IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
    А, не. МИслих, преди да го кажа. Сега съм дал простор на Критиката, в твое лице, Лелку.
    Аз не критикувам! Дискутирам и се забавлявам! Мислех , че и вие така.

    Реших да погледна от друг ъгъл. Ама вие бяхте толко погълнати от "критиката " ми, вместо от различната гледна точка , че не успяхте, да видите в думите ми освен другият поглед и подсказката как да ме оборите Аз като, мой опонент бих забелязала веднага и бих се възползвала. Загубих интерес към инструментите и действията или бездействията на Бог . Чакам Алонсо да ми каже, как да увелича "стинките "си (мойта цел) , споделяйки свойта.
    Готина вечер на вас !

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
      Ако създам и възпитам дете, то творение ли е или инструмент, ако продължи да създава и възпитава в същите ценности, предадени му от мен?
      И двете.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
        Божии „Сонди”- естествоизпитатели? ЯКО!
        Май досега това е доста точно определение. Обаче се отклонихме от основната тема .

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Lelq Разгледай мнение
          Говорех, че едно творение няма как да е инструмент . Защото то е създадено, а не създава . А дори в последствие да създава и на въпросното творение не му е нужен инструмент.
          Ако създам и възпитам дете, то творение ли е или инструмент, ако продължи да създава и възпитава в същите ценности, предадени му от мен?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Lelq Разгледай мнение

            Аха! За книга, човек и т.н. - творение е нужно Автор и Послание. Не инструменти . Тоест ние сме по скоро послания, отколкото инструменти И това, ако приемем, че има Бог
            Да речем така, на няколко пъти, на собствен гръб, аз -атеист, прочее- се убеждавам, че има, все пак, Бог.
            Религии и църкви са друго, доста в страни.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

              Аха. Добре, обаче, аз си мислех нещо съвсем друго, когато определих хората като божии “инструменти”. Може би чрез нас той осъществява собствени висши цели. Може би инструменти не е точното определение, а както си пише в дебелата книга “творение” е по-точният термин.
              Божии „Сонди”- естествоизпитатели? ЯКО!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                Колегата се увлече. За книга, трябва Автор и Послание. Молив, писалка, компютър...безполезни са без първите две.
                Аха! За книга, човек и т.н. - творение е нужно Автор и Послание. Не инструменти . Тоест ние сме по скоро послания, отколкото инструменти И това, ако приемем, че има Бог

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Lelq Разгледай мнение
                  Анджък, де! Помисли върху това, което каза
                  Аха. Добре, обаче, аз си мислех нещо съвсем друго, когато определих хората като божии “инструменти”. Може би чрез нас той/тя/то осъществява собствени висши цели. Може би инструменти не е точното определение, а както си пише в дебелата книга “творение” е по-точният термин.

                  Коментар


                  • А, не. МИслих, преди да го кажа. Сега съм дал простор на Критиката, в твое лице, Лелку.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                      А ако заменим книгата с човекоподобен робот?
                      Колегата се увлече. За книга, трябва Автор и Послание. Молив, писалка, компютър...безполезни са без първите две.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                        Грешиш. Никога инструментът не създава. Той е средство, в помощ на Ума на Суздателя.
                        Анджък, де! Помисли върху това, което каза

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Lelq Разгледай мнение

                          Ми аз познавам един полубог и мога да питам, какво го прави успешен

                          Обаче, тук въобще не говорех за успеха божии и какво му е нужно . Говорех, че едно творение няма как да е инструмент . Защото то е създадено, а не създава . А дори в последствие да създава и на въпросното творение не му е нужен инструмент. Да кажем, щото явно трудно ме разбирате, за да създадеш книга, ти трябва инструмент - молив. После , книгата се чете или не и от своя страна създава емоции, мисли, събира прах и т.н., ама на нея не са и нужни инструменти .
                          А ако заменим книгата с човекоподобен робот?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Lelq Разгледай мнение

                            Ми аз познавам един полубог и мога да питам, какво го прави успешен

                            Обаче, тук въобще не говорех за успеха божии и какво му е нужно . Говорех, че едно творение няма как да е инструмент . Защото то е създадено, а не създава . А дори в последствие да създава и на въпросното творение не му е нужен инструмент. Да кажем, щото явно трудно ме разбирате, за да създадеш книга, ти трябва инструмент - молив. После , книгата се чете или не и от своя страна създава емоции, мисли, събира прах и т.н., ама на нея не са и нужни инструменти .
                            Грешиш. Никога инструментът не създава. Той е средство, в помощ на Ума на Създателя.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение

                              Чакайте ся, че съвсем ме объркахте! Какво му е нужно на един Бог, за да е успешен - резултат, цел или инструмент?
                              Ми аз познавам един полубог и мога да питам, какво го прави успешен

                              Обаче, тук въобще не говорех за успеха божии и какво му е нужно . Говорех, че едно творение няма как да е инструмент . Защото то е създадено, а не създава . А дори в последствие да създава и на въпросното творение не му е нужен инструмент. Да кажем, щото явно трудно ме разбирате, за да създадеш книга, ти трябва инструмент - молив. После , книгата се чете или не и от своя страна създава емоции, мисли, събира прах и т.н., ама на нея не са и нужни инструменти .

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                                Ако, както твърдят много езотерици логиката е един от най-добрите инструменти спуснати отгоре, приложи я теоретично към този случай.
                                ...със своите -изходни условия, ще имам отговор, приложим към сравними субекти.Но...
                                Да речем така, ако Бог е всичко, което сме ние, +++ , сигурно, разбира, какво е несигурност (има сетива и т.н за Предизвикателството). Т.е.,
                                1.Явно, и Той/Тя/То, не е точно Всесишен и Всемогъщ,
                                2.АКО успее и преодолее Сеоето , би трябвало, да се радва...АКО реагира по сходен начин.
                                До тук с предположенията, че не знаем, от Неговата/Нейната Радост, следва.

                                Коментар

                                Working...
                                X