IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Krum Sokolov Разгледай мнение
    А ти да си учил за един дето си направил Пирамида от МАСЛО- и за един друг дето е устаовил закономерността че, количествените натрупвания водят до качествени изменения? И във връзка с последното като се натрупате много глупаци в темата, все ще избие на някъде и все ще успеете да измислите някоя простотия.
    Опитах възпитано, не пое...
    Last edited by RUBLA; 18.09.2018, 21:05. Причина: Спазвайте добря тон!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

      Тц. Бъркаш ги с едни други. На тези текстът е в мрежата. . Те са от атлантите не от Мойсей . Демек още по-стари.
      Немой така ме шашави, pls.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

        „Не съществуват” те, за съзнанието на зезнаещия. Иначе, като маса, да движат-сучат галактики и т.н, съществуват. Парадокс?
        Тц. Бъркаш ги с едни други. На тези текстът е в мрежата. . Те са от атлантите не от Мойсей . Демек още по-стари.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение
          Това се знае от доста време. Все повече неща ще се откриват научно. Древните цивилизации отдавна са ги знаели тези работи. От интерес (виждам, че си готова) намери изумрудените скрижали.
          „Не съществуват” те, за съзнанието на зезнаещия. Иначе, като маса, да движат-сучат галактики и т.н, съществуват. Парадокс?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Krum Sokolov Разгледай мнение
            А ти да си учил за един дето си направил Пирамида от МАСЛО- и за един друг дето е устаовил закономерността че, количествените натрупвания водят до качествени изменения? И във връзка с последното като се натрупате много глупаци в темата, все ще избие на някъде и все ще успеете да измислите някоя простотия.
            Тъййй. Увлече се. Дай по същество.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

              Круме, а ти да си чувал нещо за многомерните пространства? А, за различните ценностни ѝ координатни системи? А за различните критерии и смисъл на живота, които различните хора пропознават? А за различните морално допустими действия ѝ бездействия при двуногите? За това, що е цел и що - средство за постигане на целите? Има и други неща, за които бих могъл да те попитам но, едва ли има смисъл. До тук с „по-умните”.
              -
              А ти да си учил за един дето си направил Пирамида от МАСЛО- и за един друг дето е устаовил закономерността че, количествените натрупвания водят до качествени изменения? И във връзка с последното като се натрупате много глупаци в темата, все ще избие на някъде и все ще успеете да измислите някоя простотия.
              Last edited by Krum Sokolov; 18.09.2018, 18:02.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                Абсолютно го допускам. Духът определя материята, а не обратното. Това е подтекстът на всички свети книги.
                има и плюсове ама и минуси
                Не е за всеки това. Много разпасано ще се получи, ако се остави на куцо и сакато да моделират вселената (то не че не опитват да го правят, но поне им се поставят някакви лимити)
                Например група надруссани и щастливи наркомани (с акцент върху смисъла "щастливи" ) , биха измедитирали интересна (за тях вероятно успешна и щастлива) реалност. Отговорностите са големи и не всеки може да ги поеме

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
                  Не допускаш ли, че съзнанието може да променя реалността в която живеем? Алонсо на няколко пъти намекна за този феномен, ама избягва пряка дискусия /и разбирам защо/. Иначе има множество доказателства в подкрепа на тази теза, включително и „Ефекта Махариши“.
                  Не „допускам”, а съм УБЕДЕН. Само че, товае в сферата, ПОВЛИЯЕМА от ... явлението „Човек”. За беда - или за късмет? - тя си има ограничения.
                  Last edited by Pyramid; 18.09.2018, 15:36.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mia11 Разгледай мнение

                    Кой определя кой е глупакът? Бате Пешо ли? Щом си Ок с това, няма проблем! И аз съм Ок!
                    Обаче така и така се заговорихме, но в тази книга има доста научни изследвания- Щрьодингер, Айнщайн, Хайзенберг и т.н. и в тази връзка знам, че ги разбираш техническите неща, какво мислиш за това?
                    "Учените открили, че светлината променя природата си в зависимост от типа експеримент, който се провежда с нея, с други думи, в зависимост от това дали процепите са наблюдавани или не. Когато никой не наблюдава процепите, светлината се държи като вълна. Само че в момента, в който започнем да ги следим, тя се превръща в частица..... Експериментът е проведен и с цели атоми и се е случили същото. След това го разширили, като излъчили молекули, и резултатът се повторил. И така електроните, атомите и молекулите винаги се държали като вълни, когато процепите не са били наблюдавани, и като частици, когато били...........Научните експерименти показват до известна степен съзнанието създава част от реалността. Фотоните, електроните, атомите и молекулите не съществуват като частици, освен ако не бъдат наблюдавани."
                    Това се знае от доста време. Все повече неща ще се откриват научно. Древните цивилизации отдавна са ги знаели тези работи. От интерес (виждам, че си готова) намери изумрудените скрижали.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
                      Не допускаш ли, че съзнанието може да променя реалността в която живеем? Алонсо на няколко пъти намекна за този феномен, ама избягва пряка дискусия /и разбирам защо/. Иначе има множество доказателства в подкрепа на тази теза, включително и „Ефекта Махариши“.
                      Абсолютно го допускам. Духът определя материята, а не обратното. Това е подтекстът на всички свети книги.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mia11 Разгледай мнение

                        Кой определя кой е глупакът? Бате Пешо ли? Щом си Ок с това, няма проблем! И аз съм Ок!
                        Обаче така и така се заговорихме, но в тази книга има доста научни изследвания- Щрьодингер, Айнщайн, Хайзенберг и т.н. и в тази връзка знам, че ги разбираш техническите неща, какво мислиш за това?
                        "Учените открили, че светлината променя природата си в зависимост от типа експеримент, който се провежда с нея, с други думи, в зависимост от това дали процепите са наблюдавани или не. Когато никой не наблюдава процепите, светлината се държи като вълна. Само че в момента, в който започнем да ги следим, тя се превръща в частица..... Експериментът е проведен и с цели атоми и се е случили същото. След това го разширили, като излъчили молекули, и резултатът се повторил. И така електроните, атомите и молекулите винаги се държали като вълни, когато процепите не са били наблюдавани, и като частици, когато били...........Научните експерименти показват до известна степен съзнанието създава част от реалността. Фотоните, електроните, атомите и молекулите не съществуват като частици, освен ако не бъдат наблюдавани."
                        Ако си нон стоп щастлива замисли се сериозно.Аз не определям конкретно кой точно е глупак но един от признаците че си глупак е постоянното чувство че си щастлив....С мен не се спори просто се вади тефтерчето и се записва внимателно какво съм казал...Има ли нещо неясно

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                          По - як майтап не бях чувал. „Съзнанието създавало...”
                          Не допускаш ли, че съзнанието може да променя реалността в която живеем? Алонсо на няколко пъти намекна за този феномен, ама избягва пряка дискусия /и разбирам защо/. Иначе има множество доказателства в подкрепа на тази теза, включително и „Ефекта Махариши“.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mia11 Разгледай мнение

                            Кой определя кой е глупакът? Бате Пешо ли? Щом си Ок с това, няма проблем! И аз съм Ок!
                            Обаче така и така се заговорихме, но в тази книга има доста научни изследвания- Щрьодингер, Айнщайн, Хайзенберг и т.н. и в тази връзка знам, че ги разбираш техническите неща, какво мислиш за това?
                            "Учените открили, че светлината променя природата си в зависимост от типа експеримент, който се провежда с нея, с други думи, в зависимост от това дали процепите са наблюдавани или не. Когато никой не наблюдава процепите, светлината се държи като вълна. Само че в момента, в който започнем да ги следим, тя се превръща в частица..... Експериментът е проведен и с цели атоми и се е случили същото. След това го разширили, като излъчили молекули, и резултатът се повторил. И така електроните, атомите и молекулите винаги се държали като вълни, когато процепите не са били наблюдавани, и като частици, когато били...........Научните експерименти показват до известна степен съзнанието създава част от реалността. Фотоните, електроните, атомите и молекулите не съществуват като частици, освен ако не бъдат наблюдавани."
                            ...Ей тук ме „хвърли в Музиката” : Значи, по време и извън експеримента, лъчите били имали „различно поведение”? Разби ме. Тотално. Значи, ТЕ ЗНАЯТ И СЕ ПРЕСТРУВАТ?
                            По - як майтап не бях чувал. „Съзнанието създавало...”
                            ...и няма да питам, кой и какво е отчел/о и записал/о поведението на лъчите „извън експеримента”.
                            ТУШШШШШ ! ! !

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                              Само глупакът е постоянно щастлив....Колкото повече живея и колкото повече трупам опит толкова повече се отвращавам от светът в който живея и най вече от евроатлантическите ценности.За мен материалното не може да бъде източник на щастие камо ли парите....Предпочитам да живея с готини кротки и добри хора.Единствеото за което може би ще ми е мъчно когато напусна този свят ще са децата ми жена ми и приятелите ми...дори предпочитам да съм пръв.За къщи коли пари имоти дреме ми на дедовия да не говорим за постове..Аз разбирам поста като отговорност най вече за съдбата на хората за които отговарям и като слугуване да слугуваш ти а не хората да ти слугуват да не говорим за крещени ругатни и обиди....които примитивния човек си позволява..
                              Кой определя кой е глупакът? Бате Пешо ли? Щом си Ок с това, няма проблем! И аз съм Ок!
                              Обаче така и така се заговорихме, но в тази книга има доста научни изследвания- Щрьодингер, Айнщайн, Хайзенберг и т.н. и в тази връзка знам, че ги разбираш техническите неща, какво мислиш за това?
                              "Учените открили, че светлината променя природата си в зависимост от типа експеримент, който се провежда с нея, с други думи, в зависимост от това дали процепите са наблюдавани или не. Когато никой не наблюдава процепите, светлината се държи като вълна. Само че в момента, в който започнем да ги следим, тя се превръща в частица..... Експериментът е проведен и с цели атоми и се е случили същото. След това го разширили, като излъчили молекули, и резултатът се повторил. И така електроните, атомите и молекулите винаги се държали като вълни, когато процепите не са били наблюдавани, и като частици, когато били...........Научните експерименти показват до известна степен съзнанието създава част от реалността. Фотоните, електроните, атомите и молекулите не съществуват като частици, освен ако не бъдат наблюдавани."

                              Знанието само по себе си не струва много, ако липсва въображение.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Krum Sokolov Разгледай мнение
                                Тук има по големи специалисти от мен. Нека те да ти обяснят защо богатите са по-умни от бедните. без да говорим за изключенията.
                                Круме, а ти да си чувал нещо за многомерните пространства? А, за различните ценностни ѝ координатни системи? А за различните критерии и смисъл на живота, които различните хора пропознават? А за различните морално допустими действия ѝ бездействия при двуногите? За това, що е цел и що - средство за постигане на целите? Има и други неща, за които бих могъл да те попитам но, едва ли има смисъл. До тук с „по-умните”.
                                -

                                Коментар

                                Working...
                                X