IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
    Простотия е да сравняваш средния доход в малък град с цените на апартамените в центъра на София. В малките градове двустайните апартамени са по 50 000 лв.

    Я кажи сега кое е по-хубаво, да плащаш 20 000 със заплата 160лв. или 50 000 със заплата 650. Хъм?


    Парното и топлата вода излизат следно по 70лв. на месец и всъщонст това е сравнимо със сметките от едно време по 15лв.
    Не знам на кое викаш малък град.Плевен в тая категория ли е?Заплати по 160 лева викаш...Ще намеря фишове на баща ми от 1985 мисля че са, да видиш какви са заплатите...ного е далече от 160.с 50000 ново жилище не знам къде мое си купиш..Ела в Плевен и пробвай да видим с 50000 какво ще си купиш...С тия пари евентуално некой 50г панел в плачевно състояние...Навремето една панела струваше 7000-8000 кинта

    Коментар


    • Простотия е да сравняваш средния доход в малък град с цените на апартамените в центъра на София. В малките градове двустайните апартамени са по 50 000 лв.

      Я кажи сега кое е по-хубаво, да плащаш 20 000 със заплата 160лв. или 50 000 със заплата 650. Хъм?


      Парното и топлата вода излизат средно по 70лв. на месец и всъщонст това е сравнимо със сметките от едно време по 15лв.

      Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

      Не приказвай простотии бе човек.Я отвори статистиката и ще видиш че освен в София другаде масово заплатите са 800-900 кинта бруто което ги прави 600-700 чисто.Я виж колко пенсионери получават до 400 лева месечно и тогава пиши глупости на едро.Навремето сметките бяха 20 кинта лампите светеха денонощно парното топлеше хората отваряха прозорците..Така беше не че е редно а днеска парното 300 кинта телефони телевизия сметки 500 кинта и си на студено.Един апартамент беше 20000 кинта са е 300000.Отделно като изключим електрониката всичко е в пъти по скъпо..а храната дори е опасна за здравето.За здравеопазване изобщо няма да говоря и за мизерията по болниците.Не ми е известно през социализма болниците да са рекетирали болните за дарения....Имай поне някакъв срам бе човек.Не може ей така на ангро да си бръкнеш с левио палец у гъзо и оттам да вадиш фандъци които после без връзка с главата пляс у форума.Все пак живели сме по това време не лъжи
      Last edited by Money; 14.09.2018, 08:47.

      Коментар


      • С 160 лв тогава, по 2 ст, се купуваха 8000 kWh ел.енергия, почти без хармоници и значително, по-сигурни. Говорим за дневна енергия. Нощна - 16000 kWh.
        с 1000 лв днес ( ако окръглим надолу) - 5000 kWh дневна.
        Кино, от скъпото, 35 ст. за билет - с 160 лв - 457 билета. Днес, АКО са по 5 лв, макар да знаем, че са 8 и нагоре, с 1000 лв-200 билета.
        Бензин, от скъпия, 27 ст - с 160 лв - 592 литра. Днес, 1000 лв, 2.20/л - 454 литра.
        Мога и още...

        Коментар


        • ...”

          — Набиеш ли ме, значи, няма да ме изгониш! Бий! Така ще те запомня… А ето че и пристигнахме!

          Наистина влизаха в гарата. Макар че Рогожин бе казал, че е заминал мълчешката, вече го чакаха няколко души. Те викаха и размахваха калпаци.

          — Гледай ти, и Зальожев е тук! — измърмори Рогожин, като ги гледаше с тържествуваща и дори сякаш злобна усмивка, и изведнъж се обърна към княза. — Княже, не знам защо те обикнах. Може би защото те срещнах в такъв момент, ала ето че и него срещнах (той посочи Лебедев), но не го обикнах. Ела у дома, княже. Ще ти свалим гетричките, ще те облека в самурена кожа, първо качество; ще ти ушия прекрасен фрак, бяла жилетка, или каквото искаш, ще ти натъпча джобовете с пари и… ще отидем у Настасия Филиповна! Ще дойдеш ли, или не?

          — Слушайте добре, княз Лев Николаевич! — внушително и тържествено каза Лебедев. — О, не изпускайте случая! О, не го изпускайте!

          Княз Мишкин стана, подаде вежливо ръка на Рогожин и любезно му рече:

          — С най-голямо удоволствие ще дойда и много ви благодаря, задето сте ме обикнали. Дори може би ще дойда още днес, ако ми остане време. Защото, да ви кажа откровено, и вие много ми допаднахте, особено когато разправяхте за брилянтовите обеци. Допаднахте ми дори преди това, макар че лицето ви е мрачно. Благодаря ви също за обещаните дрехи и за шубата, защото наистина скоро ще ми потрябват дрехи и шуба. Колкото за пари — в този момент нямам нито копейка в джоба си.

          — Ще имаш пари, надвечер ще имаш, ела!

          — Ще имаш, ще имаш — повтори чиновникът, — надвечер, преди мръкване ще имаш!

          — А женския пол, княже, много ли го обичате? Казвайте предварително!

          — Аз ли? Н-н-не! Ами че аз… Вие може би не знаете, че поради вродената ми болест аз дори никак не познавам жените.

          — Щом е така — извика Рогожин, — значи, ти си истински аскет, а Господ обича и такива като тебе.

          — И такива Господ-Бог обича — повтори чиновникът.

          — А ти върви подире ми, писарушко — каза Рогожин на Лебедев и всички слязоха от вагона.

          Лебедев постигна най-сетне целта си. Скоро шумната тайфа се отдалечи към Възнесенския проспект. Князът трябваше да свие към Литейная. Беше влажно и мокро; князът разпита някои минувачи и тъй като разстоянието, което имаше да измине, беше около три версти, реши да вземе файтон...”

          Връщайки се на началната тема за “успеха” тези дни окончателно се убеждавам, че ако той е само версията на Лебедев и на Рогожин, не е истински успех. Трябва ни и княз Мишкин. Убийствено ни трябва и Мишкин, въпреки, че лебедевци няма да са много съгласни.

          Всъщност малко по-долу спорите за две версии на миналото, които ВЕЧЕ не са актуални. Актуална е битката на Орбан тази седмица, битката на Тръмп, битката на много други лидери да ни изкарат от батака на “политически коректното”.


          Last edited by Selena; 13.09.2018, 17:57.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
            Ми не. Сега със средна работна заплата 1000 лв. се купуват повече и по-хубави неща отколкото със 160 лв. тогава

            Сега поне 2-3 милиона българи живеят по-добре отколкото през най-добрите години на комунизъма
            Май не си даваш сметка за разликата Ѝ във времето. ТВОЙ проблем. Само, дето не ми минават тези.
            Last edited by Pyramid; 13.09.2018, 17:56.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
              Ми не. Сега със средна работна заплата 1000 лв. се купуват повече и по-хубави неща отколкото със 160 лв. тогава

              Сега поне 2-3 милиона българи живеят по-добре отколкото през най-добрите години на комунизъма


              Не приказвай простотии бе човек.Я отвори статистиката и ще видиш че освен в София другаде масово заплатите са 800-900 кинта бруто което ги прави 600-700 чисто.Я виж колко пенсионери получават до 400 лева месечно и тогава пиши глупости на едро.Навремето сметките бяха 20 кинта лампите светеха денонощно парното топлеше хората отваряха прозорците..Така беше не че е редно а днеска парното 300 кинта телефони телевизия сметки 500 кинта и си на студено.Един апартамент беше 20000 кинта са е 300000.Отделно като изключим електрониката всичко е в пъти по скъпо..а храната дори е опасна за здравето.За здравеопазване изобщо няма да говоря и за мизерията по болниците.Не ми е известно през социализма болниците да са рекетирали болните за дарения....Имай поне някакъв срам бе човек.Не може ей така на ангро да си бръкнеш с левио палец у гъзо и оттам да вадиш фандъци които после без връзка с главата пляс у форума.Все пак живели сме по това време не лъжи
              Last edited by power grid; 13.09.2018, 12:25.

              Коментар


              • Ми не. Сега със средна работна заплата 1000 лв. се купуват повече и по-хубави неща отколкото със 160 лв. тогава

                Сега поне 2-3 милиона българи живеят по-добре отколкото през най-добрите години на комунизъма

                Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                Какво ли? Ами, тогава, не беше нито толкова масова, нито толкова дълбока. Това, че 100К българи сега са по-добре от тогава, как ли кореспондира с „изчезналите” 3 милиона, според теб?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                  Ако сега е мизерия, то какво да кажем за комунизъма...
                  Какво ли? Ами, тогава, не беше нито толкова масова, нито толкова дълбока. Това, че 100К българи сега са по-добре от тогава, как ли кореспондира с „изчезналите” 3 милиона, според теб?

                  Коментар


                  • Ако сега е мизерия, то какво да кажем за комунизъма...

                    Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                    Ква мизерия един общак ти иска 50 лева , а майстор под 100 - 150., не можеш и да помиришеш. Пробвай да намериш некав персонал за бизнеса си. Ако квалифициран и с опит заплатите отиват у небето.

                    По скоро мизерията е духовна.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                      Ква мизерия един общак ти иска 50 лева , а майстор под 100 - 150., не можеш и да помиришеш. Пробвай да намериш некав персонал за бизнеса си. Ако квалифициран и с опит заплатите отиват у небето.

                      По скоро мизерията е духовна.
                      Адаш, това се нарича прекомпенсация. Много дълго внушаваха че, видиш ли, конкурентоспособността на БГ икономика, била в ниската цена за труд. Само дето, работните, умни и недотам свърани с Родината, напуснаха и, ето, БХ се „хвали с достижението си” минимална безработица. ТОВА ако е устойчивост и конкурентоспособност, аз съм китаец. Или индиец, нале.
                      The Mumy is alive, do not care about it !!!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

                        Индия e интересен случай. Те, мисля че тръгват по пътя на Китай - огромен пазар, и имат възможност за разрастване на вътрешното потребление.
                        Освен това индийци са шефове в мнозинството от водещи технологични компании в света, и в Индия се отдава огромно значение на развитието на новите технологии - мъчат се да не бъдат само кодерите на света, ами да правят нещо с по-висока добавена стойност. И в някои други индустрии също - стомана, автомобилостоене, и др.

                        Ако Китай, Индия и Русия не успеят да създадат някакъв ефективен блок срещу хегемонията на САЩ, не са розови нещата. Чух, че китайците вече се разбрали с някои държави да търгуват нефт в юани.
                        Кво значи хиперинфлация и дългова криза? Както казах в предишния ми пост, някой ще напазарува евтино цели държави.
                        Междувременно, докато тече процеса, ще страдаме и ние, щото временно ще са затворени пазари, на които ние изнасяме (евентуално), или за които чрез трети фирми бачкаме на ишлеме.
                        Права си за скачените съдове - това, както пак вече казах, следва от модела на финансова система, създаден от САЩ след края на ВСВ. Демек, те контролират всичко, и за да е възможно това, всичко е навързано в системата. Пари, плащания, стокови потоци.
                        Я виж какво става тук. Отдавна очаквана новина. Това касае колос номер две.

                        https://www.segabg.com/hot/turciya-r...ti-za-trgoviya

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                          Въобще не визирам тук която и да е евродържава. Говоря за държави в Латинска Америка, Индия, Индонезия, ЮАР, даже Турция няма да я сложа в тази група.

                          Притеснява ме, че в тези държави текат процеси на сегашна и бъдеща хиперинфлация и че, за разлика от преди сме вече скачени съдове. Т.е., че това рано или късно ще похлопа на нашата врата.
                          Индия e интересен случай. Те, мисля че тръгват по пътя на Китай - огромен пазар, и имат възможност за разрастване на вътрешното потребление.
                          Освен това индийци са шефове в мнозинството от водещи технологични компании в света, и в Индия се отдава огромно значение на развитието на новите технологии - мъчат се да не бъдат само кодерите на света, ами да правят нещо с по-висока добавена стойност. И в някои други индустрии също - стомана, автомобилостоене, и др.

                          Ако Китай, Индия и Русия не успеят да създадат някакъв ефективен блок срещу хегемонията на САЩ, не са розови нещата. Чух, че китайците вече се разбрали с някои държави да търгуват нефт в юани.
                          Кво значи хиперинфлация и дългова криза? Както казах в предишния ми пост, някой ще напазарува евтино цели държави.
                          Междувременно, докато тече процеса, ще страдаме и ние, щото временно ще са затворени пазари, на които ние изнасяме (евентуално), или за които чрез трети фирми бачкаме на ишлеме.
                          Права си за скачените съдове - това, както пак вече казах, следва от модела на финансова система, създаден от САЩ след края на ВСВ. Демек, те контролират всичко, и за да е възможно това, всичко е навързано в системата. Пари, плащания, стокови потоци.
                          Last edited by Kildirim_Bei; 08.09.2018, 14:23.
                          Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                          ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение
                            Ква мизерия един общак ти иска 50 лева , а майстор под 100 - 150., не можеш и да помиришеш. Пробвай да намериш некав персонал за бизнеса си. Ако квалифициран и с опит заплатите отиват у небето.
                            По скоро мизерията е духовна.
                            България, Тоше, колкото и да не ти се вярва е европейска държава. По-долу ти говоря за мизерията на “периферните държави”. “Периферни” в смисъл на икономика и в момента на проблеми с валутите им заради дигането на лихвите в САЩ. Ти ми даваш български пример.

                            Въобще не визирам тук която и да е евродържава. Говоря за държави в Латинска Америка, Индия, Индонезия, ЮАР, даже Турция няма да я сложа в тази група.

                            Притеснява ме, че в тези държави текат процеси на сегашна и бъдеща хиперинфлация и че, за разлика от преди сме вече скачени съдове. Т.е., че това рано или късно ще похлопа на нашата врата.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                              По отношение на мизерия дали изкуствено или естествено създадена, последствията са недоволни гладни хора и последващи бунтове. Притеснява ме новата мизерия, която се създава пред очите ни. Другите работи, които казваш ще ги прочета по-внимателно преди да ти отговоря.
                              Ква мизерия един общак ти иска 50 лева , а майстор под 100 - 150., не можеш и да помиришеш. Пробвай да намериш некав персонал за бизнеса си. Ако квалифициран и с опит заплатите отиват у небето.

                              По скоро мизерията е духовна.
                              Last edited by Todor Sabev; 08.09.2018, 13:16.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

                                Френският народ не е тънел в мизерия. Дори според пътешественици от онова време, Франция е била много по-добре във всяко отношение в сравнение със съседните си страни. Мизерията е създадена изкуствено, чрез целенасочени действия за изкупуване на зърното и създаване на дефицит.

                                Не, че нещо, ама помни ли някой зимата 1996-1997 при нас? Когато трябваше да се редим за хляб от 4 сутринта и даваха само по два хляба на човек? Фурните затваряха в 10, кой взел - взел....а лятото 96-та се изнасяше зърно като за световно... все едно е нямало кой да сметне зърнения баланс..Е, после май си го купувахме зърното от тия, на които го продавахме, ама нейсе... те се забравят тия неща.
                                В добавка 1/3 от банките затворили, пара няма....Хиперинфлация, месечни лихви 2- и 3-цифрени, цените се сменят по 6 пъти на ден, всичко се смята в долари и марки... (помня фиксингите на долара тогава: януари 1996 - 75 лв., април - 100 лв., септември 200 лв., декември 510 лв., средата на февруари 1997 - 3 000 лв... новина за валутен борд и за една седмица долара отиде на около 1600, марката - на 1000 закова)...Народа гладен, развлечения никакви, освен да псуваш властта в къщи с приятели на домашнярка... Идеолози и оратори имаше, раздаваха се и сандвичи и т.н. на участниците по мероприятията...
                                И кво, циреят се спука, както казваш. Някаква прилика да виждаш?



                                В Обединеното кралство е нямало революция от времето на Кромуел насам (400 години), в Американските щати да кажем от Гражданската война насам (150 години), в Русия от 100 години няма революция (там просто замениха монархията с друга форма на власт, но винаги си има батюшка-вседържец), в Китай и в Индия революции няма от 70 години.

                                В Китай и в Индия е имало голяма мизерия и глад през тези години, но революции не са ставали. Тия са интересни с огромното си население, но и източният манталитет и ценности са по-особени и не можем лесно да ги осъзнаем и разберем... и яка централна власт.
                                В Русия имаме пак две особености - огромна територия и особен манталитет. За 100 години те са минали през две световни войни (болшевишката революция е част от ПСВ), глад, мизерия, жертви, и кво ли не, които друга страна не е преживявала никога... имат умни хора и цялата Менделеева таблица е там, и половината питейна вода на света е там... и яка централна власт.
                                В Америка се знае всеки какво прави, кой с кой си пърди в гащите и т.н. Парите на света са там - засега. С тях си купуват умни хора от цял свят. За останалите има хляб и зрелища, мозъците се промиват редовно, народът спокоен, не го интересува нищо извън селото, и т.н. - ква революция там? и яка централна власт.
                                В споменатите държави трябва здрава ръка поради споменатите мащаби - иначе всичко отива на кино. Демокрацията е за нас, по-дребните, да има с какво да си чешем езиците (част от зрелищата ги доставя самата демокрация; виж, хляба е друга работа - там трябва и да се поработи).

                                Има три държави в света, които никога не са били завладявани досега (всички са били, или са в момента империи един вид) - Великобритания, Русия и САЩ. На гражданите на тия държави им е набивано в главите столетия (айде, на американците само от 100 години, ама качествено), че те са владетелите на света.
                                Отдавна мина времето, когато слънцето не залязваше над Британската империя, но манталитета не се променя толкова бързо. Там пък има традиции - нещо ако работи, не се пипа обикновено. Англичанчетата още го докарват на стойки и приказки, но по световните форуми слушкат чичо Сам. Иначе се оглеждат към бившите колонии за бизнес (и ще имат успех в дадена степен - те са ги направили хора, и всички говорят английски).

                                Права си за периферията и опасността от кризи там. Виж Венецуела - в най-богата на петрол държава в света да умират от глад и инфлацията да е 1 000 000%. Като Ваймарската република 1923 г.? WTF?

                                Целта според мен е да се изкупи каквото може от момчетата дето правят парите и контролират финансовата система. там е борбата днес, оръжия се дрънкат за пред публиката и от време на време се спретва някоя войничка за демонстрация на непослушните какво ги чака... и да се захрани бизнеса на оръжейната индустрия - те тия бомби и други неща си имат срок на годност или експлоатационен резерв, на кой му трябва да ръждясват по складовете?

                                И кой ли пък днес си играе с явни войни да завладява държави? Излишен труд, разходи, време, жертви и негативен ПР (демек неприятности в къщи).
                                Къде по-елегантно и хуманно е да изкупиш една държава и да осигуриш приятелски настроен режим с достатъчно лостове да запази статуквото: пари, ноу-хау за опазване на вътрешния ред и пропагандни трикове. Парите идват от ресурсите на самата държава, част от които се оставят в ръцете на режима. Да не си мислите, че някой ще плаща екстра?
                                Последен пример - Гърция. Приватизация на всичко. Ще правят квото Меркел каже. Ако богаташите имат пари зад граница (скатани от добрите времена) и имат някакъв сантимент - да купуват. Ако не - ей ги китайците и петролните шейхове.



                                Тълпите не са недоволни, те са уплашени. Което пак е кофти.
                                Но лошо е да са гладни, щото лекарство няма да бъде открито за тая болест.

                                Виж за хегемоните не мога да ти кажа определено. Сама знаеш, колко комплексен стана светът, и е като къщичка от карти - бутнеш една карта и падне цялата къща.
                                Пипат внимателно и двете страни, но нещо май им писва на китайци, руснаци и индийци от менторската роля на чичо Сам по всички въпроси. Иначе, като говорим за уж смъртни врагове, има една такава особеност в края на Втората световна война. Знаете, че тогава англичани и американци правят едни излишни масирани бомбардировки (изхода на войната е бил ясен - на умряло куче нож вадят) и сриват до основи Дрезден, Лайпциг и други градове. Жертвите сред цивилните са стотици хиляди. Големите фабрики (някои от тях финансирани от американски и английски банки) остават почти незасегнати. Логично е те да са били цел, но... войната свършва, а бизнеса продължава.
                                По отношение на мизерия дали изкуствено или естествено създадена, последствията са недоволни гладни хора и последващи бунтове. Притеснява ме новата мизерия, която се създава пред очите ни. Другите работи, които казваш ще ги прочета по-внимателно преди да ти отговоря.

                                Коментар

                                Working...
                                X