можеш много повече, ама не го правиш. Ама това, че мислиш не значи, че можеш

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

      ако не ме лъже паметта говориш за някаква компания в БГ където си намерил стойност. Може...но на местна почва при липса на реален пазар който да изкриви оценката ка компаниите....всичко е възможно.
      Виж Алонсо...невъзможни неща няма. Не осъждам инвестирането в стойност нито пък в растеж. Само казвам че относно световните пазари....това е почти невъзможно за обикновен човек на практика . Щото няма информация не за друго.Нищо повече.

      виж сега GE...падна от Дау...след 110 години...кво има там...стойност има ли? Как ще разбереш...ако ти дам да прочетеш кво мисли един от анализаторите...и за какво мисли така може и да разбереш нещо...и пак няма да разбереш нищо 100%...а без него пък?

      стреса е интересно нещо...

      Някой намират стреса в бизнеса.....други в липсата на бизнес.....

      Не трябва да се приема за даденост че бизнеса носи стрес а липсата му носи безстресов живот. Дори напротив...ежедневните несгоди поради липса на средства са много по голям стрес от стреса на риска който поемаш понякога.
      Не само за БГ, въпреки че предимно в БГ бръмча. Например по едно време капитализацията на Рено беше 1/3 от акциите им в Нисан и Даймлер.
      Помня че купих форд на 2-3 долара и след няколко месеца ги продадох на 20. Бяха паднали заради незнайно каква логика покрай кризата на ГМ.
      А за БГ ако взема да ти приказвам, че беше пълно с акции 2-3 пъти повече КЕШ от капитализацията си и то с други ликвидни активи и БЕЗ задължения. Такива неща.
      А за стреса и аз това казвам. Новото на стрес е индивидулано за всеки. Това е причината, хората да не те разбират като има казваш как да вадят повече кинти. Просто това е над техния праг и за тях стреса е голям. Тоест те те разбират, но не са готови да платят цената на тези кинти
      Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

        В действителност си това, което можеш, а можеш това, което правиш. Всичко друго са алабализми и фантазии..
        Абсолютно!

        Фантазиите са хубаво нещо, но ако човек не започне да работи по реализирането им си остават фантазии

        Коментар


        • Не винаги правиш това , което можеш, и не винаги можеш това което правиш.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

            Сигурно нищо няма. Има вероятности.

            ами айде да видим кой ще разбере какво е в действителност?
            В действителност си това, което можеш, а можеш това, което правиш. Всичко друго са алабализми и фантазии..

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
              раждаме се някакви си....или първите 7 години се формираме някакви си... И това е казваш....квото е станало първите 7 години е за цял живот.
              Съвсем правилно си ме разбрал. Личното ми мнение е, че се формираме по определен начин. Макар да има и теории, че някои от елементите на 4-буквието : ) се формират още в утробата. Ако питаш за генетична зависимост на типа, към момента няма доказателство за такава.

              Ами хубо ами ако първите 7 години си попаднал на родители дето са ти ебали майката....и се та неправили еди къв си..ти си обречен така ли?

              Например циганче...до 7 години - никакво възпитание...ами ако го вземе едно кралксо семейство да кажем това циганче и след 7 години го възпита...образова ..научи на други обноски и т.н...ще се промени ли то или ще си остане квото си е било?
              И марсианци да го вземат, пак цигане ще си остане. Но това няма нищо общо с типологията.

              Можеш да се учиш, да усвояваш различни умения, да се развиваш и т.н. но типа си остава неизменно ядро на същността ти. Типът е коритото, а реката е личността. Може реката да има вълни, бентове, водопади и т.н. но няма как да се движи извън коритото си. Капиш?

              Типа е свързан с възприятието на света около нас. Представи си че сме съседи, но къщите ни /типовете/ се различават значително по архитектура - ти имаш огромни прозорци към улицата, а моите са обърнати в друга посока и през тях виждам гора и река. Ти също можеш да ги видиш, но през други - малки и змъглени прозорчета, които се намират в мазето или на тавана на дома ти. В резултат, ти живееш на шумно и оживено място, а аз на тихо и спокойно. Всъщност, разликата е само в сетивата ни /архитектурния ни модел/.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                Ако така разсъждаваш, никога няма да знаеш кой си ти.
                Няма да знаеш, защото никога няма да си сигурен какво мислят хората за теб.
                Няма да си сигурен, защото хората мислят едно а говорят друго.
                Така че пак помисли
                Сигурно нищо няма. Има вероятности.

                ами айде да видим кой ще разбере какво е в действителност?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

                  Търсел си стойност. А намирал ли си ? Щото аз съм намирал. Имам много инвестиции с 500 - 5000 % печалба. И това само от стойност. Да намеря нещо подценено не е толкова трудно за мен. Та по принцип е възможно инвестирането в стойност и това съм си го доказал много пъти. При теб ако не се е получило е друга тема, защо не се е получило. В същото време знам че ти се е получавало и се чудя защо толкова осъждаш инвестирането в стойност.
                  За растежа. Ако търсиш растежа, след като се е случил си прав. Номера е да видиш растежа преди да се случи. Може и с хеликоптери да смяташ отчета, преди да е излязъл а може и да гледаш продуктите и на база на продуктите да преценяваш дали ще има ръст на продажбите или не, както правя аз. За щастие пазара е доста динамичен и винаги могат да се търсят движения.
                  Кой какво може да си позволи? Общо взето това е най-важното и интересното. Дали човек притежаващ примерно 5 милиона може да си позволи да спре да прави пари според теб? Въпрос на приоритети. А точно тези приоритети са предмет на тази тема.
                  Това със стреса също е много важен въпрос. Как да намерим равновесието между прекалено големият стрес и прекалено малкия, защото и двата варианта за мен не са ОК?
                  ако не ме лъже паметта говориш за някаква компания в БГ където си намерил стойност. Може...но на местна почва при липса на реален пазар който да изкриви оценката ка компаниите....всичко е възможно.
                  Виж Алонсо...невъзможни неща няма. Не осъждам инвестирането в стойност нито пък в растеж. Само казвам че относно световните пазари....това е почти невъзможно за обикновен човек на практика . Щото няма информация не за друго.Нищо повече.

                  виж сега GE...падна от Дау...след 110 години...кво има там...стойност има ли? Как ще разбереш...ако ти дам да прочетеш кво мисли един от анализаторите...и за какво мисли така може и да разбереш нещо...и пак няма да разбереш нищо 100%...а без него пък?

                  стреса е интересно нещо...

                  Някой намират стреса в бизнеса.....други в липсата на бизнес.....

                  Не трябва да се приема за даденост че бизнеса носи стрес а липсата му носи безстресов живот. Дори напротив...ежедневните несгоди поради липса на средства са много по голям стрес от стреса на риска който поемаш понякога.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение

                    Типовете са заложени. Приеми че не се променят след 7-мата година. Действително, могат да се променят при определени обстоятелства - примерно, шизофрения. Човек може да опознае и да разбере силните си и слаби страни и да извлече полза от силните и да приеме слабостите си, без да се насилва да се променя. /Примерно, аз нямам талант за художник, но с достатъчно гърч и средства, мога да стана посредствен такъв. Защо да не бъда брилянтен инженер, ако имам заложбите за това.../

                    Допускате грешка, като смятате че типовете са начин на мислене. Те са начин на светоусещане и възприятие.
                    глупости

                    това с художника не е пример......за личностен тип...обърка заложбите и таланта с типа човек.

                    раждаме се някакви си....или първите 7 години се формираме някакви си... И това е казваш....квото е станало първите 7 години е за цял живот.

                    Ами хубо ами ако първите 7 години си попаднал на родители дето са ти ебали майката....и се та неправили еди къв си..ти си обречен така ли?

                    Например циганче...до 7 години - никакво възпитание...ами ако го вземе едно кралксо семейство да кажем това циганче и след 7 години го възпита...образова ..научи на други обноски и т.н...ще се промени ли то или ще си остане квото си е било?

                    Коментар


                    • https://www.forbes.com/sites/cameron.../#5551b05ae07f Employees Who Stay In Companies Longer Than Two Years Get Paid 50% Less

                      Очевидно лоялността пречи на успеха

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                        За мене тази тема показа предимно какви страхове се въртят в главите/сърцата на пишещите (имам предвид тези, които взимат темата по-насериозно и изключвам dddd, който пише чисто логично и аналитично), отколкото да дава някакви полезни насоки за успеха
                        Темата е по-скоро философска, не да „продава” каквото и да е.
                        ...уж.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Iva66 Разгледай мнение
                          Както виждам,снощи сте "счупили"клавиатурите...

                          Коментар


                          • За мене тази тема показа предимно какви страхове се въртят в главите/сърцата на пишещите (имам предвид тези, които взимат темата по-насериозно и изключвам dddd, който пише чисто логично и аналитично), отколкото да дава някакви полезни насоки за успеха

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                              Мен повече ме интересува тъмната страна на силата, затова. Тук некой известни и оказали влияние не се виждат. Примерно Тимур Ленг, Дракула, Нерон, Калигула, Хитлер, Сталин, Пол Пот. Или пак надянахме розовите очила.
                              Моля рановесието да сподели и не само той.
                              Тамерлан - ESTP
                              Дракула - ESTP или ISTJ
                              Нерон - ENFJ
                              Калигула - ENFJ
                              Хитлер - ENFJ
                              Сталин - ISTJ
                              Пол Пот - ISTJ

                              П.С. все от един дол дренки...
                              Last edited by Ender; 20.06.2018, 14:11.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от П.Ф.Изеров Разгледай мнение
                                Или са омазнили тъчскрийна.
                                )

                                Коментар

                                Working...
                                X