IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

    Това с Швеция и Норвегия ти е тъмна Индия,затова олекваш с тези коментари.Не мож ги разбра тия неща,особено ако шамара влиза в методите на възпитание за теб.Друго ниво на култура,цивилизация,осъзнаване които са далеч от БГ блатото.Детето ми вече е част от Западно европейската ценностна система и виждам как се изгражда и като човек и като възприятие кън света.
    Отиди в Швеция и Норвегия,или Дания всички ж на място за какво иде реч и после коментирай.
    аз не искам не само да ходя там, не искам дори да ги зная де се намират на географската карта тия държави. За 12 год имах 4 случай на семейства, едните ни бяха лични приятели на мен и жена ми, другите 3 на мои приятели техни приятелски семейства и с 3-те сме говорили да споделят как е в Швеция и Норвегия. И 4-те сем-ва работеха по 2 -3 год в тия държави подлъгани от високия стаандарт и големите зааплати и са имали бая ядове и разправии с тамошната социална система. Всички избягаха уплашени и повече не искат и да чуят за тия държави. Там държавата може да ти вземе детето поради 100 причини, дори само ако комшията те изпее и излъжи социалните за нещо. Едните се върнаха в БГ, а другите отидоха да работят и живеят в други държави в европата.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Асо Пика Разгледай мнение

      тоя път ти ме изпревари, допълваме се с тебе , добро попадение и в 10-ката за тва в червеното Лоста за контрол на бройлерите демек на опитомените човеци е един, но на различни скорости кат на колата Работа, кеша, децата, недвимижи имоти, свобода на изразяване, свобода на пътуване, бизнес и так далее. Различните механизми за контрол, които са части от 1 цяло,, се отработват пред очите ни , но в различни държави съобразно местната култура и културни традиции, история и други фактори.
      Например в Швеция и Норвегия вече отдавна е отработен и наложен контрола с децата, те ПРИНАДЛЕЖАТ на държавата, а не на семействата. Всички тва го знаете и в гугъл има безброй статии по въпроса които са просто ужасяващи и брутални.
      В Китай е отработена и наложена вече социалната рейтингова система за тотал контрол.
      Май може би съм голям конспиратор то нал и за тва отворих 1 тема за Конспирации

      и не става вече дума кой ще стане милионер, а кой ще оцелее - физически и психически да е добре с центровката в главата
      Това с Швеция и Норвегия ти е тъмна Индия,затова олекваш с тези коментари.Не мож ги разбра тия неща,особено ако шамара влиза в методите на възпитание за теб.Друго ниво на култура,цивилизация,осъзнаване които са далеч от БГ блатото.Детето ми вече е част от Западно европейската ценностна система и виждам как се изгражда и като човек и като възприятие кън света.
      Отиди в Швеция и Норвегия,или Дания всички ж на място за какво иде реч и после коментирай.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pa4anga
        Точно това щях да му отговоря,изпреварил си ме . Моите 5ст относно лостЪт за контрол - липса на работа,липса на кеш,като за начало.След това какво ще стане,който знае ще е мЕлионер !
        тоя път ти ме изпревари, допълваме се с тебе , добро попадение и в 10-ката за тва в червеното Лоста за контрол на бройлерите демек на опитомените човеци е един, но на различни скорости кат на колата Работа, кеша, децата, недвимижи имоти, свобода на изразяване, свобода на пътуване, бизнес и так далее. Различните механизми за контрол, които са части от 1 цяло,, се отработват пред очите ни , но в различни държави съобразно местната култура и културни традиции, история и други фактори.
        Например в Швеция и Норвегия вече отдавна е отработен и наложен контрола с децата, те ПРИНАДЛЕЖАТ на държавата, а не на семействата. Всички тва го знаете и в гугъл има безброй статии по въпроса които са просто ужасяващи и брутални.
        В Китай е отработена и наложена вече социалната рейтингова система за тотал контрол.
        Май може би съм голям конспиратор то нал и за тва отворих 1 тема за Конспирации

        и не става вече дума кой ще стане милионер, а кой ще оцелее - физически и психически да е добре с центровката в главата

        Коментар


        • Добро утро,

          аз съм от по-старите форумци, от 2007 г. Да ви кажа, че според мен Бай Стамен Тракториста и Космонавта са едно и също лице, много сходен стил на писане, с богата фантазия, и манталитет на опитен чичо, на 50г. Стилът прилича и на Репрезентативния (който е по-млад), историите се пишат по един модел.

          От друга страна, Асото Пика ми е приятел и е съвсем друго лице. Той е готин пич, позитивен, има житейски опит и леглото му скърца доста.


          Поздрави от мен

          Евго

          Коментар


          • Като заваля, та цяла неделя...

            Поне ще има вода в язовирите.
            Де ги точат частните ВЕЦове.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

              ето ти комплимент - вземай я
              Ами пак ще ходя там скоро.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение
                Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
                Каврък, много далеч съм от определение за богат в материален смисъл, най-много средна класа..... и то под средното за нея.... И причината е че не искам да съм богат. Богатството води често до проблеми..Необходими са някои базови условия - близки хора и здраве, имоти за тях, работа която харесвам и е достатъчна за покриване на разходите и свобода. .
                Като погледнеш назад е ясно че е имало и по-добри варианти от основно тухли, но ми е минало времето да търся риска....Нямам нужда от него, за да си подобря базовите условия.
                Най-черният вариант какъв е ? Да си загубя работата - напълно възможно защото вероятно скоро няма да се ваксинирам, да изгубя наема и да не мога да отдам после - също възможно...., ама аз съм минал през 90-те години - четял съм книги на свещ щото има режим на тока, обличал съм се по 3 вълнени блузи при минус 20 дори минус 30 градуса а се отоплявахме на нафтова печка в една стая, стоял съм няколко часа на опашка за хляб с купони....През какво ли не съм минал в този живот после / кой ли не е от нашето поколение/ .Знам 2 и 200 накратко :-)
                ---------------------------------------------------
                +1

                И аз като Песимиста съм живял през 90-те години, не съм бил гладен и жаден и не са ми кърпили панталоните по 100 пъти както на един колега от тук, но не са ми давали пари да разполагам. А напротив, аз съм си изкарвал пари лято време, но сравнено със сегашните пари, беше малко. И съм се научил на труд.

                Видял съм как се топят спестяванията на хората при инфлация и хиперинфлация, видял съм как поколението на нашите баби и дядовци (които вярваха в светлото бъдеще) си замина, все едно не го е минало. Поради тази причина съм над нещата и смятам, че не трябва да се набива всичко в тухли, а да се инвестира разумно.

                За последните 30-50 години имаме много успехи, но имаме и изкофтени положения. Но в живота е така, не може всичко да е розово.

                ето ти комплимент - вземай я
                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
                  Каврък, много далеч съм от определение за богат в материален смисъл, най-много средна класа..... и то под средното за нея.... И причината е че не искам да съм богат. Богатството води често до проблеми..Необходими са някои базови условия - близки хора и здраве, имоти за тях, работа която харесвам и е достатъчна за покриване на разходите и свобода. .
                  Като погледнеш назад е ясно че е имало и по-добри варианти от основно тухли, но ми е минало времето да търся риска....Нямам нужда от него, за да си подобря базовите условия.
                  Най-черният вариант какъв е ? Да си загубя работата - напълно възможно защото вероятно скоро няма да се ваксинирам, да изгубя наема и да не мога да отдам после - също възможно...., ама аз съм минал през 90-те години - четял съм книги на свещ щото има режим на тока, обличал съм се по 3 вълнени блузи при минус 20 дори минус 30 градуса а се отоплявахме на нафтова печка в една стая, стоял съм няколко часа на опашка за хляб с купони....През какво ли не съм минал в този живот после / кой ли не е от нашето поколение/ .Знам 2 и 200 накратко :-)
                  ---------------------------------------------------
                  +1

                  И аз като Песимиста съм живял през 90-те години, не съм бил гладен и жаден и не са ми кърпили панталоните по 100 пъти както на един колега от тук, но не са ми давали пари да разполагам. А напротив, аз съм си изкарвал пари лято време, но сравнено със сегашните пари, беше малко. И съм се научил на труд.

                  Видял съм как се топят спестяванията на хората при инфлация и хиперинфлация, видял съм как поколението на нашите баби и дядовци (които вярваха в светлото бъдеще) си замина, все едно не го е минало. Поради тази причина съм над нещата и смятам, че не трябва да се набива всичко в тухли, а да се инвестира разумно.

                  За последните 30-50 години имаме много успехи, но имаме и изкофтени положения. Но в живота е така, не може всичко да е розово.


                  Last edited by X_Y; 11.01.2021, 13:14.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat

                    Каврък, много далеч съм от определение за богат в материален смисъл, най-много средна класа..... и то под средното за нея.... И причината е че не искам да съм богат. Богатството води често до проблеми..Необходими са някои базови условия - близки хора и здраве, имоти за тях, работа която харесвам и е достатъчна за покриване на разходите и свобода. .
                    Като погледнеш назад е ясно че е имало и по-добри варианти от основно тухли, но ми е минало времето да търся риска....Нямам нужда от него, за да си подобря базовите условия.
                    Най-черният вариант какъв е ? Да си загубя работата - напълно възможно защото вероятно скоро няма да се ваксинирам, да изгубя наема и да не мога да отдам после - също възможно...., ама аз съм минал през 90-те години - четял съм книги на свещ щото има режим на тока, обличал съм се по 3 вълнени блузи при минус 20 дори минус 30 градуса а се отоплявахме на нафтова печка в една стая, стоял съм няколко часа на опашка за хляб с купони....През какво ли не съм минал в този живот после / кой ли не е от нашето поколение/ .Знам 2 и 200 накратко :-)
                    Ей затова - моите поздравления. Не се правиш излишно на мъжкар, на големия инвеститор, на топ алфа самеца или каквото и да е.
                    Не се притесняваш да кажеш, че ти е било безпарично, студено или гладно.
                    Не се притесняваш и да кажеш, че сега не е така, но ако пак цикъла се завърти, ще се оправиш и с малко.
                    Не се притесняваш да си споделиш прогнозата за цените на недвижимостите (аз не съм напълно съгласен с нея), но пак си умерен.
                    Не знам на какво викаш "келнер", но каквото и да бачкаш, хората като теб са гръбнака на това общество. И, мамка му, толкова ли е трудно всеки да си гледа работата, да си успява, да не причинява болка другиму и да е оправен във всичко?!?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение

                      Аз лично натоварих около 20х40НС на $ 6400 в последната седмица на декември и това само от Нингбо дето е най-зле положението от месеци ама рушвети не сме давали. През Солун даже беше по-евтино. Междудругото съм говорил с клиенти, които са запознати с рушветите и казват, че са давали като са работили с други колеги по $ 300. Ние гледаме да стоим в страни от такива практики.

                      Добре, че няма много строителни товари от Китай, че не знам къде щяха да са вече цените на апартаментите.
                      В смисъл "сринати" или нараснали?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                        Ми защото това е нашият дом.Планетата Земя може без нас хората ама ние без нея не можем.Аз лично не мога да разбера защо се самоубиваме заради мания за комфорт и удобство.
                        Ето едно изказване, което, изцяло подкрепям. Редно е да се замислим, обаче, дали окалъпеното ни мислене, не ни струва най-много щети които, сами, нанасяне на Природата, уж с най-добри намерения. Доказано неведнъж, човешкият вид не умее да се учи от историята. (поне дотолкова, от колкото има нужда за собственото си оцеляване) и току сам се прострелва в крака. Навик.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                          https://m.dir.bg/business/ikonomika/...ti-v-germaniya Масови фалити в Германия

                          Въпросът сега не е дали ще дойде вълна от несъстоятелност, а кога, предупреди икономически експерт
                          И кога ще дойде ??

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Don 0815 Разгледай мнение

                            Не разбирам защо пишеш природа с главна буква. Или според теб природа = Бог (пантеизъм)?
                            Както и да е, разбрах какво искаш да кажеш, въпреки че не знам кои закони имаш предвид.
                            Ми защото това е нашият дом.Планетата Земя може без нас хората ама ние без нея не можем.Аз лично не мога да разбера защо се самоубиваме заради мания за комфорт и удобство.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                              Аз лично платих 6400 долара около коледа за транспорт на голям контейнер плюс 400 долара рушвет да можеш да получиш контейнер в който да натовриш при нормална цена от около 1800 долара и нямаше нужда да даваш рушвети
                              Аз лично натоварих около 20х40НС на $ 6400 в последната седмица на декември и това само от Нингбо дето е най-зле положението от месеци ама рушвети не сме давали. През Солун даже беше по-евтино. Междудругото съм говорил с клиенти, които са запознати с рушветите и казват, че са давали като са работили с други колеги по $ 300. Ние гледаме да стоим в страни от такива практики.

                              Добре, че няма много строителни товари от Китай, че не знам къде щяха да са вече цените на апартаментите.

                              Коментар


                              • От Август до Ноември в целия ЕС има дефлация от около 0.3% на месец, обикновенно инфлацията е около 2-3%. Това, че контейнерите са по-скъпи не означава инфлация за всички стоки и услуги. Започва стагфлация - цените на лаптопите са вече на горе като пример, дори и тези втора употреба и така ще става с много стоки. Единствените държави с 2-3% инфлация са Чехия, Унгария и Исландия.Очаквам статиите за колко са поскъпнали имотите в тези държави, или вече са ги слагали в темата?
                                За да има инфлация някой трябва първо да напечата хартиики и вторo да ги вкара в икономиката, не виждам нито едно от двете. ЕЦБ тепърва Декември напечатаха малко пари за да гонят 2% инфлация - около 600 милиарда, при икономика от 18 трилиона на година, това са около 3% които тепърва трябва да стигнат до джобовете на хората, тези хора да са достатъчно смели да теглят ипотека и да имат късмет те или фирмата за която работят, да не фалира. Но някак си мисля, че ще се източат към неща като по-високи цени за контейнети и суровини от Китай и тулата ще остане на заден план защото доста необходими(и не чак толкова) вещи ще се превърнат в скъп лукс. До 2027 плана е да се похарчат около 1.7-2 трилиона за короната ако не се лъжа. За толкова години би ЕС би трябвало да завърти около 130 трилиона. Това е далеч от хиперинфлация (за която всъщност повечето си мислим)

                                Мисля, че дори да има инфлация тя ще е при електронните устройства, автомобили, транспорт, петрол и всичко свързано със вноса на суровини особено от Китай. Имотите в най-добрия случай могат да останат на тези нива, докато не започне да се усеща острата нужда от пари при критична маса от хора което да повлече всичко надолу. Предполагам ще е паралелно с фалитите не бизнеса.
                                Все неприятни неща се задават.

                                Коментар

                                Working...
                                X