IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Lelq Разгледай мнение
    Ми след пет години изоставя земята и с огромната си печалба си купува нова, която да съсипе На мястото на старата строи жилища за гладните, дето е нахранил с нея
    А какво прави след Х години, когато е съсипал всичко и детето му закусва хербицид?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Lelq Разгледай мнение

      Не останах с впечатление , че говориш буквално за пари, а за стойности. Тоест, аз те разбрах така - споделянето на твойта лична цел, може да вдигне стойността на мойта, която не е задължително да е свързана буквално с пари Освен това, постигането ти на тази цел , за теб също ще остойности останалите в списъка. Та ще я споделиш ли?
      Моята лична цел не би следвало да те обогати по какъвто и да е начин. Това защото тя си е МОЯ лична цел и очевидно си е само моя. Това че някой си искал да лети в космоса или да кара ферари по никакъв начин не може да промени моята лична цел и моята карма И все пак, щом те интересува ще споделя. Откак се помня се стремя само към едно нещо. Към щастието. Дори днес приключих поредния курс за щастие. Отдавна не научавам нещо ново, но все пак това е моята мания и съответно не пропускам нищо свързано със щастието. Тоест измежду всичките проекти ще избера да направя това, което ще ме накара да се чувствам добре от самото правене на нещото. Причините обаче няма да са етиката. По-скоро осъзнаването че даден избор на проект, влияе директно на моето щастие. Ако правя нещо, което не смятам че е добро няма да се чувствам добре заради собствената си съвест.
      Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

        Сега усложнявам и леко изменям ситуацията.

        При проектите този, който унижощава чистата плажна ивица ще ти донесе десет пъти по голяма възвръщаемост от другия.

        Кой ще избереш?

        Пестидите и те ти носят десет пъти повече рееколта, но ... след пет години земята вече ще е тотално неизползваема.

        Кой тор ще избереш?
        Ми след пет години изоставя земята и с огромната си печалба си купува нова, която да съсипе На мястото на старата строи жилища за гладните, дето е нахранил с нея

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
          Всеки ще избере най-ползотворният, дори и да не е най-рентабилният, но не заради етиката според мен. Самото чисто егоистично чувство че си направил нещо готино, не може да се сравни с пари. Болната съвест, че си направил нещо лошо, също не може да се изкупи с никакви пари после. Тоест най-изгодно е да избираш готините и полезни проекти, въпреки че въпросът е много спорен.
          И тук допускаш огромна грешка, приемайки че всички останали имат същата мотивация и същата ценностна система като теб.

          П.С. Мога да ти предложа 'баси_и_якия проект с 30 годишен срок за откупуване на инвестицията (която от своя страна е със 100+% процента ликвидност).
          Last edited by Ender; 04.11.2018, 19:48.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

            Знаех си че това ще кажеш
            При първият пример за мен проектите никога не са два а няколко милиона. Всеки ще избере най-ползотворният, дори и да не е най-рентабилният, но не заради етиката според мен. Самото чисто егоистично чувство че си направил нещо готино, не може да се сравни с пари. Болната съвест, че си направил нещо лошо, също не може да се изкупи с никакви пари после. Тоест най-изгодно е да избираш готините и полезни проекти, въпреки че въпросът е много спорен. Много е относително дали това което ще унищожиш е по-добро от това което ще създадеш на негово място. За тези които обичат девствените плажове ще си вредна, но за тези които обичат петзвездните хотели ще си полезна?
            Тази работа с пестицидите и естествените торове и тя така. Естествен тор- нисък добив. Да давам качествена храна на богатите задници или да предизвиквам свръхпроизводство и да изтрия световният глад? Кое е по-добро? Аз не се наемам да давам такива оценки
            Сега усложнявам и леко изменям ситуацията.

            При проектите този, който унижощава чистата плажна ивица ще ти донесе десет пъти по голяма възвръщаемост от другия.

            Кой ще избереш?

            Пестидите и те ти носят десет пъти повече рееколта, но ... след пет години земята вече ще е тотално неизползваема.

            Кой тор ще избереш?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
              А-ааа, ма не става така да си мерим етиката! Два проекта с разлика от 10 пъти възвращаемост на инвестицията. Градинка, ама в единия случай, няма да си изплатим и семената, а в другия ще имаме възможност да утроим производството следващата година. И вече може да я дадеш етиката на масата....
              Чакай малко. Нека ми отговори на първите два въпроса. После усложнявам положението с въпросите.

              Той е разбрал, че етиката може да му послужи да си повиши бизнес показателите, аз казах съвсем друго нещо, но искам да го изведа до моя смисъл, защото както казва Алонсо, пишем едно, а хората разбират друго. Трябва да си сверим първо понятийния апарат иначе става голям джаз.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                Ще се опитам.

                Представи си, че имаш два еднакво изгодни варианта да участваш в два печеливши проекта. Ще получиш еднаква възвръщаемост който и от тях да избереш, но за единият знаеш, че ще унищожи вековна плажна извица, а за другия знаеш, че напротив ще стимулира застояло населено място, ще отвори работни места и ще се отрази позотовно на определен район и хората в него.

                Кой проект ще избереш?

                Ако си градинар имаш избор да използвам естествени торове или пестициди. Естествените торове ще обогатят и засилят почвата, а пестицидите ще я отровят.

                Кой тор ще избереш?

                И так далее и так далее.
                Знаех си че това ще кажеш
                При първият пример за мен проектите никога не са два а няколко милиона. Всеки ще избере най-ползотворният, дори и да не е най-рентабилният, но не заради етиката според мен. Самото чисто егоистично чувство че си направил нещо готино, не може да се сравни с пари. Болната съвест, че си направил нещо лошо, също не може да се изкупи с никакви пари после. Тоест най-изгодно е да избираш готините и полезни проекти, въпреки че въпросът е много спорен. Много е относително дали това което ще унищожиш е по-добро от това което ще създадеш на негово място. За тези които обичат девствените плажове ще си вредна, но за тези които обичат петзвездните хотели ще си полезна?
                Тази работа с пестицидите и естествените торове и тя така. Естествен тор- нисък добив. Да давам качествена храна на богатите задници или да предизвиквам свръхпроизводство и да изтрия световният глад? Кое е по-добро? Аз не се наемам да давам такива оценки
                Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                  Колко стинки точно ти трябват? И като ги събереш тези стинки какво ще правиш после и защо ти трябват?
                  Не останах с впечатление , че говориш буквално за пари, а за стойности. Тоест, аз те разбрах така - споделянето на твойта лична цел, може да вдигне стойността на мойта, която не е задължително да е свързана буквално с пари Освен това, постигането ти на тази цел , за теб също ще остойности останалите в списъка. Та ще я споделиш ли?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение
                    Ще се опитам.
                    А-ааа, ма не става така да си мерим етиката! Два проекта с разлика от 10 пъти възвращаемост на инвестицията. Градинка, ама в единия случай, няма да си изплатим и семената, а в другия ще имаме възможност да утроим производството следващата година. И вече може да я дадеш етиката на масата....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
                      Творец ли е амебата, създаваща амебчета?
                      Да.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
                        Творец ли е амебата, създаваща амебчета?
                        Не. Но ти, възпитаващ деца и предаващ им свойте ценности - си!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                          Ха ха. Няма да казвам, че е невъзможно. Това обаче не означава, че те разбирам. Обясни ми моля? Ето на, аз се занимавам с инвестиции. Как точно да постигна успех с етиката или по-точно как да я спазвам, докато купувам и продавам акции? Или да речем че съм градинар, искащ повече реколта? Или пък че съм кафеджия, искащ повече клиенти в кафенето си. Как да направя повече реколта или повече клиенти в кафенето, като използвам етиката, като правилен канал и способ за постигане на целта си?
                          Ще се опитам.

                          Представи си, че имаш два еднакво изгодни варианта да участваш в два печеливши проекта. Ще получиш еднаква възвръщаемост който и от тях да избереш, но за единия знаеш, че ще унищожи вековна плажна извица, а за другия знаеш, че напротив ще стимулира застояло населено място, ще отвори работни места и ще се отрази ползотворно на определен район и хората в него.

                          Кой проект ще избереш?

                          Ако си градинар имаш избор да използвам естествени торове или пестициди. Естествените торове ще обогатят и засилят почвата, а пестицидите ще я отровят.

                          Кой тор ще избереш?

                          И так далее и так далее.

                          Въпросът изобщо не е да “използваш” етиката за лична изгода, а да не я нарушаваш и да вредиш на околните, когато можеш и имаш избор да не го направиш.
                          Last edited by Selena; 04.11.2018, 19:25.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                            Не. То ще създаде други деца. Те ще създадат други деца. В този смисъл е “инструмент”, т.е. средство за пренос на ДНК.

                            Може да има всякакви ценности. Или въобще да ги няма .
                            Въпросът не касаеше генетика, а възпитание и ценностти и в този смисъл смятам, че е творение . Ender, създава копие на себе си . Като Бог - "създаде ги по наш образ и наше подобие"..., или както там беше.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Lelq Разгледай мнение

                              Аз не критикувам! Дискутирам и се забавлявам! Мислех , че и вие така.

                              Реших да погледна от друг ъгъл. Ама вие бяхте толко погълнати от "критиката " ми, вместо от различната гледна точка , че не успяхте, да видите в думите ми освен другият поглед и подсказката как да ме оборите Аз като, мой опонент бих забелязала веднага и бих се възползвала. Загубих интерес към инструментите и действията или бездействията на Бог . Чакам Алонсо да ми каже, как да увелича "стинките "си (мойта цел) , споделяйки свойта.
                              Готина вечер на вас !
                              Колко стинки точно ти трябват? И като ги събереш тези стинки какво ще правиш после и защо ти трябват?
                              Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Lelq Разгледай мнение
                                А ако не продължи, отговорът друг ли ще бъде?
                                Творец ли е амебата, създаваща амебчета?

                                Коментар

                                Working...
                                X