IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

    ти не знаеше ли?
    Чел съм и двата завета няколко пъти, но не бях обърнал внимание на това.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от П.Ф.Изеров Разгледай мнение
      Да, в мн. число е. И това е първият път, когато думите му су отнасят към него.
      Не знам... Освен - това да е трудност или особеност на превода? Или пък - понеже са света троица во едино?
      не е превода.

      Светата троица ок....това е обяснението на много религиозен народ...ама по НАШ образ и подобие? По кой наш? На БОГ..на Духа?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от П.Ф.Изеров Разгледай мнение

        Чакай да я отворя, да видя така ли пише...
        ти не знаеше ли?

        Коментар


        • Да, в мн. число е. И това е първият път, когато думите му се отнасят към него, за негово желание.
          Не знам... Освен - това да е трудност или особеност на превода? Или пък - понеже са света троица во едино?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
            някой знае ли защо в Битие от Библията.....ред 26 пише:

            26. След това рече Бог: да сътворим човек по Наш образ, (и) по Наше подобие; и да господарува над морските риби, и над небесните птици, (и над зверовете) и над добитъка, и над цялата земя, и над всички гадини, които пълзят по земята.

            ключовата дума е СътвориМ.

            Нали Бог дотогва той твори....за кво множественно число говори писателя...ала Моисей.
            Чакай да я отворя, да видя така ли пише...

            Коментар


            • някой знае ли защо в Битие от Библията.....ред 26 пише:

              26. След това рече Бог: да сътворим човек по Наш образ, (и) по Наше подобие; и да господарува над морските риби, и над небесните птици, (и над зверовете) и над добитъка, и над цялата земя, и над всички гадини, които пълзят по земята.

              ключовата дума е СътвориМ.

              Нали Бог дотогва той твори....за кво множественно число говори писателя...ала Моисей.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение


                Бих споделил и други циклични зависимости като слънчевите изригвания, но ще ни обявят за астролози. Теб вече те нарочиха у темата с кръчмата, че практикуваш нетрадициони занаяти.
                За мен са точно традиционни. Защото се практикуват вече от няколко поколения. Арахната периодически отправя по някой апел свързан де с казана ми, де със змиите и гущерите, които си отглеждам като домашни любимци, ама засега клиентелата на Кръчмата не му се вързва.

                П.П. Новолунието е най-подходящото време за повечето ритуали. Тогава са ми редките моменти на равновесие
                Last edited by tnm; 20.06.2018, 22:32.
                Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                Мечо

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                  Добре, не внимавай. Отдай се на хюбриса тогава



                  вие евреите кат сте написали библията как ви отърва...и сега кво трябва да слушаме цял живот ли?...да не се отдаваме на хибрюса

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                    Но зависят от пролетта и есента. Нивото на хормоните и по-точно на тестостерона.

                    П.П. Има и мъже, които страдат от безсъние заради пълнолунието. А недоспиването всякак може да те извади от равновесие.
                    И аз спя по-малко при пълнолуние. Не ми пречи, не мисля, че ми влияе на цикъла.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                      И не само. Такивата неща се случват дори и по пълнолуние и новолуние.

                      П.П. Хормонален баланс му се вика.

                      Бих споделил и други циклични зависимости като слънчевите изригвания, но ще ни обявят за астролози. Теб вече те нарочиха у темата с кръчмата, че практикуваш нетрадициони занаяти.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от П.Ф.Изеров Разгледай мнение
                        При жените.
                        Мъжете не зависим от луната или слънцето.
                        https://m.youtube.com/watch?v=0ZqDFxBCvgk
                        Но зависят от пролетта и есента. Нивото на хормоните и по-точно на тестостерона.

                        П.П. Има и мъже, които страдат от безсъние заради пълнолунието. А недоспиването всякак може да те извади от равновесие.
                        Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                        Мечо

                        Коментар


                        • Добре, не внимавай. Отдай се на хюбриса тогава


                          Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

                          тоя тип мислене ми е познат до болка.....когато някой почва изречението с ВНИМАВАЙ.

                          Ако знаеш колко много говори това за човека.....

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от П.Ф.Изеров Разгледай мнение
                            При жените.
                            Мъжете не зависим от луната или слънцето.
                            https://m.youtube.com/watch?v=0ZqDFxBCvgk
                            Но зависите от жените, та така погледнато и вие зависите от луната и слънцето

                            Коментар


                            • Тоя тип мислене и на мене ми е познат. Решаваш си нещо, което е изгодно за твоето Его и си го повтаряш докато се самоубедиш

                              Разбира се, че не си променям мнението всеки ден като тебе, но то си има причина да сме много различни в това отношение

                              Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

                              Разбира се че знам. Не само че знам. Затова и сега не правя това което правех преди. И в бизнеса и в личния живот и т.н. И в стремежа ми да се развивам.

                              Само че ти се концетрираш на премерения риск.... което пък ти пречи да се променяш.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                                Ама внимавай, че хората лесно се самозабравят. И при тебе като голям шеф рискът от самозабравяне е много висок. А самозабравянето и самонадценяването могат да са пагубни

                                Сигурно си прав, че ние сме лузъри, защото сме се самоподценявали. Но помисли и върху другата страна на медала



                                тоя тип мислене ми е познат до болка.....когато някой почва изречението с ВНИМАВАЙ.

                                Ако знаеш колко много говори това за човека.....

                                Коментар

                                Working...
                                X