IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение

    Само на теория би могло да е така. В практиката обаче, амбициите създават известни неудобства.
    Да ! Цял ден се опитвам да покажа това - неуспешно. Накрая ми досади и обобщих, всеобщото мнение което е различно от мойто.

    Готин ден на всички! И успешен!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Lelq Разгледай мнение

      Значи да обобщим - няма неуспешни хора! Защото всеки би избрал за себе си да е успешен

      според възможностите и желанията си
      Само на теория би могло да е така. В практиката обаче, амбициите създават известни неудобства.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

        Изпреварила си ме. +1 Може да си успял, само и единствено ако ти така решиш. А какво ще решиш, зависи от собствените ти отговори на екзестенциалните въпроси Няма го Ив да каже как се справя с обратната връзка на този етап
        Значи да обобщим - няма неуспешни хора! Защото всеки би избрал за себе си да е успешен

        според възможностите и желанията си

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

          Интересно Бай ти Ганя Балкански , какво чувство за собствена удовлетвореност има. да питам аз.
          Проявяваш жив интерес към културната идентичност и народопсихологията на тъмния балкански субект като цяло или имаш някого конкретно предвид?
          Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
          Мечо

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

            Изпреварила си ме. +1 Може да си успял, само и единствено ако ти така решиш. А какво ще решиш, зависи от собствените ти отговори на екзестенциалните въпроси Няма го Ив да каже как се справя с обратната връзка на този етап
            Вярно, разсърдихме създателя на темата. Или просто той загуби интерес да води спорове във форума.
            Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
            Мечо

            Коментар


            • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

              Наличието на линия предполага наличието на някакво ограничение. А аз мразя ограниченията, независимо от характера и вида им Макар че ...

              Според мен човек е подвластен на желанията и възможностите си и непрекъснато търси баланс между тях. Когато двете линии / на възможностите и желанията/ не само се пресичат, а се припокриват в по-голямата си част, човек сам за себе си може да се смята за успял. Без значение е мнението на другите. Чувството за собствена удовлетвореност е важно.


              Интересно Бай ти Ганя Балкански , какво чувство за собствена удовлетвореност има. да питам аз.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                Наличието на линия предполага наличието на някакво ограничение. А аз мразя ограниченията, независимо от характера и вида им Макар че ...

                Според мен човек е подвластен на желанията и възможностите си и непрекъснато търси баланс между тях. Когато двете линии / на възможностите и желанията/ не само се пресичат, а се припокриват в по-голямата си част, човек сам за себе си може да се смята за успял. Без значение е мнението на другите. Чувството за собствена удовлетвореност е важно.


                Изпреварила си ме. +1 Може да си успял, само и единствено ако ти така решиш. А какво ще решиш, зависи от собствените ти отговори на екзестенциалните въпроси Няма го Ив да каже как се справя с обратната връзка на този етап
                Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mia11 Разгледай мнение

                  Май, че слагаме каруцата пред коня. Би трябвало да е напротив.
                  О, не.
                  Най-големите нещастия са ставали водени от искрени идеалисти.
                  Но подпомогнати от евреи.

                  А мен не ме интересува гмежта ви, интересуват ме себе си и хората около мен. Хората. С тях (мога да) си говоря като хората. Малко са и намаляват, но кво да правя - това ми е вкусът. Истината е въпрос на вкус.
                  Last edited by eta orel; 22.05.2019, 14:16.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Lelq Разгледай мнение


                    Като не посочи a, b, c, а се отплесна с пътища и пътеки, мога да задам въпроса и така - ти вървиш, по козя пътека - твойта линия е това. На нея има по - силен, по - умен и т.н. човек от теб. Той е статичен и не те пуска. Това е линията му. Отстрани седи друг и ви гледа сеира - неговата линия. Кой от трима ви е успешният?
                    Или асфалтова, права като стрела магистрала . Задтъстване. Не можеш да минеш. Кой е успешен? Ти, останалите участници , друг ?
                    Ето, ясно се формулира проблемът на съвременното общество. СРАВНЯВАНЕТО с другите. Не мен специално хич не ми пука кой какъв е. Ще мина от там от където ми е най-добре за мен спрямо ситуацията в която се намирам. За мен е важно аз да се чувствам добре. Естествено желая успех на всички останали участници на техните си пътища, щом за себе си са успешни. Ако пък някой има интерес към моята пътечка, мога да му я покажа, стига той да има желание и да съм сигурен че не му е добре на неговата. За разлика от Ив, на мен не ми трябва обратна връзка за да знам дали съм успешен или щастлив. Аз просто знам.
                    Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Lelq Разгледай мнение

                      Да се върна на Бога . Хипотетично - ти не вярваш в Бог! Съответно неговите закони за теб не важат и не ги спазваш ! Това си начертал ти - линията ти. Обаче идва вторият и третият и т.н. и ти налагат тяхната линия. Която е вяра в Бог, съответно - следване на законите му. Може би щото са тълпа, а ти самичък?
                      Та ти може да продължиш да не вярваш в Него, ама ще ти се наложи да спазваш законите Му. Кой е успешен? Ти, те или Бог? Коя линия е правилната ?
                      Наличието на линия предполага наличието на някакво ограничение. А аз мразя ограниченията, независимо от характера и вида им Макар че ...

                      Според мен човек е подвластен на желанията и възможностите си и непрекъснато търси баланс между тях. Когато двете линии / на възможностите и желанията/ не само се пресичат, а се припокриват в по-голямата си част, човек сам за себе си може да се смята за успял. Без значение е мнението на другите. Чувството за собствена удовлетвореност е важно.



                      Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                      Мечо

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

                        Изкуството иска жертви. Когато искаш намираш начин, когато не искаш причина / например извънземните / Можеш да вървиш по готовата пътека а можеш и да си правиш своя. Изборът е твой, спрямо това как смяташ че ти самата се чувстваш добре. Аз лично гледам да правя и двете. Понякога вървя по утъпканите и тук там си правя свои, както ми отърва.

                        Като не посочи a, b, c, а се отплесна с пътища и пътеки, мога да задам въпроса и така - ти вървиш, по козя пътека - твойта линия е това. На нея има по - силен, по - умен и т.н. човек от теб. Той е статичен и не те пуска. Това е линията му. Отстрани седи друг и ви гледа сеира - неговата линия. Кой от трима ви е успешният?
                        Или асфалтова, права като стрела магистрала . Задтъстване. Не можеш да минеш. Кой е успешен? Ти, останалите участници , друг ?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от eta orel Разгледай мнение

                          Да - от егоистична гледна точка.
                          Май, че слагаме каруцата пред коня. Би трябвало да е напротив.
                          Знанието само по себе си не струва много, ако липсва въображение.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Lelq Разгледай мнение

                            Да се върна на Бога . Хипотетично - ти не вярваш в Бог! Съответно неговите закони за теб не важат и не ги спазваш ! Това си начертал ти - линията ти. Обаче идва вторият и третият и т.н. и ти налагат тяхната линия. Която е вяра в Бог, съответно - следване на законите му. Може би щото са тълпа, а ти самичък?
                            Та ти може да продължиш да не вярваш в Него, ама ще ти се наложи да спазваш законите Му. Кой е успешен? Ти, те или Бог? Коя линия е правилната ?
                            За мое щастие, живеем в доста либерално време и доста либерална държава. От моя гледна точка е най-подходящата за създаване на семинар относно нова вяра. Ама без въпросите за Бог, защото там веднага се превръщаш в сектант и става сложно......
                            Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Lelq Разгледай мнение

                              Да се върна на Бога . Хипотетично - ти не вярваш в Бог! Съответно неговите закони за теб не важат и не ги спазваш ! Това си начертал ти - линията ти. Обаче идва вторият и третият и т.н. и ти налагат тяхната линия. Която е вяра в Бог, съответно - следване на законите му. Може би щото са тълпа, а ти самичък?
                              Та ти може да продължиш да не вярваш в Него, ама ще ти се наложи да спазваш законите Му. Кой е успешен? Ти, те или Бог? Коя линия е правилната ?
                              Изкуството иска жертви. Когато искаш намираш начин, когато не искаш причина / например извънземните / Можеш да вървиш по готовата пътека а можеш и да си правиш своя. Изборът е твой, спрямо това как смяташ че ти самата се чувстваш добре. Аз лично гледам да правя и двете. Понякога вървя по утъпканите и тук там си правя свои, както ми отърва.
                              Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

                                Мен твоята линия хич не ме вълнува, както и на този третия. Мен ме вълнува само къде да нарисувам моята си линя и кой е от моята страна и кой не е. В този смисъл, светът не само че е ментален а е и холографски. Та относно Бог, не би следвало да те интересуват чуждите линии а твоята собствена, освен ако не смяташ че си се родила християнка, защото родителите ти са такива, или пък защото си се родила в християнска държава. Ето това е някой друг да ти чертае линиите и да ти слага рамките
                                Да се върна на Бога . Хипотетично - ти не вярваш в Бог! Съответно неговите закони за теб не важат и не ги спазваш ! Това си начертал ти - линията ти. Обаче идва вторият и третият и т.н. и ти налагат тяхната линия. Която е вяра в Бог, съответно - следване на законите му. Може би щото са тълпа, а ти самичък?
                                Та ти може да продължиш да не вярваш в Него, ама ще ти се наложи да спазваш законите Му. Кой е успешен? Ти, те или Бог? Коя линия е правилната ?

                                Коментар

                                Working...
                                X