IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от eta orel Разгледай мнение

    Още в началото написах, че съм се излегнал отстрани на сянка, гледам мързеливо и ви коментирам с кучето ми.

    Това може ли да се брои за успех?
    Ако това е което искаш и нищо не ти липсва, то да, това не само че може да се брои, ами за мен директно си е успех.
    Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mia11 Разгледай мнение

      Какво казва ли?
      Рече, че ако не балансираме хард и софтуера си, ще изпушат успешните ни програмки....
      Не бе, питах какво би казал Далай-мама за пушенето в София при това прахово замърсяване на въздуха.

      Той пуши ли, прочее?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Lelq Разгледай мнение

        Ти!
        Можеш ли?
        Още в началото написах, че съм се излегнал отстрани на сянка, гледам мързеливо и ви коментирам с кучето ми.

        Това може ли да се брои за успех?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

          Ами нормално е да искаш и двете, ако си 50/50 екстроверт/интроверт. И аз съм така. Екстровертите гледат външният свят, а интровертите вътрешният. Това обаче няма НИЩО общо с моята дефиниция за успех. Успеха е да си сбъдваш желанията, без значение дали тези желания са насочени към материалният или към менталният свят. Твърдя че без значение накъде са насочени тези желания, са нужни едни и същи качества за да ги постигаме! И че всичко това има много общо с хитър петър, хъшовете, цска, руснаците и извънземните.....
          Добро утро!

          Още пия кафе. Забелязвам обаче, че забрави Бог

          Готин ден ти пожелавам!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от eta orel Разгледай мнение
            Айдеее!
            Два топли дена, ветър, калта по софийските улици изсъхна и вече лети из въздуха. Ние я дишаме.

            Пък после ми казвайте, че пушенето било по-вредно.

            Какво би казал Далай-мама по въпроса, мийче програмирано?
            Какво казва ли?
            Рече, че ако не балансираме хард и софтуера си, ще изпушат успешните ни програмки....
            Знанието само по себе си не струва много, ако липсва въображение.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Lelq Разгледай мнение

              Мисля, че стана ясно как мисля. По средата между двама ви. За теб успеха е в признанието от околните, според него е в собственото за себе си, а според мен и в двете . Кое ще му е по - важно на човека, зависи от самият него и конкретният случай, но винаги и двете присъстват
              Ами нормално е да искаш и двете, ако си 50/50 екстроверт/интроверт. И аз съм така. Екстровертите гледат външният свят, а интровертите вътрешният. Това обаче няма НИЩО общо с моята дефиниция за успех. Успеха е да си сбъдваш желанията, без значение дали тези желания са насочени към материалният или към менталният свят. Твърдя че без значение накъде са насочени тези желания, са нужни едни и същи качества за да ги постигаме! И че всичко това има много общо с хитър петър, хъшовете, цска, руснаците и извънземните.....
              Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от eta orel Разгледай мнение
                Я да видим сега, кой най-успешно ще докаже какво е успех?

                300 страници, и продължаваме...
                Ти!
                Можеш ли?

                Коментар


                • Я да видим сега, кой най-успешно ще докаже какво е успех?

                  300 страници, и продължаваме...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                    Тогава да го кажем по друг начин. В случай, че ценностната система е устойчива а светът не, то каквато и да е тази ценностна система в даден момент индивида ще бъде тотално неадекватен тоест "не успял".
                    А ако сменим местата на светът и системата, индивидът успял или неуспял ще е?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                      Тогава да го кажем по друг начин. В случай, че ценностната система е устойчива а светът не, то каквато и да е тази ценностна система в даден момент индивида ще бъде тотално неадекватен тоест "не успял".
                      Доколкото успеха е функция на външни фактори.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
                        Хубаво, ама ако се касае за ценностна система, тя е относително устойчива в рамките на личността. Не е нещо, което да си сменяме по 3 пъти на ден. Виж, относно несъстоятелността на универсализма съм напълно съгласен.
                        Тогава да го кажем по друг начин. В случай, че ценностната система е устойчива а светът не, то каквато и да е тази ценностна система в даден момент индивида ще бъде тотално неадекватен тоест "не успял".

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                          Следователно за да си "успял" трябва ти да чертаеш линията. Само тогава винаги ще си от "правилната" страна.
                          Това, че чертаеш линии не те прави успял. Всеки си рисува някакви работи и все е от "правилната" им страна.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
                            Това е съвсем вярно. Ако злото е наказание за доброто, то прекарването на разделителна линия в реалността, създава едновременно и двете. А това дали е едното или другото, зависи само от това - от коя страна на линията се намираш.
                            Следователно за да си "успял" трябва ти да чертаеш линията. Само тогава винаги ще си от "правилната" страна.

                            Коментар


                            • Хубаво, ама ако се касае за ценностна система, тя е относително устойчива в рамките на личността. Не е нещо, което да си сменяме по 3 пъти на ден. Виж, относно несъстоятелността на универсализма съм напълно съгласен.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

                                Ми какво пречи да започнеш с това УСПЕШНО да определиш кое е важно за теб и кое не е важно. Да си направиш ценностната система така, че да можеш и в предната и тази и в следващата секунда да няма разлика?
                                Винаги има разлика. Не можем да спрем света нито собственото си развитие. Оптимистите го наричат прогрес а песимистите упадък. Въпрос на гледна точка. Може би най-безсмисленото начинание на този свят е търсенето на нещо универсално, което е било валидно, е валидно и ще бъде валидно докато свят светува. Това би било възможно само в статичен свят. Та търсенето на универсалното не е нищо повече от вярата в една илюзия целяща да прикрие страха от промяната. Никой не може да спре времето, макар някои физици да са на друго мнение.

                                Коментар

                                Working...
                                X