IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Само че във въпросните държави магистралите са им магистрали, и имат някаква алтернатива за пътуване на дълги разстояние.

    Ние тук нямаме нито магистрали, нито БДЖ може да бъде алтернатива на личният автомобил за дълъг път.

    Нито това ще се промени някога в близкото бъдеще..

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Бай Сачо Разгледай мнение
      Когато е за прибиране на пари и данъци винаги го играем в ролята на европейци, и гледаме как е е в другите държави ама когато трябва да строим и ремонтираме пътища сме последната дупка на кавала..

      Плащаме акциз за най-некачествените горива в Европа, плащаме най-скъпите винетки в цяла Европа, а имаме най-строшените пътища в Европа..

      Данъците са кражба..
      Глупости, годишната винетка в Унгария е 260 лева, в Словения 220, Австрия 170, Чехия 120. Много държави са с платени магистрали и ако ги ползваш често хиляда евро годишно не ти мърдат.

      Коментар


      • Когато е за прибиране на пари и данъци винаги го играем в ролята на европейци, и гледаме как е е в другите държави ама когато трябва да строим и ремонтираме пътища сме последната дупка на кавала..

        Плащаме акциз за най-некачествените горива в Европа, плащаме най-скъпите винетки в цяла Европа, а имаме най-строшените пътища в Европа..

        Данъците са кражба..

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Scotty Разгледай мнение

          А кой е казал нещо, че е безплатно? Аз вече веднъж съм платил данък. Да вдигат данъците, ама не само на новите автомобили, ами даже обратното - на старите, за които ти говориш, че ти замърсяват. И не разбирам за какви Елин Пелини, Нови Ханове и т.н. изобщо ми лафиш. Сигурно съм и повече софианец от теб, ама дай да хейтим шофьорите!
          Разбира се, да ни вдигнат данъците на тези с гаражите, за да може селяните да си паркират каруците където им скимне. По цял свят са направили зони за паркиране в центъра, ама тук не можело! Няма хейт, всички сме шофьори, ама не всички сме авантаджии. Все зоните им пречат, винетките им пречат, акцизите им пречат, застраховките им пречат. Един ден и платеното преминаване през центъра ще ви пречи.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

            Как така да нямаш друг избор.Елин Пелин Нови хан Столник Пазарджик.Ба си нахалните хора някой им бил длъжен да им осгурява безплатно паркиране на колкото места решат за колкото си искат автомобили и за колкото време решат.Нема такъв филм тояга само яка тояга.Ше ми идва с таралясника да ме трови щото бил си купил нам кво си нам къде си.То все едно да звънна у вас да ми отворите да вляза в кухнята да се изпърдя и да си изляза..
            А кой е казал нещо, че е безплатно? Аз вече веднъж съм платил данък. Да вдигат данъците, ама не само на новите автомобили, ами даже обратното - на старите, за които ти говориш, че ти замърсяват. И не разбирам за какви Елин Пелини, Нови Ханове и т.н. изобщо ми лафиш. Сигурно съм и повече софианец от теб, ама дай да хейтим шофьорите!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Scotty Разгледай мнение

              Дадох ги за пример, защото ги ползвам понякога. Но също и заради това, че лека полека зоните се разширяват и разширяват, докато не обхванат целия град. Тогава няма да има човек друг избор. И аз като гражданин не съм доволен от това. Иначе, че по Цариградско рейсовете се движат по-бързо от автомобил е така, само че зависи много накъде ситръгнал да пътуваш, защото с автомобил може да минеш от съвсем различно място, а не да се набиваш в центъра.
              Почвам да се чудя на хората как се радват на тая структура СКГТ, като че ли не е една мафиотска структура, която само събира пари, които отиват неясно къде... И няма такова нещо като лошо жилищно-работно планиране. Имаш апартамент в София на дадено място (не всички сме навлеци от провинцията), а пък работата обикновено се сменя през няколко годинки. Така че изобщо не може да става и дума за такова нещо. Тука буквално само се злобее срещу по-крайните квартали, все едно там не живее работната сила на страната...
              Как така да нямаш друг избор.Елин Пелин Нови хан Столник Пазарджик.Ба си нахалните хора някой им бил длъжен да им осгурява безплатно паркиране на колкото места решат за колкото си искат автомобили и за колкото време решат.Нема такъв филм тояга само яка тояга.Ше ми идва с таралясника да ме трови щото бил си купил нам кво си нам къде си.То все едно да звънна у вас да ми отворите да вляза в кухнята да се изпърдя и да си изляза..

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Scotty Разгледай мнение

                А тея дето живеят в новопостроените квартали - кучета ги яли, а? Егати логиката. Преди да се води такава рестрикционна държавна политика е редно пъво да се помисли за всички граждани, а не само за 1 част от тях, която злорадства, че ще има свободни паркоместа като се наложи, ама това че другите няма как да си вършат всекидневните задължения - майната им. Смех.
                Който е бил гламав да купува в такива квартали да си бере гайлето.
                Last edited by X_Y; 28.06.2019, 17:24.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                  Никой никого не е карал насила да се набутва в калищата. Като са купували да са мислили и да са гледали какъв транспорт има, тротоари има ли, детски градини и училища също. Като не им харесва да се преместят в по-добрите квартали.
                  Еее изобщо тук ме загуби... Как очакваш половин България да дойде в София и то само в старите и уредени квартали?!?!?! Казвам ти бе човек, не е толкова просто. Има си причина хората да ползват толкова много автомобили, не е гъзария. При това за каква гъзария може да се говори като доста от колите откровено струват по-малко от една почивка на морето?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                    Пешеходци като теб и Евго не разбирате, че хората си купуват коли за да си ги карат И се вълнувате как да ги прекарате, нищо че за вас разлика няма.
                    Ами карайте си ги, що ги държите като типични скръндзи по цял ден паркирани в центъра? Има магистрали, пътища, свят широк, не щем пилоти като теб в София.
                    Last edited by X_Y; 28.06.2019, 16:14.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                      Не разбираш "тяхната логика". Така или иначе са си купили 2-3-4 трошки (средна възраст 12 години), плащат им данъци, поддръжка, застраховки, прегледи, винетки и т.н. и искат да си го "избият" от ежедневен транспорт. Затова мрънкат за цената на горивото и за платеното паркиране, прецакват им се дребните сметки. Нищо, нещата вървят в правилна посока и все по-скъпо ще им става.

                      пп нямаш ли си квартални детска градина и училище, защо возиш децата с кола?
                      Пешеходци като теб и Евго не разбирате, че хората си купуват коли за да си ги карат И се вълнувате как да ги прекарате, нищо че за вас разлика няма.
                      Last edited by X_Y; 28.06.2019, 16:01.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                        Имам разбира се и ходим пеш до тях...дори и в дъжда. Ползвам колата за извънградски случаи , почивки или спешни медицински... Без децата въобще нямаше да ползвам кола....БДЖ, бусчета и таксита + самолетчета ...всичките евтини и през времето на път можеш нещо различно от псуване да правиш....
                        Браво, само така! За кратки уикенд почивки в някое спа или за авто обиколки даже е по-изгодно с рентакар, вместо да поддържаш кола дето я караш 5 пъти в годината. Все пак някаква кола в семейството си трябва, все има непредвидени случай, някъде да мръднеш, нещо да пренесеш, внезапно да ти щукне да тръгнеш за море/ски/гости. Втора кола в София е неразумно, трета и тн необяснимо.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                          Не разбираш "тяхната логика". Така или иначе са си купили 2-3-4 трошки (средна възраст 12 години), плащат им данъци, поддръжка, застраховки, прегледи, винетки и т.н. и искат да си го "избият" от ежедневен транспорт. Затова мрънкат за цената на горивото и за платеното паркиране, прецакват им се дребните сметки. Нищо, нещата вървят в правилна посока и все по-скъпо ще им става.

                          пп нямаш ли си квартални детска градина и училище, защо возиш децата с кола?
                          Имам разбира се и ходим пеш до тях...дори и в дъжда. Ползвам колата за извънградски случаи , почивки или спешни медицински... Без децата въобще нямаше да ползвам кола....БДЖ, бусчета и таксита + самолетчета ...всичките евтини и през времето на път можеш нещо различно от псуване да правиш....

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Scotty Разгледай мнение

                            А тея дето живеят в новопостроените квартали - кучета ги яли, а? Егати логиката. Преди да се води такава рестрикционна държавна политика е редно пъво да се помисли за всички граждани, а не само за 1 част от тях, която злорадства, че ще има свободни паркоместа като се наложи, ама това че другите няма как да си вършат всекидневните задължения - майната им. Смех.
                            Никой никого не е карал насила да се набутва в калищата. Като са купували да са мислили и да са гледали какъв транспорт има, тротоари има ли, детски градини и училища също. Като не им харесва да се преместят в по-добрите квартали.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                              Казах ти, иди пробвай автобусите или метрото във Виена, Париж или Рим в час пик и ще видиш истинска тъпканица. Там имаш и "екстри" като снежинки, арабели, анадолци.

                              пп не знам защо даде този пример, ама нито Окръжна болница нито дестинациите на 204 от там са зелена зона, що се оплакваш. Отделно по Цариградско в този момент 204 се движи по-бързо от кола.
                              точно...и по България е така преди Гешов кръстовището....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                                Ти не си доволен, аз пък съм! Искам като ми се наложи да отида където и да е с колата лесно да паркирам, вместо разни тарикати да си приватизират паркоместата. В ежедневието колата рядко е необходима, освен ако не живееш извън града или в смотаните новопостроени квартали.
                                А тея дето живеят в новопостроените квартали - кучета ги яли, а? Егати логиката. Преди да се води такава рестрикционна държавна политика е редно пъво да се помисли за всички граждани, а не само за 1 част от тях, която злорадства, че ще има свободни паркоместа като се наложи, ама това че другите няма как да си вършат всекидневните задължения - майната им. Смех.

                                Коментар

                                Working...
                                X