IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение
    Да ми измислят болести и да ме тровят с ненужни хапчета не мерси.
    Има го и този момент и мисля, че е повсеместен.
    Струва ми се, че лекарите се презастраховат, "връзват си гащите" за всеки случай.

    Нека българский лев каже, дали съм малко от малко прав.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

      Точно, много точно.
      Ама прост народ. Народа е прост, има малки проценти умни хора, но са малко. А тия дето имат пари и те са прости, относно здравната си култура, болшинството. Дават пари и ходят по чужбина когато са пред умирачка. Дотогава е плюскане и пиене до откат. Това е.
      Я стига си се пенявил.Народа не ходи по прегледи защото навсякъде го лъжат.Да ходя на профилактичен преглед ха ха при разни смешници ти ме разсмиваш.Да ми измислят болести и да ме тровят с ненужни хапчета не мерси.Колкото толкова никой не е вечен.Има и друг свят и там е за хора.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

        Уф, започна да даваш мнение като с НИ И кой ще финансира тези държавни болници и как ?! Кой ще може да се лекува в иновативните частни болници ?! Дори бих задала въпроса и кого ще лекуват държавните и с какви пари ?! Помисли малко преди да пишеш ако обичаш !!!
        И аз не съм специалист ама това откриване на частни болници и то само за най платените пътеки трябва да спре.Държавата преценява колко болници са необходими изгражда ги и ги финансира а народа плаща здравни осигуровки.Който не плаща да се лекува при врачки баячки или където ще.Чатника да си прави болници къде ще и каквито ще.Който иска да го лекуват частници да си плаща това е.Двайсе болници са предостатъчни

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

          Как се оправя? Жена е, а имат много дежурства. Добре че навлязоха и по-съвременни анестетици, че преди един мой приятел викаше че хронично е упоен от апарата и тръбата в пациента....излиза наоколо, а той му е до главата. Сега вече няма тези странични ефекти, но дежурствата са тежки.
          Съпруга и също е лекар. Когато решиха да осиновят и третото си дете ,взеха решение да ползват услуги на бавачка ,иначе не ставаше .Бог да ги Благослови ! Затова написах,че българките и българите сме прекрасни хора

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

            Съгласна съм,че е обидно ниско заплащането на средния персонал . Винаги се намират по-важни неща ,а тази моя приятелка не само,че е добър лекар ,а и прекрасен човек ,отглеждайки две свой деца и едно осиновено
            Българките и българите сме прекрасни и широко скроени хора по принцип
            Как се оправя? Жена е, а имат много дежурства. Добре че навлязоха и по-съвременни анестетици, че преди един мой приятел викаше че хронично е упоен от апарата и тръбата в пациента....излиза наоколо, а той му е до главата. Сега вече няма тези странични ефекти, но дежурствата са тежки.
            Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

              Да, напоследък се промениха нещата и много вече развързаха кесиите, трябва да задържат кадрите си. Така е, има вече добри възнаграждения, аз и затова обмислям стратегията си. Е, в пъти по-малко би било от сега, но има други важни неща. Но има все още доста персонал и лекарски в т.ч. с унизително заплащане. Спасява ги това че бичат по на два до четири допълнителни договора.
              Съгласна съм,че е обидно ниско заплащането на средния персонал . Винаги се намират по-важни неща ,а тази моя приятелка не само,че е добър лекар ,а и прекрасен човек ,отглеждайки две свой деца и едно осиновено
              Българките и българите сме прекрасни и широко скроени хора по принцип

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                Приятелката ми е много добър анастезиолог и повярвай ,но заплатата и е по-висока от тази на IT - тата тук в България
                Принципно съм съгласна,че на персонала заплатите са все още ниски !
                Да, напоследък се промениха нещата и много вече развързаха кесиите, трябва да задържат кадрите си. Така е, има вече добри възнаграждения, аз и затова обмислям стратегията си. Е, в пъти по-малко би било от сега, но има други важни неща. Но има все още доста персонал и лекарски в т.ч. с унизително заплащане. Спасява ги това че бичат по на два до четири допълнителни договора.
                Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                  Има много добри и на ниво световно болници в Бг. В това нямайте съмнение. Просто говорим за куцата система, финансиране, недоимък и корупция с точене на и без това единствената каса за здраве в Бг.
                  И защо инвазивния кардиолог ще се разписва на 50-80К лева, а анестезиолога, педиатъра, хематолога, инфекциониста и много други бачкат като изоглавени за има нема 1000 лева месечно? Ще ви подскажа, защото скъпите апарати са в тези сектори, а бизнеса си иска кинтите обратно. Затуй и са калкулирани скъпи пътеки, та да си ги вземат бързо обратно, че и мастодонтите си гласуват 90% от възнагражденията по каса. Другите трохи дават на останалия персонал.
                  Приятелката ми е много добър анастезиолог и повярвай ,но заплатата и е по-висока от тази на IT - тата тук в България
                  Принципно съм съгласна,че на персонала заплатите са все още ниски !

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                    Абе не ме интересува къде се лекуваш. Лекувай се където щеш, ако щеш не се лекувай и умирай. Темата е и въпроса е за качеството на БГ здравната система, като цяло, а не болница Лозенец, или който и да е там лъскав мастодонт, част от перачницата на пари на партиите.
                    Има много добри и на ниво световно болници в Бг. В това нямайте съмнение. Просто говорим за куцата система, финансиране, недоимък и корупция с точене на и без това единствената каса за здраве в Бг.
                    И защо инвазивния кардиолог ще се разписва на 50-80К лева, а анестезиолога, педиатъра, хематолога, инфекциониста и много други бачкат като изоглавени за има нема 1000 лева месечно? Ще ви подскажа, защото скъпите апарати са в тези сектори, а бизнеса си иска кинтите обратно. Затуй и са калкулирани скъпи пътеки, та да си ги вземат бързо обратно, че и мастодонтите си гласуват 90% от възнагражденията по каса. Другите трохи дават на останалия персонал.
                    Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                      Нещата опират и до здравна култура. Профилактиката е 95% свършена работа. Японците преди 2 десетилетия бръкнаха в стомаха на всеки един японец и поставиха началото на проучванията и откриването, оттам и терапевтично-прогностични аспекти на ранния стомашен карцином. И оттам излязоха основите на съвременната представа за биологията и видовете стомашен рак. После това се доразви, сега нещата са на съвсем други нива отпреди 20 години, после се започна с колоректалния и пр и пр.
                      Но българина просто не ходи да си бърка по дупките. А не е кой знае какво.
                      Точно, много точно.
                      Ама прост народ. Народа е прост, има малки проценти умни хора, но са малко. А тия дето имат пари и те са прости, относно здравната си култура, болшинството. Дават пари и ходят по чужбина когато са пред умирачка. Дотогава е плюскане и пиене до откат. Това е.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                        Абе не ме интересува къде се лекуваш. Лекувай се където щеш, ако щеш не се лекувай и умирай. Темата е и въпроса е за качеството на БГ здравната система, като цяло, а не болница Лозенец, или който и да е там лъскав мастодонт, част от перачницата на пари на партиите.
                        Тогава защо ми подскачаш ?! Трай си

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                          А,коя е силата която може да ме спре да се лекувам в болница Лозенец или частните болници ?!!!
                          Абе не ме интересува къде се лекуваш. Лекувай се където щеш, ако щеш не се лекувай и умирай. Темата е и въпроса е за качеството на БГ здравната система, като цяло, а не болница Лозенец, или който и да е там лъскав мастодонт, част от перачницата на пари на партиите.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                            Така е, Лев, аз им обяснявам, че в нормална държава, държавата инвестира в НИВО на държавната болница. И това ниво е ПЪТИ по високо във всеки един аспект от колкото в БГ. Ами за превенцията, ами за изследванията? На българина превенцията му е като летяща чиния. Като иде на доктор, и доктора му се кара, що е дошъл толкова рано, а не когато вече е пред умирачка, да източи касата директно. Това е реалността. И жалкото е както казах че масово всички гледат и клатят глава като телета. И като дойде техния ред вече е късно.
                            Нещата опират и до здравна култура. Профилактиката е 95% свършена работа. Японците преди 2 десетилетия бръкнаха в стомаха на всеки един японец и поставиха началото на проучванията и откриването, оттам и терапевтично-прогностични аспекти на ранния стомашен карцином. И оттам излязоха основите на съвременната представа за биологията и видовете стомашен рак. После това се доразви, сега нещата са на съвсем други нива отпреди 20 години, после се започна с колоректалния и пр и пр.
                            Но българина просто не ходи да си бърка по дупките. А не е кой знае какво.
                            Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                              Като не си била, не коментирай. Болница Лозенец, и частните не са критерий, или извадка за Българската здравна система.
                              А,коя е силата която може да ме спре да се лекувам в болница Лозенец или частните болници ?!!!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                                Искаш да попитам себе си ?! Не съм чак толкова шизофренична хахаха
                                Наистина не си бил и не си живял в Западна Европа Кой ти ги разказва тези щуротии не знам ,но те е объркал тотално
                                Не съм била в българските болници за които пишеш,но съм се лекувала в частни и болница Лозенец,която не знам каква е,там такива неща не само ,че няма,а са на много ама много добро ниво !!!
                                Като не си била, не коментирай. Болница Лозенец, и частните не са критерий, или извадка за Българската здравна система.

                                Коментар

                                Working...
                                X