IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • https://www.investor.bg/ikonomika-i-...comment-newest
    Годината започва с ръст на безработицата до 7%

    Рррръъъъст ...ама на безработицата

    Коментар


    • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

      Бота айде да не коментираме кой какво казал и кой къде отишъл.Нека първо научим за какво напрежение става дума 0,4 или 20 киловолта?Дали няма някъде прекъсната нула?Да научим чия е собствеността и кой е направил захранването?Тука не са виновни Бойко и Данчето...Да не се окаже че е виновен някой университет дето раздава дипломи на ангро?Назначаванео на калинки води до това.Тука много фактори се наслагват сняг сол а и не знаем с какви обувки е било детето и дали не са били скъсани а краката мокри?Убива ток убива напрежение убива и това откъде се затваря веригата.Ако мине през сърцето става ужас.В тоя случай явно рамката е била под напрежение и когато единия крак е върху нея а другия на земята възниква крачно напрежение и от там в зависимост през какво съпротивление се затваря веригата протича ток с различна големина.Дори психическото състояние е важно защото съпротивлението на човешкото тяло е различно при различни състояния.В днешно време университеите бълват калинки....Колеги с дипломи прекъсват нулата в бойлерни табла.Като го видях щях да умра.Питам го кой те научи на тая простотия и не мога да го надприказвам.И такива хора ходят правят инсталации земат кинта...Това е действителността....И ще става още по лошо щото младите днес не искат да учат.За тях Гугъл е най висшето образование

      Майтапчия! А не е за майтап!

      "Не са виновни Бойко и Данчето"... А кой по схемата е виновен?

      "Данчето" (ти) - кмет
      Зам. кметът - Транспорт и градска мобилност
      Директор дирекция - Управление и анализ на трафика (висш Държавен служител)
      Главен експерт - Улично осветление.(Държавен служител)

      Кой ли е виновен? Пак ще ги изберем, разбира се!

      И ще им дадем големите заплати! И ТЕ ПАК ще разпределят Обществените поръчки за милиони лева всяка година!

      Ама - къде пък ще е виновна точно Данчето?




      Коментар


      • [QUOTE=power grid;n3718649]
        Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

        Това е безумно изпълнение..Дори не желая да коментирам.Трябва да се провери за прекъсната нула и да се измери съпротивлението на заземителите в таблото на ЧЕЗ както и да се провери какъв предпазител е поставен или каква защита... Министъра на здравеопазването е наредил на докторите да проверяват.Аз мисля че проверка трябва да направи главния проверяващ бати Бойко
        Боко ли? Той и от ток ли взе да разбира? Не им пиши подобни дивотии че, както ти вярват, ще идат наистина Него да питат. По-добре, наистина, им коментирай от техническа гледна точка (отн.техниката на безопасност). Покажи на тези тук пропуските. Не, че ще те отразят но, поне с нещо, допринесИ повече да не се стават такива нелепи случаи.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

          ВИК ша ти се смеят като идеш да го обясниш
          Може и да му "се смеят" но, казва истината.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Арменския пoп Разгледай мнение

            Креди,
            Ето прочети по-долу какво пише.

            Обемният разход (наричан още обемен дебит) е физична величинаот механика на флуидите. Той дефинира обемът от дадено вещество преминаващ през напречно сечение за единица време.

            Единицата време тъпи ми Креди може да е месец. Т.е. м3 вода на месец може да е обемния разход на нещо си.

            .
            ВИК ша ти се смеят като идеш да го обясниш

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

              Айде да не се изказваш неподготвен ,а ?
              Айде да не се караме, а? Петър е прав. Тук и по тази тема - безусловно. Такива тежки нелепици, СА СЛЕДСТВИЕ НА ВЕРИГА ОТ НЕСВЪРШЕНА РАБОТА И НЕПОНЕСЕНА, НАВРЕМЕ, ОТГОВОРНОСТ.
              Това дете кой ще го върне?
              - Ха така. Затуй, за Бога, и ти се спри.

              Коментар


              • [QUOTE=bota156;n3718645]
                Първоначално изпратено от power grid

                Едно е да си го правиш вкъщи за себе си съвсем друго на обществено място
                Ето причината за смъртта на детето.
                https://scontent.fsof5-1.fna.fbcdn.n...55&oe=604E19D0
                Това е безумно изпълнение..Дори не желая да коментирам.Трябва да се провери за прекъсната нула и да се измери съпротивлението на заземителите в таблото на ЧЕЗ както и да се провери какъв предпазител е поставен или каква защита... Министъра на здравеопазването е наредил на докторите да проверяват.Аз мисля че проверка трябва да направи главния проверяващ бати Бойко

                Коментар


                • [QUOTE=power grid;n3718625]
                  Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                  Разбира се че всеки и....т постъпва точно така.Това е масова практика.После контролният орган срещу някой лев си затваря очите а накрая ууууууууу на чез да им ...майката ууууууууууууу скапана държава.Не може до всеки идиот държавата да постави охрана.Без да се обиждаш пълно е с майстори дето на всяка стая правят отделен токов кръг..Да не говорим че не се мери съпротивлението на заземителите в ел. таблата на блока..Друг проблем при двупроводна инсталация е прекъсването на нулевия проводник след което всички занулени корпуси на ел уреди се оказват под напрежение...Всяка инсталация има проект и трябва да се изпълнява според проекта а не според аз съм решил така.Надзора е за пребиване.Като искаш отиваш плащаш си на проектант и той ти прави проекта точно както ти искаш.
                  Едно е да си го правиш вкъщи за себе си съвсем друго на обществено място
                  Ето причината за смъртта на детето.
                  https://scontent.fsof5-1.fna.fbcdn.n...55&oe=604E19D0
                  Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                    Тука си прав и аз така направих. Ама ми искаха 6к за ел. инсталацията.
                    Аз дадох 2к за кабели, контакти и 600лв труд и за 3 дена аз и 2-ма колеги свършихме работа . И пуснах 2 пъти повече контакти и по "хубаво" я направих според мен.
                    Това 2014г, сега сигурно 10к ще искат за 5-6 човекодни - е кой ще ги даде близо 2к на ден?
                    Разбира се че всеки ...постъпва точно така.Това е масова практика.После контролният орган срещу някой лев си затваря очите а накрая ууууууууу на чез да им .. майката ууууууууууууу скапана държава.ме може до всеки ...държавата да постави охрана.Без да се обиждаш.пълно е с майстори дето на всяка стая правят отделен токов кръг..Да не говорим че не се мери съпротивлението на заземителите в елтаблата на блока..Друг птоблем при двупроводна инсталация е прекъсването на нулевия проводник след което всички занулени корпуси на ел уреди се оказват под напрежение...Всяка инсталация има проект и трябва да се изпълнява според проекта а не според аз съм решил така.надзора е за прениване.Като искаш отиваш плащаш си на проектант и той ти прави проекта точно както ти искаш.
                    Last edited by X_Y; 15.02.2021, 11:32.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                      Бота не бързай като пале пред майка си.не всичко е на ЧЕЗ не че в ЧЕЗ няма калинки де.Трябва да се забрани на Сульо и Пульо да пипа ел инсталации...Ако знаеш какъв е ужас.Аз затова не ходя щото е пълно с гламари.Вика те нямал ток отиваш и се хващаш за главата.Инсталации с кабели по полвин квадрат оня идиот включил печка дето само единия котлон е два киловата.Казваш му това и това трябва да се направи струва толкова а оня идиот ти се пули и вика ти не си добре.Има десет лева днеска за бира и цигари ама за кабели няма и разбира се трябва да му свършиш работа за едно кафе и една бира...Аз отказвам но идва самозванец и оправя нещата както си знае.После става пожар или загива човек и познай кой е виновен.В тая държава има една категория хора които всичко знаят всичко могат и по важно никой не им пречи да си упражняват простотията.Друг пример мой роднина по съребрена линия се пише такъв майстор и решава всякакви проблеми.Пука се тръба от парното и моя човек решава проблема..затваря крановете от колекторите на тоя радиатор разкача от кръга и го свързва от съседния радиатор.Теча е спрян за 15 кинта.Да де ама после става студено и в двете помещения е студено щото линията не може да пренесе топлинната мощност на двата радиатора заедно....а след време опуска и кран и ново наводнение...Сядаме на масата и ми разправя на работа изгоря една крушка и взех една 5 вата и оправих нещата.Питам го да си чул за светлотехнически изчисления за нормена осветеност на работна повърхност???За коеф. на заслепяване?Не може всеки идиот да се занимава с каквото не му е работа.Моята жена вика ама защо у нас е светло не се напрагяш не се дразниш а като ида у ....... хем е тъмно хем се напрягам хем не виждам...Аз и казах знаеш отговора.Вместо да се гледат лумените и ъгъла масово се гледа мощността....
                      Тука си прав и аз така направих. Ама ми искаха 6к за ел. инсталацията.
                      Аз дадох 2к за кабели, контакти и 600лв труд и за 3 дена аз и 2-ма колеги свършихме работа . И пуснах 2 пъти повече контакти и по "хубаво" я направих според мен.
                      Това 2014г, сега сигурно 10к ще искат за 5-6 човекодни - е кой ще ги даде близо 2к на ден?
                      Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                        нали ЧЕЗ си ги назначава. ЧЕЗ носи отговорност за некадърния си персонал дето се скрънзи и им плаща по 1000-1500лв.
                        Като сгафи някой от колегите фирмата е плащала по 1,3млн обезщетение - нито е умрял някой, ни нищо. Нямало пейпал 8 часа голяма работа .
                        Да ама струва милиони. За това дете и 1000лв няма да даде ЧЕЗ !?!?!
                        Стават грешки - да си носят отговорност при това СЕРИОЗНА, направо жестока. Иначе човешкия живот е все едно овца - 300лв и кой откъде е ....
                        Бота не бързай като пале пред майка си.не всичко е на ЧЕЗ не че в ЧЕЗ няма калинки де.Трябва да се забрани на Сульо и Пульо да пипа ел инсталации...Ако знаеш какъв е ужас.Аз затова не ходя щото е пълно с гламари.Вика те нямал ток отиваш и се хващаш за главата.Инсталации с кабели по полвин квадрат оня идиот включил печка дето само единия котлон е два киловата.Казваш му това и това трябва да се направи струва толкова а оня идиот ти се пули и вика ти не си добре.Има десет лева днеска за бира и цигари ама за кабели няма и разбира се трябва да му свършиш работа за едно кафе и една бира...Аз отказвам но идва самозванец и оправя нещата както си знае.После става пожар или загива човек и познай кой е виновен.В тая държава има една категория хора които всичко знаят всичко могат и по важно никой не им пречи да си упражняват простотията.Друг пример мой роднина по съребрена линия се пише такъв майстор и решава всякакви проблеми.Пука се тръба от парното и моя човек решава проблема..затваря крановете от колекторите на тоя радиатор разкача от кръга и го свързва от съседния радиатор.Теча е спрян за 15 кинта.Да де ама после става студено и в двете помещения е студено щото линията не може да пренесе топлинната мощност на двата радиатора заедно....а след време опуска и кран и ново наводнение...Сядаме на масата и ми разправя на работа изгоря една крушка и взех една 5 вата и оправих нещата.Питам го да си чул за светлотехнически изчисления за нормена осветеност на работна повърхност???За коеф. на заслепяване?Не може всеки идиот да се занимава с каквото не му е работа.Моята жена вика ама защо у нас е светло не се напрагяш не се дразниш а като ида у ....... хем е тъмно хем се напрягам хем не виждам...Аз и казах знаеш отговора.Вместо да се гледат лумените и ъгъла масово се гледа мощността....
                        Last edited by national power; 15.02.2021, 10:51.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                          Бота айде да не коментираме кой какво казал и кой къде отишъл.Нека първо научим за какво напрежение става дума 0,4 или 20 киловолта?Дали няма някъде прекъсната нула?Да научим чия е собствеността и кой е направил захранването?Тука не са виновни Бойко и Данчето...Да не се окаже че е виновен някой университет дето раздава дипломи на ангро?Назначаванео на калинки води до това.Тука много фактори се наслагват сняг сол а и не знаем с какви обувки е било детето и дали не са били скъсани а краката мокри?Убива ток убива напрежение убива и това откъде се затваря веригата.Ако мине през сърцето става ужас.В тоя случай явно рамката е била под напрежение и когато единия крак е върху нея а другия на земята възниква крачно напрежение и от там в зависимост през какво съпротивление се затваря веригата протича ток с различна големина.Дори психическото състояние е важно защото съпротивлението на човешкото тяло е различно при различни състояния.В днешно време университеите бълват калинки....Колеги с дипломи прекъсват нулата в бойлерни табла.Като го видях щях да умра.Питам го кой те научи на тая простотия и не мога да го надприказвам.И такива хора ходят правят инсталации земат кинта...Това е действителността....И ще става още по лошо щото младите днес не искат да учат.За тях Гугъл е най висшето образование
                          нали ЧЕЗ си ги назначава. ЧЕЗ носи отговорност за некадърния си персонал дето се скрънзи и им плаща по 1000-1500лв.
                          Като сгафи някой от колегите фирмата е плащала по 1,3млн обезщетение - нито е умрял някой, ни нищо. Нямало пейпал 8 часа голяма работа .
                          Да ама струва милиони. За това дете и 1000лв няма да даде ЧЕЗ !?!?!
                          Стават грешки - да си носят отговорност при това СЕРИОЗНА, направо жестока. Иначе човешкия живот е все едно овца - 300лв и кой откъде е ....
                          Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                            Бота айде да не коментираме кой какво казал и кой къде отишъл.Нека първо научим за какво напрежение става дума 0,4 или 20 киловолта?Дали няма някъде прекъсната нула?Да научим чия е собствеността и кой е направил захранването?Тука не са виновни Бойко и Данчето...Да не се окаже че е виновен някой университет дето раздава дипломи на ангро?Назначаванео на калинки води до това.Тука много фактори се наслагват сняг сол а и не знаем с какви обувки е било детето и дали не са били скъсани а краката мокри?Убива ток убива напрежение убива и това откъде се затваря веригата.Ако мине през сърцето става ужас.В тоя случай явно рамката е била под напрежение и когато единия крак е върху нея а другия на земята възниква крачно напрежение и от там в зависимост през какво съпротивление се затваря веригата протича ток с различна големина.Дори психическото състояние е важно защото съпротивлението на човешкото тяло е различно при различни състояния.В днешно време университеите бълват калинки....Колеги с дипломи прекъсват нулата в бойлерни табла.Като го видях щях да умра.Питам го кой те научи на тая простотия и не мога да го надприказвам.И такива хора ходят правят инсталации земат кинта...Това е действителността....И ще става още по лошо щото младите днес не искат да учат.За тях Гугъл е най висшето образование
                            Айде да не се изказваш неподготвен ,а ?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                              Някой да е чул да се оттърват ВИНОВНИТЕ с колективна безотговорност.
                              "Хванал го е ей тука тока. Има някакъв кабел, който е оголен. Каза човекът, който е там в будката, че са дошли от ЧЕЗ и кабелът вече е скрит. И всичко е свършило", коментира братовчед на починалото момче пред БНТ.

                              МВР - не обезопасил района - шефа на РПУ в затвора 10 години минимум
                              ЧЕЗ - прикриване на убийство - шефа на екипа(технически ръководител) 10 г в затвора. ГЛоба за ЧЕЗ поне 10 милиона. 1млн обезщетение за детето
                              Община - отговорния че и по талавизията мрънкоти че не било тяхно - 10 години в затвора.
                              След 3-тото дело с ЕФЕКТИВНИ ПРИСЪДИ ще се оправим.,
                              Бота айде да не коментираме кой какво казал и кой къде отишъл.Нека първо научим за какво напрежение става дума 0,4 или 20 киловолта?Дали няма някъде прекъсната нула?Да научим чия е собствеността и кой е направил захранването?Тука не са виновни Бойко и Данчето...Да не се окаже че е виновен някой университет дето раздава дипломи на ангро?Назначаванео на калинки води до това.Тука много фактори се наслагват сняг сол а и не знаем с какви обувки е било детето и дали не са били скъсани а краката мокри?Убива ток убива напрежение убива и това откъде се затваря веригата.Ако мине през сърцето става ужас.В тоя случай явно рамката е била под напрежение и когато единия крак е върху нея а другия на земята възниква крачно напрежение и от там в зависимост през какво съпротивление се затваря веригата протича ток с различна големина.Дори психическото състояние е важно защото съпротивлението на човешкото тяло е различно при различни състояния.В днешно време университеите бълват калинки....Колеги с дипломи прекъсват нулата в бойлерни табла.Като го видях щях да умра.Питам го кой те научи на тая простотия и не мога да го надприказвам.И такива хора ходят правят инсталации земат кинта...Това е действителността....И ще става още по лошо щото младите днес не искат да учат.За тях Гугъл е най висшето образование

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                                Някой да е чул да се оттърват ВИНОВНИТЕ с колективна безотговорност.
                                "Хванал го е ей тука тока. Има някакъв кабел, който е оголен. Каза човекът, който е там в будката, че са дошли от ЧЕЗ и кабелът вече е скрит. И всичко е свършило", коментира братовчед на починалото момче пред БНТ.

                                МВР - не обезопасил района - шефа на РПУ в затвора 10 години минимум
                                ЧЕЗ - прикриване на убийство - шефа на екипа(технически ръководител) 10 г в затвора. ГЛоба за ЧЕЗ поне 10 милиона. 1млн обезщетение за детето
                                Община - отговорния че и по талавизията мрънкоти че не било тяхно - 10 години в затвора.
                                След 3-тото дело с ЕФЕКТИВНИ ПРИСЪДИ ще се оправим.,
                                Затова казвам,че в България не живеят граждани,общество ами овце.Човешкия живот не струва нищо,после ще ми сравняват България с други държави...пълна глупост и цирк.
                                Ами другия цирк с вируса.Отваряли заведенията ако ще и по 3000 заразени на ден да имало(изказване на Борисов)
                                Значи ди вчера с лекота си фалирал бизнеси със затваряния,сринал с икономиката ,побъркал си стотици хиляди,оставил си хора без препитание,с обяснението за заразени и вируса.Сега всичко това не те интересува и отваряш.Кой ще ги съди всички тия и него ?Адвокати,организации всичко е в летаргия,народа и той мига и си трае.

                                Коментар

                                Working...
                                X