IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
    Я да ъпна малко темичката...

    [ATTACH=CONFIG]n3520804[/ATTACH]
    Creation
    Money
    Strength

    Коментар


    • health
      strength
      gratitude
      Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
        Я да ъпна малко темичката...

        [ATTACH=CONFIG]n3520804[/ATTACH]
        money
        connection
        power

        Коментар


        • Я да ъпна малко темичката...

          Click image for larger version

Name:	whatyousee.jpg
Views:	1
Size:	79.8 КБ
ID:	3520804

          Коментар


          • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение


            Ще опитам да подкрепя мнението на Dury... /замислих се, дали не се познаваме отнякъде..., разбира се - това е казано на шега.../

            Без да се впускам в подробности: един лекар в Швейцария /нека НЕ е в областта на кардиологията/ - взема МЕСЕЧНО възнаграждение ПОВЕЧЕ ОТ 50 ПЪТИ от тия 200 франка /около 360 лв./! При това същият този лекар не извършва някакъв вид хирургична дейност, но получава левовата равностойност на НАД 10 000 франка, която равностойност е... НАД 18 000 лв. месечно...

            Още един /малък/ факт, който няма отношение към дискусията, но може да бъде ориентир... Цената на ЕДИН КИЛОГРАМ филе /нека е телешко/ - в Швейцария варира между 120 - 140 франка... /сметката за превръщане на франковете в лева - е лесна за всеки тук: 120 * 1.8/...

            Въпросът на Dury е следният: "...трябва да плащаш по 200 франка на месец, а ако го вкараме това в България,колко ще е ?!"

            Как да смятаме? В процент от доходите на лекарите, ли? Това е около 20 лв... месечна вноска...

            В процент от цената на килограм телешко филе, ли? ... около 10 лв. - месечна вноска...

            .................................................. .....

            Сами разбираме, че нещо в сметките МНООООГО куца... Това е казано и по-натам в дискусията: доходите в страната са несъразмерно малки в сравнение с тия, в ЕС... Е, да - съгласен съм и с това, че доходите няма откъде да се пръкнат - при това източване на страната и неща, които сме дискутирали в различни теми тук..., а и обезлюдяването на страната и прибирането на мозъците от т.нар. "водещи икономики"... и така нататъКА...

            Иначе - Швейцария - така са се барикадирали срещу всички, ВКЛ. и срещу ЕС, без да са членове, че шапка им свалям! /но и няма изгледи да тръгнат да влизат, което си е съвсем закономерно/...


            Коментар


            • Първоначално изпратено от grisow Разгледай мнение

              КЦ или "каце".
              Просто е избрано изделие, което е много рядко там и, съответно, могат да го имат само най-успешните - като златото тук, например.

              Символ на превъзходство, но и на комплекс за малоценност - на истински силния не му трябва знак, че е силен.

              Ще ти споделя едни кодове - да се ориентираш, знам че са ти интересни някои неща
              ЦК не е цк на бкп!!! Не се заблуждавай - цк или КЦ е просто кафе+цигара. !)) Но трябва и огънче.(кибрит) панимаеш, , а без клечката кибрит (огънчето)щастието е по-малко от половинчато. Видях тез неща в едно тефтерче записани, синя подвързия, малък размер, нещо като 7 на 10 см, с карирани листчета, - И в него КЦ- кода, а за да стане "щастието" реално, трябва само клечица.кибрит, ...- та понякога може да е по-скъпа от злато - , Де да можеше, времето да се върне, колко неща можеше да видим по друг начин, но уви, ... не може
              (пс. - Понеже не пуша, случвало се е вероятно, да досаждам на близък човек например за да спре цигарите, - за негово здраве уж, но ако знаех за тефтерчето по-рано, можех вместо това, с удоволствие да му предложа и огънче-кибрит)
              Last edited by RUBLA; 25.09.2019, 09:46. Причина: Не е по темата.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                Не съм икономист ,Лев, но инстинктивно усещам ,че няма как да се случат така нещата. Винаги ще се гледа да се покрие спешната помощ и за неосигурените ,няма как да се мисли ! Злоупотреби явно има и ще има,няма какво да се лъжем. Сега се сетих ,че в Швейцария, основно за да имаш спешна помощ трябва да плащаш по 200 франка на месец,а ако го вкараме това в България,колко ще е ?! Какво ще правим с неплатилите и това ?!
                Не е лесно и който ми каже,че с магическа пръчка ще реши въпроса ще го сметна за лъжец !
                Мнението ми е ,че спасението е в повишаване на жизненият стандарт ,друго решение не виждам.

                Ще опитам да подкрепя мнението на Dury... /замислих се, дали не се познаваме отнякъде..., разбира се - това е казано на шега.../

                Без да се впускам в подробности: един лекар в Швейцария /нека НЕ е в областта на кардиологията/ - взема МЕСЕЧНО възнаграждение ПОВЕЧЕ ОТ 50 ПЪТИ от тия 200 франка /около 360 лв./! При това същият този лекар не извършва някакъв вид хирургична дейност, но получава левовата равностойност на НАД 10 000 франка, която равностойност е... НАД 18 000 лв. месечно...

                Още един /малък/ факт, който няма отношение към дискусията, но може да бъде ориентир... Цената на ЕДИН КИЛОГРАМ филе /нека е телешко/ - в Швейцария варира между 120 - 140 франка... /сметката за превръщане на франковете в лева - е лесна за всеки тук: 120 * 1.8/...

                Въпросът на Dury е следният: "...трябва да плащаш по 200 франка на месец, а ако го вкараме това в България,колко ще е ?!"

                Как да смятаме? В процент от доходите на лекарите, ли? Това е около 20 лв... месечна вноска...

                В процент от цената на килограм телешко филе, ли? ... около 10 лв. - месечна вноска...

                .................................................. .....

                Сами разбираме, че нещо в сметките МНООООГО куца... Това е казано и по-натам в дискусията: доходите в страната са несъразмерно малки в сравнение с тия, в ЕС... Е, да - съгласен съм и с това, че доходите няма откъде да се пръкнат - при това източване на страната и неща, които сме дискутирали в различни теми тук..., а и обезлюдяването на страната и прибирането на мозъците от т.нар. "водещи икономики"... и така нататъКА...

                Иначе - Швейцария - така са се барикадирали срещу всички, ВКЛ. и срещу ЕС, без да са членове, че шапка им свалям! /но и няма изгледи да тръгнат да влизат, което си е съвсем закономерно/...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                  ...и затова в оня руски филм- "Ку", най-ценното нещо да е кибрита...
                  КЦ или "каце".
                  Просто е избрано изделие, което е много рядко там и, съответно, могат да го имат само най-успешните - като златото тук, например.

                  Символ на превъзходство, но и на комплекс за малоценност - на истински силния не му трябва знак, че е силен.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
                    Язон да шитне Златното руно за твърда валута, Прометей да отвори в кибритена фабрика...
                    ...и затова в оня руски филм- "Ку", най-ценното нещо да е кибрита...
                    ps: Св. Иван Рилец, не точно аптека, а и 'библиотека', пък комай вече е станало...
                    Last edited by precakanoto; 24.09.2019, 19:34.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                      Представям си Орфей да пее на ушенце с арфата и накрая да подпита, "а нa вас уважаеми г-жо/г-не, колко парета ще ви се отпуснат от сърцето"... )
                      Язон да шитне Златното руно за твърда валута, Прометей да отвори в кибритена фабрика, Иван Рилски - аптека...
                      Last edited by Ender; 24.09.2019, 19:28.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
                        Предвид липсата на доказана корелация между успех и пари, няма никакво значение колко получава успешния лекар. Може и безплатно да лекува, ако това съответства на целите и мотивите му.
                        Представям си Орфей да пее на ушенце с арфата и накрая да подпита, "а нa вас уважаеми г-жо/г-не, колко парета ще ви се отпуснат от сърцето"... )
                        Last edited by precakanoto; 24.09.2019, 18:41.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                          Най после изнамериха правилната тема.
                          За "докторите" - слагат на общо основание диагноза само и само да вземат парите.
                          От последните 2 месеца - перикардит или перикарден излив. Ту едното ту другото. Единия ме изкара че сърцето ми е уголемено, ама не ми даде снимка и мерките. Трябва да отидеш на 3-ма доктори и да си избереш кое е вярното. Правиха ми ненужни холтери. Поне на мен послужиха да не им вярвам какви глупости колко съм болен ми плещат. Не стига че имам 3-4 сериозни вторични болести ами ми прибавят и още толкова несъществуващи
                          Kaто се замислиш става дума за некадърност и лакомия.Човк не трябва да се страхува от смъртта защото такава няма.В нашата Вселена смърт няма и нищо не се губи само преминава от едно състояние в друго.Толко за докторите и медицината.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
                            Предвид липсата на доказана корелация между успех и пари, няма никакво значение колко получава успешния лекар. Може и безплатно да лекува, ако това съответства на целите и мотивите му.
                            Е, според политикономията трябва да взема достатъчно за собствено възпроизводство (със семейството тогедър) и възпроизводство на дейността си.

                            Коментар


                            • Предвид липсата на доказана корелация между успех и пари, няма никакво значение колко получава успешния лекар. Може и безплатно да лекува, ако това съответства на целите и мотивите му.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                                Бота моля те по сериозно.Осъзнай се.Църквата и Бог са две мнооого различни неща...Хеле пък някакви педофили и педали в расо алчни за пари щели били да ми опрощават греховете.Тва сериозно ли го мислиш????!!!!Мога само да се посмея.Инак за Запада си прав
                                Най после изнамериха правилната тема.
                                За "докторите" - слагат на общо основание диагноза само и само да вземат парите.
                                От последните 2 месеца - перикардит или перикарден излив. Ту едното ту другото. Единия ме изкара че сърцето ми е уголемено, ама не ми даде снимка и мерките. Трябва да отидеш на 3-ма доктори и да си избереш кое е вярното. Правиха ми ненужни холтери. Поне на мен послужиха да не им вярвам какви глупости колко съм болен ми плещат. Не стига че имам 3-4 сериозни вторични болести ами ми прибавят и още толкова несъществуващи
                                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                                Коментар

                                Working...
                                X