IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
    Ами, определено трябва да има някакви критерии за успех. Та как ще разберем, че сме успели/неуспели ако нямаме база за сравнение? Друг е въпроса, че и тук се търси подтекст някакъв, какъвто Матеев определно не влага. Ако не се налага да се сравняваме с никого, то всички можем да се плацикаме в субективните си представи - колко сме преуспели и прещастливи. Но това очевидно няма да ни направи такива.
    Външни или вътрешни критерии? Един светец или висш йога дали се нуждае от външно материално сравнение с някого, за да се чувства добре?
    Last edited by Selena; 25.05.2020, 16:10.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение
      Ако знаеш колко злоба излива непрекъснато в темата за поскъпването на имотите.......патологичен е просто, то и затова болен....
      и това ти е много.
      Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

      Коментар


      • А Исус Христос дали е успял .

        Според Матев и неговите критерии ако ги приложим за тогава е пълен загубеняк и сбърканяк както и хората от сектата формирала се около него.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

          Ти си първи в списъка на злобарите, при това си най-злобния от всички, но за да ме обориш, давам ти шанс също като мене да напишеш твоите си 30 точки, които определят твоето щастие. Хайде напъни се и напиши нещо, което ти го имаш, а богатите, умните, учените и властимащите го нямат.

          Ако знаеш колко злоба излива непрекъснато в темата за поскъпването на имотите.......патологичен е просто, то и затова болен....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение
            О, да, несъмнено, а какво мислиш за сравняването с околните?
            Ами, определено трябва да има някакви критерии за успех. Та как ще разберем, че сме успели/неуспели ако нямаме база за сравнение? Друг е въпроса, че и тук се търси подтекст някакъв, какъвто Матеев определно не влага. Ако не се налага да се сравняваме с никого, то всички можем да се плацикаме в субективните си представи - колко сме преуспели и прещастливи. Но това очевидно няма да ни направи такива.
            Last edited by Ender; 25.05.2020, 16:07.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

              Ти си първи в списъка на злобарите, при това си най-злобния от всички, но за да ме обориш, давам ти шанс също като мене да напишеш твоите си 30 точки, които определят твоето щастие. Хайде напъни се и напиши нещо, което ти го имаш, а богатите, умните, учените и властимащите го нямат.

              Щото аз съм почти сигурен, че НИЩО НЕ МОЖЕШ ДА НАПИШЕШ по причина, че всъщност не знаеш какво е щастие, не знаеш какво е успех, и най-накрая - не знаеш как така да извъртиш нещата, щото ти да си прав, а другите - криви.

              В резултат на това защитната ти реакция е да започнеш да обиждаш, да се подиграваш, да се заяждаш и да злобееш, защото инече нищо разумно не можеш да измислиш по тематиката на обсъжданията. Огледай се наоколо - винаги го правиш това, и си мислиш, че другите не го забелязват. Да, ама не.

              Хайде, чакам твоите 30 точки за щастието и успеха в живота .......
              ИМАМ ЕДНА ЕДИНСТВЕНА ТОЧКА.
              ГРАДИШ САМ СВОЕТО БЪДЕЩЕ ВЪПРЕКИ МНЕНИЕТО НА ДРУГИТЕ.
              На прост език ПРАВИШ ТОВА КОЕТО ТИ ХАРЕСВА И МОЖЕШ.
              Не ми трябват никакви 30, 50, 100. Не ми трябват и 10 точки.
              САМО ЕДНА. Не ме интересува никаква оценка на който и да е. САМО МОЕТО АЗ важи. Моята оценка.
              На кой съм се подигравал? Мен никой чужд не ме интересува. Как да завиждам и злобея за нещо което за мен НЕ СЪЩЕСТВУВА.
              Имам нужда от нещо - питам, наемам, плащам и си продължавам.
              Като нямам нещо а го искам - гледам кои и КАК го е придобил. Правя като него и го постигам. Няма да откривам топлата вода.
              Ако не ми се получи, полагам повече усилия според оценката ми за полезността му. Ако пак не става - значи не е моето. Не мога да бъда жена примерно и да искам. Не можеш да имаш всичко
              Не ме интересува богат ли е, спал ли е, ебал ли е. Интересува ме какво може да върши, какво може да свърши за мене. Ако има идеи, ще ги разуча преценя дали са ми полезни, мога да споря за да стигнем до други идеи, тези …
              При тебе има черно и бяло - при мен такива категории НЯМА.
              Никаква злоба нямам към никой. Показвам ти колко си се самозабравил. Ама ти даже и не вдяваш. Това си е твой проблем, боли ма за тебе. Аз се ЗАБАВЛЯВАМ с твоите напъни да се докараш на успял пред другите.
              ТАКА КРИЕШ ПРОВАЛА СИ - ти не си в душевен мир със себе си. Търсиш успеха вън, признанието в ПАРИ, щастието в точки!?!? То е в главата.
              УСПЕХА/ЩАСТИЕТО Е ДА постигаш това което желаеш ТИ, не другите какво мислят, как цъкат с език по твой адрес


              Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                Аз я определям дали е добра в зависимост от отношението й към мен и към децата.Няма как да знам как се държат другите съпруги,а и не съм бил женен преди това.
                Доходите ги определям в зависимост дали си покривам критериите за щастие-да има достатъчно за семейството,да си позволим курорт всеки месец,ресторанти,други забавления.Изобщо не ме бърка другите колко получават.А и всеки човек има различни разходи.Имам познат с много по-ниска заплата,който заделя пари всеки месец.А ние нищо не спестяваме.Та въпросът е не само колко получаваш,а и колко харчиш.
                Същото е и с колата-трябва да отговаря на критериите ми.Предпочитам автомобили,които возят меко,затова карам Ситроен с хидравлично окачване.Просторна е,малко харчи и съм доволен.Не бих я сменил за нова по-скъпа,но която вози твърдо или е с малки размери.
                Ами добре, така да е. Склонен съм обаче да си мисля, че ти си изключение от правилото.

                Аз също съм изключение от правилото, защото когато човек си изпълни всичките точки от списъка, и в един момент осъзнава, че няма за какво повече да живее. И тогава му се налага да си намери нещо ново и авангардно, което да му дава мотивация за живот. И при мене това се оказа ПРЕДИЗВИКАТЕЛСТВОТО - поставяш си някаква трудна и далечна за постигане цел, и започваш лека полека да работиш за нейната реализация. Няма значение дали тази цел ще ти донесе пари или не, както и няма значение дали въобще ще я постигнеш някога или не. Достатъчен е факта, че ежедневно постигаш някакви дребни победи по пътя към великата цел, и тези победи ти дават липсващия адреналин или допамин или каквото там друго химическо се крие зад щастието.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                  Добрият секс май дава окситоцин и донякъде ендорфини .
                  Да. Докосването между двама човека създава окситоцин и при двамата. Няма значени кой е докоснат и кой докосва. Колкото повече окситоцин, толкова повече доверие, колкото повече доверие толкова повече позволяваш на някой друг да те докосне. Става малко цикъл. Права си, че при секс е най-много но дори и при социални контакти и небрежни приятелски разговори пак се генерира нещичко.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                    Ще трябва да напиша един малко по-дълъг пост за да кажа защо написаното от теб би могло да бъде вярно само в частен случай а не по принцип. Приемем ли щастието като биологично равновесие на хормонално ниво, то когато организма ни е налят с хормони, които ни карат да се чувстваме добре сме щастливи. Като ние приписваме щастието на това, което е причинило производството на съответният хормон в тялото. Тази точка която си описал е свърза до някъде със серотонина, но само до някъде и там е уловката. За да получиш серотонин трябва не просто ти да си по-добър от другите, трябва те да го признаят. Хормона се генерира не от твоето превъзходство над другите а от тяхното признание на факта. Така погледнато знанието, че си се справил пъти по-добре от някакви лузъри, които те мразят заради успеха ти не може да ти донесе никакво щастие. Важно е да имаш някаква област в живота където ти си част от общност, която те приема за неин неформален лидер. При това не защото ти искаш така или защото и го налагаш със сила а защото те така искат. Но дори и да разрешиш проблема със серотонина ти остава да си намериш схема за допамин, окситоци, ендрофини .... Списъка е дълъг и интересен. Просто се опитах дълго да ти кажа защо наблюдаването на чуждо нещастие няма как да те направи щастлив, но може да те утеши, че не само ти си провалил. Всички успели хора, които познавам са широко скроени. И колкото и странно да звучи много по-лесно е да получиш признание от друг успял човек от колкото от някой издънил се в живота хейтър.
                    Добрият секс май дава окситоцин и донякъде ендорфини .

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                      Тези критери не противоречат на моите. Просто ги добави в списъка и аз съм съгласен с тях. Признавам си, че успя да измислиш няколко критерия, които не се нуждаят от сравнение с други хора, но повечето ти критерии пак се базират на сравнението, само където си се опитал да го замаскираш. например:

                      - Да си женен за добра съпруга. Как без сравнение ще определиш дали е добра?
                      - Да имаш добри доходи. Как без ставнение ще определиш дали доходите ти са добри?
                      - Да караш хубава кола. Как без сравнение ще определиш дали колата ти е хубава?
                      Аз я определям дали е добра в зависимост от отношението й към мен и към децата.Няма как да знам как се държат другите съпруги,а и не съм бил женен преди това.
                      Доходите ги определям в зависимост дали си покривам критериите за щастие-да има достатъчно за семейството,да си позволим курорт всеки месец,ресторанти,други забавления.Изобщо не ме бърка другите колко получават.А и всеки човек има различни разходи.Имам познат с много по-ниска заплата,който заделя пари всеки месец.А ние нищо не спестяваме.Та въпросът е не само колко получаваш,а и колко харчиш.
                      Същото е и с колата-трябва да отговаря на критериите ми.Предпочитам автомобили,които возят меко,затова карам Ситроен с хидравлично окачване.Просторна е,малко харчи и съм доволен.Не бих я сменил за нова по-скъпа,но която вози твърдо или е с малки размери.
                      Last edited by mirodes; 25.05.2020, 15:17.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
                        И все пак, извода е че е по-добре да си богат и нещастен, околкото беден и нещастен.
                        О, да, несъмнено, а какво мислиш за сравняването с околните?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                          Аз мисля че ти си се вкарал в някакъв филм, и не искаш да махнеш розовите очила от очите си. Да, всеки един член на обществото е полезен по някакъв свой си начин, но нали в тази тема се опитвате да правите сравнение - кой е успял и кой не. За да се направи обаче такова сравнение трябва да се дефинира какво представлява понятието УСПЕХ и свързаното с него понятие ЩАСТИЕ. И тука естествено започват разногласията, защото всеки се опитва да докаже, че именно неговия жизнен път е бил най-правилния. И никой не се опитва абстрактно да си изясни истината такава, каквато би трябвало да бъде.

                          Трябва ли някой, който е бил слабак в началното и в средното училище, пропуснал е висшето образование, със зор си е намерил нископлатена работа, която е силно неприятна, мрази началника си и шефа на фирмата, мрази правителството и държавата, сякаш те са му виновни, мрази всички богати, защото злобее, че не е постигнал същото, оженил се е за дебела и грозна жена, защото готините мацки не ходят с неудачници като него, в къщи е истинси ад, защото е тясно, мръсно и неприветливо, пък и го тормозат жената и децата, а приятели почти никакви, защото всички са по-заможни и създават впечатление на по-щастливи, и трябва ли (питам още веднъж) трябва ли този човек да започе да се бие в гърдите по форумите, за злобее и да обижда хей така заради спортната злоба, и да дава акъли на другите в какво се състои щастието и как той е щастлив защото е беден, живее в мизерия и под чехъл и не е виждал секс от една година?

                          Като цяло аз си мисля (по-скоро знам), че по всеки един параметър, по който започнем да сравняваме хората един с друг, винаги се намесва НОРМАЛНОТО РАЗПРЕДЕЛЕНИЕ, което показва как са разпределени хората по този параметър. Нама значение дали е тегло, височина, богатство, секс, любов, власт, и т.н. - винаги по този параметър хората са нормално разпределени, и чувството за щастие, удоволствие или успех настъпва тогава, когато човек е постигнал по дадения параметър повече от средното на нормалното разпределение. Респективно нещастието е когато е под средното, а злобарството възниква когато е много под средното.
                          Хм. Обясни ми тогава ето този феномен:

                          https://trud.bg/японски-милиардер-си...qD4eQHbHJ70tzs

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение
                            И понеже питаш какви са условията за щастие ще ти кажа моите критерии:
                            1.Здраве за мен и близките ми.
                            2.Това да имаш деца-колкото повече,толкова по-добре.
                            3.Да си женен за добра съпруга и да се разбирате.
                            4.Да завършиш високо образование.
                            5.Да си ерудиран не само професионално.
                            6.Да се реализираш професионално в това,за което си учил.
                            7.Естествено да имаш и добри доходи.
                            8.Да отдъхваш сред природата.
                            9.,Да се поддържаш в добра физическа форма-на 45 години съм в перфектна форма и малко се различавам от тази,в която бях на 20 години.
                            10.,Да си позволяш удоволствия като гледане на филми,качествена храна,напитки,хубави дрехи.
                            11.Да чета книги и да събирам информация от Интернет.
                            12.Да отида на ресторант,нощен клуб или курорт.
                            13.Да карам хубава кола.
                            14.Да живея в собствена къща,направена по мой вкус.
                            Има естествено и много други.
                            ​​​​​
                            И по тия критерии мога да кажа,че съм щастлив човек.Само колата не ми е нова,а десетгодишна,но от висок клас.Но си я харесвам и със сигурност не е някоя трошка.
                            Естествено,че ако ти кажа,че не искам повече пари,означава да излъжа.Но човек се съобразява със ситуацията,в която се намира.За да правя повече пари трябва да отида в София.А аз не искам да напусна домът си,който съм изградил по мой вкус и да живея в апартамент.
                            ​Там,където живея, просто няма как да получавам повече от сега.
                            ​​​​​И в крайна сметка виждам,че си добронамерен и не си злобен като други във форума.Аз също не тая злоба и предлагам да заровим томахавките и да изпушим лулата на мира.Може би не си се изразил правилно и оттам дойдоха недоразуменията.
                            Тези критери не противоречат на моите. Просто ги добави в списъка и аз съм съгласен с тях. Признавам си, че успя да измислиш няколко критерия, които не се нуждаят от сравнение с други хора, но повечето ти критерии пак се базират на сравнението, само където си се опитал да го замаскираш. Например:

                            - Да си женен за добра съпруга. Как без сравнение ще определиш дали е добра?
                            - Да имаш добри доходи. Как без ставнение ще определиш дали доходите ти са добри?
                            - Да караш хубава кола. Как без сравнение ще определиш дали колата ти е хубава?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение
                              За баланс поствам един контрапункт на горните твои съждения, с които добякъде също се съгласявам.

                              С пари можеш да купиш къща, но не дом.
                              С пари можеш да си купиш часовник, но не време.
                              С пари можеш да си купиш легло, но не сън.
                              С пари можеш да си купиш книга, но не познание.
                              С пари можеш да отидеш на лекар, но не да си купиш здраве.
                              С пари можеш да си купиш позиция, но не уважение.
                              С пари можеш да си купиш кръв, но не живот.
                              С пари можеш да си купиш секс, но не любов.

                              Китайска пословица
                              И все пак, извода е че е по-добре да си богат и нещастен, околкото беден и нещастен.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                                Не знам защо толкова много започнахте да свързвате успеха с парите. Да, те са един от елементите, но има и още много. НАй-големият конфликт не е между бедни и богати, а между ИМАЩИ и НЯМАЩИ.

                                1. Имаш ли власт или не
                                2. Имаш ли някакво лидерство или не
                                3. Имаш ли високо образование или не
                                4. Имаш ли научни титли или не
                                5. Имаш ли ръковдна длъжност или не
                                6. Имаш ли хубава жена или не
                                7. Имаш ли деца или не
                                8. Имаш ли просторно жиличе или не
                                9. Жилището в престижен квартал ли е или не
                                10. Имаш ли луксозна, престижна и мощна лека кола или не
                                11. Колата в семейството ти една ли е, или са много - за всеки +1-2 резервни
                                12. Имаш ли вила или не
                                13. Вилата в престижен район ли е или не
                                14. Водиш ли семейството си на екскурзии в чужбина или не
                                15. Ходил ли си на круизи или не
                                16. Работодател ли си или си наемен работник
                                17. Събуждаш ли се сутрин в колкото часа си искаш, или се будиш с часовник, за да не закъснееш за работа
                                18. Ходиш ли на работа когато си искаш, или трябва да ходиш всеки работен ден, за да не те уволнят
                                19. Излизаш ли в отпуска когато си поискаш, или трябва да искаш разрешение от работодателя за определени дати
                                20. На работа ти ли си началника или тебе те командва някой, който според защитната реакция на мозъка ти е по-глупав от тебе
                                21. Когато ходиш в магазина, купуваш ли най-качественото, без да гледаш цените, или цените са определящи за това какво ще пазаруваш
                                22. Винаги ли купуваш нови леки коли, или избираш втора и трета ръка, без екстри, защото друго не можеш да си позволиш
                                23. Имаш ли винаги в чантичката си поне една пачка стотачки или парите ри се събират в малко снопче в задния джоб
                                24. Имаш ли няколко златни и платинени кредитни карти, или се задоволяваш с обикновена дебитна
                                25. Като ходиш на ресторант, избираш ли най-качествените храни, или пак първо гледаш цените
                                26. Когато ходиш в командировка, избираш ли винаги 5-звездни хотели, или търсиш някой по-евтин 3-звезден в крайните квартали
                                27. В хотела апартамент ли си вземаш, или обикновена стаичка от по-евтините
                                28. В къщи имаш ли си стая за собствен кабинет, или компютъра ти е заврян на табуретка зад вратата в хола
                                29. В къщи говори ли се за икономия на пари, или просто всеки си харчи колкото си иска и за каквото сметне, че е добре
                                30. Имаш ли поне 100 кв.м. жилищна площ на член от семейството
                                31. Налага ли ти се да се съобразяваш с някого, или винаги всички се съобразяват с тебе

                                Мога да продължа още много със стотици други точки, но и тези са достатъчни човек да си извади следните изводи:
                                1. Удоволствието в живота и въобще щастието се състои от стотици дребни парченца, които като трошички човек ги събира всеки божи ден.
                                2. Достатъчна е една единствена горчива частица от дългия списък, за да стане човек нещастен за целия ден
                                3. Както се вижда в списъка, щастието наистина не е само в парите
                                4. По-скоро щастието е в СРАВНЯВАНЕТО С ДРУГИ ХОРА, и в констатирането на ПРЕВЪЗХОДСТВО НАД ТЯХ

                                Тоест има теория на относителноста и при успеха (щастието) съгласно която те пристигат само тогава, когато човек наблюдава чуждото нещастие. Тоест всеки гледа в паничката на другите хора, и ако с нещо е по-добър, започва да се чувства щастлив. Ако е по-зле, чувства се нещастен.

                                А една малка част от нещастните хора освен всичко друго са и големи злобари, защото не могат да сдържат в себе си дивата завист, която ги е обзела. И именно те започват да измислят теориите, че властимащите били крадци, богатите били мошеници, хората с красиви жени били курвари и рогоносци, началника им бил по-глупав, в гарсонера се живеело по-добре, другите били изпадали в стрес и прочее простотии, плод само и единствено на един болен мозък, който като защитна реакция се опитва да оправдае сам себе си, че се е провалил в този живот.
                                Ок твоя списък го докарвам . Обаче, това със сравняването не е съвсем точно. Сравнявах се може би до определена възраст. Сега просто се радвам на живота.

                                За баланс поствам един контрапункт на горните твои съждения, с които добякъде също се съгласявам.

                                С пари можеш да купиш къща, но не дом.

                                С пари можеш да си купиш часовник, но не време.

                                С пари можеш да си купиш легло, но не сън.

                                С пари можеш да си купиш книга, но не познание.

                                С пари можеш да отидеш на лекар, но не да си купиш здраве.

                                С пари можеш да си купиш позиция, но не уважение.

                                С пари можеш да си купиш кръв, но не живот.

                                С пари можеш да си купиш секс, но не любов.

                                Китайска пословица

                                Коментар

                                Working...
                                X