IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение

    Виж сЯ, (па)Пурко, да говориш за "обичайни" срокове - сам знаеш, че е некоректно към всички нас! Точно това ти подчертах: за теб тези срокове може да са обичайни, но не за всички е така!

    Защо изобщо ми говориш за данъчните облекчения, като те не са предмет на спора?

    Отново нищо НЕ ни казваш за най-важното! Намалява ли ЕЖЕМЕСЕЧНО сумата по твоята партида? Нататък не ти искам подробните отговори и НЕ ме интересуват конкретни числа по договора ти.

    Фактът, че - премълчавайки основното - манипулираш околните - е налице. Никой не ти търси числа и лични данни! Тук коментирам принципни неща, (па)Пурко!

    Пак повтарям: ти даваш долу някакви числа, които ме мотивираха да взема отношение.
    Към вас животът е некоректен и жесток, ама не е моя вината. Сори
    Как да намалява бе Глупи, като хем и вървят вноски, хем се олихвява? Вече писах че таксите управление са регламентирани само за първите 2 години - тогава е намалявало каквото е намалявало.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

      Ретро, той търси "трибуна" да се изкаже/ изпразни......от духовни и психически празноти и тегоби и да сравни, никога няма да може да ги преодолее,..а аз знам, но никога няма да му кажа. Нека си блъска акъла.
      Ако му кажа че в Бг договорих чисто половината от което вземах до вчера навън съвсем ще пеняса. А то е повече от неговото бруто в Германия.
      Кажи ми, аз пък ще ти припомня разликата между по принцип и де факто По принцип си договарял (уж), де факто си мизерувал - преди да избягаш немил недраг на гурбет с дебелия заем и още по-дебелата лихва. Ти по принцип вадиш повече от мен и само от наеми, а де факто нищо и половина, на офертна

      Коментар


      • Първоначално изпратено от BobyB

        Не го бях гледал от тая гледна точка, но общо взето няма много смисъл в това, често средно ниво мениджърите са под стрес, на ветровити позиции и всичко това за малко повече пари или нерядко дори по-малко от един синиър дев. А кретена определено не е направил кариера.
        Понеже не съм глупак разбира се, има си една порода хорица дето драпат за манажери - и после се чудят кво стана със свободното им време, деца, семейство, уикенди и т.н.
        Имал съм предложения, предпочетох да скъся седенето на греблото на галерата вместо да правя повече кинти - и и сега стигат че и артисват Това ми е целта - който иска да си гони кариерата, на 40 ще изглежда по-зле от мен на 60 - пък да си ги носи за лекарства кинтите после. Е, само в Б-стан го има момента че сеньор дев може да взима близки кинти до манажер, ама то цялата индустрия бъка от самозвани аматьори и без тва - сеньори с по 2-3 години стаж примерно Менте.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

          Прав си, това генерално за България / и не само / са доста пари , но тук е инвеститорски форум и тема за имоти / при средна цена 100К евро/ . Нали не мислиш, че можеш да се занимаваш с имотно инвестиране с 1000 лева заплата ? Фениксчо беше намерил една статистика за заплатите и над 6-7К нето предполагам получават не повече от 2-3% от хората у нас....
          ОБАЧЕ , в конкретният случай става въпрос за програмисти и то конкретни в САП. Та синиър с към 15-20 години стаж при тях получава повече от тези 6-7К , а с целият пакет може и почти 5-цифрен да е . На този фон имаме един субект който е напуснал тази компания , който се хвали че получава половината на това в Германия/ ... ми смешно е :-)..... Ок избрал е друга страна , която му пасва повече на разбиранията му за живота... ама да се хвалиш с доходи ?!?!......и не спира да злослови по страната ни вероятно в опит за намиране на утеха предвид грандиозното самопрецакване да напусне.... Е как да не го майтапиш леко ? :-)
          Субекте, той клона в БГ стартира преди 20 години бря, там никой не е работил толкова - хептен се уля в моабета за лековерни
          Обаче в конкретния случай получавам повече от сеньор там (само бонуса ми годишно е петцифрен, ако го смятам в лева), така че не ми дреме грам. Фирмата е яко шуробаджанашка и нямам желание да върша на връзкарите работата, още по-малко ми се мизерства в Б-стан, така че резултатът е логичен Но ако човек иска да е по-добре от панелообитателите като цяло - да САПата става.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Асо Пика Разгледай мнение
            "Успеха" .... в една негова странна форма и проява ....

            Учени събрани на симпозиум през 1978 год в Кеймбридж, стигат до убеждението, че съзнанието е възникнало на известен етап от филогенеза като случаен страничен продукт в определена система на невросъбитията.

            След като ортодоксалните учени материалисти представители на традиционната рационалистична наука приемат случайния характер в природата на органичната материя, въпроса ми е ? Как и по какъв начин ние бихме могли да имаме доверие, че човешкия разум – епифеномен, нецеленасочен и случаен вторичен продукт и свойство на високо организираната мозъчна материя – е в състояние да формира точни логически заключения и е абсолютен гарант и критерий, че нашето познание за света и Вселената е вярно при положение, че той също е резултат на тези случайни фактори?

            Ако допуснем че появата на органичната материя е резултат от случайни фактори как тогава бихме могли да приемем, че човешкия разум като продукт единствено на материята, която от своя страна поражда живота чрез играта на случайностите , може да се разглежда като надеждна и стабилна основа и достоверен критерии за истинност?

            Ако човешката психика и съзнание е епифеномен тоест вторично или случайно явление продукт на материята, то как логическите заключения, които правим за света и Вселената са достоверни? Липсва достоверна и адекватна гаранция че това, което познаваме е вярно ....

            Да ги таковам у учените

            Коментар


            • "Успеха" .... в една негова странна форма и проява ....

              Учени събрани на симпозиум през 1978 год в Кеймбридж, стигат до убеждението, че съзнанието е възникнало на известен етап от филогенеза като случаен страничен продукт в определена система на невросъбитията.

              След като ортодоксалните учени материалисти представители на традиционната рационалистична наука приемат случайния характер в природата на органичната материя, въпроса ми : Как и по какъв начин ние бихме могли да имаме доверие, че човешкия разум – епифеномен, нецеленасочен и случаен вторичен продукт и свойство на високо организираната мозъчна материя – е в състояние да формира точни логически заключения и е абсолютен гарант и критерий, че нашето познание за света и Вселената е вярно при положение, че той също е резултат на тези случайни фактори?

              Ако допуснем че появата на органичната материя е резултат от случайни фактори как тогава бихме могли да приемем, че човешкия разум като продукт единствено на материята, която от своя страна поражда живота чрез играта на случайностите , може да се разглежда като надеждна и стабилна основа и достоверен критерии за истинност?

              Ако човешката психика и съзнание е епифеномен тоест вторично или случайно явление продукт на материята, то как логическите заключения, които правим за света и Вселената са достоверни? Липсва достоверна и адекватна гаранция че това, което познаваме е вярно ....

              Мозъка, човеко, е безнадеждно сложен !!! Мозъка наподобява супер сложен биоелектрически компютър – жива свръх сложна мрежа от над 110 милиарда нервни клетки, способни на 10 2 783 000 взаимовръзки – цифра, по- голяма от броя на всички атоми във Вселената. В този свръх миниатюрен компютър всяка минута се програмират повече от 100 000 000 процеса !!! (По Тимъти Лиъри)
              Last edited by Асо Пика; 01.10.2020, 17:53.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                Ретро, той търси "трибуна" да се изкаже/ изпразни......от духовни и психически празноти и тегоби и да сравни, никога няма да може да ги преодолее,..а аз знам, но никога няма да му кажа. Нека си блъска акъла.
                Ако му кажа че в Бг договорих чисто половината от което вземах до вчера навън съвсем ще пеняса. А то е повече от неговото бруто в Германия.
                Lev с безнадежни случаи като моя занимаваш ли се? Дека да те търся ти досаждам
                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                Коментар


                • ХУ политика на сайта ли е да се нарича България кенефистан?Бостан?Да се лее гастарска злоба срещу всички ни?Или да отнеса въпроса по нагоре..Имай впредвид че това с обидата на България може да доведе до сериозни последици за вас.Сега първо ще уведомя господин Попов.После ще видим.Моля те да прекратиш своеволията и да си гледаш работата сериозно.Чети разговорите а не отгоре отдолу

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                    Ретро, той търси "трибуна" да се изкаже/ изпразни......от духовни и психически празноти и тегоби и да сравни, никога няма да може да ги преодолее,..а аз знам, но никога няма да му кажа. Нека си блъска акъла.
                    Ако му кажа че в Бг договорих чисто половината от което вземах до вчера навън съвсем ще пеняса. А то е повече от неговото бруто в Германия.
                    Левчо, не всичко е пари. Дори да не си договорил половината, дори да е десета от половината, пак можеш да си позволиш достойно прибиране и да се чувстваш щастлив па макар и в България

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

                      Левчо,моята закачка с колегата съфорумник,беше по-скоро в посока - какво ,по дяволите "търси" и заплата на Chefarzt -а ,когато се обсъждат заплатите на лекарите....Малко става като в оня лаф - директора взема 10 000 лв. заплата,чистачката - 700 лв. заплата ,значи средната заплата в предприятието е 5350 лв.
                      Ретро, той търси "трибуна" да се изкаже/ изпразни......от духовни и психически празноти и тегоби и да сравни, никога няма да може да ги преодолее,..а аз знам, но никога няма да му кажа. Нека си блъска акъла.
                      Ако му кажа че в Бг договорих чисто половината от което вземах до вчера навън съвсем ще пеняса. А то е повече от неговото бруто в Германия.
                      Last edited by bulgarian lev; 01.10.2020, 04:56.
                      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от kot_dodi
                        Чета ви от известно време, ама не съм писал до сега. Забавно ми е как си ги мерите всички. Наистина ли всички сте толкова напред с материала, че едни 4-5К нето или 6-7К нето са някакви дребни пари за вас. Прави впечателние подигравателното ви отношение към заплати с от 3 до 6 пъти по-големи от средната работан заплата. Да не би голяма част от teenproblems да сте се пренесли тук след 18 .
                        Прав си, това генерално за България / и не само / са доста пари , но тук е инвеститорски форум и тема за имоти / при средна цена 100К евро/ . Нали не мислиш, че можеш да се занимаваш с имотно инвестиране с 1000 лева заплата ? Фениксчо беше намерил една статистика за заплатите и над 6-7К нето предполагам получават не повече от 2-3% от хората у нас....
                        ОБАЧЕ , в конкретният случай става въпрос за програмисти и то конкретни в САП. Та синиър с към 15-20 години стаж при тях получава повече от тези 6-7К , а с целият пакет може и почти 5-цифрен да е . На този фон имаме един субект който е напуснал тази компания , който се хвали че получава половината на това в Германия/ ... ми смешно е :-)..... Ок избрал е друга страна , която му пасва повече на разбиранията му за живота... ама да се хвалиш с доходи ?!?!......и не спира да злослови по страната ни вероятно в опит за намиране на утеха предвид грандиозното самопрецакване да напусне.... Е как да не го майтапиш леко ? :-)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                          Ти изперка съвсем, ей ся ша седна да ти давам подробности от договори Кои всички ТУК бре, аз виждам 2 неграмотника само, какво да знаете по-точно
                          Накратко - наследяват се, различен процент според това кога е събитието, обичайните срокове на частните пенсии са 20 години, числата се избират но си има ограничения - в немския случай 4% от годишния доход е тавана за данъчни облекчения - ограничение именно поради ВЪЗМОЖНОСТИ, което инак би довело до злоупотреби като набиване на 20% в тия схеми и избягване плащането на данъци и осигуровки върху тях. Просто е по-изгодно от влог. (тук светва лампичка, ама ти си сляп, та кьорав)
                          Стига се опитва да ми правиш сметка, смешен си За узото ми стига и половината "държавна" пенсия, виждам че я бъркаш с доброволните фондове.

                          2. 100% от партидата.
                          Виж сЯ, (па)Пурко, да говориш за "обичайни" срокове - сам знаеш, че е некоректно към всички нас! Точно това ти подчертах: за теб тези срокове може да са обичайни, но не за всички е така!

                          Защо изобщо ми говориш за данъчните облекчения, като те не са предмет на спора?

                          Отново нищо НЕ ни казваш за най-важното! Намалява ли ЕЖЕМЕСЕЧНО сумата по твоята партида? Нататък не ти искам подробните отговори и НЕ ме интересуват конкретни числа по договора ти.

                          Фактът, че - премълчавайки основното - манипулираш околните - е налице. Никой не ти търси числа и лични данни! Тук коментирам принципни неща, (па)Пурко!

                          Пак повтарям: ти даваш долу някакви числа, които ме мотивираха да взема отношение.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение

                            Ако все още не си разбрал, има договор - тип "масовка" (досущ като твоят!)

                            АКО желаеш по-различен договор (с избрани от теб параметри) - нали знаеш към КОГО ще се обърнат ония, които са те зарибили?

                            Ама, разбира се, че знаеш: ТЕ се обръщат към своя ак-тю-ер! БравоС, (па)Пурко!

                            Какво получаваш насреща, (па)Пурко? Ама - разбира се, че знаеш: получаваш оферта, която "не ти е изгодна", защото ти е... по-скъпа, а ти нали си мислиш, че си минал по... тънката лайстна, защото зарибителят ти е поставил акцента върху това, че видиш ли - това е най-доброто за теб...

                            А ти веднага се отнесе в ме в Солун, с неговото узо...

                            Онова, което казваш, хем не е конкретно, хем не е пълно, хем пък е ДАЛЕЧ от ИСТИНАТА, (па)Пурко.

                            На мен ми е все тая, но ти сам защитаваш теза, която (след отговора ти) - се оказва, че - или не познаваш, или по някаква причина преиначаваш фактите (лъжеш)!

                            Все тая ми е, но на нито един от въпросите НЕ отговаряш:.Два кратки въпроса, за да преценя дали спадаш към лъжците (говориМ за Частен фонд):

                            1. Еднаква ли е сумата, която получаваш при първата пенсия и в случай, че навършиш 150 години?

                            2. Получават ли наследниците нещо, в случай, че е почнало изплащане на пенсиите? Ако получават нещо, това еднакво ли е, след първата пенсия и след тази - на твоя 150-ти Рожден ден?
                            Разбира се, отговорите са ми известни, но ти можеш да опиташ да ме убедиш в едни по-различни правила, които имат цена и тя не е малка за хора като теб...


                            ​​​​​​​
                            Ташунко, хал хабер си нямаш какво говориш - както обикновено Само ми губиш времето с общи приказки, все тая накрая - пак ще стане каквато аз съм си я направил - без тибя в сметките и отметките. Гледам си зациклил щото не си схванал отговорите, което просто значи че си 100% невежа в тематиката.
                            Седи грей се и опъвай локуми на баламите, мен не ме мисли - моето е постлано че и вече краят му се вижда.

                            А да, и бачкай там - че трябват пари за пенсията ми

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                              Именно, в текста на договора ми Останалото не ме касае.
                              Ако все още не си разбрал, има договор - тип "масовка" (досущ като твоят!)

                              АКО желаеш по-различен договор (с избрани от теб параметри) - нали знаеш към КОГО ще се обърнат ония, които са те зарибили?

                              Ама, разбира се, че знаеш: ТЕ се обръщат към своя ак-тю-ер! БравоС, (па)Пурко!

                              Какво получаваш насреща, (па)Пурко? Ама - разбира се, че знаеш: получаваш оферта, която "не ти е изгодна", защото ти е... по-скъпа, а ти нали си мислиш, че си минал по... тънката лайстна, защото зарибителят ти е поставил акцента върху това, че видиш ли - това е най-доброто за теб...

                              А ти веднага се отнесе в ме в Солун, с неговото узо...

                              Онова, което казваш, хем не е конкретно, хем не е пълно, хем пък е ДАЛЕЧ от ИСТИНАТА, (па)Пурко.

                              На мен ми е все тая, но ти сам защитаваш теза, която (след отговора ти) - се оказва, че - или не познаваш, или по някаква причина преиначаваш фактите (лъжеш)!

                              Все тая ми е, но на нито един от въпросите НЕ отговаряш:.Два кратки въпроса, за да преценя дали спадаш към лъжците (говориМ за Частен фонд):

                              1. Еднаква ли е сумата, която получаваш при първата пенсия и в случай, че навършиш 150 години?

                              2. Получават ли наследниците нещо, в случай, че е почнало изплащане на пенсиите? Ако получават нещо, това еднакво ли е, след първата пенсия и след тази - на твоя 150-ти Рожден ден?
                              ​​​​​​​Разбира се, отговорите са ми известни, но ти можеш да опиташ да ме убедиш в едни по-различни правила, които имат цена и тя не е малка за хора като теб...


                              ​​​​​​​

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение

                                (па)Пурко, не зная какъв смисъл влагаш във второто си изречение - относно злоупотребите - и как се "затваряли вратичките"...

                                Много вероятно е да мислиш, че водя дискусията в тая посока. Напротив! Говоря за регламентиране на една дейност, като точно тия регламенти са в основата на оная "доходност", за която ни говориш ТУК с конкретни числа, която е предмет на спора (ако все още не си разбрал смисъла на онова, което казвам)...

                                ......................

                                Като изключим това, че си далеч от същността на нещата (това никой не иска от теб - ти знаеш условията по твоя договор, НАДЯВАМ СЕ!), тъй като ти направи долу едни сметки, на които някои не вярват, но аз в общият случай - им "вярвам", ВСЕ ПАК - длъжен съм да ти кажа, че можеш до край да ме убедиш в правотата на онова, което говориш! Лесно е (не се стяскай!)

                                ..... ...............

                                Трябва да ми отговориш на ДВА (основни) въпроси! Очевидно, за теб числата не са проблем!

                                1. До каква възраст ЩЕ получаваш (хипотетично) твоята пенсия от Частния фонд: до 100 - 150... години ИЛИ пожизнено? Какво наследяват твоите роднини при подобни хипотези?

                                (всички ТУК знаем, че отговора на горният въпрос ти е даден от актюера, чрез негов представител и отговорът на въпрос 1 - зависи от твоята възраст, времето, за което ти и/или работодател - сте вкарвали едни вноски и от други фактори., от компетенциите на актюера...., но всички те могат да бъдат променени, защото дори и ти, самият не може да не знаеш, че всяко наше желание си има цената! Това е и смисълът на числата, които си избрал - ТОВА СА твоите възможности - ДО тук! Не, че е нямало още по-високи суми, но ти си се спрял на тази, защото си преценил, че БИ ти стигнала за ... узото в Солун...)

                                2. При хипотезата (не ти я пожелавам, но тя е фиксирана в договора ти!) - че, СЛЕД получаването на първата пенсия, след поредното узо в Тесалоники - вземеш, че се гътнеш (да не става!), т.е. - както се казва - вземеш, че ритнеш камбаната..., те - в тоя случай - какво получават твоите наследници? (тук следва твой отговор)...
                                Въпросът може да се разшири - какво получават наследниците, ако гушнеш букета, но не след първата пенсия, а след като си получил поредната пенсия, например при навършване от теб на 150-годишна възраст? (Господ здраве да ти дава - да надживееш тази възраст!)
                                тук е важно да ни кажеш, тия ориентировъчно 1400 евро - през първият месец, същите ли БИХА били и при навършване от теб на 150-годишна възраст, ИЛИ те се изчерпват с времето?

                                Значи, коректните ти отговори на тия въпроси биха ме убедили в правотата на онова, което си ни споделял надолу..., (па)Пурко!

                                Ти изперка съвсем, ей ся ша седна да ти давам подробности от договори Кои всички ТУК бре, аз виждам 2 неграмотника само, какво да знаете по-точно
                                Накратко - наследяват се, различен процент според това кога е събитието, обичайните срокове на частните пенсии са 20 години, числата се избират но си има ограничения - в немския случай 4% от годишния доход е тавана за данъчни облекчения - ограничение именно поради ВЪЗМОЖНОСТИ, което инак би довело до злоупотреби като набиване на 20% в тия схеми и избягване плащането на данъци и осигуровки върху тях. Просто е по-изгодно от влог. (тук светва лампичка, ама ти си сляп, та кьорав)
                                Стига се опитва да ми правиш сметка, смешен си За узото ми стига и половината "държавна" пенсия, виждам че я бъркаш с доброволните фондове.

                                2. 100% от партидата.

                                Коментар

                                Working...
                                X