IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

    абе тез безсмислени, елементарни аборегенески филми изсмукани из ръкава za да яхнаt несъдържащата съдържание бутафорна перестройка (за кинти)... не им знам и имената ... още като тенейжар им късах белета преедварително (Като тед нъджън главите на пилетата с което ужасявал комунягите).. Считай го за дупка във филмовата (ми) култура, но за мен - Тва си беше "изкуство" за плиткочели (в превод - хора които не са наясно какво правят) Лошото е че го виждах отрано ... и така и не можах да се асоциирам ... : да не продължавам, не е препоръка... Не знам кой е иван иванов но да е жив и здрав човека, все пак някаква роля е играл ... (пс. а може би се сещам кой е - по физиономия, ако не греша разбира се)
    За теб впечатленията ми са, че си интелигентно същество. Гледай филма. Няма да съжаляваш! Може и да си промениш мнението за соц. филмите
    Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

      Хората се променят и това не подлежи на съмнение.Променят ли се условията в които живеят променят се и те.Преди много години като ученик гледам Всичко е любов и се кефя на Иван Иванов как бие даскалите в тевеуто и бяга от там как сваля мацки много псувах милицията.Същия тоя филм го гледам преди година но от позицията баща на две големи деца гледам и си мисля на тоя тевеу му е малко требе още бой и затвор.Та те така се променя човек
      Реално погледнато в твоят пример не си се променил много. И в двата случая, заемаш лагер и решаваш проблемите, чрез агресия. Просто тогава си бил в единият лагер а сега си в другия. Просто се е сменила камбанарията от която наблюдаваш. Аз имах предвид промяна от типа, например до едно време да се обиждаш и в един момент да спре да ти пука, кой какво приказва. И ако се сетиш за подобна промяна в себе си, бих те запитал, дали тази промяна е променила живота ти от този момент
      Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

        Хората се променят и това не подлежи на съмнение.Променят ли се условията в които живеят променят се и те.Преди много години като ученик гледам Всичко е любов и се кефя на Иван Иванов как бие даскалите в тевеуто и бяга от там как сваля мацки много псувах милицията.Същия тоя филм го гледам преди година но от позицията баща на две големи деца гледам и си мисля на тоя тевеу му е малко требе още бой и затвор.Та те така се променя човек
        абе тез безсмислени, елементарни аборегенски филми,, изсмукани из ръкава za да яхнаt несъдържащата съдържание бутафорна перестройка (за кинти)... не им знам и имената ... още като тенейжар им късах белета преедварително (Като тед нъджън главите на пилетата с което ужасявал комунягите).. Считай го за дупка във филмовата (ми) култура, но за мен - Тва си беше "изкуство" за плиткочели (в превод - хора които не са наясно, какво правят) Лошото е, (много лошо за мен), че го виждах отрано ... и така и не можах да се асоциирам ... : да не продължавам, не е препоръка... Не знам кой е иван иванов но да е жив и здрав човека, все пак някаква роля е играл ... (пс. а може би се сещам кой е - по физиономия, ако не греша разбира се)
        Last edited by precakanoto; 26.09.2018, 22:38.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
          С доста хора съм говорил на тази тема и всички те мислят като теб Тоест, казваш, че не е възможно да се променят хората и всичко се крие в детството и т.н и т.н....
          Въпреки, че е очевидно, че май съм единственият, считащ, че хората могат да се променят, то аз ще продължавам да си вярвам, докато някой не ми докаже обратното. Още повече че лично за себе си смятам че съм доказал и то нееднократно твърденията си в личният живот
          Не точно. Обазно казано има две групи. Едните можем да ги кръстим постоянно самоусъвършенстващи се люде, а при другите, каквото се вкара в хардуера до 18 години това е. Точка. Има и една трета много рядка група. Преживелите много сериозно житейско изпитание. Тогава чипът се сменя.

          Масата желае да яде, да се възпроизвежда и да не се натоварва особено умтсвено, нравствено и прочее досадни дейности. Селфстартърите са около 15-20% от населението. Именно те дърпат обществото напред.

          Възрастта също е фактор. Естественото помъдряване с годините понякога помага. Не винаги то е налице за жалост.

          Около 10-15 % са преживелите много трудно житейско изпитание, които са променили себе си към по-добро без да се озлобят или пречупят.

          Под много тежко житейско изпитание слагам преодоляването на много тежка болест, загуба на близки, преживяване на природни катаклизми, не на последно място емигрирането, което не е за всеки.

          От подобни изпитания или излизаш по-качествен и добър човек, или се озлобяваш спрямо всички и всичко. Последното се случва с по-слабите натури. Визирам хора с по-лабилна психика. Дори в този форум вероятно имаме цяклата палитра. Притесняваме набъбването на негативизма и простотията. Дано е временно явление.
          Last edited by Selena; 26.09.2018, 23:11.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

            ...Въпреки, че е очевидно, че май съм единственият, считащ, че хората могат да се променят, то аз ще продължавам да си вярвам, докато някой не ми докаже обратното. Още повече че лично за себе си смятам че съм доказал и то нееднократно твърденията си в личният живот
            "изключенията потвърждават правилото "

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

              С доста хора съм говорил на тази тема и всички те мислят като теб Тоест, казваш, че не е възможно да се променят хората и всичко се крие в детството и т.н и т.н....
              Въпреки, че е очевидно, че май съм единственият, считащ, че хората могат да се променят, то аз ще продължавам да си вярвам, докато някой не ми докаже обратното. Още повече че лично за себе си смятам че съм доказал и то нееднократно твърденията си в личният живот
              Хората се променят и това не подлежи на съмнение.Променят ли се условията в които живеят променят се и те.Преди много години като ученик гледам Всичко е любов и се кефя на Иван Иванов как бие даскалите в тевеуто и бяга от там как сваля мацки много псувах милицията.Същия тоя филм го гледам преди година но от позицията баща на две големи деца гледам и си мисля на тоя тевеу му е малко требе още бой и затвор.Та те така се променя човек

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                Има и то пряка. Неуверените в себе си хора се обиждат. Има и една друга група - чувствителните. Необходимо е при възпитанието на едно дете да се внимава с прекалените критики и обиди. Когато порасне това дете също ще критикува и обижда безмилостно. Децата възприемат моделите на поведение на родителите си. Много често деца на разведени родители или също се развеждат или, отвратени от преживяното, изобщо не сключват брак.

                Засягам темата с подрастващите, защо оттам идва всичко. Ако нещо там не е било наред в периода на формирането на личността, оттам следват и проблемите с обидчивостта и липсата на самочувствие, и агресията, автоагресията и ред други моменти в поведението на вече възрастния индивид, които или вече не подлежат на корекция или много трудно се коригират.

                Оттам и трудността да създаваш или тикаш вече възрастни хора в правилната бразда, за са успешни, в смисъл да се чувстват комфортно главно със себе си и след това с околните.

                Чак след това поставям чисто материалния успех, който пожелавам всекиму .
                С доста хора съм говорил на тази тема и всички те мислят като теб Тоест, казваш, че не е възможно да се променят хората и всичко се крие в детството и т.н и т.н....
                Въпреки, че е очевидно, че май съм единственият, считащ, че хората могат да се променят, то аз ще продължавам да си вярвам, докато някой не ми докаже обратното. Още повече че лично за себе си смятам че съм доказал и то нееднократно твърденията си в личният живот
                Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                  Защо едни хора се обиждат, а други не и има ли това връзка с успеха/неуспеха ?
                  Има и то пряка. Неуверените в себе си хора се обиждат. Има и една друга група - чувствителните. Необходимо е при възпитанието на едно дете да се внимава с прекалените критики и обиди. Когато порасне това дете също ще критикува и обижда безмилостно. Децата възприемат моделите на поведение на родителите си. Много често деца на разведени родители или също се развеждат или, отвратени от преживяното, изобщо не сключват брак.

                  Засягам темата с подрастващите, защо оттам идва всичко. Ако нещо там не е било наред в периода на формирането на личността, оттам следват и проблемите с обидчивостта и липсата на самочувствие, и агресията, автоагресията и ред други моменти в поведението на вече възрастния индивид, които или вече не подлежат на корекция или много трудно се коригират.

                  Оттам и трудността да създаваш или тикаш вече възрастни хора в правилната бразда, за са успешни, в смисъл да се чувстват комфортно главно със себе си и след това с околните.

                  Чак след това поставям чисто материалния успех, който пожелавам всекиму .
                  Last edited by Selena; 26.09.2018, 21:27.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

                    Аз лично не мисля, или поне не ми се ще да мисля, че провала води до това да се обиждаме. Предпочитам да мисля, че спрямо това дали се обиждаме постигаме успех. Има общо с начина ни на мислене.....
                    Определено. Просто, разни хора...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                      Проследява се връзка но, косвена и по хоризонтала: Ѝстинските Провалени си мрат на ината да ощетят, да подлеят вода, да окаАлят...
                      Аз лично не мисля, или поне не ми се ще да мисля, че провала води до това да се обиждаме. Предпочитам да мисля, че спрямо това дали се обиждаме постигаме успех. Има общо с начина ни на мислене.....
                      Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

                        Защо едни хора се обиждат, а други не и има ли това връзка с успеха/неуспеха ?
                        Проследява се връзка но, косвена и по хоризонтала: Ѝстинските Провалени си мрат на ината да ощетят, да подлеят вода, да окаАлят...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                          Слагаш го в игнор листата или просто не му подаваш реплики. Ще увехне като препикано мушкато който и да е подобен индивид. Пробвай.

                          Предполагам си съгласен с мен, че е безкрайно недфективно да се разменят обиди и псувни в режим 24/7?

                          Относно самоуважението, ако самият ти си доволен и щастлив, никой копче не може да ти каже копче.
                          Защо едни хора се обиждат, а други не и има ли това връзка с успеха/неуспеха ?
                          Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                            За да бъдеш уважаван трябва да се научиш да уважаваш другите.Да не се перчиш да не обиждаш да не избиваш комплекси за превъзходство.Типичен пример е кретена нагло просто и арогантно същество.Такива по форумите ги псувам а в реалния живот ако посмее така да ми говори с един бушник му сменям личната карта без да ми пукне окото...
                            Слагаш го в игнор листата или просто не му подаваш реплики. Ще увехне като препикано мушкато който и да е подобен индивид. Пробвай.

                            Предполагам си съгласен с мен, че е безкрайно неeфективно да се разменят обиди и псувни в режим 24/7?

                            Относно самоуважението, ако самият ти си доволен и щастлив, никой копче не може да ти каже.
                            Last edited by Selena; 26.09.2018, 21:24.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                              Добър въпрос. Лично аз в свинарник не влизам. За зрели индивиди, превръщащи, която и да е тема в свинарник имам определено мнение.

                              Успехът започва, наред с много други неща, и с отношението дори не към близките, а към сервитьора, както споменаха тези дни в едно тв шоу.

                              Или най-общо казано с отношението към ближния. Как да се научим да се уважаваме, на всяко едно ниво. Това май се превръща в проблем в анонимна интернет среда, а и дали само в нея. В дългосрочен план за мен поне простакът не е успешен. Натрупаната критична маса от лоша енергия би го погълнала по-рано или по-късно.

                              В този ред на мисли дори не за да сме успешни, а просто за да се чувстваме добре ми се струва, че е важно себеуважението и уважението към околните.

                              Ако себеуважението минава през унижението и перманентното обиждане и нагрубяване на околните, каквато “драма” наблюдавам в различните теми, то поне за мен обиждащият има спешна нужда от среща с кварталния психолог.

                              Задавам си и друг въпрос: доколко здрави сме психически? Доколко здав е психически градският човек на XXI век?

                              За какъв успех могат да претендират богати, материално, но психически неуравновесени индивиди?

                              Ако свинщините в тази тема продължат лично аз ще я напусна отдавайки дължимото уважение към създателя й.
                              За да бъдеш уважаван трябва да се научиш да уважаваш другите.Да не се перчиш да не обиждаш да не избиваш комплекси за превъзходство.Типичен пример е кретена нагло просто и арогантно същество.Такива по форумите ги псувам а в реалния живот ако посмее така да ми говори с един бушник му сменям личната карта без да ми пукне окото...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от chimney Разгледай мнение
                                Къде са успешните хора, защото все пак това е заглавието на темата, а тук се е почнало с яко хейт, псувни и триене на коментари
                                Добър въпрос. Лично аз в свинарник не влизам. За зрели индивиди, превръщащи, която и да е тема в свинарник имам определено мнение.

                                Успехът започва, наред с много други неща, и с отношението дори не към близките, а към сервитьора, както споменаха тези дни в едно тв шоу.

                                Или най-общо казано с отношението към ближния. Как да се научим да се уважаваме, на всяко едно ниво. Това май се превръща в проблем в анонимна интернет среда, а и дали само в нея. В дългосрочен план за мен поне простакът не е успешен. Натрупаната критична маса от лоша енергия би го погълнала по-рано или по-късно.

                                В този ред на мисли дори не за да сме успешни, а просто за да се чувстваме добре ми се струва, че е важно себеуважението и уважението към околните.

                                Ако себеуважението минава през унижението и перманентното обиждане и нагрубяване на околните, каквато “драма” наблюдавам в различните теми, то поне за мен обиждащият има спешна нужда от среща с кварталния психолог.

                                Задавам си и друг въпрос: доколко здрави сме психически? Доколко здрав е психически градският човек на XXI век?

                                За какъв успех могат да претендират богати, материално, но психически неуравновесени индивиди?

                                Ако свинщините в тази тема продължат лично аз ще я напусна отдавайки дължимото уважение към създателя й.
                                Last edited by Selena; 26.09.2018, 23:13.

                                Коментар

                                Working...
                                X