IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение

    Дедо попе ..... ако няма мяу или бау у имотите ..... на теб ли да се оплакваме ..... и какво ли ще правиш , издаващия ги фалшиво и ненавреме чиляк .....
    Язе имам ....2-3 предложения ....
    Чадо божие,
    При мене си винаги добре дошъл за изповед, оплакване, опело, сватба, кръщене и тн. в храма, но ако заради корона кризата не можеш, може и online на адрес: Арменски поп ОПЛАКВАНИЯ Арменскипоп (armenskipop.com)

    Коментар


    • https://www.bloombergtv.bg/a/8-novin...loto-na-2021-g

      . Еврото губи блясъка си

      Увеличават се притесненията за двойна рецесия при удължаване на ограничителните мерки в Европа

      Двойна рецесия

      Коментар


      • https://www.investor.bg/sasht/337/a/...i-pari-321026/

        Искам хубаво да прочетете статията ,защото непрекъснато ме обвинявате че съм писал глупости за Революции.
        Революцията е факт !

        Инвеститорът в GameStop Melvin Capital е загубил половината си пари !!!!!!!!!!

        НА БОРСИТЕ И ТО ОТ ТИЙНЕЙДЖЪРИ В REDDIT !!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от распутин Разгледай мнение

          Tи верно принизяваш всичко от твойта елементарна камбанария.
          На държавна служба двайсетина години клатене на крака, без допир до частна инициатива, работа със нови технологии (това със телевизорите и съучениците беше яко, ама да ти подшушна, за cyber security специалисти ще се избиват още дълго занапред ПО СВЕТА със петцифрени заплати на месец).
          Без да си излизал и без работа даже и месец навън, сравняваш света само със западналия Плевен и Софийската кочина.
          Не можело хора да си купят с кеш апарт във Вазов, нямало такива хора във форума, всички останали са тъпи, глупави, без семейства, спят под мостовете ...
          Тъжна история си.
          Ще те закарам на летището във Сингапур да гледаш водопада и ще врата ти ще хване мускулна треска от пулене наляво-надясно, за летището в Дубай и за централата на ЦЕРН да не говоря.
          Толкова си се вкопал във българската кочина, че злобееш по другия свят.
          Хи хи хи ако ти доставя удоволствие приеми че е така.Да в Сингапур и в Дубай не съм ходил и няма да отида щото не ме кефи.От това което искам да видя останаха само Флоренция Москва и Ленинград...То и ти не си бил там ама продаължавай да ни развеселяваш..а за ЦЕРН изби рибата.Така е когато човек си дава воля на фантазията и не може да разбере че се излага.Злобата ми е непознато чувство.Просто ми е смешно да ти чета полюциите колко свят си изръшкал като незабравимия герой на Алеко.Това че си гледал летището в Дубай по Нешънъл джиографик не значи че си бил там
          Last edited by national power; 31.01.2021, 13:12.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от megamind Разгледай мнение
            Аз разбирам да беше написал....ще те закарам в жилището ми в Сингапур/Дубай' а ти ще го караш на летището?!.....чергарска работа' ...и с кво чуждо ще го впечатлиш...
            E, не, да види само малко свят, после една седмица на плажа Бора Бора, яхти, мацки, слънце, чист въздух.
            Ама и ти си се окопал във Слатинската кочина, и зер, гроздето е кисело, мдааа

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

              Става въпрос за мултинационални компании където бизнеса се развива по различни точки на света. Днес си тук, след 2 години те пращат на 10 000км , след още 3 на 5000км и. т.н. Имам познати , които за 10 години са сменяли 4-5 държави в една и съща компания.... Разбира се може да кажеш не , но и това си има цена.... кариерата свършва....растежа ..., а може да ти посочат и вратата.... Аз лично съм отказвал по семейни причини 2 такива премествания и кариерата ми замръзна ....Това преди 10-15 години.... А семейни са например това , че жена ми щеше да си загуби нейната работа за която е учила 25 години и няма връщане после / т.е. ако няма жена няма проблем/ , за нея би било сложно особено едното място нямащо нищо общо с нашият тип живот...., то и расата е различна = без нито един познат за нея затворени в един апарт за години.... и т.н. , а деца съвсем сложно.... Дълга тема и накратко без жена и деца няма никакъв проблем, с тях е сложно и краят няма да е добър....
              Това за което ти пишеш е приложимо ако гониш кариера у нас....
              Разбирам много добре какво имаш предвид, просто отбелязах че има жени, които се посвещават основно на семейството, кариера не гонят или просто работят каквото дойде когато са свободни. За такива семейства е постижим дори чергарския живот, а за децата е дори полезно да им се разшири кръгозора.
              Теоретизирам естествено, аз лично само в София съм работил и живял. В крайна сметка и в София има много вечни ергени, на които нещо друго им пречи да завъдят семейство, не кариерата.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от распутин Разгледай мнение


                Ще те закарам на летището във Сингапур да гледаш водопада и ще врата ти ще хване мускулна треска от пулене наляво-надясно, за летището в Дубай и за централата на ЦЕРН да не говоря.
                Толкова си се вкопал във българската кочина, че злобееш по другия свят.
                Аз разбирам да беше написал....ще те закарам в жилището ми в Сингапур/Дубай' а ти ще го караш на летището?!.....чергарска работа' ...и с кво чуждо ще го впечатлиш...





                Коментар


                • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

                  Всеки знае себе си, но това е описано като чудовищна цена за кариера. Не е нужно да се изключват взаимно, много хора успяват и двете, особено ако единия, жената обикновено се посвети изцяло на децата.
                  Става въпрос за мултинационални компании където бизнеса се развива по различни точки на света. Днес си тук, след 2 години те пращат на 10 000км , след още 3 на 5000км и. т.н. Имам познати , които за 10 години са сменяли 4-5 държави в една и съща компания.... Разбира се може да кажеш не , но и това си има цена.... кариерата свършва....растежа ..., а може да ти посочат и вратата.... Аз лично съм отказвал по семейни причини 2 такива премествания и кариерата ми замръзна ....Това преди 10-15 години.... А семейни са например това , че жена ми щеше да си загуби нейната работа за която е учила 25 години и няма връщане после / т.е. ако няма жена няма проблем/ , за нея би било сложно особено едното място нямащо нищо общо с нашият тип живот...., то и расата е различна = без нито един познат за нея затворени в един апарт за години.... и т.н. , а деца съвсем сложно.... Дълга тема и накратко без жена и деца няма никакъв проблем, с тях е сложно и краят няма да е добър....
                  Това за което ти пишеш е приложимо ако гониш кариера у нас....

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                    А ти си леко прекалено директен :-)
                    Моля те не се обиждай обаче ти си на такава работа в която не могат да те мръднат, няма нужда да си даваш зор и да гониш кариера. Може да станеш някакво шефче локално и това ще ти даде 1-2К на заплатата и толкова.
                    От друга страна аз съм минал по пътя на Джонката и знам в някаква степен какви мисли го гонят. Сега има възможност да прави парии кариера, дали са му дял да го ръчкат немците и той опъва хомота яко.... Даде ли на заден някой друг ще го прескочи и приключва с кариерата. Създаването на семейство в тази среда е възможна , но сложна работа. Трябва или жената да я оставиш тук и да гледа сама чаветата или да я влачиш с теб по света, да търсиш училища , да се разправяш с местения.... Това те отклонява от пътя, прави те скучен и проблемен / шефе ама мое ли в Йоханесбург да намерим работа и за жена ми и частно училище за 3-те чавета и фирмата ще го плаща нали. Как го виждаш това на фона на изнасянето на сървъра в студиото...../
                    Та не е лесно Джонката да вземе решение и да за*бе кариерата и направи семейство.... Само предполагам си прави сметки , да побачка още десетина години, да изкара достатъчно кеш и после ако иска ще се пенсионира и прави семейство. Сега това, на 50 години да прави деца ще стане, ама гледането не е като на 30, то и какъв партнер в живота ще намери тогава.... предлагането ще е супер слабо.... още повече той е с претенции и в тази част....
                    Аз за себе си в даден момент казах край и сложих край на кариерните амбиции и заложих на семейството и съм доволен от решението си. Сега нося бира и шкембе в селската кръчма , имам спокойствие донякъде, чавета тичат и се хилят около мен , с кеша успявам да си купя папо имам и покрив и това ми стига.... Но хората са различни....
                    Pesi разбирам те.Няма работа от която не могат да те мръднат.Не си ли я гледаш ще те мръднат и още как.Шеф съм бил и зор видях докато се откачих това не е за мене.Да ръководиш хора не е лесна работа.А когато има съкращения да не говорим с какво се сблъскваш.Мен ме влече инженерната работа.Заплатата дали 1000+или - няма значение.парите за мен не са най важното нещо.А трупането им напълно безсмислено както и кариерата..Никога не съм преследвал такива неща.За мен семейството и децата са най важното нещо.Колкото и имота да имаш колкото и пари да имаш каквато и кариера да направиш нищо не може да се сравни с децата...прибираш се и къщата ти пълна.Не разбирам тия големи родителски амбиции и тия престижни училища и среди.Всяко дете си има свой път и си върви по него.Ако не иска да учи в каквото и училище да го запишеш все тая ако иска и в гората да е ще се научи.Налудничаво е до 50+да гониш кариера а после да създаваш семейство.Много ми е интересно на тая възраст каква жена ще си намериш и дали тя ще иска да ражда.Налудничаво е да говориш че ще купуваш жилище евентуално за след 15г...Ми то кой ти дава гаранция че ще си жив?Кой ти дава гаранция че ще имаш деца?Това са някакви фантазии без всякаква връзка с реалността.За едно обаче си прав хората сме различни в днешно време няма истински и стабилни хора..Вятърничави повърхностни с образование от гугъл и уикипедия с промити мозъци и тъпи приоритети а животът си минава младостта лека полека си отива.После вече е късно.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение
                      Човек трябва да пише реално и да се държи отговорно а не да се прави на баровец и голяма работа.Имоти има и евтини и скъпи аз лично не разбирам защо е тоя вой.Жилища има и в Перник Ботунец Люлин Надежда.Ма не трябва да е непременно Изток Иван Вазов Лозенец.Аз не мисля че живеещите във Варна или в Стара Загора са второ качество хора.Ахнали са по един Южен парк като че ли други паркове няма не само има ами са и по хубави
                      Tи верно принизяваш всичко от твойта елементарна камбанария.
                      На държавна служба двайсетина години клатене на крака, без допир до частна инициатива, работа със нови технологии (това със телевизорите и съучениците беше яко, ама да ти подшушна, за cyber security специалисти ще се избиват още дълго занапред ПО СВЕТА със петцифрени заплати на месец).
                      Без да си излизал и без работа даже и месец навън, сравняваш света само със западналия Плевен и Софийската кочина.
                      Не можело хора да си купят с кеш апарт във Вазов, нямало такива хора във форума, всички останали са тъпи, глупави, без семейства, спят под мостовете ...
                      Тъжна история си.
                      Ще те закарам на летището във Сингапур да гледаш водопада и ще врата ти ще хване мускулна треска от пулене наляво-надясно, за летището в Дубай и за централата на ЦЕРН да не говоря.
                      Толкова си се вкопал във българската кочина, че злобееш по другия свят.
                      Last edited by распутин; 31.01.2021, 12:05.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                        А ти си леко прекалено директен :-)
                        Моля те не се обиждай обаче ти си на такава работа в която не могат да те мръднат, няма нужда да си даваш зор и да гониш кариера. Може да станеш някакво шефче локално и това ще ти даде 1-2К на заплатата и толкова.
                        От друга страна аз съм минал по пътя на Джонката и знам в някаква степен какви мисли го гонят. Сега има възможност да прави парии кариера, дали са му дял да го ръчкат немците и той опъва хомота яко.... Даде ли на заден някой друг ще го прескочи и приключва с кариерата. Създаването на семейство в тази среда е възможна , но сложна работа. Трябва или жената да я оставиш тук и да гледа сама чаветата или да я влачиш с теб по света, да търсиш училища , да се разправяш с местения.... Това те отклонява от пътя, прави те скучен и проблемен / шефе ама мое ли в Йоханесбург да намерим работа и за жена ми и частно училище за 3-те чавета и фирмата ще го плаща нали. Как го виждаш това на фона на изнасянето на сървъра в студиото...../
                        Та не е лесно Джонката да вземе решение и да за*бе кариерата и направи семейство.... Само предполагам си прави сметки , да побачка още десетина години, да изкара достатъчно кеш и после ако иска ще се пенсионира и прави семейство. Сега това, на 50 години да прави деца ще стане, ама гледането не е като на 30, то и какъв партнер в живота ще намери тогава.... предлагането ще е супер слабо.... още повече той е с претенции и в тази част....
                        Аз за себе си в даден момент казах край и сложих край на кариерните амбиции и заложих на семейството и съм доволен от решението си. Сега нося бира и шкембе в селската кръчма , имам спокойствие донякъде, чавета тичат и се хилят около мен , с кеша успявам да си купя папо имам и покрив и това ми стига.... Но хората са различни....
                        Всеки знае себе си, но това е описано като чудовищна цена за кариера. Не е нужно да се изключват взаимно, много хора успяват и двете, особено ако единия, жената обикновено се посвети изцяло на децата.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                          Човек трябва да пише реално и да се държи отговорно а не да се прави на баровец и голяма работа.Имоти има и евтини и скъпи аз лично не разбирам защо е тоя вой.Жилища има и в Перник Ботунец Люлин Надежда.Ма не трябва да е непременно Изток Иван Вазов Лозенец.Аз не мисля че живеещите във Варна или в Стара Загора са второ качество хора.Ахнали са по един Южен парк като че ли други паркове няма не само има ами са и по хубави
                          Понеже ме провокира, що реши, че джони не пише реално?
                          Всички сме ник-ове и се представяме за нещо във форума, а в действителност може да сме диаметрално противоположни.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                            Виждам дипломатичен си аз ще му го напиша директно и недипломатично.На 50+ без деца пътя му е към бунището а имотите ще ги насследи някой роднина брат сестра евентуално техни деца или братовчеди не знам как е закона.
                            А ти си леко прекалено директен :-)
                            Моля те не се обиждай обаче ти си на такава работа в която не могат да те мръднат, няма нужда да си даваш зор и да гониш кариера. Може да станеш някакво шефче локално и това ще ти даде 1-2К на заплатата и толкова.
                            От друга страна аз съм минал по пътя на Джонката и знам в някаква степен какви мисли го гонят. Сега има възможност да прави парии кариера, дали са му дял да го ръчкат немците и той опъва хомота яко.... Даде ли на заден някой друг ще го прескочи и приключва с кариерата. Създаването на семейство в тази среда е възможна , но сложна работа. Трябва или жената да я оставиш тук и да гледа сама чаветата или да я влачиш с теб по света, да търсиш училища , да се разправяш с местения.... Това те отклонява от пътя, прави те скучен и проблемен / шефе ама мое ли в Йоханесбург да намерим работа и за жена ми и частно училище за 3-те чавета и фирмата ще го плаща нали. Как го виждаш това на фона на изнасянето на сървъра в студиото...../
                            Та не е лесно Джонката да вземе решение и да за*бе кариерата и направи семейство.... Само предполагам си прави сметки , да побачка още десетина години, да изкара достатъчно кеш и после ако иска ще се пенсионира и прави семейство. Сега това, на 50 години да прави деца ще стане, ама гледането не е като на 30, то и какъв партнер в живота ще намери тогава.... предлагането ще е супер слабо.... още повече той е с претенции и в тази част....
                            Аз за себе си в даден момент казах край и сложих край на кариерните амбиции и заложих на семейството и съм доволен от решението си. Сега нося бира и шкембе в селската кръчма , имам спокойствие донякъде, чавета тичат и се хилят около мен , с кеша успявам да си купя папо имам и покрив и това ми стига.... Но хората са различни....

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                              Джони, ти си знаеш нещата как са точно, ама макар и аз винаги да съм мислел в перспектива не разбирам защо ще ти е голям апарт на 50+ ако все още не си създал хората които да го ползват. И при това да го държиш 15 години празен.....
                              Ясно е мнението ми, че имотите ще поскъпват у нас генерално и след 15 години ще са повече пари, но колко повече и дали няма алтернатива за кеша през този период и тогава да се купи нещо ново... не съм сигурен кое е по-добре.
                              Как да напиша - ти си все още с главен приоритет кариера и правене на пари. Ще обикаляш света. Откъде знаеш къде ще те завее вятъра. Може некоя неспинозна зулуска да ти скрие шапката....
                              Накратко - правиш сериозни имотни планове, като имаш неясно бъдеще....
                              Виждам дипломатичен си аз ще му го напиша директно и недипломатично.На 50+ без деца пътя му е към бунището а имотите ще ги насследи някой роднина брат сестра евентуално техни деца или братовчеди не знам как е закона.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                                Е,виж сега твърде биещо е на очи всичко да изчезне от днес за утре и това също го имай в предвид.
                                Няма да е от днес за утре. Но последната пандемия е траела около три години. Значи, мислено за толкова се подготвям. Тук пак нещата са яко окензани. Мисля, че до пролетта ще е същата работа като миналата година. След това се готви и за икономически последици.

                                Коментар

                                Working...
                                X