IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

    Комшу по хабитат, това обикновен въпрос ли е или днес си яхнал заядливата вълна?
    Обикновена трилема.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

      Ха сега, де ! ? !
      Комшу по хабитат, това обикновен въпрос ли е или днес си яхнал заядливата вълна?
      Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
      Мечо

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

        И как е информирано от фейс бука , шоуто на Слави, Биг брадър. И Мобилно, да мие чинии, бере ягоди и кара тирове. Разбира се има и изключения ,но те са рядкост.
        Ще ти отговоря, ама разяснението няма да е безплатно. Налага се да ми викнеш едно питие в Кръчмата

        Информирано е, още повече, че умее да търси информация от много места. Интернет, книги, преса, телевизия, радио ... При нашето поколение това го нямаше, напротив - имаше затъмнение. Имах един професор, лека му пръст, който ни казваше, че няма да ни пълни главите със знания, а ще не научи да мислим логически и как да намираме необходимата информация. След време разбрах колко прав е бил.

        Мобилни са, защото могат да пътуват и да видят с очите си това, за което са чели в книгите или са видели по телевизията. За тях цивилизованият свят е без граници. Дори и да берат ягоди, те попадат в обстановка, различена от обичайната. Колкото по-широк е мирогледът им, толкова по-оцеляващи ще са.

        Знаеш ли, когато за първи път излязох от постоянния си хабитат с всеки отдалечен километър разбирах колко малко знам, въпреки богата си обща култура. Почти се бях стресирала. С времето това отшумя. Но ми трябваше време, а аз мразя да си губя времето.
        Наздраве!
        Last edited by tnm; 14.09.2018, 19:34.
        Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
        Мечо

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

          Има. Най-общо казано минава през промяна на начина на мислене и всеки е отговорен сам за себе си. В този смисъл репликата на създателя на тази тема, че никой никому не е длъжен е вярна. След много перипетии знам, че мога да променя само себе си и се променям. Какво значи да чакаш? Прави нещата на индивидуално ниво.

          Въпросът не е кой за къде си вдига багажа, а дали променя мисленето си след като си е дигнал багажа и е натрупал някъде опит. И, между другото, на теб ти се струва, че нищо не се променя. Текат си разни процеси и не всички са лоши. Въпросът е ти лично с каква настройка ги наблюдаваш.
          Toва са си общи приказки само. Как например става тази промяна в начина на мислене?
          И какво например правиш на индивидуално ниво? Когато попаднеш във водовъртеж, единственото което можеш да правиш е да се стремиш да не те завлече по-навътре. За друго нямаш сили и възможности.

          По другото - наистина не е важно кой за къде си вдига багажа, важното е че го вдига оттам. Както казах, 20-30 години е огромен период за живота на един човек. И това го правят точно тези с промененото вече мислене. Според тях няма надежда в обозримо бъдеще нещо да се промени (към по-добре) и се омитат.
          Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

            И как е информирано от фейс бука , шоуто на Слави, Биг брадър. И Мобилно, да мие чинии, бере ягоди и кара тирове. Разбира се има и изключения ,но те са рядкост.
            Мииии.............. по скоро изброеното го прави нашето поколение .................
            Не познавам млади хора ( а имам допир до много ) , берящи ягоди и каращи тирове ........... И Биг Брадър не ебават много - много

            Разбира се има и изключения ,но те са рядкост.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

              И как е информирано от фейс бука , шоуто на Слави, Биг брадър. И Мобилно, да мие чинии, бере ягоди и кара тирове. Разбира се има и изключения ,но те са рядкост.
              Ха сега, де ! ? !

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                Има. Най-общо казано минава през промяна на начина на мислене и всеки е отговорен сам за себе си. В този смисъл реплката на създателя на тази тема, че никой никому не е длъжен е вярна. След много перипетии знам, че мога да променя само себе си и се променям. Какво значи да чакаш? Прави нещата на индивидуално ниво.

                Въпросът не е кой къде си вдига багажа, а дали променя мисленето си след като си е дигнал багажа и е натрупал някъде опит. И, между другото, на теб ти се струва, че нищо не се променя. Текат си разни процеси и не всички са лоши. Въпросът е ти лично с каква настройка ги наблюдаваш.
                Мила и доброжелателна, както винаги. Сложих ти лайкче, макар...Макар да си губиш времето. Виждаш го този, знаеш го, и все опитваш да му спсиш душата. Загуба на време ,нерви и доброта. Та, този, гледа да навреди възможно най-низко на различните от себе си. Стой от него настрани, съхрани се. Препоръка е.
                Last edited by Pyramid; 17.09.2018, 19:11.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                  Започвам коментара си с уговорката, че в рода си имам партизанин и човек, разстрелян от Народния съд. В смисъл, при мен нещата са на кантар - дали е щяло да е социализъм или капитализъм, все от някъде са щели да изникват проблеми. Затова нямам да вземам страна по този въпрос. Но за заплатите не си прав - младите инженери са вземали над 250 лв, а тези във военните заводи - над 300 лв.

                  За друго ми е думата. Докато ние тук / а и в реалния живот/ спорим къде и кога сме били по-добре, идващото след нас поколение въобще не се интересува за това, какво е било преди 1990 година. То е мобилно, информирано, с възможност да събира впечатления извън България и да прави заключения на база личен опит. И това, което вижда у нас никак, ама никак не му харесва. И иска промяна.

                  Само че, тези от които зависи да се променят нещата, харесват постигнатото статукво и така се влиза в един омагьосан кръг, от който за съжаление изхода е напускане на страната. А младите обичат да рискуват и резултата вече е на лице - демографската криза е очевидна. Оказва се, че с действието или бездействието си нашето поколение /моето и твоето/ е на път да затрие хилядолетна държавност ...



                  И как е информирано от фейс бука , шоуто на Слави, Биг брадър. И Мобилно, да мие чинии, бере ягоди и кара тирове. Разбира се има и изключения ,но те са рядкост.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
                    A според теб има ли изход от това?
                    Например пречупено през личния живот на човек. Ето - годините си вървят, нищо не се променя, даже и не се прави опит да се промени. А различните хора имат различно дълги фитили. На едни им трябва по-малко време, на други повече. И в двата случая обаче виждат едно и също. А именно че всичко си е както си е. А никой няма 30-40 години свободно време да седи и да чака промени. Сега всеки може да си вдигне багажа и да си опита късмета някъде другаде.
                    Има. Най-общо казано минава през промяна на начина на мислене и всеки е отговорен сам за себе си. В този смисъл репликата на създателя на тази тема, че никой никому не е длъжен е вярна. След много перипетии знам, че мога да променя само себе си и се променям. Какво значи да чакаш? Прави нещата на индивидуално ниво.

                    Въпросът не е кой за къде си вдига багажа, а дали променя мисленето си след като си е дигнал багажа и е натрупал някъде опит. И, между другото, на теб ти се струва, че нищо не се променя. Текат си разни процеси и не всички са лоши. Въпросът е ти лично с каква настройка ги наблюдаваш.

                    Last edited by Selena; 14.09.2018, 18:20.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
                      E, и да виете и да не виете, това е положението.
                      Нито тато ще се върне, нито привилегиите които някои сте имали по онова време.
                      Но такова сте си. Вместо да гледате напред, живота ви е спрял в онова време.
                      Ми дрънкайте си. Полза както се вижда няма, децата ви бягат навън, и няма начин да го предотвратите с приказки за миналото.
                      Очевидно е колко ви се връзват.

                      Е, ти така нищо и не разбра, нале, закакво иде реч. Според съдържанието на междуушието. Висоцки го е рекъл най-добре:
                      „- Сумашедший, что возьмешь!?!”
                      Ти, Доматов и още двама-трима екстремално безмозъчни като вас.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                        Според мен има някакъв елемент на зацикляне в обществото ни. Живеем в миналото злобно разделени на непримирими лагери. Миналото си е минало. Всеки има някаква семейна история и някакви рани. Мен лично ме удивлява, че бъдещето върви някак на самотек, между другото и реални сегашни проблеми се изместват от някакво затлачено минало. Ето и по-долу, двама инженери се джавкат и хабят маса енергия за миналото. Настоящето и бъдещето нямат особено значение...

                        Най-близката дума, която ми идва е вреден транс.

                        И не е само тук, в този форум.
                        A според теб има ли изход от това?
                        Например пречупено през личния живот на човек. Ето - годините си вървят, нищо не се променя, даже и не се прави опит да се промени. А различните хора имат различно дълги фитили. На едни им трябва по-малко време, на други повече. И в двата случая обаче виждат едно и също. А именно че всичко си е както си е. А никой няма 30-40 години свободно време да седи и да чака промени. Сега всеки може да си вдигне багажа и да си опита късмета някъде другаде.
                        Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
                          E, и да виете и да не виете, това е положението.
                          Нито тато ще се върне, нито привилегиите които някои сте имали по онова време.
                          Но такова сте си. Вместо да гледате напред, живота ви е спрял в онова време.
                          Ми дрънкайте си. Полза както се вижда няма, децата ви бягат навън, и няма начин да го предотвратите с приказки за миналото.
                          Очевидно е колко ви се връзват.

                          Ама никой неще това , което си описал бе ,................
                          Прочети още 5 пъти поста на tnm..........
                          Tочно такива, ония ''мъпет шоу '' и Сополя .......... не могат да отвърнат поглед от тогава .............
                          Закостенели и злобни кратуни .............. Неуметници у всеки период и строй ............. Пфу
                          Last edited by RUBLA; 14.09.2018, 18:09. Причина: Обиди.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                            Започвам коментара си с уговорката, че в рода си имам партизанин и човек, разстрелян от Народния съд. В смисъл, при мен нещата са на кантар - дали е щяло да е социализъм или капитализъм, все от някъде са щели да изникват проблеми. Затова нямам да вземам страна по този въпрос. Но за заплатите не си прав - младите инженери са вземали над 250 лв, а тези във военните заводи - над 300 лв.

                            За друго ми е думата. Докато ние тук / а и в реалния живот/ спорим къде и кога сме били по-добре, идващото след нас поколение въобще не се интересува за това, какво е било преди 1990 година. То е мобилно, информирано, с възможност да събира впечатления извън България и да прави заключения на база личен опит. И това, което вижда у нас никак, ама никак не му харесва. И иска промяна.

                            Само че, тези от които зависи да се променят нещата, харесват постигнатото статукво и така се влиза в един омагьосан кръг, от който за съжаление изхода е напускане на страната. А младите обичат да рискуват и резултата вече е на лице - демографската криза е очевидна. Оказва се, че с действието или бездействието си нашето поколение /моето и твоето/ е на път да затрие хилядолетна държавност ...



                            Евала !
                            Дадох ти '' like ''
                            Това е ''правилното мислене '' ........... а не на троловете у '' Политика '' , на които облак ако им закрие слънцето докат' са на плаж ................псуват времето преди '89 и ..............Путин

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                              Започвам коментара си с уговорката, че в рода си имам партизанин и човек, разстрелян от Народния съд. В смисъл, при мен нещата са на кантар - дали е щяло да е социализъм или капитализъм, все от някъде са щели да изникват проблеми. Затова нямам да вземам страна по този въпрос. Но за заплатите не си прав - младите инженери са вземали над 250 лв, а тези във военните заводи - над 300 лв.

                              За друго ми е думата. Докато ние тук / а и в реалния живот/ спорим къде и кога сме били по-добре, идващото след нас поколение въобще не се интересува за това, какво е било преди 1990 година. То е мобилно, информирано, с възможност да събира впечатления извън България и да прави заключения на база личен опит. И това, което вижда у нас никак, ама никак не му харесва. И иска промяна.

                              Само че, тези от които зависи да се променят нещата, харесват постигнатото статукво и така се влиза в един омагьосан кръг, от който за съжаление изхода е напускане на страната. А младите обичат да рискуват и резултата вече е на лице - демографската криза е очевидна. Оказва се, че с действието или бездействието си нашето поколение /моето и твоето/ е на път да затрие хилядолетна държавност ...
                              Според мен има някакъв елемент на зацикляне в обществото ни. Живеем в миналото злобно разделени на непримирими лагери. Миналото си е минало. Всеки има някаква семейна история и някакви рани. Мен лично ме удивлява, че бъдещето върви някак на самотек, между другото и реални сегашни проблеми се изместват от някакво затлачено минало. Ето и по-долу, двама инженери се джавкат и хабят маса енергия за миналото. Настоящето и бъдещето нямат особено значение...

                              Най-близката дума, която ми идва е вреден транс.

                              И не е само тук, в този форум.

                              Коментар


                              • E, и да виете и да не виете, това е положението.
                                Нито тато ще се върне, нито привилегиите които някои сте имали по онова време.
                                Но такова сте си. Вместо да гледате напред, живота ви е спрял в онова време.
                                Ми дрънкайте си. Полза както се вижда няма, децата ви бягат навън, и няма начин да го предотвратите с приказки за миналото.
                                Очевидно е колко ви се връзват.

                                Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                                Коментар

                                Working...
                                X