IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

    А, той безос не пие бира на бордюра пред затворена селска кръчма

    Не се знае. Има ексцентрични хора и може да реши точно с мен да си я пие на бордюра

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение

      Ей затова нема да пиеш бира с Безос. Имало си просто обяснение.
      А, той безос не пие бира на бордюра пред затворена селска кръчма

      Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Lelq Разгледай мнение

        Аз имам на село, ама селската кръчма отдавна е затворена
        Ей затова нема да пиеш бира с Безос. Имало си просто обяснение.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение

          Абе... тука всички ли имате къщи в Аспен?!
          Аз имам на село, ама селската кръчма отдавна е затворена

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение

            Какво стана с двойния връх на софикса...? Че вече за компенсация говорим. Променила си очакванията?
            Спокойствие и само спокойствие, както е казал героя
            Има връхче, има второ, стана двойно очертано, но време беше нужно, да се появи картинката нале !? ; а и пропорционално време има, докато се промени (предположение) )) Така, че (за мен е) ситуация "спокойно" )) - нека се опомни индекса, има още време до нуждата за индексните размисли и страсти. Пък и ти си готин, та няма да ти дреме много за него, докато разнасяш домочадието из летните почивки
            п.п, Компесацията "Костолани" беше за нещо като преживявани страдания (да има яснота, все пак, че форумната приказка може да се разтълкува нееднозначно)
            готин ден за всички играчори
            Last edited by precakanoto; 25.06.2018, 14:09.
            Не е препоръка... !!!
            "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

            Коментар


            • Първоначално изпратено от П.Ф.Изеров Разгледай мнение

              Я да си премерим милиардерите!

              Пари не бих дал, но с интерес бих седнал на маса с милиардер, най-малкото за да видя на живо що е то и има ли почва у мен. Е, съмнявам се да ме чакат на масата, но с Безос и Мъск с голямо удоволствие бих поседял, даже и на съседна маса, подслушвайки и наблюдавайки ги. Щото, освен че са богати, ръководените от тях фирми вършат работа на клиентите си и са променили в някаква степен света; в края на краищата, нема нужда да ги плювам само заради парите им.
              Но, виж, с твоя Бъфет нямам интерес да се срещам, щото правенето на пари само от пари някак ми е слаб интерес.
              Та – моите милиардери са по-добри от твоя!
              Не плювам за парите бре. Нямам завист, ако това имаш предвид)) Не ме интересува колко ги има, може би е по-важно какво прави с тях или за каквото там уж са "променили" света)))
              Last edited by precakanoto; 10.07.2018, 12:49.
              Не е препоръка... !!!
              "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                Виж Ендер, лошо няма да имаме различни ценности. Хората са различни.
                Так де, аз пръв предложих примирие, пък ти се изплаши, че ти предлагам приятелство.

                Мен чисто "профисионално" ме интересува как мислят хората. И разбрах как мислиш. Това е достатъчно.
                Може просто да не ти харесвам и да те дразня както някой други хора.....и в това няма лошо ...няма да живеем заедно...но все пак помисли.
                Едва ли ще повярваш, но не ме дразниш. Моят интерес към дискусията също е "професионален". От обясненията ми за типовете, абсолютно нищо не си разбрал, и дори дефекта да е в мен, това говори, че не си разбрал как мисля.
                Интересно, за какво ти е да познаваш начина на другите, след като не си склонен да го разбереш или приемеш? Забелязах например, че 90% от постовете ти започват с "Глупости...". За да разбереш, чуждия начин на мислене, трябва да подхождаш към него, с необходимия респект, а при теб тази компонента липсва. Как това, че си изкарал малко повече от някой друг, те превръща в авторитет по ВСИЧКИ въпроси?

                Или вярат в това което каза щото те приемат за авторитет...или просто не мислят....и приемат за даденост всичко което звучи логично.
                Което не е добре.
                Ако хората не спорят с теб по определен въпрос, не означава непременно че те смятат за Авторитет.
                Твърде възможно е да си имат съвсем различни мотиви.
                Last edited by Ender; 25.06.2018, 13:45.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                  ...с идеята да проверим "компенсацията" "Костолани" )))..
                  Какво стана с двойния връх на софикса...? Че вече за компенсация говорим. Променила си очакванията?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                    А с Безос пари да ми дават няма да седна на бира, (камо ли да му се кланям) както и цялата шайка мелярдер като него, измервайки успеха с купчина артии (различни типове сме просто, а и да седнем, няма за какво да си говорим) Е с бъфет не би било така, макар че е милиардер ))
                    Я да си премерим милиардерите!

                    Пари не бих дал, но с интерес бих седнал на маса с милиардер, най-малкото за да видя на живо що е то и има ли почва у мен. Е, съмнявам се да ме чакат на масата, но с Безос и Мъск с голямо удоволствие бих поседял, даже и на съседна маса, подслушвайки и наблюдавайки ги. Щото, освен че са богати, ръководените от тях фирми вършат работа на клиентите си и са променили в някаква степен света; в края на краищата, нема нужда да ги плювам само заради парите им.
                    Но, виж, с твоя Бъфет нямам интерес да се срещам, щото правенето на пари само от пари някак ми е слаб интерес.
                    Та – моите милиардери са по-добри от твоя!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Ivmax
                      ...Това което обаче за мен беше най важно.....беше един друг на пръв поглед маловажен факт. Как след изказването ти профисионално математически....никой не постави под съмнение това което казваш а напротив....което говори адски много. ....другите що не се замислиха?
                      Или вярат в това което каза щото те приемат за авторитет...или просто не мислят....и приемат за даденост всичко което звучи логично.
                      Забравааан ))). Кратка ретроспекция - Да ти припомня, че цялата дискусия тръгна от това че се усъмних в устойчивостта и точността на анкетата , като дори преложих допълнение към мат.модел само при интерпретацията на резултата, (а не на "механиката", за която нямаше спор и не е нещо страшно да се асимилира, защо не"побитово" а чрез разбиване на множество по признак и т.н.) Ендер бидейки наясно в обалстта на психологията, обясни че типовете са дискрети, както и тяхната по-дълбока неосъзната и непроменяема същност та като я разбрах, се съгласих, че предложения от мен мат.тунинг може да не е подходящ.за случая (не знаех че типовете не могат да се "цепят" на букви, образно казано) За мен беше полезно именно изясняване на понятието "тип" а математиката си е само средство. Тя не решава типа, нито го определя, само помага да се идентифицира. В това отношение друг пример - един познат беше тръгнал да си дава парите по залог за финала, спрях го без да искам, като му обясних защо еди кой си и еди кой си не могат да се срещнат. вероятност нулева. Та както стана дума, математиката не определя а само помага да се види и от друг изглед)))
                      Сетих се за един афоризъм на Хилберт, когато с негов познат катерили алпите и попаднали пред некво село и селската кръчма с наредените маси, и в този момент, разсъждайки по въпроси от "формалната" математика Хилберт обяснил - можем да наречем права, равнина и точка съответно като стол маса и халба бира, но .... това няма да промени нищо в геометрията ))) Та..., не е необходимо да скачаш срещу всяко "обществено статукво", "научно ниво", "библията" или всеки с доста по-различно мнение, възприятие,.. "личностен тип"))
                      Предлагам и да се разтушим от житейска мъка (при мен специално) с поглед към велпапетата на бфб, а i с идеята да проверим "компенсацията" "Костолани" )))..
                      Last edited by precakanoto; 10.07.2018, 12:53.
                      Не е препоръка... !!!
                      "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

                        не щото досега имах зверски много работа....
                        Ми лягай да спиш!

                        Щото и недоспиването променя типа на човека​​​​​​, временно го разпъва.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от П.Ф.Изеров Разгледай мнение
                          Е, една нетинейджърка, аз и Преци. Не е много, не ревнувай!

                          Самия тест не съм поглеждал и не мога да коментирам с конкретика. Та от тази гледна точка ме поблазни възможността да бъде оценен чисто математично, отдалече, така да се каже. Но и това математично доказателство не разбрах, подозирам, че Ендер някъде по веригата некоректно е прескочил няколко брънки или некоректно се е позовал на фактори, необявени в началното положение.
                          Но подходът, предложен от него, със сигурност е ценен за обсъждането на теста, според мен.

                          Ти въобще спа ли тази нощ?
                          ​​​​​​
                          не щото досега имах зверски много работа....

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                            ....жените ти се възхитиха...че и някой мъже...
                            Е, една нетинейджърка, аз и Преци. Не е много, не ревнувай!

                            Самия тест не съм поглеждал и не мога да коментирам с конкретика. Та от тази гледна точка ме поблазни възможността да бъде оценен чисто математично, отдалече, така да се каже. Но и това математично доказателство не разбрах, подозирам, че Ендер някъде по веригата некоректно е прескочил няколко брънки или некоректно се е позовал на фактори, необявени в началното положение.
                            Но подходът, предложен от него, със сигурност е ценен за обсъждането на теста, според мен.

                            Ти въобще спа ли тази нощ?
                            ​​​​​​

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение

                              Ми не го оценявам пък тоя Безос. Нито книгата съм му чел, нито бира съм пил с него.
                              Към момента нямам основателна причина да го оценявам.

                              Че бира не си пил с него е ясно....че не оценяваш Безос ...е съмнително но пък ако е така значи може би амбицията съвсем ти липсва което пък е напълно в реда на нещата след като мислиш така. Може би основателна причина е да може да пие повече бира от теб.... А книга до колкото знам не е написъл още.

                              А може да означава и че ценя повече човешките отношения от теб? Или пък нещо друго?
                              В твоя свят всичко ли е еднозначно?

                              Човешките отношения може да ги цениш...но човешки отношения има не само между хората които познаваш точно в този момент.

                              В Аспен, викаш... по-добре се мисли? Ще ми е интересно да напишеш нещо от там някой път.
                              Белким оценя разликата...

                              Не..в Аспен се мисли по същия начин. Но когато можеш да си позволиш да си купиш вила там...вече мисленето ще ти е по мащабно щеш не щеш....щото пътя който ще си извървял ще бъде друг,проблемите ще са ти други, това което те вълнува ще е друго....и затова приятелите ти ще са други ако не си извървял този път заедно с тях....т.е ти ще си друг.
                              Това ми е тезата. Че човек ще е различен ако се развива.



                              Абе... тука всички ли имате къщи в Аспен?!
                              Виж Ендер, лошо няма да имаме различни ценности. Хората са различни. Ти си математик или се занимаваш с математика...съдейки по изказването ти относно теста, математически с което уби рибата за лаици като нас....жените ти се възхитиха...че и някой мъже...а аз се замислих...за условието на поставената от теб задача... Въпреки че аз лично не мога да преценя дали си добър наистина....по математика.

                              Ясно е че си вероятно умен човек. Обаче това не е достатъчно в живота...за съжаление според мен.

                              Мен чисто "профисионално" ме интересува как мислят хората. И разбрах как мислиш. Това е достатъчно.

                              Ти ако искаш помисли върху това което казвам....ако искаш не мисли. Ако си млад...мисли повече дори да не съм прав.
                              Може просто да не ти харесвам и да те дразня както някой други хора.....и в това няма лошо ...няма да живеем заедно...но все пак помисли.

                              А всичко тръгна от там...че условието на задачата която сам си постави според мен беше грешно.....и резултата няма смисъл. Мисля че разбрах гледната ти точка че има повече вариянти за типове личност ....получаващи се от комбинации не описани в теста на база на посочените критерии....дано и ти да си разбрал...че явно...други комбинации в този формат на теста не са възможни....не математически а психологически. Поради което не са описани. В живота наистина всичко е математика...но е малко вероятно някой някога да опише напълно човешкия характер с математика. Ако това се случи или ние ще се окаже че сме роботи....или че живеем във виртуална реалност в която квото и да прайм резултата за всеки ще е един и същ...и на практика нямаме свободна воля.


                              ако нещо отново не съм разбрал аз ... щото и това е възможно....нека минуса да е за мен...

                              Това което обаче за мен беше най важно.....беше един друг на пръв поглед маловажен факт. Как след изказването ти профисионално математически....никой не постави под съмнение това което казваш а напротив....което говори адски много. ....другите що не се замислиха?
                              Или вярат в това което каза щото те приемат за авторитет...или просто не мислят....и приемат за даденост всичко което звучи логично.
                              Което не е добре.

                              Освен ако се окаже че аз съм простака....и ако така се окаже ще си го призная....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение

                                Ми не го оценявам пък тоя Безос. Нито книгата съм му чел, нито бира съм пил с него.
                                Към момента нямам основателна причина да го оценявам.



                                А може да означава и че ценя повече човешките отношения от теб? Или пък нещо друго?
                                В твоя свят всичко ли е еднозначно?



                                В Аспен, викаш... по-добре се мисли? Ще ми е интересно да напишеш нещо от там някой път.
                                Белким оценя разликата...



                                Абе... тука всички ли имате къщи в Аспен?!
                                Да,
                                Само че в ... в другия Аспен
                                Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                                Коментар

                                Working...
                                X