IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

    След като наливам в тях за да избегна облагане, дали не съм погледнал Ти почна да бъркаш държавите, регулациите и пазарите ми се струва - ако изобщо някога си знаела как стоят нещата. Перфектната позиция - да не правиш нищо и после да питат що немските пенции карат Порше...
    Тц. Не бъркам. Ако не знам нещо питам. Матрицата е обща. Докато наливаш и не вадиш предсрочно ползваш данъчни облекчения. Ако тръгнеш да вадиш предсрочно поне в Испания ти се начисляват данъци.

    За Германия не знам. Но ми е любопитно и ще взема да проуча. Ако има наднационална рамка за предсрочното вадене си в кюпа и ти.

    Тук в този форум е май голям грях да се пита и да се признава, че не се знае нещо. Ми аз не страдам от подобни скрупули. Никой не се е родил научен.

    Ако разчитах на едната пенсия въобще нямаше да съм тук

    Коментар


    • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение


      Никъде (аз) не споменавам за плащането на данък! (но и не твърдя, че Частният ти осигурител е БЛАГОТВОРИТЕЛНО дружество, т.е. - че няма никакви разходи!
      ​​​​
      Това, че имаш няколко варианти - е добре!

      След като ги имаш (тия варианти) - дори не искам отговор, но можеш да си дадеш сметка за смисъла на моите твърдения: да вземеш сума, съразмерна с цифрите, които пускаш тук, при положение, че днес отидеш и поискаш да ти се изплати набраната сума "на куп". При тоя вариант няма да ти се изпълнят фантазиите. Опитай - и ще видиш. Факторът - години за престояване на нарастваща сума по твоята партида е от голямо значение! Всеки истински актюер ще потвърди това! Ама - не, ти го отричаш (или поне се правиш на "неразбрал" относно предмета на спора НИ!

      Долу, самият ти твърдиш, че има опция да получиш сумата "на куп", но не ни казваш нищо за това - как ще те обрулят .

      Абе вземи млъкни малко, че се излагаш Естествено че има такси управление - и пак естествено в белите държави законово са ограничени (събират се само в първите 2 години в моя случай).

      ПП: аз пък никъде не съм писал, че отивам днес. Има си срокове, писал съм че мога да ида преди пенсионна възраст Актюерството няма проблем с това, частните пенсии работят на леко по-различен принцип от "държавните". Инак какво да "ви" казвам, като всяка държава си е с нейните правила - вас си ви брулят по методи, прилагани в Германия преди 10 и отгоре години и вече забранени като твърде рискови. При мен единственото брулене може да се случи ако тръгна да тегля веднага - или взема та умра и тръгне наследяване
      Last edited by X_Y; 28.09.2020, 16:38.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

        Ти специално си толкова неграмотен в налучкването, че като ми кажеш "добро утро" се обръщам да видя къде е слънцето.
        Аз тук не съм писал сумите по частните партиди Пък ти продължавай да си твърдиш каквото там ти се иска да е истина. Даже и спор няма.

        ПП: вариантите всъщност са 3 и там е заровено кучето, няма да платя данък - не ме мисли

        Никъде (аз) не споменавам за плащането на данък! (но и не твърдя, че Частният ти осигурител е БЛАГОТВОРИТЕЛНО дружество, т.е. - че няма никакви разходи!
        ​​​​
        Това, че имаш няколко варианти - е добре!

        След като ги имаш (тия варианти) - дори не искам отговор, но можеш да си дадеш сметка за смисъла на моите твърдения: да вземеш сума, съразмерна с цифрите, които пускаш тук, при положение, че днес отидеш и поискаш да ти се изплати набраната сума "на куп". При тоя вариант няма да ти се изпълнят фантазиите. Опитай - и ще видиш. Факторът - години за престояване на нарастваща сума по твоята партида е от голямо значение! Всеки истински актюер ще потвърди това! Ама - не, ти го отричаш (или поне се правиш на "неразбрал" относно предмета на спора НИ!

        Долу, самият ти твърдиш, че има опция да получиш сумата "на куп", но не ни казваш нищо за това - как ще те обрулят .

        Last edited by X_Y; 28.09.2020, 16:16.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение

          е, нали ще събереш дотогава едни евра да пуснеш и една гарсониера в Солун за тухлена пенсийка ;;
          Тъй че, не са само тия мижави 700Е, виждам.
          Отделно, тогава и от Немско още ще идва рента на къщето.
          1. не ми трябва на мен друго в Гръция, там е така, още по-малко ми трябва актив за пенсия - да ми тежи.
          2. кво се хванахте за 700 - те са просто достатъчно за сносен пенционерски живот - пак там. Немския пенсионен модел има задължителна и доброволна част, по първата сумите са ми предостатъчно (1450-1850), втората е данъчна маневра по-скоро, пък че има в нея към 35хил евра - ще ги наместя някакси Зависи в какво настроение съм като им дойде времето, те тогава и ще идат над 90хил, но просто не съм фен на Порше
          3. къщата е за следващите, да не почват от нулата - нея съм я отписал за тоя период

          Коментар


          • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

            Ботя, ний не се каним да мрем Па и някои не сме млади и ни остава малко до пенциите - за какво да мислим, за блъскане кат алтави ли? Оставам това на другите
            е, нали ще събереш дотогава едни евра да пуснеш и една гарсониера в Солун за тухлена пенсийка ;;
            Тъй че, не са само тия мижави 700Е, виждам.
            Отделно, тогава и от Немско още ще идва рента на къщето.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение


              От твоите думи тук става ясно, че си осигурен в Частен пенсионен фонд.
              ​​​​​​
              Въпросът, който е спорен: ти твърдиш, че има два варианта да ползваш натрупаната сума през годините: 1. Вземаш парите "на куп" ИЛИ 2. Получаваш парите по някаква схема.която ти плаща осигурителят (за определено време ИЛИ - до живот) - последният вариант отново има нюанси, но няма да ги коментирам...

              Аз твърдя, че парите "на куп" (ще те изненадам!), са много по-малко от ония, за които пишеш тук! - по твоята сметка (за узото в Гърция).
              Ти специално си толкова неграмотен в налучкването, че като ми кажеш "добро утро" се обръщам да видя къде е слънцето.
              Аз тук не съм писал сумите по частните партиди Пък ти продължавай да си твърдиш каквото там ти се иска да е истина. Даже и спор няма.

              ПП: вариантите всъщност са 3 и там е заровено кучето, няма да платя данък - не ме мисли

              Коментар


              • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                Ботя, ний не се каним да мрем Па и някои не сме млади и ни остава малко до пенциите - за какво да мислим, за блъскане кат алтави ли? Оставам това на другите
                Тук те подкрепям напълно

                Коментар


                • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                  Да те интересува не е важно, важно е да имаш някакви знания и да правиш смислен коментар. Ни едното - ни другото,
                  Писах вече, не ме мисли, аз съм си го уредил и си върви. С или без твоите смешни напъни да продаваш краставици на краставичаря

                  От твоите думи тук става ясно, че си осигурен в Частен пенсионен фонд.
                  ​​​​​​
                  Въпросът, който е спорен: ти твърдиш, че има два варианта да ползваш натрупаната сума през годините: 1. Вземаш парите "на куп" ИЛИ 2. Получаваш парите по някаква схема.която ти плаща осигурителят (за определено време ИЛИ - до живот) - последният вариант отново има нюанси, но няма да ги коментирам...

                  Аз твърдя, че парите "на куп" (ще те изненадам!), са много по-малко от ония, за които пишеш тук! - по твоята сметка (за узото в Гърция).
                  Last edited by безимeн; 28.09.2020, 14:58.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

                    Остава да обясниш как точно си го представяш живота в Солун със 700 еврака като пенсионер, че и по таверни си мечтаеш да киснеш. Майка ми е горе долу толкова като пенсия, не плаща сметки, защото аз ги плащам, не плаща наем, ходи няколко пъти годишно на санаториуми и екскурзии но само в България и поддържа своя кола, това е единствения що годе "лукс".
                    Ама какво ли се учудвам, ти беше факира с пълна количка за 20 евро и семейна почивка за 200 евро.
                    Хубаво бе Ондзи, къде и отиват на макя ти 700 евро като не плаща сметки и жилище? Тя повече от 200 не може да изяде преко сили, 500 евро за какво ги дава - за дрехи ли (пенсионер), за колата ли (бах тая кола, Порше сигурно), за какво
                    Аз не я гледам Гръция отдалеч, вися редовно там - и също няма да плащам наем. На мен ми стигат 700 от воле, сигурно щото не си ми син, знам ли хахахаха!

                    ПП: не се учудвай, всички знаем че булгаристанците са най-богатите хора в ЕС, защото се хвалят колко яко харчат и все не им стигат парите. Останалите сме скромни в харчовете - основно гледаме как да получим повече срещу парите си. Инак си ме цитирал леко неточно, ама не съм и очаквал да запомниш някакви там цифри, зер по твоите представи 700 евро се изпаряват без следа месечно в соления крайбрежен въздух като нещо нормално.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение


                      Как е "по немско" - не ме интересува в подробности, но...

                      ... сигурен съм, че ."вземането на куп" - намалява МНОГО сериозно сметката, която се вихри тук!

                      Ясно е: осигурителят е включил - в нарастването ОЩЕ и: своята издръжка, необходимите резерви по закон, лихвите, инвестиционният портфейл с "гарантирана, максимална доходност"... Последното, ако и да е абстракция, актюерите отчитат реално, което означава, че НАЙ-МАЛКОТО - вземането "на куп" ще бъде ударено през пръстите с една сериозна издръжка, калкулирана от Частния фонд за осигуряване!

                      Проблемът на самоосигуряващите се е този, че в случая се прави една реклама, в която са размесени механично различни условия, при което целта е да се извади пред публиката най-голямата стойност на "инвестицията", свързана с консумацията на узо "на тумбак" - до живот и висок стандарт на живот в... Гърция...

                      Някои от самоосигуряващите се пък изобщо не четат предварително договора си, като се надяват отсрещната страна да защитава интересите им, но това няма да е конкретния случай...

                      Извод: поддържането на връзки в анонимен форум в нета е гаранция за придобиване на нови знания и компетенции от всяка млада дама, която държи на своята ерудиция...

                      (все тая, де, лаф да става!...)
                      Да те интересува не е важно, важно е да имаш някакви знания и да правиш смислен коментар. Ни едното - ни другото,
                      Писах вече, не ме мисли, аз съм си го уредил и си върви. С или без твоите смешни напъни да продаваш краставици на краставичаря
                      Last edited by X_Y; 28.09.2020, 14:28.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
                        дами и господа ако сте закъсали толкова че да мислите на млади години и разчитате на пенцията сте се оср*ли тотално
                        Ботя, ний не се каним да мрем Па и някои не сме млади и ни остава малко до пенциите - за какво да мислим, за блъскане кат алтави ли? Оставам това на другите

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                          Хммм, никак даже не е глупав коментарът. Поогледай се какво става и в частните пенсионни фондове насам натам. Някой като почне дава дава оценки на околните става ясен. За мен грижа нямай. Когато те подценяват си в перфектната позиция.
                          След като наливам в тях за да избегна облагане, дали не съм погледнал Ти почна да бъркаш държавите, регулациите и пазарите ми се струва - ако изобщо някога си знаела как стоят нещата. Перфектната позиция - да не правиш нищо и после да питат що немските пенции карат Порше...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                            "Прибирането накуп" по моите ширини подлежи на яко данъчно облагане. Кажи как е по немско

                            Как е "по немско" - не ме интересува в подробности, но...

                            ... сигурен съм, че ."вземането на куп" - намалява МНОГО сериозно сметката, която се вихри тук!

                            Ясно е: осигурителят е включил - в нарастването ОЩЕ и: своята издръжка, необходимите резерви по закон, лихвите, инвестиционният портфейл с "гарантирана, максимална доходност"... Последното, ако и да е абстракция, актюерите отчитат реално, което означава, че НАЙ-МАЛКОТО - вземането "на куп" ще бъде ударено през пръстите с една сериозна издръжка, калкулирана от Частния фонд за осигуряване!

                            Проблемът на самоосигуряващите се е този, че в случая се прави една реклама, в която са размесени механично различни условия, при което целта е да се извади пред публиката най-голямата стойност на "инвестицията", свързана с консумацията на узо "на тумбак" - до живот и висок стандарт на живот в... Гърция...

                            Някои от самоосигуряващите се пък изобщо не четат предварително договора си, като се надяват отсрещната страна да защитава интересите им, но това няма да е конкретния случай...

                            Извод: поддържането на връзки в анонимен форум в нета е гаранция за придобиване на нови знания и компетенции от всяка млада дама, която държи на своята ерудиция...

                            (все тая, де, лаф да става!...)
                            ​​​​​​​

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                              Мое си философстваш на кило, аз пък си имам точно сценария за 59 с асистенцията на фирмата-майка в ръцете
                              Ни армия, ни инвалиди - просто добро планиране в правилна държава и качествен работодател. Инак цифричките си ги пообъркал леко, ама след първите глупотевини е пренебрежимо - обикновено тъй става когато някой гаврош тръгне да ми прави сметката отдалеч. В случая Дойче рентенферсихерунг са решили да те улеснят, след 5-тата година ежегодно изпращат прогноза с 3 сценария - движи се между 1450 и 1850 еврона. Нататък се пробвай да смяташ сам, на мен са ми нужни 700 да си барам фара по кръчмите в Солун ... излишното ще го дарявам на внуците да не са капо
                              Остава да обясниш как точно си го представяш живота в Солун със 700 еврака като пенсионер, че и по таверни си мечтаеш да киснеш. Майка ми е горе долу толкова като пенсия, не плаща сметки, защото аз ги плащам, не плаща наем, ходи няколко пъти годишно на санаториуми и екскурзии но само в България и поддържа своя кола, това е единствения що годе "лукс".
                              Ама какво ли се учудвам, ти беше факира с пълна количка за 20 евро и семейна почивка за 200 евро.

                              Коментар


                              • дами и господа ако сте закъсали толкова че да мислите на млади години и разчитате на пенцията сте се оср*ли тотално
                                Last edited by Andi11; 28.09.2020, 10:27.
                                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                                Коментар

                                Working...
                                X