IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Naemate1 Разгледай мнение

    Повечето пъти ти слагам "харесване" но за ИТ сектора много бъркаш!
    С времето ще установиш че напразно си му слагал лайкове

    но всяко нещо с времето си

    Коментар


    • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение

      Мдааа... Копаеш гроба на твоя ментор, АИ бързо ще замени програмите му за ТРЗ и СКЛАД. В какво се е провинил? да не би да е заради майсторското зазиждане?
      ИИ първо ще замени черноработниците / телефонисти в голяма степен. После ще се занимава с кълбетата от спагети сътворени от държавната администрация. Докато стигне до мене ще съм се пенсионирал с портфейла от дивидентни акции. Кавръчето вероятно и той.

      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

        Има ли нещо, което да не знаеш и да не можеш повече от нас? Почвам да се чудя, що си тормозя акъла, давай да те назначаме, а ние да си ходим.
        Добре ,хубаво спирам и ще видим след време кой крив ,кой прав .

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

          Преди 15 месеца казах ли Ви че хоум офиса е временен процес,и не е продуктивен?Какво ми беше отговорено?Същия стил приказки и ала бала ?Така ли беше ?Така беше ?Сега видяхте ли че хоум офиса остава в ерата Ковид?Разликата между мен и Вас е че аз договарям с тия които Ви дават заплатите и знам много,много повече от Вас какво предстои.След 24 месеца България ще ускори,подчертавам ускори вноса на евтин труд.Ит сектора ще се съкращава ,запомни и си запиши.
          Има ли нещо, което да не знаеш и да не можеш повече от нас? Почвам да се чудя, що си тормозя акъла, давай да те назначаме, а ние да си ходим.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение

            Мдааа... Копаеш гроба на твоя ментор, АИ бързо ще замени програмите му за ТРЗ и СКЛАД. В какво се е провинил? да не би да е заради майсторското зазиждане?
            Ти крепи там Майкрософт ,че цената на акциите е стабилна ,да не вземат да паднат

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Naemate1 Разгледай мнение

              Повечето пъти ти слагам "харесване" но за ИТ сектора много бъркаш!
              Не бъркам ,имай в предвид че това което пища ще е с хоризонт следващите няколко години 3-5,като реалния спад /окончателен /залез ще е след 10 години грубо.Има множество изследвания в тази насока

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                Уважаеми ИТ специалисти ,

                Обръщам се така защото форума е пълен с такива .
                За съжаление Вашата професия бавно но за сметка на това сигурно ще залязва,и ще се трансформира като след трансформацията огромна част от Вас ще бъдат излишни .
                Това не Ви харесва но истината е такава !
                Мдааа... Копаеш гроба на твоя ментор, АИ бързо ще замени програмите му за ТРЗ и СКЛАД. В какво се е провинил? да не би да е заради майсторското зазиждане?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Naemate1 Разгледай мнение

                  Повечето пъти ти слагам "харесване" но за ИТ сектора много бъркаш!
                  според мен не го мисли, а го пише, за да бъзика ИТ-тата в темата, които не сме хич малко.

                  гледам му се връзват някои колеги
                  това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                    Преди 15 месеца казах ли Ви че хоум офиса е временен процес,и не е продуктивен?Какво ми беше отговорено?Същия стил приказки и ала бала ?Така ли беше ?Така беше ?Сега видяхте ли че хоум офиса остава в ерата Ковид?Разликата между мен и Вас е че аз договарям с тия които Ви дават заплатите и знам много,много повече от Вас какво предстои.След 24 месеца България ще ускори,подчертавам ускори вноса на евтин труд.Ит сектора ще се съкращава ,запомни и си запиши.
                    Повечето пъти ти слагам "харесване" но за ИТ сектора много бъркаш!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от kinyalo

                      До преди няколко месеца Кавръка искаше да става IT (с менторството на Берти), но понеже в тази работа се иска поне малко акъл и логическо мислене, бързо се отказа


                      То и с брокерството му не беше по-различно. Бързо го усетиха и изритаха от Явлена.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                        Много показателен пост, какви бръмбари бучат в главата на средностатистическия човек, когато стане въпрос за ИТ сектора. Бизнеса и корпорациите не искат евтин труд, а пазар и власт. Някои от инструментите за постигане на тези цели са чрез евтиния труд. Но когато иде реч за квалификация и хора с интелект над средното ниво е повече от ясно, че освен да платят, друга възможност нямат.

                        Виж се само в каква заблуда си изпаднал като ти гледам бръщолевенията за човешките ресурси. Отдалеч си личи, че никога не си създавал интелектуални продукти, та да ти светне лампата, какъв риск е някой от разработчиците да си бие камшика и да отиде при конкурентна фирма. Равносилно е с това касиера на банката да носи наличните й средства в куфарче с него.

                        Но ти продължавай да си живееш в балона, щом това те успокоява. Не с 40%, а с 99% ще паднат заплатите.
                        Преди 15 месеца казах ли Ви че хоум офиса е временен процес,и не е продуктивен?Какво ми беше отговорено?Същия стил приказки и ала бала ?Така ли беше ?Така беше ?Сега видяхте ли че хоум офиса остава в ерата Ковид?Разликата между мен и Вас е че аз договарям с тия които Ви дават заплатите и знам много,много повече от Вас какво предстои.След 24 месеца България ще ускори,подчертавам ускори вноса на евтин труд.Ит сектора ще се съкращава ,запомни и си запиши.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                          Смешното ,е че в разсъжденията са скрити именно факторите с които ще те обезличат /ако си ИТ /, а ти с екефиш на тях
                          Бизнеса и корпорациите искат евтин труд ,в момента в който ти си изпълниш ролята си скъп после ставаш евтин -нали тропахте с крачета за хоум офиса ,като сте толкова ценни защо сега клякате и тръгвате към офисите а?
                          Защото ,чантичката и вън !Нали така ?
                          Вие сте човешки р е с у р с и !Запомни добре това ,и като такива можете да бъдете скъпи.но утре можете да станете и евтини,не случайно тех акциите са най рискови ,защото днес една компания е скъпа ,технологията и ,проектите и ,а утре става евтина и фалира ,следващите 10 години поради процеси на автоматизия,огромно количество кадри от Азия и Индия ,огромна част от Вас ще изчезнат или заплатите Ви ще бъдат на нива 30%-40% по -ниски от текущите .
                          Всяка професия ,има своята блескава ера ,Вашата беше може би над 15-20 години ,ако се замислиш почти четвърт век от зората на Интернет ,сега вече отивате полекичка към канавката ,бавно но затова сигурно
                          Много показателен пост, какви бръмбари бучат в главата на средностатистическия човек, когато стане въпрос за ИТ сектора. Бизнеса и корпорациите не искат евтин труд, а пазар и власт. Някои от инструментите за постигане на тези цели са чрез евтиния труд. Но когато иде реч за квалификация и хора с интелект над средното ниво е повече от ясно, че освен да платят, друга възможност нямат.

                          Виж се само в каква заблуда си изпаднал като ти гледам бръщолевенията за човешките ресурси. Отдалеч си личи, че никога не си създавал интелектуални продукти, та да ти светне лампата, какъв риск е някой от разработчиците да си бие камшика и да отиде при конкурентна фирма. Равносилно е с това касиера на банката да носи наличните й средства в куфарче с него.

                          Но ти продължавай да си живееш в балона, щом това те успокоява. Не с 40%, а с 99% ще паднат заплатите.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

                            В Бг има нужда от 20 000 ИТ специалисти.Толкова не достигат на пазара на труда.Това че Broadcom ще съкратят 300-400 човека е нищо.
                            нещо подобно си мислех онзи ден като гледах офисите на няколко големи компании, които работят 99% за чуждите си клиенти през българските си офиси.

                            реално цялата инфраструктура по създаването на един екип, офис, политики за персонала и тн. и тн. не са леко начинание особено когато 80%+ от работещите в съответните офиси трябва да имат висока квалификация (не визирам телефонистите)

                            та реално това, което успяха да изградят в последните години не е купа от пясък, НО не знаем какво би се случило, когато Централите 'майки' изпитат затруднения и кажат режем примерно 30% от администрацията и 20% от развоя глобално. Не е да не се е случвало, когато се наложи да се затягат коланите. В последните години IT-то засмука огромни пари като инвестиции и кредити обаче и не е ясно как ще се отрази рецесия в развитите икономики в комбинация с високи лихви. Каквото и да си говорим основните клиенти/пазари на сектора са баш в 'развития запад'. Тук в България може да сме 'остров на стабилност', но навън започнаха да буксуват.
                            Last edited by bertram; 20.12.2023, 14:28.
                            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение

                              По някои приказки на Кавръков предположих, че работата му е свързана с искуствен интелект. В момента върви събиране на невъобразима голяма база данни за целите на ИИ. Събират се данни за всичко, което ни заобикаля видимо и невидимо.С това допускам се занимава офиса в който работи Кавръков, и така той предполага, че има поглед отблизо на процесите.
                              Работата ми е свързана с множество бизнеси от различно естество ,но основното което се прави в момента е че когато дадено нещо се внедри ,вече след него процеса не е какъвто е бил да кажем последните 10 години .Самите процеси вече изискват по-малко ИТ специалисти ,самите ИТ специалисти работят в посока ,след техните продукти да има по-малко нужда от тях самите ,самите компании работят в тази насока и на финала бройката бива съкратена + цената на вече новия търсен труд по-ниска ,крайната цел по-голяма печалба .

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                                Харесва ми с каква категоричност се произнасяш за неща от които нищо не разбираш.

                                Предполагам, че е поради страх от автоматизация и да не си загубиш трошичките. Спокойно, на такива места ИТ проектите пасуват - нерентабилно е.
                                По някои приказки на Кавръков предположих, че работата му е свързана с искуствен интелект. В момента върви събиране на невъобразима голяма база данни за целите на ИИ. Събират се данни за всичко, което ни заобикаля видимо и невидимо.С това допускам се занимава офиса в който работи Кавръков, и така той предполага, че има поглед отблизо на процесите.

                                Коментар

                                Working...
                                X