IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
    Относно опредлението за успех - досега не видях някакво съществено силно )
    С Алонсо твърдим, че това е степента на съответствие на поставената цел с постигнатия резултат. Но нашето разбиране, може да тип-но и да не съответства на твоето.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение

      Като изключим принципните ми забележки към този тест, това което ме дразни са видовите наименования, дадени на различните типове. Не само, че са неточни, а някои от тях внасят пълно объркване, внушавайки съвсем противоположна представа за същността на типа. Правилното име на твоя тип(ENTJ) е - Предприемач. Респективно за останалите:

      ENTP- Изобретател
      ISFP- Миротворец
      ESFJ- Ентусиаст
      INTJ - Аналитик
      ISTJ- Инспектор
      ESTP- Завоевател
      INFP- Романтик
      ENFJ- Актьор
      ESFP- Политик
      INTP- Критик
      ISFJ- Пазител
      INFJ- Емпат
      ENFP- Съветник
      ISTP- Занаятчия
      ESTJ- Администратор
      Съгласявам, се, но имаше “осцилиране” от три пъти два пъти се падна предприемач и веднъж администратор, по твоята нова класация, т.е., може би има междинни подтипове, между тези 16 типа.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

        Един поп ми каза, да съм уважавал Исус защото се бил жертвал за мен. И аз питах как така се е жертвал, при положение, че после е възкръстнал. И дори и да приема, че това е жертва, не разбирам каква пряка файда имам аз лично. или пък който и да е от смъртта на някакъв си човек? Попа каза, че било грешно да се търси логика. Абе с две думи не се разбрахме с него
        Та не знам какво имаш предвид под земен или битов успех. Не разбирам защо въобще слагаш определения или разграничаваш различни видове успех? Искал ли е нещо Исус или не е искал? Направил ли е каквото е искал? Ако го е искал и го е направил значи за мен е успял Пак да потретя, че за мен няма значение кой какво иска. Въпроса е как да постигне това което иска, независимо какво иска? Това е за мен темата. Кой какво иска и защо това иска е предмет на друга тема
        Ама ти сега ... с поп си водил дискусия Знаеш ли колко са поповете които могат да я водят !? (около 100 пъти по-малко от %та на "личностния тип" който представляваш според показанията на "теста" ) В моя скромен и кратък живот мога да кажа че измежду тълпата попове които срещнах, само 2ма ме впечатлиха с мъдростта си. Единият дори с "емоционална мъдрост" а не точно духовна. Но дълбоко ме впечатли. Другият беше отец Василий от кръстова гора (вече не е жив) и да ти кажа очите му говореха, разбирахме се с поглед, не беше нужно много да приказва. Но ми даде и някои мъдри неща. Покой на душата му
        прекалено буквално администрираш нещата. Относно опредлението за успех - досега не видях някакво съществено силно )

        Коментар


        • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

          Не мисля, че Исус (душата) е искал каквото и да е. Не е искал нищо. (в аспекта на земните предстаави) Просто е трептял в съзвучие с Духът (Христос) и е изпълнил неговата воля. Никакви желания за земен, битов и т.н. "успех" не виждам да е имал, както и каквито и да са превъзнасяния не е търсил, просто е казал истината каквато е имал възможността да получи. Щом си е дал живота за това, едва ли се е съмнявал или е мислил за "житейски успех". А дали това ни харесва и как се тълкува сега си е нещо отделно, за което и се поинтересувах сред любителите на темата
          Един поп ми каза, да съм уважавал Исус защото се бил жертвал за мен. И аз питах как така се е жертвал, при положение, че после е възкръстнал. И дори и да приема, че това е жертва, не разбирам каква пряка файда имам аз лично. или пък който и да е от смъртта на някакъв си човек? Попа каза, че било грешно да се търси логика. Абе с две думи не се разбрахме с него
          Та не знам какво имаш предвид под земен или битов успех. Не разбирам защо въобще слагаш определения или разграничаваш различни видове успех? Искал ли е нещо Исус или не е искал? Направил ли е каквото е искал? Ако го е искал и го е направил значи за мен е успял Пак да потретя, че за мен няма значение кой какво иска. Въпроса е как да постигне това което иска, независимо какво иска? Това е за мен темата. Кой какво иска и защо това иска е предмет на друга тема
          Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

            Пак направих теста, защото изгубих предишния резултат. В напълно спокойна и незаинтересована обстановка. Пак излезе командир. Хмммм повтори се първият резултат.

            Тези дни си мислех, тъй като сайтът е инвеститорски, не е ли все пак по-уместно да се говори за успеха в неговия финансов аспект. От друга страна, е ограничено и ограничаващо.
            Ами знае ли се, дали твои любими баба и дядо (хипотетично например) днес не са решили да ти подскажат и друг отговор в същия тест!? Светът е пълен с вероятности и невероятности съответно (докато някои от тях не се докажат)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
              "Нещотърсач" би било най-точно.

              П.С. Вярно, че семантиката не е точна наука, ама е пълно неуважение към материята, да нарекат този тип "Преговарящ", при положение че това му е една от най-слабите страни.
              добро е

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

                И преди го писах и понеже никой не възприема пак ще го пиша. Успех означава да успееш. Да успееш да направиш което искаш или да получиш което искаш. Вече кой какво иска и защо го иска е друга бира. Темата не е кой какво иска а как да постигне това което иска. Ако възприемем тази дефиниция за думата "успех", то тогава е излишен въпроса кой е успешен. Христос и Мохамед са искали да наложат дадени правила на живот на колкото се може повече хора и е очевадно че са успели. Дори и с цената на лъжата си, че са пратени лично от Бог. Това разбира се, ако въобще е имало такива личности. Буда е искал да успее да постигне нирваната и е успял. Та очевидно всички те са успешни хора. Буда между другото не е определен човек. Това е просто понятие за проБУДЕН човек. Нещо като нашите народни БУДИтели Имало е хиляди буди и ще има още хиляди за в бъдеще. И между другото да вметна, че думата КАРМА се разбира много погрешно по нашите ширини. Карма в будизма означава причина - следствие а не съдба както го разбираме ние. Лоша карма, значи да постъпиш лошо и да си довлечеш лоши резултати. Лично един Буда ми го каза
                Не мисля, че Исус (душата) е искал каквото и да е. Не е искал нищо. (в аспекта на земните предстаави) Просто е трептял в съзвучие с Духът (Христос) и е изпълнил неговата воля. Никакви желания за земен, битов и т.н. "успех" не виждам да е имал, както и каквито и да са превъзнасяния не е търсил, просто е казал истината каквато е имал възможността да получи. Щом си е дал живота за това, едва ли се е съмнявал или е мислил за "житейски успех". А дали това ни харесва и как се тълкува сега си е нещо отделно, за което и се поинтересувах сред любителите на темата

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
                  "Нещотърсач" би било най-точно.
                  Класика - Пипи Дългото чорапче имам предвид
                  Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                  Мечо

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                    Entp - "Откривател" или "изследовател" е по-точното !?
                    "Нещотърсач" би било най-точно.

                    П.С. Вярно, че семантиката не е точна наука, ама е пълно неуважение към материята, да нарекат този тип "Преговарящ", при положение че това му е една от най-слабите страни.
                    Last edited by Ender; 03.11.2018, 18:59.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение

                      Като изключим принципните ми забележки към този тест, това което ме дразни са видовите наименования, дадени на различните типове. Не само, че са неточни, а някои от тях внасят пълно объркване, внушавайки съвсем противоположна представа за същността на типа. Правилното име на твоя тип(ENTJ) е - Предприемач. Респективно за останалите:

                      ENTP- Изобретател
                      ISFP- Миротворец
                      ESFJ- Ентусиаст
                      INTJ - Аналитик
                      ISTJ- Инспектор
                      ESTP- Завоевател
                      INFP- Романтик
                      ENFJ- Актьор
                      ESFP- Политик
                      INTP- Критик
                      ISFJ- Пазител
                      INFJ- Емпат
                      ENFP- Съветник
                      ISTP- Занаятчия
                      ESTJ- Администратор
                      Entp - "Откривател" или "изследовател" е по-точното !?
                      Предполагам, че наименованието няма голямо значение, по-важно е същността, (каквото там стои зад типа).
                      Спомих си пак коментар на Хилберт по случай на абстрактната логика - Можем да наречем "равнина", "права" и "точка" съответно "маса", "стол" и "халба бира", и .. това няма да промени геометрията. (по памет)
                      Да, имаше нещо такова, че преводът от оня тест като че ли не звучеше много точно определящо, но да се определи всеки личностен тип с една дума... си е предизивикателство и едва ли с упех надвишаващ 50%

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                        Пак направих теста, защото изгубих предишния резултат. В напълно спокойна и незаинтересована обстановка. Пак излезе командир. Хмммм повтори се първият резултат.

                        Тези дни си мислех, тъй като сайтът е инвеститорски, не е ли все пак по-уместно да се говори за успеха в неговия финансов аспект. От друга страна, е ограничено и ограничаващо.
                        Мдъъ...
                        Реших и аз да си направя подобен експеримент. Повторих теста още два пъти - първият, като гледах по Хисторито за "летящите хора" на Александър Македонски - с една дума, бях леко разсеяна.

                        Вторият път правех едни сметки и голяма част от мозъчните ми клетки бяха мобилизирани, т.е вниманието ми беше заострено. Все, тая де... И първоначално и при повторенията - ESTP.

                        Явно се намирам на такъв етап от личностното си развитие. Ще трябва да мине време, че да ми се получат някакви промени
                        Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                        Мечо

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                          .

                          Имах странно усещане, че душата ми (infp) обитава и някакви общи подпростанства с исусовата, и защо така някак му влизам в положение понякога, ама то па се оказа основателно, имали сме разлика само в последния "символ" на типа, пази Боже (шегувам се)
                          Все пак, в материалния свят може да допуснеш. че тези личностни типове, изобщо всяко човешко същество изпитва и физическа болка, (когато е наранявано например) и душевна болка, (наразбиране, неоснователно обвиняване, т.н.) Така, че мисля, не можем да отречем, че е понесъл физическата и душевна болка при линчуването (при положение, че е можел с една дума да го отмени, ако се откаже от приказките, условно казано.) Може би това все пак е някаква смислена жертва. (болката която е понесъл си е била нечовешка)
                          За Буда, въпреки че срещах впечатляващи мисли от него, съм почти дилетант, - не ми е оставало време да прочета оригинали, - там каквото и да кажа ще е сравнимо с дилетантско, макар, че съм чел будистки неща, като лао дзъ. (незна,м и дали правилно го наричам будистки ) Май трябва да прочета нещо и от Буда, щото според типа, който си предложил виждам, че имаме също общи символи ))) (то кой ли няма)
                          Ленин ми е мъглив, (парадоксално, нямах никакъв интерес към него, колкото и странно да звучи. ) За Маркс обаче имам добро мение
                          За хитлер мисля, че има 2 периода , "младият" когато е вярвал, че обществото може да се направи по-добро, духовно и красиво и т.н.(периода когато е рисувал), а впоследствие, 2рия период, сякаш полудява и вярва че само той е прав. За мен неговото явяване е единствено обяснимо от това, че може би е трябвало да се развърже огромно количество "карма". Какво по-добро за преоценка на ценностите от един Хитлер и Сталин за тази цел
                          пс. Може би човечеството постоянно търси баланс между разбирането за свобода и нейното ограничение, едната крайност е анархия, другата е деспотизъм. Опитите са в една и друга посока, може би още не е улучен баланса
                          нещо за разведряване - https://www.youtube.com/watch?v=Wz_a...=RDDYAYmi76qVY
                          И преди го писах и понеже никой не възприема пак ще го пиша. Успех означава да успееш. Да успееш да направиш което искаш или да получиш което искаш. Вече кой какво иска и защо го иска е друга бира. Темата не е кой какво иска а как да постигне това което иска. Ако възприемем тази дефиниция за думата "успех", то тогава е излишен въпроса кой е успешен. Христос и Мохамед са искали да наложат дадени правила на живот на колкото се може повече хора и е очевадно че са успели. Дори и с цената на лъжата си, че са пратени лично от Бог. Това разбира се, ако въобще е имало такива личности. Буда е искал да успее да постигне нирваната и е успял. Та очевидно всички те са успешни хора. Буда между другото не е определен човек. Това е просто понятие за проБУДЕН човек. Нещо като нашите народни БУДИтели Имало е хиляди буди и ще има още хиляди за в бъдеще. И между другото да вметна, че думата КАРМА се разбира много погрешно по нашите ширини. Карма в будизма означава причина - следствие а не съдба както го разбираме ние. Лоша карма, значи да постъпиш лошо и да си довлечеш лоши резултати. Лично един Буда ми го каза
                          Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение
                            Пак направих теста, защото изгубих предишния резултат. В напълно спокойна иннезаинтересована обстановка. Пак излезе командир. Хмммм повтори се първият резултат.

                            Тези дни си мислех, тъй като сайтът е инвеститорски, не е ли все пак по-уместно да се говори за успеха в неговия финансов аспект.
                            Като изключим принципните ми забележки към този тест, това което ме дразни са видовите наименования, дадени на различните типове. Не само, че са неточни, а някои от тях внасят пълно объркване, внушавайки съвсем противоположна представа за същността на типа. Правилното име на твоя тип(ENTJ) е - Предприемач. Респективно за останалите:

                            ENTP- Изобретател
                            ISFP- Миротворец
                            ESFJ- Ентусиаст
                            INTJ - Аналитик
                            ISTJ- Инспектор
                            ESTP- Завоевател
                            INFP- Романтик
                            ENFJ- Актьор
                            ESFP- Политик
                            INTP- Критик
                            ISFJ- Пазител
                            INFJ- Емпат
                            ENFP- Съветник
                            ISTP- Занаятчия
                            ESTJ- Администратор

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                              .

                              Имах странно усещане, че душата ми (infp) обитава и някакви общи подпростанства с исусовата, и защо така някак му влизам в положение понякога, ама то па се оказа основателно, имали сме разлика само в последния "символ" на типа, пази Боже (шегувам се)
                              Все пак, в материалния свят може да допуснеш. че тези личностни типове, изобщо всяко човешко същество изпитва и физическа болка, (когато е наранявано например) и душевна болка, (наразбиране, неоснователно обвиняване, т.н.) Така, че мисля, не можем да отречем, че е понесъл физическата и душевна болка при линчуването (при положение, че е можел с една дума да го отмени, ако се откаже от приказките, условно казано.) Може би това все пак е някаква смислена жертва. (болката която е понесъл си е била нечовешка)
                              За Буда, въпреки че срещах впечатляващи мисли от него, съм почти дилетант, - не ми е оставало време да прочета оригинали, - там каквото и да кажа ще е сравнимо с дилетантско, макар, че съм чел будистки неща, като лао дзъ. (незна,м и дали правилно го наричам будистки ) Май трябва да прочета нещо и от Буда, щото според типа, който си предложил виждам, че имаме също общи символи ))) (то кой ли няма)
                              Ленин ми е мъглив, (парадоксално, нямах никакъв интерес към него, колкото и странно да звучи. ) За Маркс обаче имам добро мение
                              За хитлер мисля, че има 2 периода , "младият" когато е вярвал, че обществото може да се направи по-добро, духовно и красиво и т.н.(периода когато е рисувал), а впоследствие, 2рия период, сякаш полудява и вярва че само той е прав. За мен неговото явяване е единствено обяснимо от това, че може би е трябвало да се развърже огромно количество "карма". Какво по-добро за преоценка на ценностите от един Хитлер и Сталин за тази цел
                              пс. Може би човечеството постоянно търси баланс между разбирането за свобода и нейното ограничение, едната крайност е анархия, другата е деспотизъм. Опитите са в една и друга посока, може би още не е улучен баланса
                              нещо за разведряване - https://www.youtube.com/watch?v=Wz_a...=RDDYAYmi76qVY
                              Преци, страхотна музика, мерси.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
                                О, това няма отношение към успеха/неуспеха Сталин, Хитлер, Джак Изкормвача... всичките са били успешни хора.


                                Така де, но в конкретния случай не става въпрос за жертва. Какво е пожертвал, човека - нещо, което не притежава стойност за него, което от своя страна, противоречи на дефиницията за жертва.

                                Иисус - INFJ
                                Мохамед - ENFJ
                                Буда - INTP
                                Пак направих теста, защото изгубих предишния резултат. В напълно спокойна и незаинтересована обстановка. Пак излезе командир. Хмммм повтори се първият резултат.

                                Тези дни си мислех, тъй като сайтът е инвеститорски, не е ли все пак по-уместно да се говори за успеха в неговия финансов аспект. От друга страна, е ограничено и ограничаващо.
                                Last edited by Selena; 03.11.2018, 16:57.

                                Коментар

                                Working...
                                X