IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от eta orel Разгледай мнение

    Не те и навивам.
    Споделям какво знам.
    Не съм казала , че го правиш. Опитвам да изцедя знанията които имаш и ще ми влязат в употреба, аз да си стигна до някскви мои. Това не предполага да съм съгласна с всичко или да не споря за нищо

    Коментар


    • Първоначално изпратено от eta orel Разгледай мнение
      Добре, по друг начин: да не се привързваш към желанията (си).
      И що да не? Кво ми е на желанията?
      Какъв е смисълът в това? Един вид - не се раждаш, за да не умреш? Не плуваш, за да не се удавиш? Ок, съзерцанието, ще ми разкрие, по - пълно мойта вселена. Това което съм аз. Така предполагам. Ама ще ме лиши от опознаването на безброй чужди. Пък кой ще ми каже мойта ли ще ми е по - интересна или на околните? Няма да плувам и няма да се удавя, но няма да знам какво е усещането морето да те обгърне, нито, какви емоции предизвиква, нощното плуване, сред планктона, например
      Last edited by Lelq; 23.05.2019, 00:29.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Lelq Разгледай мнение

        Не съм сигурна, че го разбирам, но мога да кажа, че го усещам и от части изживявам. Ама на този етап, който съм, не мога да обясня, дори на себр си с кое в него съм в тотална война и с кое в нирвана Но, на този ми етап, не мисля, че го харесвам
        Не те и навивам.
        Споделям какво знам.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от eta orel Разгледай мнение

          Съзерцателността за будизма не означава липса на действие.
          Трудно ми е да го обясня, но може да се спускаш със ски, съзерцавайки.
          Не съм сигурна, че го разбирам, но мога да кажа, че го усещам и от части изживявам. Ама на този етап, който съм, не мога да обясня, дори на себр си с кое в него съм в тотална война и с кое в нирвана Но, на този ми етап, не мисля, че го харесвам

          Коментар


          • Добре, по друг начин: да не се привързваш към желанията (си).

            Коментар


            • Пък човек, ако няма желания, няма и любопитство (щото и то е желание) , тоест за какво му е да е успешен по този начин?! Нямаш ли любопитство не , научаваш. Не учиш ли, не се развиваш . И един от възможните изводи е че само с чисто наблюдение (без желания - вкл. да разбереш, знаеш и т.н. ) не постигаш нищо. Не вегетираш ли, мислейки се за успешен?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Lelq Разгледай мнение

                Не се знае, дали постигнат по този начин успех води до скука или глупост. Собствената статичност не предполага задължително това. Даже според мен дава възможност да се наблюдава, разбира и т.н. много повече. Въпроса обаче е ако всички се обърнем към този път, дали това, че не единицата, а мнозинството го следва, няма да доведе до всемирна скука? Щото в крайна сметка, няма да остане нищи за наблюдение. Като завладее статичността
                Съзерцателността за будизма не означава липса на действие.
                Трудно ми е да го обясня, но може да се спускаш със ски, съзерцавайки.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                  На мен ми звучи по-скоро ката дефиниция на " що е то скука". Маниии, бегай
                  Не се знае, дали постигнат по този начин успех води до скука или глупост. Собствената статичност не предполага задължително това. Даже според мен дава възможност да се наблюдава, разбира и т.н. много повече. Въпроса обаче е ако всички се обърнем към този път, дали това, че не единицата, а мнозинството го следва, няма да доведе до всемирна скука? Щото в крайна сметка, няма да остане нищи за наблюдение. Като завладее статичността

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от eta orel Разгледай мнение

                    Това твърди и будизмът.
                    Само че не го нарича "успех", защото това понятие включва и някаква оценка на желанията, то ест пак ги включва.

                    Нарича го освобождение, излизане от кръговрата на самсара.

                    Ако накрая се освободиш и от желанието да нямаш желания, си близък до изхода.

                    Не казвам, че следвам будизма.
                    От известно време, все си удрям носа в будизма. Май, ще трябва по обстойно да се запозная с него. Но в момента се образовам по - глобално или цялостно (поне така мисля , за сега) и ми е страшно интересно. Особено играта с наученото. Тоест, аз така и уча. Играейки си

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Lelq Разгледай мнение
                      Понеже, никой не коментира асистираният извод, който направи, tnm



                      Да питам


                      Това не е ли най - чистата и общовалидна, независеща от външни фактори дефиниция, за що е то успех ?
                      На мен ми звучи по-скоро ката дефиниция на " що е то скука". Маниии, бегай
                      Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                      Мечо

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Lelq Разгледай мнение
                        Значи е вярно и твърдението, че ако нямаш желания си успешен
                        Това твърди и будизмът.
                        Само че не го нарича "успех", защото това понятие включва и някаква оценка на желанията, то ест пак ги включва.

                        Нарича го освобождение, излизане от кръговрата на самсара.

                        Ако накрая се освободиш и от желанието да нямаш желания, си близък до изхода.

                        Не казвам, че следвам будизма.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
                          Тоест, успех е всяко състояние, при което възможностите са >1 и желанията клонят към 0?
                          Интересна дефиниция.

                          По скоро е дефиниция за глупост !

                          Но това не и пречи да се приложи и за успеха! Хрумна ми, докато четях, че успех е да постигаш желанията си. Значи е вярно и твърдението, че ако нямаш желания си успешен

                          Много забавна тема

                          Коментар


                          • Тоест, успех е всяко състояние, при което възможностите са >1 и желанията клонят към 0?
                            Интересна дефиниция.

                            Коментар


                            • Понеже, никой не коментира асистираният извод, който направи, tnm

                              Тогава не си просто успял, а преуспял
                              Да питам
                              възможностите , многократно да превишават желанията
                              Това не е ли най - чистата и общовалидна, независеща от външни фактори дефиниция, за що е то успех ?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

                                Не грешиш....
                                А за хленчещите и оплакващите се, в две- три изречения....
                                Изключително митологизирана, нереалистична представа за света - и съвременния ,и миналия.....
                                От там - нереалистични очаквания - жестоки разочарования....
                                Нереалистична оценка на собствени качества и възможности....
                                От там -нереалистични очаквания - жестоки разочарования....
                                А,между другото,в България си има и такива хленчещи и оплакващи се,дето - имам чувството ,че го правят - ей така,за спорта,дето му се вика....
                                Хабсолютно! Глупаво е да бъдеш разочарован от някого/нещо, защото очакванията ти не са оправдали. Твоите очаквания са си твой, резултат от преценка ти. Ако нещата не са се случили по задоволителен начин, вината не е в някой друг, а лично в теб.

                                Но ..., човек е склонен рядко да се разочарова от себе си. Въпрос на характер, възпитание, инстинкт за самосъхранение, чувство за самозащита ... Причините са много
                                Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                                Мечо

                                Коментар

                                Working...
                                X