IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

    Всички сме загубени един ден, така или иначе дори слънцето има лимитиран живот и един ден ще погълне земята. Но може би е важен и въпросът "а дотогава накъде" !? Ще станем богове или да останем зверове. Е, разбира се, за които вече са повярвали, че са "богове" въпросът може да не е меродавен
    За мен въпросът не е меродавен Аз вярвам, че всички ние сме Богове. Това е толкос просто и логично. Не мога да разбера, как може да има същество, което да не разбира че е Бог. Дори и амебата е Бог и творец
    Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

    Коментар


    • Човек = Животно + Ум

      Умът е най-голямата благодат и същевременно най-голямото проклятие, дадено на човека.
      Да вижда, да научава, да помни, да мисли, да твори, да преживява, да обича, да страда, да сравнява, да завижда, да мрази...

      Човекът е единственото животно, което знае, че ще умре. Но не знае кога.
      Жестоко наказание.

      И затова, нека всичко да стане сега, няма време за чакане.
      Успех? Колко повече да изядем (във всеки смисъл на думата) и натрупаме за неизвестното време, което ни е дадено.
      Това е масовият случай с малки изключения.

      Алчност. Още една от малкото, но решаващи разлики между животните и човека.
      Затова сме на това дередже - да се чудим как ще оцелеем.

      Религиите?
      Кодекс за поведение на стадото. Съставен от овчарите.
      Last edited by Kildirim_Bei; 05.11.2018, 15:45.
      Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
      ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

        Толкова е лесно на теория Толкова е лесно да се радваш на това че имаш работа и че имаш автомобил, къща интернет, телевизор и т.н. И в същото време е толкова лесно да си намираме причини да сме нещастни. ББ, Путин, Тръмп, извънземните, турците и т.н. Вчера на този семинар казаха, че чисто математически 90% от нещата, които ни се случват през живота ни са положителни. Незнайно обаче как хората не гледат тези 90% хубави неща а се вторачват в останалите 10%. Да не говорим, че с подходящ начин на мислене, можем да си втълпим и че 100% от нещата в живота ни са хубави....
        На тея от семинара да им кажеш че са направили извода върху житейският си опит и опита който виждат на хората около тях. По време на големия мечи пазар наречен Средновековие , положителните неща са далеч от тези 90 процента. Ширят се епидемии. непрестанни войни, властва мракобесие , средната продължителност на живота е 30 и няколко години. Също ако не верват да ходят да поживеят в Афганистан а ма не у некой хотел с, климатик и охрана.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

          За мен тази работа с Боговете ни е ключа за бараката. Разбиранията ни за Бог определят вярата ни и от тази вяра се поражда определен начин на действие, който пък поражда и определени резултати. Дето вика авторът на темата ВЯРАТА е всичко. Бог обаче е трудна тема. Трудно е да говоря за Бог, без да приличам на религиозен глупак
          Боговете някога са били хора за пример и ако ги разглеждаш от този ъгъл няма опасност да приличаш на религиозен глупак

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
            Та понеже е инвестиционен форум и за етиката в инвестициите...
            Ако не направите вие инвестицията, това няма значение, защото друг ще я направи. Друг ще я направи, защото така е решил Бог и точка. Моят син ме пита дали не ми е кофти че купувам нещо евтино и че го продавам скъпо. Не ми ли е тъжно за отсрещната страна на сделките и дали мисля за тях. Обясних му, че Бог решава какви да са цените. Ако аз стискам кеша няма да купя и на продавача ще му се наложи да продаде на по-ниска цена. Съответно аз правя услуга на продавача и по същата логика правя услуга на купувача си. Тоест аз съм полезен защото създавам баланс. Без мен светът нямаше да е толкова балансиран, колкото със мен
            Бог само раздавал картите, а от всеки от нас си зависи как ще си разиграем всяка взятка, дали ще изберем тази или другата карта.....................
            Знанието само по себе си не струва много, ако липсва въображение.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

              Ми защото например е доста трудно да приемем загубата на пари или близък човек като нещо положително. За тази работа си трябва подходящият Бог в който да вярваме
              Всички сме загубени един ден, така или иначе дори слънцето има лимитиран живот и един ден ще погълне земята. Но може би е важен и въпросът "а дотогава накъде" !? Ще станем богове или да останем зверове. Е, разбира се, за които вече са повярвали, че са "богове" въпросът може да не е меродавен

              Коментар


              • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                да, и аз това щях да питам, защо само 90 а не 100 Ако не ми трябва телевизор, шанса не се ли покачва
                Ми защото например е доста трудно да приемем загубата на пари или близък човек като нещо положително. За тази работа си трябва подходящият Бог в който да вярваме
                Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                  Много се втелявате в глупости. Човек усеща целта си инстинктивно и най-ясно тази цел може да се види в образите на боговете ни, които имат една единствена обща черта- могъществото. Това етика, щастие и прочие шитове са само маски върху реалността за да могат хората да понасят незначителността си..
                  За мен тази работа с Боговете ни е ключа за бараката. Разбиранията ни за Бог определят вярата ни и от тази вяра се поражда определен начин на действие, който пък поражда и определени резултати. Дето вика авторът на темата ВЯРАТА е всичко. Бог обаче е трудна тема. Трудно е да говоря за Бог, без да приличам на религиозен глупак
                  Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

                    Толкова е лесно на теория Толкова е лесно да се радваш на това че имаш работа и че имаш автомобил, къща интернет, телевизор и т.н. И в същото време е толкова лесно да си намираме причини да сме нещастни. ББ, Путин, Тръмп, извънземните, турците и т.н. Вчера на този семинар казаха, че чисто математически 90% от нещата, които ни се случват през живота ни са положителни. Незнайно обаче как хората не гледат тези 90% хубави неща а се вторачват в останалите 10%. Да не говорим, че с подходящ начин на мислене, можем да си втълпим и че 100% от нещата в живота ни са хубави....
                    да, и аз това щях да питам, защо само 90 а не 100 Ако примерно не ми трябва телевизор, шанса покачва ли се или намалява
                    Last edited by precakanoto; 05.11.2018, 12:08.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

                      Че какво толкова има да се грижиш за щастието...Достатъчно е,когато си на улицата,независимо накъде си тръгнал и те запука един проливен дъжд ,да можеш да се засмееш и да кажеш "Егати и якия дъжд",а не да се начумериш като облак и да кажеш "Да е"а и скапания дъжд,направи ме вир-вода"
                      Толкова е лесно на теория Толкова е лесно да се радваш на това че имаш работа и че имаш автомобил, къща интернет, телевизор и т.н. И в същото време е толкова лесно да си намираме причини да сме нещастни. ББ, Путин, Тръмп, извънземните, турците и т.н. Вчера на този семинар казаха, че чисто математически 90% от нещата, които ни се случват през живота ни са положителни. Незнайно обаче как хората не гледат тези 90% хубави неща а се вторачват в останалите 10%. Да не говорим, че с подходящ начин на мислене, можем да си втълпим и че 100% от нещата в живота ни са хубави....
                      Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                        Та понеже е инвестиционен форум и за етиката в инвестициите...
                        Ако не направите вие инвестицията, това няма значение, защото друг ще я направи. Друг ще я направи, защото така е решил Бог и точка. Моят син ме пита дали не ми е кофти че купувам нещо евтино и че го продавам скъпо. Не ми ли е тъжно за отсрещната страна на сделките и дали мисля за тях. Обясних му, че Бог решава какви да са цените. Ако аз стискам кеша няма да купя и на продавача ще му се наложи да продаде на по-ниска цена. Съответно аз правя услуга на продавача и по същата логика правя услуга на купувача си. Тоест аз съм полезен защото създавам баланс. Без мен светът нямаше да е толкова балансиран, колкото със мен
                        Разреши ми да ти опонирам:
                        За някои инвестиции, Бог вече е решил, кой да ги направи (ако трябва да станат сега) и, тогава, „ти” миже да си единственото Решение. Това-първо.
                        Второ, продавачът (т.е., Бог, чрез него) решава, дали и изобщо той да продаде, ако ти продължиш да стискаш кеша. Може пък, по-ниско, и той да откаже. Не абсолптизирай.
                        Трето, „балансът”: Обзалагам се, ѝ продавач, ѝ купувач, биха били по-доволни, ако между тях, не заставаха паразитни звена. В конкретните случаи, Късметът е бил на ...страна, че ти ти изиграл тази роля. Така, Бог е прецакал и продавач, и купувач. Етиката е нейде встрани. Нищо повече.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                          Много се втелявате в глупости. Човек усеща целта си инстинктивно и най-ясно тази цел може да се види в образите на боговете ни, които имат една единствена обща черта- могъществото. Това етика, щастие и прочие шитове са само маски върху реалността за да могат хората да понасят незначителността си..
                          В сравнение с Бог ние сме незначителни.И не разбирам защо ще ни трябва нещо за да понесем реалността.В Природата няма смърт всичко е кръгови процеси.След смъррта отиваме в друг свят после пак тука и така докато разберем уроците.Във Вселената има много светове и живот който ние не разбираме.А глупостта че човека щял да овладее Природата и да я впрегне да му служи изобщо няма да коментирам щото глупостта какво да я коментирам.

                          Коментар


                          • Много се втелявате в глупости. Човек усеща целта си инстинктивно и най-ясно тази цел може да се види в образите на боговете ни, които имат една единствена обща черта- могъществото. Това етика, щастие и прочие шитове са само маски върху реалността за да могат хората да понасят незначителността си..

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                              но подозирам че точно представите за добро и зло са ключови за постигането или непостигането на дадени цели...
                              Доброто и злото са като двете страни на сделката, с която даваш пример на сина си. От границата която поставяме между тях, зависят поставените цели, респективно - преследването и постигането им. Но "картата не е територия" и представите ти се различават значително от реалния свят, като и от моите примерно.

                              П.С. И както отбеляза Селена, тази граница не е абсолютна - ти можеш да направиш компромис с цената, аз също... тоест фронтовата линия на интересите ни (в случая финансови, но може и да са етични), се намира на мястото, където всъщност се случват нещата. Като това "място" може да обхваща доста широко "географско" понятие.
                              Last edited by Ender; 05.11.2018, 03:06.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

                                Че какво толкова има да се грижиш за щастието...Достатъчно е,когато си на улицата,независимо накъде си тръгнал и те запука един проливен дъжд ,да можеш да се засмееш и да кажеш "Егати и якия дъжд",а не да се начумериш като облак и да кажеш "Да е"а и скапания дъжд,направи ме вир-вода"
                                +
                                Може и алтернативните форми - "не сме от захар", "да върви по вода", т.н.

                                Коментар

                                Working...
                                X