IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat

    Думата е че си написал че в Унгария е по-скъпо от Полша..., а то не е....Унгария е много далеч от Полша във всеки смисъл. , а по цени на имотите вероятно 2 пъти по-евтина...
    За наше съжаление в Полша има някаква съизмеримост на доходите Варшава и ''провинция'' , нещо, което поне засега у нас е мираж... Така че няма избор да се влага на друго място / София/ освен от сантиментални или ваканционни подбуди на този етап.
    Имах предвид мигрантският аспект с последиците за имотният пазар ....
    Унгария е един кенеф миризлив кенеф насла с прости и отвратителни хора.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

      Аз щях да ходя в Занзибар за няколко дена, но компанията нещо се замотаха, отложихме, после дойде Короната и съспипа плановете. Но мои приятели ходиха по няколко пъти, доволни са. Впоследствие намерих и българин там с имот на брега на океана. Отдава го изгодно - романтична виличка сред палмите. Дано някой ден посетя това място.
      Там не съм бил.... изпуснал си....:-), но. едно от любимите ми места е малко на север и на континента, но хората и природата са същите. Обещал съм им , а и на себе си, че ще се върна в даден момент :-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

        Евго, защо ходиш на море ?
        Като си отговориш на този въпрос може да прецениш , кое море е ок за теб.
        За мен да ме извиняваш и Купата и Дури донякъде също Черно море не става . Не просто е мръсно, но е и студено.... Вода под 26 градуса не ми е ок...., а на Север от Варна не съм сигурен дали има и 1 седмица в годината с такава вода.... Все едно да ходя на Балтийско море на плаж :-)
        Поради децата няма как засега да ходя по тропиците където е мястото / най-вече зоната на Индийският океан и около него та затва Южна Гърция още няколко години.... Не е Индийският океан, но става, в Европа само Сардиния донякъде се доближава, а с Черно море е все едно да сравняваш Бусманци с Вазов :-)
        Разбирам че имате вила там и е гот да си си дома на морето, но живота е кратък и е много препоръчително да видиш НА ЖИВО какви местенца има по света особено покрай кораловите рифове ..... Имаш парЕ , немаш деца , знаеш езици, фащаш една Кака и кат я заведеш на такова място е твоя форевър :-))))
        Аз щях да ходя в Занзибар за няколко дена, но компанията нещо се замотаха, отложихме, после дойде Короната и съспипа плановете. Но мои приятели ходиха по няколко пъти, доволни са. Впоследствие намерих и българин там с имот на брега на океана. Отдава го изгодно - романтична виличка сред палмите. Дано някой ден посетя това място.
        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

        Коментар


        • Първоначално изпратено от караКольо касапина Разгледай мнение

          Евго, на северното черноморие е студено и гадно. Аз водата повече от 19 градуса не съм я мерил, мръсна е много и всеки път виждам фекалии. Климата е отвратителен, в сезона най-много 2-3 деня стават за плаж. Храната е гадна, плажовете са мръсни, обслужването е под всякаква ктитика, а цените са двойни на гръцките. Това е истината.
          Така трябва хората да си мислят :-)
          Мен не ме бърка :-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

            В последните 15 години има изменение на климата и изчезване на междинните сезони и по Северното черноморие е топло. Във водата е пълно с деца.

            Като излезнеш от водата и и те лъхва един топъл вятър и те изсушава набързо.
            Евго, ниска ти е базата за сравнение. Просто не знаеш какви места има по света....
            Ще ти пусна на лични 2 неща да прочетеш за каква емоция става въпрос..... а няма достатъчно силни думи за да я опишат:-)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

              В последните 15 години има изменение на климата и изчезване на междинните сезони и по Северното черноморие е топло. Във водата е пълно с деца.

              Като излезнеш от водата и и те лъхва един топъл вятър и те изсушава набързо.
              Евго, на северното черноморие е студено и гадно. Аз водата повече от 19 градуса не съм я мерил, мръсна е много и всеки път виждам фекалии. Климата е отвратителен, в сезона най-много 2-3 деня стават за плаж. Храната е гадна, плажовете са мръсни, обслужването е под всякаква ктитика, а цените са двойни на гръцките. Това е истината.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                Евго, защо ходиш на море ?
                Като си отговориш на този въпрос може да прецениш , кое море е ок за теб.
                За мен да ме извиняваш и Купата и Дури донякъде също Черно море не става . Не просто е мръсно, но е и студено.... Вода под 26 градуса не ми е ок...., а на Север от Варна не съм сигурен дали има и 1 седмица в годината с такава вода.... Все едно да ходя на Балтийско море на плаж :-)
                Поради децата няма как засега да ходя по тропиците където е мястото / най-вече зоната на Индийският океан и около него та затва Южна Гърция още няколко години.... Не е Индийският океан, но става, в Европа само Сардиния донякъде се доближава, а с Черно море е все едно да сравняваш Бусманци с Вазов :-)
                Разбирам че имате вила там и е гот да си си дома на морето, но живота е кратък и е много препоръчително да видиш НА ЖИВО какви местенца има по света особено покрай кораловите рифове ..... Имаш парЕ , немаш деца , знаеш езици, фащаш една Кака и кат я заведеш на такова място е твоя форевър :-))))
                В последните 15 години има изменение на климата и изчезване на междинните сезони и по Северното черноморие е топло. Във водата е пълно с деца.

                Като излезнеш от водата и и те лъхва един топъл вятър и те изсушава набързо.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Evgo


                  За 25 г. съм виждал фекалии 2 пъти в морето.


                  Има миди и водорасли, които пречистват.

                  Отделно Черно море през Босфора се оттича и към Бяло море. Така че и Бяло море не е много чисто.
                  Евго, защо ходиш на море ?
                  Като си отговориш на този въпрос може да прецениш , кое море е ок за теб.
                  За мен да ме извиняваш и Купата и Дури донякъде също Черно море не става . Не просто е мръсно, но е и студено.... Вода под 26 градуса не ми е ок...., а на Север от Варна не съм сигурен дали има и 1 седмица в годината с такава вода.... Все едно да ходя на Балтийско море на плаж :-)
                  Поради децата няма как засега да ходя по тропиците където е мястото / най-вече зоната на Индийският океан и около него та затва Южна Гърция още няколко години.... Не е Индийският океан, но става, в Европа само Сардиния донякъде се доближава, а с Черно море е все едно да сравняваш Бусманци с Вазов :-)
                  Разбирам че имате вила там и е гот да си си дома на морето, но живота е кратък и е много препоръчително да видиш НА ЖИВО какви местенца има по света особено покрай кораловите рифове ..... Имаш парЕ , немаш деца , знаеш езици, фащаш една Кака и кат я заведеш на такова място е твоя форевър :-))))

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                    Харесваме се, но не в сексуалния смисъл.
                    Майтап да става, и аз ви харесвам. :-)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

                      Щом се харесвате се взимайте 
                      Харесваме се, но не в сексуалния смисъл.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение
                        ​​​​

                        Не съм намерил приятелка заради пандемията, иначе искам. Изкарах много хубаво на морето,

                        Може да ходим заедно на лов, ако искаш,

                        Ние сме стабилни момчета и ни е време.

                        Поздрави
                        Щом се харесвате се взимайте 

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ejonny2376

                          Едва ли, моят не е обявяван никога за продажба - собствениците бяха наследници, множество маймунки чакащи да лапнат някой лев наготово.Бяха толкова мързеливи, че дори не си направиха труда да осигурят нужните документи. Нямало даже кой да го обяви за продан - всеки казвал да се занимават другите, на него да му донесат само парите. Мой доверен човек юрист се зае да ги издирва, да изкарва пълномощни от тези извън БГ и пр. Нелека задача да се занимаваш с търтеи и да им пъхаш залъци в устата. Инфото го получих от доста надежден източник - една мацка, която била тогава домоуправителка и с която имах игра преди известно време. По-възрастна беше от мен, но запазена и можеща

                          Ти Евго не намери ли някоя? Хайде да търсим, време ни е и на двамата вече. Не е важно да е красива, важното е да те обгрижва и да ти готви, устата и да не мели много...И да идва от добро семейство, свестни родители. Това са ми на мен критериите.
                          Не съм намерил приятелка заради пандемията, иначе искам. Изкарах много хубаво на морето,

                          Може да ходим заедно на лов, ако искаш,

                          Ние сме стабилни момчета и ни е време.

                          Поздрави

                          Коментар


                          • Нещо което ми беше хрумнало преди доста години.

                            Бог няма представа какво е време.
                            Той може да с.ди за понятието време само по материалните неща като звезди,дарвета,хора.Само,че за звездите,дарветата или хората времето е много различно.
                            Бог не изпитва страх,нито болка,нито вина,как може да ни разбере тогава.
                            Бог е саздал и контролира редат в.в Вселената.Защо ни е саздал тогава като ние сме единствените с.щества които се опитваме да нарушим този ред и които той не може да контролира.
                            Мисля си,че с нас Бог е бил прекаленно амбициозен и е надхв.рлил предела на вазможностите си.
                            Защото Бог не може да контролира единствено Свободата.Може би чрез нас се опитва да поеме контрол и над свободата и трябва да призная донякаде е успял.

                            И нещо което мисля,че е на Кант.

                            При все,че оттук произлиза една диалектика на разума,т.й като с оглед волята приписваната и свобода изглежда да стои в противоречие с природната необходимост,и при това разделяне на п.тищата разумат от спекулативно гледище намира п.тят на природната необходимост много по-изравнен и по-дост.пен от този на свободата:
                            то все пак от практическо гледище патеката на свободата е единствената по която е вазможно да използваме душата си при нашите пост.пки и вазд.ржане от пост.пки.
                            Поради това ще баде еднакво невазможно за най-т.нката философия,както и за най-обикновенният човешки разум с умувания да отстранят свободата.

                            п.п.При Кант е-да си служим с разума си-,аз написах-да използваме душата си.
                            Състраданието не е добродетел

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от shokova terapia Разгледай мнение

                              A ако не сме сами, всичките предположения отиват по дяволите
                              Все още официално сме сами
                              Не официално и конспиративно изобщо не сме сами, но за това в темата за Конспирациите. Но дори и да не сме сами това не означава че човешкия живот има смисъл някакъв. Пак сме си една голяма междузвездна грешка и принудителен експеримент за нашите Създатели щото им трябвало работна ръка да им копа златото, а на тях видиш ли им било омръзнало и им било трудно, изморявали се горките те и кво, я да си създадем едни хора те да копат пък ние ще сме шефовете и ще си гледаме рахата

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Асо Пика Разгледай мнение
                                Ти как мислиш човеко, какъв е бил изобщо смисъла на Всемогъщия Бог да създава човечеството, тази раса от душевноболни. А какво ако сме сами във неизмеримите простори на вселената захвърлени в света на случайно място и време? Нищо. Това само доказва, че сме грешка, голяма междузвездна грешка. Зловеща грешка бе, а може би просто едно гнусно издевателство – поместването на духа в това животинско пропадане! Какво нещо са само отвратителните черва, производителите на най-зловонния продукт на този свят, какво нещо е само входът в тази куркаща серпантина – устата, тази дупка, пълна с гнилоч и стрептококи, с развалени зъби и пломби; окосмяване на ръце и крака, благоухаещи на плесенясало сирене; овлажняване на гъсто обраснали подмишници, от което ти се повдига; задушните джунгли, обкръжаващи обединения санитарен възел, където органите, изригващи отпадъци, функционират в един впряг с органите на чифтосването, съвкуплението. Фантасмагория от пъпки и циреи, хлъзгава сланина, изпълзяваща от порите, мляко, което е сродна с потта, сперма, която е родствена на млякото, гримаси, гърчове, конвулсии на гнусната похот. А по-нататък – разлагане. Вкисващи се мазнини, изсъхващи белтъчини, раздуващи се сивосинкави вени, камъни в бъбреците, тъжно скърцане на вдървени стави, къпеш се в собствените си говна. Разлагащата работа на нетърпеливата смърт, вмирисване на живо. Нещо сбръчкано, провиснало, проскубано, брадати брадавици у бившите красавици. Животът е болест човеко, от него се умира.

                                Човекът, този паразит живеещ на повърхността на планетата, това нищожество, високо 1,70 м., тежащо 80 кг. е глупаво жалко същество взело себе си много насериозно, въобразяващо си, че е кой знае какво до момента, в който не го сполети нещастие, болест, раздяла и не попадне в клещите на страданието. Едва тогава излиза от кретенското си овче състояние и осъзнава най-Важното – че е едно голямо нищо, НИ - ЩО, което плува в океана на мъката, страданието и отчаянието и се носи нанякъде от сили в чиито ръце е само една крехка детска играчка. Едва тогава може да скъса с илюзиите, да се види отстрани студено, безпристрастно като факт в поредица от факти и да разбере, че е било абсолютно възможно и да не се роди, че е плод на случайни обстоятелства, че може и без теб. Кой се интересува дали си жив или си умрял? Може би само данъчните служби.

                                Ние нищо не знаем какво са имали предвид Господ и ангелите, когато са ни създавали. Ние не знаем имали ли са и имат ли те изобщо някакви цели или всичко е само на принципа „Ами така се получи” и „Ако сработи, сработи“. Ами ако целта е възникнала едва с човека. Така се е получило – нямало е никакви цели, а ето сега има – наши, само наши си цели, човешки цели. Искаме – поставяме, не искаме – не поставяме. Своеволници. Или пък ако ние сме само едно от звената на някакъв грандиозен неясен космически замисъл. Че животът върви не ОТ, а КЪМ, не ИЗ, а В, че причината, която движи еволюцията, лежи не зад, а пред нас. Че не миналото, а бъдещето управлява и подрежда събитията – не бутането, а привличането. За „така се е получило” виж безобразието на плътта. За „така ще бъде” виж красотата и любовта.

                                Лично аз осъзнавам себе си като някаква нелепа космическа шега, грешка на еволюцията та нали във всяко производство си има брак. Осъзнавам, че съм ужасно недоразумение появило се в резултат по волята на нелепа случайност между два абсурда, като краен продукт от базисен дефект, конструкторска грешка на някакъв налудничав проект или може би на гнусна космическа шега и глупост. Какво значи там някакво се човечество на фона на безкрайната вселена? Ама нищо моля ти се някаква си там прашинка и незабележима точица в бездната на безкрайната пустота. И ако един ден този проект или експеримент злополучно завърши пак по волята на същата тази случайност, човекът – раковия тумор на вселената – преспокойно ще изчезне сред необозримата звездна прах........

                                Край на историята
                                A ако не сме сами, всичките предположения отиват по дяволите
                                Не е препоръка

                                Коментар

                                Working...
                                X