IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от MorskiShop Разгледай мнение

    Ами като им затвори първо устите след подмятания и подигравателни смешки и после покаже, как нещата се случват, изисквайки повече от тях, защото в масовия случай синиърите работят на 60-70 процента макс от капацитета си, и ако изобщо ходят в офиса, ходят само за да си покажат новия часовник/ел тротинетка/ НФТ и да направят малко флекс. Вечно ти обясняват, как не могат да се случат нещата, че не разбираш и тн. само и само да не свършат и зрънце работа повече.
    Как 60-70%, макс 20-30, обикновено 10 или 1 час на ден. Лошото е че некадърника дето няма качества се напъва и работи на 60-70% и поне 50% са вреди
    Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

    Коментар


    • Първоначално изпратено от MorskiShop Разгледай мнение

      Ами като им затвори първо устите след подмятания и подигравателни смешки и после покаже, как нещата се случват, изисквайки повече от тях, защото в масовия случай синиърите работят на 60-70 процента макс от капацитета си, и ако изобщо ходят в офиса, ходят само за да си покажат новия часовник/ел тротинетка/ НФТ и да направят малко флекс. Вечно ти обясняват, как не могат да се случат нещата, че не разбираш и тн. само и само да не свършат и зрънце работа повече.
      Големия проблем е, че точно тези неприятни хора носят добавената стойност на фирмата и ако ги няма тях, диригента Да Винчи, колкото и да е талантлив и работоспособен, в концертната зала цари тишина. Гадно, нали?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

        Кажи какво ги прави синиърите, че освен за някоя процедура в тоалетната, за друго не се сещам? Дайте да говорим за сериозни фирми, а не за лоу кост проектчета.
        Ами като им затвори първо устите след подмятания и подигравателни смешки и после покаже, как нещата се случват, изисквайки повече от тях, защото в масовия случай синиърите работят на 60-70 процента макс от капацитета си, и ако изобщо ходят в офиса, ходят само за да си покажат новия часовник/ел тротинетка/ НФТ и да направят малко флекс. Вечно ти обясняват, как не могат да се случат нещата, че не разбираш и тн. само и само да не свършат и зрънце работа повече.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от MorskiShop Разгледай мнение
          Джони пак е преподавал като гледам. Аз също съм свидетел как млади кадри успяват да ръководят успешно проекти, като менажират по-възрастни и опитни от тях. В началото винаги се намира някой да ги вземе на подбив или да ги гледа с недоверие, но ако е истински лидер, въпросния кадър знае как да си отстоява позицията и да печели екипа си. Аз им викам “кучета” на всички тези представители. А да видите млада жена проджект мениджър какво ги прави синиърите. Пък дори няма завършено “Вишо”. Така че всичко е до човека и способностите му!
          Кажи какво ги прави синиърите, че освен за някоя процедура в тоалетната, за друго не се сещам? Дайте да говорим за сериозни фирми, а не за лоу кост проектчета.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

            Така е.Това е умение за социално общуване и се учи с години.
            ...Ала има хора с талант и хора без..

            Коментар


            • Джони пак е преподавал като гледам. Аз също съм свидетел как млади кадри успяват да ръководят успешно проекти, като менажират по-възрастни и опитни от тях. В началото винаги се намира някой да ги вземе на подбив или да ги гледа с недоверие, но ако е истински лидер, въпросния кадър знае как да си отстоява позицията и да печели екипа си. Аз им викам “кучета” на всички тези представители. А да видите млада жена проджект мениджър какво ги прави синиърите. Пък дори няма завършено “Вишо”. Така че всичко е до човека и способностите му!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                Факт. Затова голобради представители никой не наема, с цел продажба на сериозни продукти. Трябва си време и опит за да се ошлайфат талантите. Иначе монетизация йок.
                Така е.Това е умение за социално общуване и се учи с години.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                  Важното е не само какво предлагаш или произвеждаш,а как ще го промотираш и продадеш.
                  Тук пак роля играе психологията като в темата за жените.
                  Между другото Леонардо да Винчи не само е бил гениален художник и изобретател, но е успявал да се промотира сред най-влиятелните хора за времето си.И те са му осигурявали възможност да твори.
                  Факт. Затова голобради представители никой не наема, с цел продажба на сериозни продукти. Трябва си време и опит за да се ошлайфат талантите. Иначе монетизация йок.
                  Last edited by Bad_Bear; 06.07.2023, 21:48.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                    Опитах се да ти налея малко мозък, непоискано добро очевидно не трябва да се прави. Сам съм си виновен.
                    Джонка, аз те разбирам, но ти не ме разбираш. Пък и не ми се задълбава, дай да си говорим за любимите теми - пиене, жени и по-малко наркотици.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение

                      Ми нали Да Винчи сподели опит по-долу - куци продукти, с огромен преразход на ресурс.

                      Така е, човека е врял и кипял в бранша - познава всичко от А до Я. Затова е и толкова категоричен. Иначе не е лош човек, ама като се изцепи така мощно, как да не го захапе Мечо.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                        Искам да ми кажеш как некомпетентен проджект мениджър изкарва заплатата на синиър? Все си мислех, че е обратното, ма айде. Почна и ти да слагаш каруцата пред коня.
                        Виждам, че си горд за дадения шанс, в което няма лошо. Но таиш някаква злоба/агресия към хората с висока квалификация, което не е добре.
                        Важното е не само какво предлагаш или произвеждаш,а как ще го промотираш и продадеш.
                        Тук пак роля играе психологията като в темата за жените.
                        Между другото Леонардо да Винчи не само е бил гениален художник и изобретател,но е успявал да се промотира сред най-влиятелните хора за времето си.И те са му осигурявали възможност да твори.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                          Хахаха. Не се излиза на глава с тея ИТ-та, затова им сложи един 25годишен за проЖект мениджър, и им гледай сеира
                          Ми нали Да Винчи сподели опит по-долу - куци продукти, с огромен преразход на ресурс.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                            Хахаха. Не се излиза на глава с тея ИТ-та, затова им сложи един 25годишен за проЖект мениджър, и им гледай сеира
                            Опитах се да ти налея малко мозък, непоискано добро очевидно не трябва да се прави. Сам съм си виновен.
                            Last edited by X_Y; 06.07.2023, 21:31.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение

                              Мантрата е, че като научите AI да програмира, естествен интелект, вече няма да е необходим. Бе не се менажират лесно ИТ-та и това си е...
                              Хахаха. Не се излиза на глава с тея ИТ-та, затова им сложи един 25годишен за проЖект мениджър, и им гледай сеира

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                                Искам да ми кажеш как некомпетентен проджект мениджър изкарва заплатата на синиър? Все си мислех, че е обратното, ма айде. Почна и ти да слагаш каруцата пред коня.
                                Виждам, че си горд за дадения шанс, в което няма лошо. Но таиш някаква злоба/агресия към хората с висока квалификация, което не е добре.
                                Ами така - лесно. От компетентния (не некомпетентния) зависи този проект изобщо ще го има ли. Клиентът ще одобри ли бюджета. Ще се вземат ли верните решения кое как, кога, защо и пр. Ще разбереш ли същността на клиентския бизнес, тънкостите му (които често дори клиентът не знае), за да дефинираш правилни специфики на продукта. Трябва да гледаш десет хода напред. Искаш ли да ти дам пример? Разработваме нова ERP система. Оказва се, че в конкретната държава излязъл някакъв нов данъчен закон, който усложнява адски нещата. Клиентът не е чувал даже, дори той. Нашият човек каза стоп, навлезе в темата, изложи си доводите и проектът мина в съвсем друга фаза - спестихме на клиента средства и време, на нас още повече средства и време. Само за одита няколкостотин хиляди. Това кога един програмист ще го постигне? То и не се очаква от него. На него не му е позволено даже да мисли по този начин, неговата работа е да седне и да напише кода на нещо, което сме му дали ние, експертите, като задача. За да си добър в нашата област трябва да разбираш от древноизточна поезия и от квантова механика.- или ако не разбираш да си готов да навлезеш за нула време и сам да предвидиш нуждата от това. От това често зависи дали ще работиш една или пет години примерно, даже дали изобщо ще работиш. И най-добрият програмист, ако няма проекти, е кръгла нула. Това е един изпълнител, онзи отгоре е диригент.

                                Все едно да ми сравняваш Леонардо да Винчи със служител дето копира на ксерокс разни картинки. И двамата произвеждат нещо цветно и правоъгълно, нали?

                                Относно високата квалификация - това понятие е клише. Високо квалифициран е всеки един тракторист в своята сфера - ти можеш ли да караш трактор? Респект към хората, които са стигнали до това синиър ниво. Малко успяват. Но все пак това са хора, които са изпълнители, не са диригенти. Надявам се си ме разбрал.

                                ПС: Мисля, че те разбирам защо мислиш по този начин - в БГ ролята "проект мениджър" е нещо съвсем различно от това, което трябва да е в действителност. Много често това са наистина хора, които пречат повече, отколкото помагат. Но пак казвам - може да го кръстя и хигиенист, но да е най-важният човек. Просто титли и понятия.
                                Last edited by ejonny2376; 06.07.2023, 21:09.

                                Коментар

                                Working...
                                X