IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
    Съвременните хора се оплакват, че нямат големи постижения, че нямат успех в работата си. Защо нямат успех? Защото те очакват повече от другите, отколкото от себе си.

    Ако искаш да имаш успех в живота си, търси го в себе си, а не вън от себе си. Отвън са само условията на живота.

    Вие може да постигнете какъвто и да е успех, ако имате една силна концентрирана мисъл. Концентрирана мисъл имате, когато има нещо, върху което най-силно мислите. Трябва да знаете силата на мисълта.

    Докато живеем всеки за себе си, не можем да имаме успех.

    Успех е да вървиш по един път дето няма никакви препятствия, никъде няма да се блъскаш. Щом се блъскаш, успех няма, понеже харчиш повече енергия

    За да има успех в живота си, човек трябва да притежава следните качества: такт, твърдост, наблюдателност, разсъдливост, интуиция. Има ли тези качества, каквато работа започне, той ще има добри резултати.

    Уверен ли си в успеха на твоята мисъл и твоето чувство? Не е достатъчно само да имаш подтик. Без увереност в това, към което се стремиш, няма успех.

    Докато сте на земята, вие трябва да си помагате едни на други. Без взаимопомощ няма успех в живота.

    Гдето няма любов, там няма и успех, и благословение.

    Дойде ли ви добра мисъл, не я пренебрегвайте, изпълнете я веднага – тя ще ви повдигне.

    Пропиляното време разваля живота.
    Alonso, май не са само твои мисли това а вероятно и некой голем падре дал насоки всичко е чудесно, имам усета дори, че си записал някои неща от по-широки мисли или теми които обаче извадени като сентенции, не подсказват точно най-правилния смисъл вложен в тях. Моят падре усеща че са мисли на особено силен дух и би било по-добре да не се вадят като изречения а да са оставени и четени цялостно в темите в които са поставени, за да не се разбира превратно техния смисъл. А смисълът им е важен. Иначе всичко може да е верно, но не от всяко ниво може да се осъзнае правилния смисъл вложен в тях, а оттам и интерпретациите на оделните изречения могат да са грешни Изглежда има някакви йерархии в мирозданието , за чиито степени трябва да съобразяваме когато се опитваме да разберем какво наричат успех, щото подозирам, че за всяка йерархия успехът може да е различно осмислен Дано не го казвам сложно, но за високите йерархии "успех" е много по-различно като смисъл от низшите йерархии поради това имаме нужда от по-конкретна дефиниция на успеха от най-високо ниво и ако твоят падре го е споменал - би било чуденсно да го прочетем, въпреки, че подозирам, че бидейки от доста висока йерархия, вероятно няма да го разберем веднага или точно не защото не знаем смислъла на отделните думички а защото (предположениие - ) ще даде силен превес на духовното над материалното, което не е съвсем присъщо на нашия форум

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
      Тези неща ги извадих от едни мисли на Дънов, понеже имат връзка с успеха. Не са мои
      Пропиляното време е доста относително понятие. За мен да си пропилявам времето, значи да не правя нищо полезно за себе си или за околните. Тоест не търся конкретното действие а целта с която се прави и резултата до който води. Например ако играеш шах за да се доказваш или за да минава времето е едно а съвсем друго е да играеш шах за да си развиваш мисленето или за да се учиш да играеш шах. Или пък може да пишеш във форума с цел търкане на клавиатурата или пък с цел да получиш дискусия, която да е полезна за теб или за другите. Първото е губене на време а второто не е
      Това за взаимопомоща и мен ме хвърли в размисъл. Моят прочит е че никой не може да постигне сам успеха. Трябва комуникация и с други подизпълнители и е добре тези отношения да са на базата на взаимна изгода.
      Познах, че е Дънов. Иди обаче и се опитай да обясниш на съвременния питекантроп ... разбирай средностатистически озверял индивид грижата за ближния. Добре дошъл отново. Радвам се, че си тук.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение

        Много са истините, концентрирани в поста.

        1. Последното изречение ме замисля.

        Не съм убеден, че всеки има свое тълкуване на определението за пропиляно време. Редно ли е това? Не може да има общовалидна дефиниция за пропиляно време.

        Някой може да мисли, че не използвам рационално времето си и в тоя смисъл - да го "пилея", а в същото време самият аз да съм убеден, че използвам времето си ползотворно за себе си и за околните.

        Обратното също е валидно: аз мога да бъда сигурен, че някой пилее времето си, но той да е убеден в противното. Например - той да създава - според него - нещо полезно за себе си, или за околните, или - друг пример - той пише, но на мен такъв стил на писане ми е безинтересен, или създаденото материално качество не ме интересува... В тая връзка - мога да се произнеса, че някой пропилява времето си...

        Като цяло категорията /квалификацията/ - пропиляно време - е прекалено относителна.

        В тоя смисъл: нечие пропиляното /според мен/ време - разваля моя живот, но може да стимулира живота на този, който влага някакъв смисъл в нещо, което върши, без да мисли, че това за него е пропиляно време.

        2. Замисля ме и призоваването към взаимопомощ. Не отричам необходимостта от взаимопомощ, но в много ситуации днес егоизмът също има място. Нека го наречем здравословен егоизъм. Примери няма да давам.
        Тези неща ги извадих от едни мисли на Дънов, понеже имат връзка с успеха. Не са мои
        Пропиляното време е доста относително понятие. За мен да си пропилявам времето, значи да не правя нищо полезно за себе си или за околните. Тоест не търся конкретното действие а целта с която се прави и резултата до който води. Например ако играеш шах за да се доказваш или за да минава времето е едно а съвсем друго е да играеш шах за да си развиваш мисленето или за да се учиш да играеш шах. Или пък може да пишеш във форума с цел търкане на клавиатурата или пък с цел да получиш дискусия, която да е полезна за теб или за другите. Първото е губене на време а второто не е
        Това за взаимопомоща и мен ме хвърли в размисъл. Моят прочит е че никой не може да постигне сам успеха. Трябва комуникация и с други подизпълнители и е добре тези отношения да са на базата на взаимна изгода.
        Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
          Съвременните хора се оплакват, че нямат големи постижения, че нямат успех в работата си. Защо нямат успех? Защото те очакват повече от другите, отколкото от себе си.

          Ако искаш да имаш успех в живота си, търси го в себе си, а не вън от себе си. Отвън са само условията на живота.

          Вие може да постигнете какъвто и да е успех, ако имате една силна концентрирана мисъл. Концентрирана мисъл имате, когато има нещо, върху което най-силно мислите. Трябва да знаете силата на мисълта.

          Докато живеем всеки за себе си, не можем да имаме успех.

          Успех е да вървиш по един път дето няма никакви препятствия, никъде няма да се блъскаш. Щом се блъскаш, успех няма, понеже харчиш повече енергия

          За да има успех в живота си, човек трябва да притежава следните качества: такт, твърдост, наблюдателност, разсъдливост, интуиция. Има ли тези качества, каквато работа започне, той ще има добри резултати.

          Уверен ли си в успеха на твоята мисъл и твоето чувство? Не е достатъчно само да имаш подтик. Без увереност в това, към което се стремиш, няма успех.

          Докато сте на земята, вие трябва да си помагате едни на други. Без взаимопомощ няма успех в живота.

          Гдето няма любов, там няма и успех, и благословение.

          Дойде ли ви добра мисъл, не я пренебрегвайте, изпълнете я веднага – тя ще ви повдигне.

          Пропиляното време разваля живота.
          Много са истините, концентрирани в поста.

          1. Последното изречение ме замисля.

          Не съм убеден, че всеки има свое тълкуване на определението за пропиляно време. Редно ли е това? Не може да има общовалидна дефиниция за пропиляно време.

          Някой може да мисли, че не използвам рационално времето си и в тоя смисъл - да го "пилея", а в същото време самият аз да съм убеден, че използвам времето си ползотворно за себе си и за околните.

          Обратното също е валидно: аз мога да бъда сигурен, че някой пилее времето си, но той да е убеден в противното. Например - той да създава - според него - нещо полезно за себе си, или за околните, или - друг пример - той пише, но на мен такъв стил на писане ми е безинтересен, или създаденото материално качество не ме интересува... В тая връзка - мога да се произнеса, че някой пропилява времето си...

          Като цяло категорията /квалификацията/ - пропиляно време - е прекалено относителна.

          В тоя смисъл: нечие пропиляното /според мен/ време - разваля моя живот, но може да стимулира живота на този, който влага някакъв смисъл в нещо, което върши, без да мисли, че това за него е пропиляно време.

          2. Замисля ме и призоваването към взаимопомощ. Не отричам необходимостта от взаимопомощ, но в много ситуации днес егоизмът също има място. Нека го наречем здравословен егоизъм. Примери няма да давам.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

            Toва са си общи приказки само. Как например става тази промяна в начина на мислене?
            И какво например правиш на индивидуално ниво? Когато попаднеш във водовъртеж, единственото което можеш да правиш е да се стремиш да не те завлече по-навътре. За друго нямаш сили и възможности.



            По другото - наистина не е важно кой за къде си вдига багажа, важното е че го вдига оттам. Както казах, 20-30 години е огромен период за живота на един човек. И това го правят точно тези с промененото вече мислене. Според тях няма надежда в обозримо бъдеще нещо да се промени (към по-добре) и се омитат.
            Напротив......................Гмуркаш се по посока на водовъртежа със всички сили .................... При достигане на дъното ( центъра ) , се оттласкваш странично и нагоре ........... Достатъчни са 7- 8 -9 метра и изплуваш извън зоната на ''проблема'


            пп . Аман от житейски лаици - форумни философи ....................................
            Last edited by X_Y; 17.09.2018, 10:40.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение
              За зоната на конфорт не се съгласявам. Едва ли щях да бъда сегашната личност без подобна духовна закалка.
              Явно при теб е различно. Аз съм по-успешен в нещата в които съм по-добър и по-сигурен. А опита ми показва, че прилагане на подобно клише (като излизане от "зоната"), в една добре работеща система, обикновено води до влошаване на производителността (и ситуацията изобщо).
              Last edited by Ender; 16.09.2018, 22:01.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
                Така, така... ама не съвсем. По-големия проблем е, че се опитваме да отговорим на очакванията на околните, вместо да бъдем самите себе си.

                Това е очевидно, макар да срещнах много мнения за "излизане от зоната на комфорт". А подобни становища винаги ме изумяват - що за мазохизъм е да правиш нещо некомфортно за теб, вместо да наблегнеш върху силните си страни и умения, които ти дават съществено предимство? Каква полза, ако си приличен плувец, да се захванеш с вдигане на тежести, само за да ти е гадно? Явно е, че няма да постигнеш успех в нито един от двата спорта.

                Всеки има си различен набор от качества/недостатъци. И всеки може да бъде успешен, стига да ги познава добре и да може да живее с тях. Тоест, първата крачка към успеха е себепознанието. А после всичко останало си се нарежда по естествен начин.
                За зоната на конфорт не се съгласявам. Едва ли щях да бъда сегашната личност без подобна духовна закалка. Не е зле да се излиза от зоната и то не само веднъж в човешкия живот. Едно тяло без спорт е отпуснато и слабо. Същото е и с духа.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                  Съвременните хора се оплакват, че нямат големи постижения, че нямат успех в работата си. Защо нямат успех? Защото те очакват повече от другите, отколкото от себе си.
                  Така, така... ама не съвсем. По-големия проблем е, че се опитваме да отговорим на очакванията на околните, вместо да бъдем самите себе си.

                  Ако искаш да имаш успех в живота си, търси го в себе си, а не вън от себе си. Отвън са само условията на живота.
                  Както вече съм споменавал, проблем са и границите, които чертаем и погрешното разбиране, кое е отвътре и кое - отвън

                  Успех е да вървиш по един път дето няма никакви препятствия, никъде няма да се блъскаш. Щом се блъскаш, успех няма, понеже харчиш повече енергия
                  Това е очевидно, макар да срещнах много мнения за "излизане от зоната на комфорт". А подобни становища винаги ме изумяват - що за мазохизъм е да правиш нещо некомфортно за теб, вместо да наблегнеш върху силните си страни и умения, които ти дават съществено предимство? Каква полза, ако си приличен плувец, да се захванеш с вдигане на тежести, само за да ти е гадно? Явно е, че няма да постигнеш успех в нито един от двата спорта.

                  За да има успех в живота си, човек трябва да притежава следните качества: такт, твърдост, наблюдателност, разсъдливост, интуиция. Има ли тези качества, каквато работа започне, той ще има добри резултати.
                  Всеки има си различен набор от качества/недостатъци. И всеки може да бъде успешен, стига да ги познава добре и да може да живее с тях. Тоест, първата крачка към успеха е себепознанието. А после всичко останало си се нарежда по естествен начин.

                  Last edited by Ender; 16.09.2018, 21:39.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                    Браво. Следвам указанията. Мучас грасиас.
                    Не се бъзикай с това щото просто не знаеш с какво се бъзикаш

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                      Toва са си общи приказки само. Как например става тази промяна в начина на мислене?
                      И какво например правиш на индивидуално ниво? Когато попаднеш във водовъртеж, единственото което можеш да правиш е да се стремиш да не те завлече по-навътре. За друго нямаш сили и възможности.

                      По другото - наистина не е важно кой за къде си вдига багажа, важното е че го вдига оттам. Както казах, 20-30 години е огромен период за живота на един човек. И това го правят точно тези с промененото вече мислене. Според тях няма надежда в обозримо бъдеще нещо да се промени (към по-добре) и се омитат.
                      Не са общи приказки. Ти така ги възприемаш. Промяната в мисленето е да не хабиш излишна енергия за глупости. Прост пример: оставяш изобретателите на пазара. Толкоз.

                      След около месец и половина престой в България ти казвам, че е все тая къде си. И в България бях ок и извън нея съм ок и ако пак реша да се върна ще съм ок. В този смисъл успехът е вътрешно, а не външно състояние.

                      Едни заминават, а други се връщат, а трети от други държави избират именно България за спокоен живот. Не ти говоря наизуст. Случайно в трамвая точно преди седмица се заслушах в разговор на двама европейски младежи работещи в София. Момчетата бяха ведри и позитивни. Така, че всичко е доста относително.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                        Съвременните хора се оплакват, че нямат големи постижения, че нямат успех в работата си. Защо нямат успех? Защото те очакват повече от другите, отколкото от себе си.

                        Ако искаш да имаш успех в живота си, търси го в себе си, а не вън от себе си. Отвън са само условията на живота.

                        Вие може да постигнете какъвто и да е успех, ако имате една силна концентрирана мисъл. Концентрирана мисъл имате, когато има нещо, върху което най-силно мислите. Трябва да знаете силата на мисълта.

                        Докато живеем всеки за себе си, не можем да имаме успех.

                        Успех е да вървиш по един път дето няма никакви препятствия, никъде няма да се блъскаш. Щом се блъскаш, успех няма, понеже харчиш повече енергия

                        За да има успех в живота си, човек трябва да притежава следните качества: такт, твърдост, наблюдателност, разсъдливост, интуиция. Има ли тези качества, каквато работа започне, той ще има добри резултати.

                        Уверен ли си в успеха на твоята мисъл и твоето чувство? Не е достатъчно само да имаш подтик. Без увереност в това, към което се стремиш, няма успех.

                        Докато сте на земята, вие трябва да си помагате едни на други. Без взаимопомощ няма успех в живота.

                        Гдето няма любов, там няма и успех, и благословение.

                        Дойде ли ви добра мисъл, не я пренебрегвайте, изпълнете я веднага – тя ще ви повдигне.

                        Пропиляното време разваля живота.
                        Браво. Следвам указанията. Мучас грасиас.

                        Коментар


                        • Съвременните хора се оплакват, че нямат големи постижения, че нямат успех в работата си. Защо нямат успех? Защото те очакват повече от другите, отколкото от себе си.

                          Ако искаш да имаш успех в живота си, търси го в себе си, а не вън от себе си. Отвън са само условията на живота.

                          Вие може да постигнете какъвто и да е успех, ако имате една силна концентрирана мисъл. Концентрирана мисъл имате, когато има нещо, върху което най-силно мислите. Трябва да знаете силата на мисълта.

                          Докато живеем всеки за себе си, не можем да имаме успех.

                          Успех е да вървиш по един път дето няма никакви препятствия, никъде няма да се блъскаш. Щом се блъскаш, успех няма, понеже харчиш повече енергия

                          За да има успех в живота си, човек трябва да притежава следните качества: такт, твърдост, наблюдателност, разсъдливост, интуиция. Има ли тези качества, каквато работа започне, той ще има добри резултати.

                          Уверен ли си в успеха на твоята мисъл и твоето чувство? Не е достатъчно само да имаш подтик. Без увереност в това, към което се стремиш, няма успех.

                          Докато сте на земята, вие трябва да си помагате едни на други. Без взаимопомощ няма успех в живота.

                          Гдето няма любов, там няма и успех, и благословение.

                          Дойде ли ви добра мисъл, не я пренебрегвайте, изпълнете я веднага – тя ще ви повдигне.

                          Пропиляното време разваля живота.
                          Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                            В такъв случай, горещо ти препоръчвам 100 грама изстудена гроздова ракия. Личи си, че не ти е лесно.
                            И не ме улесняваш: Не пия.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                              В такъв случай, горещо ти препоръчвам 100 грама изстудена гроздова ракия. Личи си, че не ти е лесно.
                              А мезенце ,

                              чекай че забравих да почерпя.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                                Обикновена трилема.
                                В такъв случай, горещо ти препоръчвам 100 грама изстудена гроздова ракия. Личи си, че не ти е лесно.
                                Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                                Мечо

                                Коментар

                                Working...
                                X