IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

    Не. Обаче има логика в предположението ти. По принцип би следвало човек с акъл да може да получи всички останали: власт, пари, любов и т.н Акъла обаче по-скоро пречи за моите лични стремежи Ще направим после друга тема за това към какво трябва да се стремим. Нека сега да уточним как да постигнем това, към което се стремим
    За да уточним как да постигнем стремежът си, не трябва ли да знаем какъв е ? Тоест искаш да знаеш резултата и пътят до него и от там да се сетиш за условието на задачата? Като не знаеш, че си жаден, няма как да се напиеш. Няма даже да търсиш начини да постигнеш удовлетворение на въпросната нужда / стремеж .
    Е, винаги може някой да те черпи чаша вода и случайно да постигнеш успех, задоволявайки стремежът си

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

      Моята лична цел не присъства Никое от тези не струва и 5 стинки без това към което се стремя аз
      Ще ми е интересно да споделиш, кое е това нещо (твоя лична цел) , дето може да направи от мойте 5 стинки , несметно богатство (образно казано )

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

        Доктор време ще оправи всичко, поставяйки всяко нещо и всеки на точното му място в точния момент. Ние сме само инструменти. Лека и приятна вечер .
        Чии инструменти сме ?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

          Е, как,хващаш се и го постигаш....Не се сещам за друг начин...
          Да? Ами този, с примък-отмък?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

            Не. Обаче има логика в предположението ти. По принцип би следвало човек с акъл да може да получи всички останали: власт, пари, любов и т.н Акъла обаче по-скоро пречи за моите лични стремежи Ще направим после друга тема за това към какво трябва да се стремим. Нека сега да уточним как да постигнем това, към което се стремим
            Ако вички се устремим към едно и също, няма ли светът да се обърка? Той и така не е на себе си, само допълнитлни дисбаланси му „трябват”.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

              Идеята е да може да вървим напред в разсъжденията Вече има изписани 200 страници в спорове що е то успех а все пак идеята на темата е как да постигнем това което искаме.
              Е, как,хващаш се и го постигаш....Не се сещам за друг начин...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение

                Да, мога да се се съглася, няма успех без акъл.
                Не. Обаче има логика в предположението ти. По принцип би следвало човек с акъл да може да получи всички останали: власт, пари, любов и т.н Акъла обаче по-скоро пречи за моите лични стремежи Ще направим после друга тема за това към какво трябва да се стремим. Нека сега да уточним как да постигнем това, към което се стремим
                Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                  Моята лична цел не присъства Никое от тези не струва и 5 стинки без това към което се стремя аз
                  Да, мога да се се съглася, няма успех без акъл.

                  Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
                    И кой ти каза, че го приемаме?
                    "Етичен успех" си е оксиморон отвсякъде /в контекста на форума/.
                    Идеята е да може да вървим напред в разсъжденията Вече има изписани 200 страници в спорове що е то успех а все пак идеята на темата е как да постигнем това което искаме.
                    Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                      ОК. Приемаме че целта е да успеем да бъдем етични. Как да успеем да бъдем етични? Какво значи етика? Кои хора са етични за да ги вземем за пример? Вие успявате ли да сте етични?
                      И кой ти каза, че го приемаме?
                      "Етичен успех" си е оксиморон отвсякъде /в контекста на форума/.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
                        Това е етическия подход към проблема. Но той е точно толкова едностранен, колкото и всеки друг, който можем да дефинираме
                        "Няма успех без пари."
                        "Няма успех без власт."
                        "Няма успех без признание."
                        "Няма успех без престиж."
                        "Няма успех без любов."
                        и т.н.
                        Моята лична цел не присъства Никое от тези не струва и 5 стинки без това към което се стремя аз
                        Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                        Коментар


                        • ОК. Приемаме че целта е да успеем да бъдем етични. Как да успеем да бъдем етични? Какво значи етика? Кои хора са етични за да ги вземем за пример? Вие успявате ли да сте етични?
                          Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                            Доктор време ще оправи всичко, поставяйки всяко нещо и всеки на точното му място в точния момент. Ние сме само инструменти. Лека и приятна вечер .
                            Имах злополучния шанс да се убеждавам, че времето може да е и доктор. И че сме инструменти, и (за предпочитане) можем да сме и свестни инструменти! Лека вечер

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                              Споделям. А и колкото по-"земни" и "човечни" същества сме, колкото сме по-близо до идеята "добре съм, когато и обществото е добре", спазвайки принципи и правила отговорно, толкова ще успеем повече като общество според мен. Утопия или не ще видим в бъдеще, но според мен, не може да съществува абсолютно щастие, (какъвто и успех да имаме) ако знаем, че в обществото има някакво голямо нещастие (образно казано)
                              Доктор време ще оправи всичко, поставяйки всяко нещо и всеки на точното му място в точния момент. Ние сме само инструменти. Лека и приятна вечер .

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                                Етиката в случая е червената нишка на Ариадна. Махни етиката като част от горните понятия и получаваш:

                                Пари без етика = затвор
                                Власт без етика = сатрап, диктатура, мракобесие
                                Признание без етика = плагиатство
                                Престиж без етика = сензация, измама
                                Любов без етика = изневяра, фалш, егоизъм
                                Споделям. А и колкото по-"земни" и "човечни" същества сме, колкото сме по-близо до идеята "добре съм, когато и обществото е добре", спазвайки принципи и правила отговорно, толкова ще успеем повече като общество според мен. Утопия или не ще видим в бъдеще, но според мен, не може да съществува абсолютно щастие, (какъвто и успех да имаме) ако знаем, че в обществото има някакво голямо нещастие (образно казано)

                                Коментар

                                Working...
                                X