IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

    А то там има много отговори . Не ми се задълбава. Най-общо казано е по-лесно да се живее с по-малко ангажименти .
    И от това има. Само после, кой да им склопи очите?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
      Това, което описваш, не е щастие, а нарцисизъм
      Предложените от теб практики, не могат да доведат до влюбване, макар да не бих отказал някои от тях. Страстта не е любов.
      Обаче, любовта е страст ++

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
        ...Въпросът е в това, да се научим да НЕ се дърпаме, когато То ни се усмихне. И, ето, Тук и отговорът за старите моми/ергени.
        А то там има много отговори . Не ми се задълбава. Най-общо казано е по-лесно да се живее с по-малко ангажименти .

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
          Щастието е въпрос на възприятие. Дори сам да си си дал, ако приемаш с благодарност...
          Това, което описваш, не е щастие, а нарцисизъм

          Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение
          Пак опираме до различността. За различните хора и това ще е различно. Описаното от теб състояние може да се дължи на какво ли не - като почнеш от страстта на колекционера придобил най-после лелеяната марка, преминеш през скалното катерене и стигнеш до чисто тантрически практики.
          Предложените от теб практики, не могат да доведат до влюбване, макар да не бих отказал някои от тях. Страстта не е любов.
          Last edited by Ender; 17.09.2018, 21:03.

          Коментар


          • ...Въпросът е в това, да се научим да НЕ се дърпаме, когато То ни се усмихне. И, ето, Тук и отговорът за старите моми/ергени.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

              Пак опираме до различността. За различните хора и това ще е различно. Описаното от теб състояние може да се дължи на какво ли не - като почнеш от страстта на колекционера придобил най-после лелеяната марка, преминеш през скалното катерене и стигнеш до чисто тантрически практики.
              Щастието е въпрос на възприятие. Дори сам да си си дал, ако приемаш с благодарност...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                Не съм я чел и така като гледам, няма и да я прочета. Самото твърдение, че човек трябва да се намира на каквато и да е позиция, за да се чувства щастлив за мен е нелепо. Това е и основният проблем на западното общество. Това че свързват щастието и успеха с физически измерваеми показатели Не схващам какво точно имаш предвид под "суперпозиция" ? Ама каквото и да значи това, всяка една позиция в обществото или в материалният свят може да доведе до пълно щастие или пълно нещастие. Да кажем че вземем произволен човек и го поставим на поста на ББ. Едни ще бъдат супер доволни и щастливи а други супер нещастни. Някои ще се заемат да оправят държавата, защото ще вярват че знаят и могат, други ще са доволни да се налапат по бързата процедура, но според мен основната част от хората няма да са ОК, заради голямата отговорност и големият страх от провала, независимо дали искат да крадат или да променят държавата към по-добро. И всичко това, защото хората са различни. Мен ме вълнува въпросът защо хората са различни. Казах си моите теории, сега очаквам да чуя вашите
                По-скоро проблемът не е в това, че са различни, а как на всичките да им угодиш . А знаеш, че угодия няма. И вчера с Ендер май стигнахме до извода, че ти трябват целеви групи, с които да се работи. Групи от що годе еднакви по възгледи индивиди, гонещи сходни цели. А иначе защо сме различни. Според мен заради контраста. Господ е решил, че без контраст няма еволюция.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение

                  Благодаря, че зададохте този въпрос! Под "влюбване" разбирам нещо яко дето да те качи на черешата. Да те напомпа с допамин, серотонин, норадреналин, ендорфини и прочие благинки. Ама обекта не е задължително да е унифициран (както вече споменахме по-долу), нито пък да е реален. А предвид дефиницията, може дори да не е обект, а идея. Та помисли за семинар от типа "Как да се влюбваме правилно?", че на днешните хора, определено им липсва това умение.

                  П.С. А щастието е процес, който се формира от два компонента /също като борсовата търговия/ - получаване и даване. Като втория, може да бъде само продукт на същността ни, но в никакъв случай нещо материално.
                  Пак опираме до различността. За различните хора и това ще е различно. Описаното от теб състояние може да се дължи на какво ли не - като почнеш от страстта на колекционера придобил най-после лелеяната марка, преминеш през скалното катерене и стигнеш до чисто тантрически практики.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение

                    Благодаря, че зададохте този въпрос! Под "влюбване" разбирам нещо яко дето да те качи на черешата. Да те напомпа с допамин, серотонин, норадреналин, ендорфини и прочие благинки. Ама обекта не е задължително да е унифициран (както вече споменахме по-долу), нито пък да е реален. А предвид дефиницията, може дори да не е обект, а идея. Та помисли за семинар от типа "Как да се влюбваме правилно?", че на днешните хора, определено им липсва това умение.
                    Колега, идеята ти е чудесна. Какво ли не бих дал, някои неща, да ми се случат отново!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

                      Аз не мога да разбера какво имаш против мен? Мисля, че прекаляваш с обидите и подигравките. Не че се впечатлявам от тях. Няма смисъл да накъсваш темите с цитат на всеки мой пост и двусмислен коментар под него. Като не те кефя, просто ме слагай в игнора или не чети, какво пиша. Ако не разбираш нещо - попитай, ако не си съгласен - оспори с аргументирано мнение.
                      Напразно реагираш така. Изобщо не е до теб. Гледах протеста, за него се сетих. Съжалявам, ако съм разбран по този начин. Просто, нещата са много преплетени и кореспондират по повече канали, отколкото сме предполагали. А, че се еманципирах, вярвам, за добро е. Отново: И за миг, не съм искал да те засегна. Не си „Импотех” и с теб, въпреки будистките ти възгледи - а,може би, благодарение на тях? - диалогът е смислен и приятен.
                      Накратко,
                      -Мир.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

                        За мен хапчетата не са пътя, въпреки, че не бих отказал ако почерпиш Въобще за хапчетата си трябва отделна тема, според мен. Какво имаш предвид под "влюбване" ?
                        Благодаря, че зададохте този въпрос! Под "влюбване" разбирам нещо яко дето да те качи на черешата. Да те напомпа с допамин, серотонин, норадреналин, ендорфини и прочие благинки. Ама обекта не е задължително да е унифициран (както вече споменахме по-долу), нито пък да е реален. А предвид дефиницията, може дори да не е обект, а идея. Та помисли за семинар от типа "Как да се влюбваме правилно?", че на днешните хора, определено им липсва това умение.

                        П.С. А щастието е процес, който се формира от два компонента /също като борсовата търговия/ - получаване и даване. Като втория, може да бъде само продукт на същността ни, но в никакъв случай нещо материално.
                        Last edited by Ender; 17.09.2018, 20:47.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                          Господ се забавлява, а чедата му с кеф подават нови порции смях. Идилия.
                          Аз не мога да разбера какво имаш против мен? Мисля, че прекаляваш с обидите и подигравките. Не че се впечатлявам от тях. Няма смисъл да накъсваш темите с цитат на всеки мой пост и двусмислен коментар под него. Като не те кефя, просто ме слагай в игнора или не чети, какво пиша. Ако не разбираш нещо - попитай, ако не си съгласен - оспори с аргументирано мнение.
                          Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

                            Не съм я чел и така като гледам, няма и да я прочета. Самото твърдение, че човек трябва да се намира на каквато и да е позиция, за да се чувства щастлив за мен е нелепо. Това е и основният проблем на западното общество. Това че свързват щастието и успеха с физически измерваеми показатели Не схващам какво точно имаш предвид под "суперпозиция" ? Ама каквото и да значи това, всяка една позиция в обществото или в материалният свят може да доведе до пълно щастие или пълно нещастие. Да кажем че вземем произволен човек и го поставим на поста на ББ. Едни ще бъдат супер доволни и щастливи а други супер нещастни. Някои ще се заемат да оправят държавата, защото ще вярват че знаят и могат, други ще са доволни да се налапат по бързата процедура, но според мен основната част от хората няма да са ОК, заради голямата отговорност и големият страх от провала, независимо дали искат да крадат или да променят държавата към по-добро. И всичко това, защото хората са различни. Мен ме вълнува въпросът защо хората са различни. Казах си моите теории, сега очаквам да чуя вашите
                            Господ се забавлява, а чедата му с кеф подават нови порции смях. Идилия.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
                              Значи, може да се предизвика медикаментозно. Пием си розовите хапчета и всичко е наред.
                              Ама доколкото разбрах, Алонсо търси методика, чрез която да си нагребе достатъчно енергия от околната среда, за да може да предизвика тези процеси по естествен път. В този смисъл, не се сещям за по-яка дрога от влюбването.
                              За мен хапчетата не са пътя, въпреки, че не бих отказал ако почерпиш Въобще за хапчетата си трябва отделна тема, според мен. Какво имаш предвид под "влюбване" ?
                              Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mia11 Разгледай мнение

                                Има една книга, която чета сега "Ключът на Соломон", и там пише за наука, Вселена, прераждане, въобще разбива някои представи за живота. Та моето тълкувание е, че според нея, ако сме на суперпозиция, ще сме щастливи. Някой чел ли я е?
                                Не съм я чел и така като гледам, няма и да я прочета. Самото твърдение, че човек трябва да се намира на каквато и да е позиция, за да се чувства щастлив за мен е нелепо. Това е и основният проблем на западното общество. Това че свързват щастието и успеха с физически измерваеми показатели Не схващам какво точно имаш предвид под "суперпозиция" ? Ама каквото и да значи това, всяка една позиция в обществото или в материалният свят може да доведе до пълно щастие или пълно нещастие. Да кажем че вземем произволен човек и го поставим на поста на ББ. Едни ще бъдат супер доволни и щастливи а други супер нещастни. Някои ще се заемат да оправят държавата, защото ще вярват че знаят и могат, други ще са доволни да се налапат по бързата процедура, но според мен основната част от хората няма да са ОК, заради голямата отговорност и големият страх от провала, независимо дали искат да крадат или да променят държавата към по-добро. И всичко това, защото хората са различни. Мен ме вълнува въпросът защо хората са различни. Казах си моите теории, сега очаквам да чуя вашите
                                Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                                Коментар

                                Working...
                                X