IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

    Е чекай чекай малко нали куманизите беа лошите а демократите частниците свободния пазар беа връхтъ?Са кво стана бе?Как така ше ми пишеш таквия работи против частната инициатива?Това беше абрака дабра на твоите крадливи кумири.И после бил съм злобен.Ми как да търпя подобна тъпотия.Куманизите били прости ама през 1979г създали един отличен хотел а умните и красиви частници му разплакаха мамата.Отде ви намират таквия глупендери не зная.До каквото се докосна частника всичко унищожи и окраде
    Първо хотела макар да е създаден с комунистически пари е изяло частен проект и самите японци не са давали на българите да припарят докато се строй хотела. Второ Арабаджиеви са създадени с протекцията на ДС. И трето ти като частник всичко ли рошиш с каквото се захванеш. Пък ако толкова си против частната собственост, що не се хванеш на заплата в държавната администрация някъде за 700 лева, Всъщност се чудя що си губя времето да ти отговарям на щуротиите.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
      Чудя се вие успешниците какво точно мислите за Ветко и Маринела... Възхищавате ли се на тези колоси на българският бизнес и предприемчивост

      Кажете си, разкрийте душите си, стига философствали



      "Съпругата на Арабаджиев Маринела, чието име вече носи бившият Японски хотел, е нещо като некороновата кралица на кича в отечеството. Тя е градска легенда в това отношение. Само за няк месеца под вещото ѝ ръководство бившият Японски хотел се превърна в средище на дантелите и розовите фламинга. Сградата, по проект на гениалния японски архитект Кишо Курокава, бе една о емблемите на София, завършена още в далечната 1979 г. Курокава е не просто изпълнител, той е философ - в своята работа той търси различни форми, близки до природата, носещи определен смисъл и хармония. Точно това е причината при построяването на хотела той особено много да д на градината с японски вишни, пресъздаваща източното усещане за безметежност, хармония и търсене на духовен смисъл. Едно от първите действия на госпожа Маринела обаче беше да изкорeни вишните и да ги замени със светещи палми. Там, където преди имаше тържество на природата, се настани бруталният кич,изкуствената помпозност и вероятно това направи хотел "Маринела" любимо място на всички ъпгрейднати със силикон столични кифли. Селфитата от тоалетните на хотела съвсем доскоро бяха снобският хит на новобогаташките любовници, въобразили си, ч попадат завинаги в света на неземно опаричените, на тези, които успехът е целунал завинаги и никога няма да изостави. Заради почти неизбежно и не толкова скандално прозвуча в края на миналата година новината, че именно хотел "Маринела" е спечелил обществената поръчка за подслона на гостите на българското европредседателство. Новина щеше да е обратното - хотелът на Арабаджиев случайно да вземе да изпадне от списъка на любимците на властта."
      Е чекай чекай малко нали куманизите беа лошите а демократите частниците свободния пазар беа връхтъ?Са кво стана бе?Как така ше ми пишеш таквия работи против частната инициатива?Това беше абрака дабра на твоите крадливи кумири.И после бил съм злобен.Ми как да търпя подобна тъпотия.Куманизите били прости ама през 1979г създали един отличен хотел а умните и красиви частници му разплакаха мамата.Отде ви намират таквия глупендери не зная.До каквото се докосна частника всичко унищожи и окраде

      Коментар


      • Чудя се вие успешниците какво точно мислите за Ветко и Маринела... Възхищавате ли се на тези колоси на българският бизнес и предприемчивост

        Кажете си, разкрийте душите си, стига философствали



        "Съпругата на Арабаджиев Маринела, чието име вече носи бившият Японски хотел, е нещо като некороновата кралица на кича в отечеството. Тя е градска легенда в това отношение. Само за няк месеца под вещото ѝ ръководство бившият Японски хотел се превърна в средище на дантелите и розовите фламинга. Сградата, по проект на гениалния японски архитект Кишо Курокава, бе една о емблемите на София, завършена още в далечната 1979 г. Курокава е не просто изпълнител, той е философ - в своята работа той търси различни форми, близки до природата, носещи определен смисъл и хармония. Точно това е причината при построяването на хотела той особено много да д на градината с японски вишни, пресъздаваща източното усещане за безметежност, хармония и търсене на духовен смисъл. Едно от първите действия на госпожа Маринела обаче беше да изкорeни вишните и да ги замени със светещи палми. Там, където преди имаше тържество на природата, се настани бруталният кич,изкуствената помпозност и вероятно това направи хотел "Маринела" любимо място на всички ъпгрейднати със силикон столични кифли. Селфитата от тоалетните на хотела съвсем доскоро бяха снобският хит на новобогаташките любовници, въобразили си, ч попадат завинаги в света на неземно опаричените, на тези, които успехът е целунал завинаги и никога няма да изостави. Заради почти неизбежно и не толкова скандално прозвуча в края на миналата година новината, че именно хотел "Маринела" е спечелил обществената поръчка за подслона на гостите на българското европредседателство. Новина щеше да е обратното - хотелът на Арабаджиев случайно да вземе да изпадне от списъка на любимците на властта."

        Коментар


        • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

          А пирамидов недей щото мое да разбереш че досега си пропилявал живота си хи хи хи

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

            Според мене човек не може да се промени. Хората постянно се опитват нещо да променят, но само се залъгват, че се променят

            Но ако човек "се научи" да "бърка в кода", образно казано, може да се промени доста повече, отколкото си мислят хората, че е възможно. Но това много малко хора го постигат. И дори да "знаеш как" не е достатъчно


            Иначе, ясно, че можеш да си промениш гледната точка и, примерно, както си бил либертарианец, така може с времето да минеш доста по-вляво. Но това не е промяна на човека
            Може би си прав... Вероятно човек не се променя с годините, а по-скоро изкарва на показ неща, които ги има дълбоко скрити в подсъзнанието му и просто чакат на "отложен старт" "побутване" от някой. Доколкото си спомням, това поведение се нарича в психологията "феномен на Микеланджело".
            Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
            Мечо

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
              Значи... тук недоразумението идва от дефиницията за промяна. Примерно, можеш да промениш тялото си в известни граници, можеш да си направиш дори пластична операция /ако това те влече/. Ама няма как да станеш блондин, висок 210см. Та аналогията между физиката и психиката е абсолютна - можеш да промениш разбиранията си, но не и възприятията си за света. Това е, което твърдя.
              Според мене човек не може да се промени. Хората постянно се опитват нещо да променят, но само се залъгват, че се променят

              Но ако човек "се научи" да "бърка в кода", образно казано, може да се промени доста повече, отколкото си мислят хората, че е възможно. Но това много малко хора го постигат. И дори да "знаеш как" не е достатъчно


              Иначе, ясно, че можеш да си промениш гледната точка и, примерно, както си бил либертарианец, така може с времето да минеш доста по-вляво. Но това не е промяна на човека

              Коментар


              • Хъммм... човек, по мои наблюдения, ти си тука от най-озлобените екземпляри...

                Не мога да разбера защо смятате, че като заливате хората с простотия и тъпоумни лични атаки, те няма накрая да загубят търпение и да извадят голямата тояга и да почнат да ви налагат по главите...


                Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                Как кой ти и кретена.
                Last edited by Money; 27.09.2018, 10:56.

                Коментар


                • Тези работи с духа ги споделете с Поветкин, той сигурно е мишок и затова не му се получи

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

                    Съжалявам, ако съм те засегнал. По принцип не питам за отделни хора а се интересувам по принцип за хората. Имах предвид фундаментални промени в начина на мислене. Като пример ще ти дам една мисъл на Вонегът, която прочетох на около 18 и която мисля че е променила живота ми. Беше нещо от рода: "Господи, дари ме със силата да променя нещата, които не мога да приема, със спококойствието да приема нещата, които не мога да променя и с разума да правя разлика между двете неща" Приемайки тази вяра, то смятам, че това ми помага да гледам по различен начин на ситуациите в живота. Да речем, че някой си искал да ме обиди или нарани. Точно тази вяра в тази мисъл ме кара да си задавам въпроси от типа, дали мога да променя нещата, както и дали има смисъл да ги приемам, ако не ме засягат лично. Мисля, че едно от най-трудните неща е човек да анализира себе си. Тоест е почти невъзможно човек да обясни собствените си начини на реакция и действия. Единственият начин за мен е да се подходи научно по въпроса. Тоест да се анализира даден тип поведение, като страничен наблюдател и след като теоретично човек стигне до това кое е правилно да опита да го приложи към себе си. Като пример ще ти дам следната ситуация. Теоретично обяснение как човек променя разбиранията си и как за него една постъпка от лоша става добра.:
                    1. Човек извършва напълно случайно и несъзнателно "лоша" постъпка.
                    2. Хората по презумпция са добри и човека няма как да не знае че въпросната постъпка не е правилна.
                    3. Човека почва да го гризе съвестта.
                    4. Човекът изпитва неудоволствие от това че изпитва вина за постъпката си.
                    5. Понеже хората по принцип живеят на принципа на удоволствието-неудоволствието, то автоматично човекът иска да премахне неудоволствието от вината която изпитва.
                    6. Обаче как да премахнеш чувство? Ако беше камък да го преместиш, ама то е чувство.
                    7. Единственият възможен начин да промени чувството е да оправдае постъпката си. Например аз го набих, ама защото той каза еди си какво или защото е тъп и т.н
                    8. До вчера постъпката, която съм смятал че е лоша, от днес вече в моето съзнание става "добра" и "правилна" Дори бих влизал в подобни групи и форуми с цел да доказвам правотата си и да убеждавам инакомислещите от мен че не са прави и т.н.
                    Познавайки този принцип вече имам някакъв шанс за успех при опит за самоанализ, както и съответно шанс за някаква промяна в себе си и живота си. Например мога да си задам въпроса, дали моите представи за добро и зло или за правилно и неправилно не са сформирани именно на този принцип и съответно да мога трайно да премахна някакви навици, които ми пречат на личните резултати.
                    Не не си ме засегнал.Аз съм спокоен и когато отсрещаната страна се държи човешки може да пита каквото си желае.Дори нещо което може да ми е неприятно.няма никакъв проблем.Но за съжаление моята сила не е в психологията а в математиката и физиката.. и незнам дали си прав или не.Животът ме е научил че има хора които разбират само от една постъпка други разбират от дума а трети не разбират от нищо.Ей тия третите трябва да ги млатиш по главите и през рибиците с една хубава тояга на която клоните са окастрени на рва три сантима.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

                      Духът определя материята. Разбира се че е така. Въпроса е как да създадем правилният дух в себе си. Разликата между науката и философията е, че при науката има един верен отговор на даден въпрос а при философията всички отговори са верни. Не ме кефи всичко да е вярно и невярно по принцип.
                      ПП. Направо ме е страх да отида отново в Тайланд или Шри Ланка. Почти съм сигурен че няма да се върна повече
                      Според мен има две групи едната в които духът ни определя материята и другата по голямата в която е обратното материята определя духа

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

                        Духът определя материята. Разбира се че е така. Въпроса е как да създадем правилният дух в себе си. Разликата между науката и философията е, че при науката има един верен отговор на даден въпрос а при философията всички отговори са верни. Не ме кефи всичко да е вярно и невярно по принцип.
                        ПП. Направо ме е страх да отида отново в Тайланд или Шри Ланка. Почти съм сигурен че няма да се върна повече
                        Хмммм номерът е да нацелиш твоята си фолософия. Видях къде “бъркаш”. Не всичко го решава студената логика. Включи другото мозъчно олукълбо .

                        Изчезвам, че днес денят е натоварен. .

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                          Донякъде се съгласявам. Дънов черпи от изтока с пълни шепи бай дъ уей. Никакво клише не е това с източните философии. Те ти помагат да тръгнеш по пътя на твоето тотално прозрение. Една моя позната, когато се умори от напрежението в България и от прекаления негативизъм отива и прекарва по месец в Тайланд. Връща се обновена. Това, което най-много я гнети в България е негативизмът. Виждаш, че и в тая тема е неукротим. То не са псувни, не са цинизми, не е хабене на енергия за негативни неща.

                          Така или иначе всеки може да си избере собствен път на израстване. Дали ще са източни философии или добри самоучители или видеа в интернет, или, какъвто и да е инструмент, всъщност няма значение, стига да действа.

                          Между другото има теория, че постоянното сквернословие води до много лоша карма и генетично израждане на бъдещите поколения. Според мен половината проблеми си ги създаваме сами. Ако не се оттласнем от този негативизъм само ще продължаваме да си вредим.

                          Относно вярата се разминаваме. Духът определя материята.
                          Духът определя материята. Разбира се че е така. Въпроса е как да създадем правилният дух в себе си. Разликата между науката и философията е, че при науката има един верен отговор на даден въпрос а при философията всички отговори са верни. Не ме кефи всичко да е вярно и невярно по принцип.
                          ПП. Направо ме е страх да отида отново в Тайланд или Шри Ланка. Почти съм сигурен че няма да се върна повече
                          Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                            Ми тука може би не съм се променил в смисъл никога не ми е пукало кой какво говори за мен най малкото щото не мога да му затворя устата.Всеки е свободен да си говори каквото иска а кой ще му се върже е друг проблем.Няма как всички да ме харесват.Така че всеки е свободен да си говори какво му дойде на езика.Са за решаването на проблеми с агресия не съм съгласен...Има проблеми които се решават без агресия и такива при които е задължително да си агресивен.Смятам че тъпака разбира само от груба сила и то приложена веднага.Веджъж учиво молиш после предупреждаваш и накрая стоварваш върху него каквото имаш сопа тръба бушник.Не си мисли че съм фен на агресията но има ли заплаха за любими хора става лощо за тоя който заплашва.Никога не реагирам с агресия срещу кротки и свестни хора.
                            Съжалявам, ако съм те засегнал. По принцип не питам за отделни хора а се интересувам по принцип за хората. Имах предвид фундаментални промени в начина на мислене. Като пример ще ти дам една мисъл на Вонегът, която прочетох на около 18 и която мисля че е променила живота ми. Беше нещо от рода: "Господи, дари ме със силата да променя нещата, които не мога да приема, със спококойствието да приема нещата, които не мога да променя и с разума да правя разлика между двете неща" Приемайки тази вяра, то смятам, че това ми помага да гледам по различен начин на ситуациите в живота. Да речем, че някой си искал да ме обиди или нарани. Точно тази вяра в тази мисъл ме кара да си задавам въпроси от типа, дали мога да променя нещата, както и дали има смисъл да ги приемам, ако не ме засягат лично. Мисля, че едно от най-трудните неща е човек да анализира себе си. Тоест е почти невъзможно човек да обясни собствените си начини на реакция и действия. Единственият начин за мен е да се подходи научно по въпроса. Тоест да се анализира даден тип поведение, като страничен наблюдател и след като теоретично човек стигне до това кое е правилно да опита да го приложи към себе си. Като пример ще ти дам следната ситуация. Теоретично обяснение как човек променя разбиранията си и как за него една постъпка от лоша става добра.:
                            1. Човек извършва напълно случайно и несъзнателно "лоша" постъпка.
                            2. Хората по презумпция са добри и човека няма как да не знае че въпросната постъпка не е правилна.
                            3. Човека почва да го гризе съвестта.
                            4. Човекът изпитва неудоволствие от това че изпитва вина за постъпката си.
                            5. Понеже хората по принцип живеят на принципа на удоволствието-неудоволствието, то автоматично човекът иска да премахне неудоволствието от вината която изпитва.
                            6. Обаче как да премахнеш чувство? Ако беше камък да го преместиш, ама то е чувство.
                            7. Единственият възможен начин да промени чувството е да оправдае постъпката си. Например аз го набих, ама защото той каза еди си какво или защото е тъп и т.н
                            8. До вчера постъпката, която съм смятал че е лоша, от днес вече в моето съзнание става "добра" и "правилна" Дори бих влизал в подобни групи и форуми с цел да доказвам правотата си и да убеждавам инакомислещите от мен че не са прави и т.н.
                            Познавайки този принцип вече имам някакъв шанс за успех при опит за самоанализ, както и съответно шанс за някаква промяна в себе си и живота си. Например мога да си задам въпроса, дали моите представи за добро и зло или за правилно и неправилно не са сформирани именно на този принцип и съответно да мога трайно да премахна някакви навици, които ми пречат на личните резултати.
                            Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                              Значи, ако правилно разбирам се връщаме в началото за Дънов и мислите му относно това, че не трябва човек да си губи времето. Да не си губи времето, за мен означава да живее с мисълта прави полезни неща за себе си и околните. Със ставането си от сън да мисли какво да създаде а не какво да изяде. Това би следвало да изгради положителното мислене и съответно върху избора му, дали да се обиди от някакви си думи в случай че са истина разбира се, или да избере да намери положителното в тях и да се промени например.
                              Това с йогата и източните философии не че не ми допада, но ми прилича повече на сляпо заучаване. За мен промяна на психиката, означава тотално прозрение по даден въпрос. Не просто тотално прозрение а тотално прозрение, за това че за човека и околните му е полезно да мисли и действа по даден начин. Разбира се не отхвърлям възможноста при теб йогата и източните философии да действат. Просто аз не мога да повярвам сляпо в нещо. Винаги ще се съмнявам дали е истина. Трябва да го пробвам и ръка да пипне и око да види че дадена промяна в мисленето е за добро. Вярата може и да е всичко, както казваше Ив, обаче за мен вярата се определя само на базата на доказателства.
                              Донякъде се съгласявам. Дънов черпи от изтока с пълни шепи бай дъ уей. Никакво клише не е това с източните философии. Те ти помагат да тръгнеш по пътя на твоето тотално прозрение. Една моя позната, когато се умори от напрежението в България и от прекаления негативизъм отива и прекарва по месец в Тайланд. Връща се обновена. Това, което най-много я гнети в България е негативизмът. Виждаш, че и в тая тема е неукротим. То не са псувни, не са цинизми, не е хабене на енергия за негативни неща.

                              Така или иначе всеки може да си избере собствен път на израстване. Дали ще са източни философии или добри самоучители или видеа в интернет, или, какъвто и да е инструмент, всъщност няма значение, стига да действа.

                              Между другото има теория, че постоянното сквернословие води до много лоша карма и генетично израждане на бъдещите поколения. Според мен половината проблеми си ги създаваме сами. Ако не се оттласнем от този негативизъм само ще продължаваме да си вредим.

                              Относно вярата се разминаваме. Духът определя материята.
                              Last edited by Selena; 27.09.2018, 09:56.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
                                Значи... тук недоразумението идва от дефиницията за промяна. Примерно, можеш да промениш тялото си в известни граници, можеш да си направиш дори пластична операция /ако това те влече/. Ама няма как да станеш блондин, висок 210см. Та аналогията между физиката и психиката е абсолютна - можеш да промениш разбиранията си, но не и възприятията си за света. Това е, което твърдя.
                                Не разбирам разликата между "разбирания" и "възприятия за света". Трябват ми конкретни примери за да схвана.
                                И все пак, аз смятам че ако човек успее да промени разбиранията си, то това ще доведе до промяна на действията му, на успехите/неуспехите му, както и до промяна на начина по който ще се чувства този човек.
                                Като пример, ако вземем един християнин, един будист, един мюсюлманин, един кришнар и един атеист. Тези хора ще се чувстват различно, ще действат различно и съответно ще имат различни резултати, само на базата на различната си представа има ли Бог и що е то Бог.
                                Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                                Коментар

                                Working...
                                X