IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Може ли социализмът да създаде по-бърз растеж от "капитализма"?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

    Ще разберете ли накрая че ако е писано да си богат богатството само идва...Сичките тия простотии за труд и способности на друго място.Всичко е съдба и Божа работа
    ---

    Коментар


    • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

      Големият проблем на България са нейните граждани.Народът е проблема.Народ алчен тарикат и мързелив до смърт.Поне да си кажем истината в очите тва е такива сме.И крадливи сме тва е.
      +++

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

        Успеха или в частност парите могат да дойдат даром. Да спечелиш от лотарията. Да получиш голямо наследство. Да получиш партийно куфарче с пари , което да изпереш. Да си близък до власта и да получаваш обществени поръчки. Държавата да ти осигури монопол върху част от пазара или върху цял сектор от икономиката.Да приватизираш най голямата сурвинна база в света с подкрепата на тайните служби. Но разбира се това не устойчиво в дългосрочен план. И е пряко свързано с темата ако някой се сеща. Поздрави.
        Да, но това са краткосрочни удари, а не дългосрочно устойчиво състояние. Парите са просто инструмент. В ръцете на простаци те се трансформират в излишно скъпи коли, силиконови цици и яхти. В ръцете на мъдър бизнесмен се трансформират в дялови участия на работниците му в предприятията, които е създал и устойчив растеж на бизнеса му. Пак опираме до образование и до мироглед и подход към нещата, т.е. До съответна ценностна система.

        Кога вчерашната бухалка ще се трансформира в мъдър бизнесмен. И дали. Нямам представа.Това за хала ни в България.
        Last edited by Selena; 13.04.2018, 09:21.

        Коментар


        • Математика на тъгата: Днес се родиха 127 българи, умряха 203

          Актуално

          Днес, към 16:45, българската нация е на минус живот. Било е така и вчера, така ще бъде и утре... Но вижте и другите показатели на изчезваща България:


          https://www.lentata.com/page_11084.html

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
            За много работи в написаното си прав, ама искам да направя един паралел..В Южна Италилия ходил ли си..Там е подобна картинката, хем в Италия винаги е било капитализъм..Ниски заплати, без осигуровки и няма чужди инвеститори..Знаят хората, че се доминира от Мафията..Имат даже партия, която иска отделяне на Севера..И тук така- младите и образованите напускат, другите ги смазват с чалга, промиват им мозъка продажните медии и търкат билетчета до полуда..Изгубен, беден и смазан народ..То затова се топим с най- бързи темпове в ЕС..Някои го наричат контролирана мизерия..Чуждите инвеститори бягат, заради корупцията и лошата съдебна система, а краденето и корупцията с все по- високи нива, безнаказано и фатално....Тъжно, но вярно прав си..
            В Жабария не е било винаги капитализъм даже обратното на места получават 14 заплати, а си имат мафиози от време оно ... но хората бачкат за мафията и го знаят, в Колумбия същата раота следователно ги толерират и искат да е такова положението. В южната част на Италия е бедотия защото цялата индустрия е на север (не съм ходил в Италия никога), в северните държави не е така щот народа просто не толерират бандитите ...
            При нас верно да ебават ни от всякъде но кво да прайм, треа саможертва т.е. да се чанчим сами, за да си извоюваме това което искаме друг начин нема, пример : като напраят 50км. магистрала и винетка 100лв. ако хората решат колективно да не минават от там винетката няма да е толкова или билета да е 1.60лв. като не пътува никой с транспорта ше се промени, но е мега трудно това си е самоебаване до немай къде, но пък ще даде резултати. С билетчетата на лотарията във всички градове видях, че са неизменна част от покупките на касите, тва па ми беше супер чудно се едно е от първостепенна важност за оцеляване .... За чалгатрополис ако искаш слушаш, гледаш и т.н., аз например ТВ не гледам ни в БГ нит в немско никъде, новините ти ебават майката за тва черта.
            Беден и смазан народ сме щот не сме заедно, а сме единаци ако некогаш проумеем че требе да се заедно ше станат нещата инак тц. тия дет работат за Сорос пак от наще или грабат от държавната софра, явно искат индивидуално моментно оцеляване ....
            Треа промяна на индивидуално ниво, а тва е най-най-най-трудното, ако тва се случи Българията и света ше се променят за аламинут. И последно както у всеки спорт или сме колективни или нема съществуваме след една двайска ....
            Last edited by michaelis12; 13.04.2018, 08:59.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

              Успеха или в частност парите могат да дойдат даром. Да спечелиш от лотарията. Да получиш голямо наследство. Да получиш партийно куфарче с пари , което да изпереш. Да си близък до власта и да получаваш обществени поръчки. Държавата да ти осигури монопол върху част от пазара или върху цял сектор от икономиката. Но разбира се това не устойчиво в дългосрочен план. И е пряко свързано с темата ако някой се сеща. Поздрави.
              Ще разберете ли накрая че ако е писано да си богат богатството само идва...Сичките тия простотии за труд и способности на друго място.Всичко е съдба и Божа работа

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

                Значи ти къде живееш не знам...ама аз теоретично живея на 4 места. Швейцария, Италия, Южна Африка и България. И това не е от вчера.
                Та преди все цъках с език като отида в чужбина..по кво ли не. Сега след всичко минало.....София ми харесва бая. Последните години за мен има коренна промяна....спомням си че бях скептичен към Фандъкова но сега признавам - не съм бил прав.
                Като се разхождам вечер по витошка все едно съм в чужбина...много чужденци...атмосфера...точно както навремето това ми правеше впечетление в други страни.

                София ми харесва на мен много....и даже България. И го казвам не след като съм ходил на екскурзия а след като съм живял и живея навън. Верно малко част от хората са .....по така....но....и това ще мине.
                Значи си минал 35г.Започнал си осъзнаването.Кръвта вода не става.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                  Лично аз точно такава тема ще отворя. За постигането на успеха и липсата на мрънкане. И ми се струва, че имаш много да разказваш. Бъди мой гост. Ти мрънкал ли си по пътя към твоя успех, защото нищо не идва даром?
                  Успеха или в частност парите могат да дойдат даром. Да спечелиш от лотарията. Да получиш голямо наследство. Да получиш партийно куфарче с пари , което да изпереш. Да си близък до власта и да получаваш обществени поръчки. Държавата да ти осигури монопол върху част от пазара или върху цял сектор от икономиката.Да приватизираш най голямата сурвинна база в света с подкрепата на тайните служби. Но разбира се това не устойчиво в дългосрочен план. И е пряко свързано с темата ако някой се сеща. Поздрави.
                  Last edited by Todor Sabev; 13.04.2018, 08:20.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                    Големите проблеми на България са корумпираните политици, мизерията с пенсии от 100евро и заплати от 250евро на работещите бедни..Голям проблем са лъжите и демагогията на крадливите политици, липсата на свобода на медиите- пак сме последни в ЕС..Голям проблем е лошата демографска картина, за което политиците не работят..

                    Хайде пич, давай позитивните примери нали 15г. все променяш , или всичко е лъжи и крадене ..
                    Големият проблем на България са нейните граждани.Народът е проблема.Народ алчен тарикат и мързелив до смърт.Поне да си кажем истината в очите тва е такива сме.И крадливи сме тва е.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

                      да гледал съм го въпреки че не помня за кво беше..)))

                      Не искам да задълбавам в лични неща....но има два варианта....или преценката ти за мен е убийствено погрешна или хич не си прайш труда да осмислиш кво ти казвам и най вече ЗАЩО ти го казвам. Ама за кво да го прайш....прав си сигурно...мислех че е добре да мислим ей така...да мърдаме сивото вещество ама...кой знае...

                      Истината е ...и това ще го каже всеки който знае от опит...че ако не се концентрираш върху конкретните пари в даден проект а се отдадеш на идеята в проекта - на практика печелиш най много.
                      В този ред на мисли парите никога не са най важни.
                      Обаче....когато живееш и бачкаш е добре да осмисляш заобикалящата те среда и да се орентираш към възможности които са по печеливши и по серизозни като кинти. В този смисъл...е изключително важно да се позиционираш там където са парите и от тая гледна точка парите са най важни. Те са най важни...не като абсолютна стойност а защото отразяват добре организираната и свършена работа от всеки.

                      Умението обаче да правиш пари....е съвсем друго от умението да бачкаш някаква работа и да си добър в нея. Ти затова не може да фанеш кво ти говоря вероятно. Никой който може да прави пари не бачка за пари ...въпреки че бачка точно за пари...дали ще ме разбереш?)))

                      Това е като покера...Мъней. Ама ти вероятно не играеш покер....щото ти се вижда комар....ама то не е комар а игра...която наподобява моменти от живота.
                      Когато си в играта...ти не трябва да мислиш за чиповете които имаш и дали ще ги загубиш и колко си спечелил а трябва да се концетрираш върху играта да я играеш правилно с колкото е възможно по малко грешки. Щото ..в поекра не печели този който е играе добре .... а печели тоя който прави най малко грешки. Точно като в живота. Та...когато играеш покер си концентриран в играта и не мислиш за пари. А мислиш как да победиш.

                      Обаче когато сядаш да играеш покер....абсолютно задължително трябва да знаеш че покера е игра на ПАРИ а не за забавление. Т.е целта е да спечелиш и да обереш другите. Тая цел не трябва да се забравя никога.

                      И виж как е в бизнеса....мислиш как да изкараш най много пари....но когато влезеш в проекта...играеш за идеята не за парите. Точно като в покера.

                      парите не са най важни...в ниаккъв случай. Парите и щаслив няма да те направят. Но играта на живота е на пари...така че...ако искаш да я играеш..трябва да мислиш за парите.
                      Умението да се правят пари е същото като примерно да си добър инженер доктор майстор на банички добър плочкаджия.На всеки господ е дал нещо в торбичката за да си прекара живота на тоя свят.Парите и властта развращават и покваряват.Парите са необходими дотолкова че да обслужват живота храна облекло дом...Повече не ти трябват.Няма богат на който Господ да не е взел душата

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение
                        Така като го гледам ние живеем в родово-феодален строй в XVI век, нито социализъм сме имали нито капитализъм ще имаме някога .....

                        .....попреглеждам отгоре, отгоре и гледам, чеее пак държавата и управляващите ни виновни за всьо и вся, те не че са невинни даже напротив, но управляващите или директивите на Еврогейовете не са виновни, че у нас е ебаси мръсотията и кочината ше ме извинявате мойте сънародници. Причината е в това, че никой в България не бачка ама ич и избирате/ме 3 пъти поред едни и същи .... бех насам натам в страната, разгледах пейзажа видях фалирали заводи, фабрики и местните феодали всеки с по BMW X5/Audi Q7 се вози, а нема една асфалтирана улица и ше падне сградата дет живее, но показва статус и стандарт с анцуга ....

                        Заплатите били ниски, ми добре де какво работите и що се наемате за тия пари ?!? Научете и работете друго дет се плаща повече .... Не мое продавачка или бакшиш да роптаят, че не получават 1500 леа а 800 стин щот това не е висококвалифицирана раота .... Кредитите били високи, добре що ги теглите ?!? ГЕРБ, ТИМ и Домусчиев и т.н. виновни, добре що ги избирте или работите за тях ?!? Изнесли комунягите парите, ем не е що купувате западни стоки ?!?Държавата не санирала сградите, е добре що всеки блок не се организира с людете вътре и не си напраят санирането сами ?!?! И ей такива още 100 неща .... начи, за да е такъв пейзажа ние сме виновни щот подпомагаме и то доста ....

                        P.S. не знам що народа си въобразява че ако всеки е частник и не му пречели феодалите, мутрите или държавата ше стане милиардер и улиците ше се самоасфалтират ?!? Не знам също и в кой учебник го пише и кой строй е тва, но ако не е заедно то резултата е тоя дет го имаме пичое и пички ... мдам ....
                        Ей Мишка ма тва е невероятен проблясък бей.И аз питам една кора яйца е 9 кинта.Колко тъп требе да си одиш у една канцелария или шивачница или нощен пазач за 500-600 кинта чисто на месец и при положение че поне 100 са ти разходи за да ходиш на превиваш гръб?На всичкото отгоре да работиш минимум по 9 часа и да те правят на маймун...За мен единственото логично обяснение е мързел и простотия.Значи отиваш в чужбина да гледаш прасета овце и да береш ягоди за 500 евро а не стоиш тука да гледаш 200 твои...Днешните българи сме загадка за науката мързеливи прости ачни тарикати и с високо самочувствие...А за тия с беемветата някой продадоха дядовите си ниви за да си купят по един 15г курник да се праят на баровци.Българина не желае да работи тва е и мизерници станахме бетер цигани.По точно превърнахме се в цигани.Народа тотално деградира....и за това нито комунизма нито дрмокрацията са му виновни.Не съм фен на Бокат ама я ми кажи за кого да гласувам?За Курвелия или за Валерката за кого?
                        Last edited by power grid; 13.04.2018, 07:48.

                        Коментар


                        • За много работи в написаното си прав, ама искам да направя един паралел..В Южна Италилия ходил ли си..Там е подобна картинката, хем в Италия винаги е било капитализъм..Ниски заплати, без осигуровки и няма чужди инвеститори..Знаят хората, че се доминира от Мафията..Имат даже партия, която иска отделяне на Севера..И тук така- младите и образованите напускат, другите ги смазват с чалга, промиват им мозъка продажните медии и търкат билетчета до полуда..Изгубен, беден и смазан народ..То затова се топим с най- бързи темпове в ЕС..Някои го наричат контролирана мизерия..Чуждите инвеститори бягат, заради корупцията и лошата съдебна система, а краденето и корупцията с все по- високи нива, безнаказано и фатално....Тъжно, но вярно прав си..
                          Last edited by Kiro; 13.04.2018, 07:42.

                          Коментар


                          • Така като го гледам ние живеем в родово-феодален строй в XVI век, нито социализъм сме имали нито капитализъм ще имаме някога .....

                            .....попреглеждам отгоре, отгоре и гледам, чеее пак държавата и управляващите ни виновни за всьо и вся, те не че са невинни даже напротив, но управляващите или директивите на Еврогейовете не са виновни, че у нас е ебаси мръсотията и кочината ше ме извинявате мойте сънародници. Причината е в това, че никой в България не бачка ама ич и избирате/ме 3 пъти поред едни и същи .... бех насам натам в страната, разгледах пейзажа видях фалирали заводи, фабрики и местните феодали всеки с по BMW X5/Audi Q7 се вози, а нема една асфалтирана улица и ше падне сградата дет живее, но показва статус и стандарт с анцуга ....

                            Заплатите били ниски, ми добре де какво работите и що се наемате за тия пари ?!? Научете и работете друго дет се плаща повече .... Не мое продавачка или бакшиш да роптаят, че не получават 1500 леа а 800 стин щот това не е висококвалифицирана раота .... Кредитите били високи, добре що ги теглите ?!? ГЕРБ, ТИМ и Домусчиев и т.н. виновни, добре що ги избирте или работите за тях ?!? Изнесли комунягите парите, ем не е що купувате западни стоки ?!?Държавата не санирала сградите, е добре що всеки блок не се организира с людете вътре и не си напраят санирането сами ?!?! И ей такива още 100 неща .... начи, за да е такъв пейзажа ние сме виновни щот подпомагаме и то доста ....

                            P.S. не знам що народа си въобразява че ако всеки е частник и не му пречели феодалите, мутрите или държавата ше стане милиардер и улиците ше се самоасфалтират ?!? Не знам също и в кой учебник го пише и кой строй е тва, но ако не е заедно то резултата е тоя дет го имаме пичое и пички ... мдам ....
                            Last edited by michaelis12; 13.04.2018, 07:18.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                              Защо според мене (и според повечето хора на света) фиксирането само върху кинтите е тъпо ли?

                              Един друг филм - Moneyball гледал ли си?

                              да гледал съм го въпреки че не помня за кво беше..)))

                              Не искам да задълбавам в лични неща....но има два варианта....или преценката ти за мен е убийствено погрешна или хич не си прайш труда да осмислиш кво ти казвам и най вече ЗАЩО ти го казвам. Ама за кво да го прайш....прав си сигурно...мислех че е добре да мислим ей така...да мърдаме сивото вещество ама...кой знае...

                              Истината е ...и това ще го каже всеки който знае от опит...че ако не се концентрираш върху конкретните пари в даден проект а се отдадеш на идеята в проекта - на практика печелиш най много.
                              В този ред на мисли парите никога не са най важни.
                              Обаче....когато живееш и бачкаш е добре да осмисляш заобикалящата те среда и да се орентираш към възможности които са по печеливши и по серизозни като кинти. В този смисъл...е изключително важно да се позиционираш там където са парите и от тая гледна точка парите са най важни. Те са най важни...не като абсолютна стойност а защото отразяват добре организираната и свършена работа от всеки.

                              Умението обаче да правиш пари....е съвсем друго от умението да бачкаш някаква работа и да си добър в нея. Ти затова не може да фанеш кво ти говоря вероятно. Никой който може да прави пари не бачка за пари ...въпреки че бачка точно за пари...дали ще ме разбереш?)))

                              Това е като покера...Мъней. Ама ти вероятно не играеш покер....щото ти се вижда комар....ама то не е комар а игра...която наподобява моменти от живота.
                              Когато си в играта...ти не трябва да мислиш за чиповете които имаш и дали ще ги загубиш и колко си спечелил а трябва да се концетрираш върху играта да я играеш правилно с колкото е възможно по малко грешки. Щото ..в поекра не печели този който е играе добре .... а печели тоя който прави най малко грешки. Точно като в живота. Та...когато играеш покер си концентриран в играта и не мислиш за пари. А мислиш как да победиш.

                              Обаче когато сядаш да играеш покер....абсолютно задължително трябва да знаеш че покера е игра на ПАРИ а не за забавление. Т.е целта е да спечелиш и да обереш другите. Тая цел не трябва да се забравя никога.

                              И виж как е в бизнеса....мислиш как да изкараш най много пари....но когато влезеш в проекта...играеш за идеята не за парите. Точно като в покера.

                              парите не са най важни...в ниаккъв случай. Парите и щаслив няма да те направят. Но играта на живота е на пари...така че...ако искаш да я играеш..трябва да мислиш за парите.
                              Last edited by Iv_max; 13.04.2018, 06:05.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                                Да, корупцията е най-големият проблем и основна причина България да е на този хал.

                                А мизерията е следствие от корупцията.

                                По случайност....си прав.

                                Може ли да се сетиш що по случайност?
                                Щото ако имаш пред вид че корпуцията е проблема щото се краде и ако не се краде ще има повече пари за проекти и за хората - не си прав. Не е това проблема. А предполагам това имаш пред вид.

                                Проблема обаче е наистина корупцията...но поради други причини. Причините са тези че...да управляват не се назначават никакви кадърни хора които наистина да искат да направят нещо и могат и следват политика която иска да направи нещо реално..а се назначават зависими хора да изпълняват поставени задачи единственно и само с цел да откраднем колкото може повече.

                                До като в белия свят, покрай политиката се правят далавери и схеми....у нас политиката е директен бизнес. Никой нищо не го интересува друго освен обществените поръчки, имотите или няккава друга далавера в подчинената на чиновника администрация. У нас...се купуват места...зам.министерски, шефове на агенции, шефове на обществени поръчки дори, правен отдел и т.н. Ако не се купуват някой те назначава .... и трябва да се закълнеш във вярност и всеки петък или веднъж в месеца да ходиш на оперативки по кафетата с тоя дето те е назначил...да му казваш кво става...кво ново...къде от какво може да изкарате кинти. Политиката е като инвестицията. Може да ти поискат Х пари..да оглавиш агенция..като предварително се знае ква е далаверата от тази агенция и колко може да изкараш ти. Т.е инвестираш....и после бачкаш и си ги избиваш с печалба))))) Абе бизнес...знаеш как е)) Като акциите)) Може и да загубиш....)) Смея се...ама това си е абсолютната истина.
                                Та тук...първото и важно условие да станеш голям шеф или политик е да си наш човек и да може да се работи с тебе.....чак след това гледат имаш ли въобще диплома...па за способности никой не обелва дума)))
                                Номера е да откраднем колкото може повече и да си платим там къде трябва да не ни закачат.
                                Не се бъзикам...ти имаш ли представа колко време от времето на един политик се отнема да установи във подчиненото му ведомство квто точно ще се прави...ремонти..доставки и т.н и кви имоти или друга далавера има...и после да измисли кой да го направи и как да вземе кинтите сигурно.
                                Няма майтап в тая работа.
                                Поради тези причини....никой не го ебе..ще стане ли нещо положително в службата му или няма да стане....даже ако може нищо да не става пък поръчките обществените да си вървят...най добре.
                                И в резултат....ДА ЗАРАДИ КОРУПЦИЯТА....прав си...сме на тоя хал.

                                Казвам ти го от личен опит в миналото.
                                Аз си спомням колко опити съм правил да предлагам нещо да направят дето ще бачка и ще има файда видима...и пари съм давал...и пак няма...оня не мой да хване....кво му говориш и му се вижда сложно и вика абе я кажи кво ще искараме...пък другата лесна. И той понеже иска не някакви там дребни проценти а иска максимума....и ти му кажеш нещо и след тебе дойде друг с друга оферта дет нищо няма да напрай и си изгорял...взели са ти проекта. Щото оня дава повече.
                                Спомням си ГЕРБ като дойдаха за първи път на власт...цяла година...нищо не правиха и спряха всички поръчки само щото и да крадат не знаеха...как. И до като се усвестят как става далаверата и направят сетъп....и мина цяла година. Ги чакахме))))) И после излязаха с едни проценти...дето два пъти повече...от старите и ебаха майката на бизнеса))) С умиление си спомням за тея години....и колко се радвам че не съм част това ....не е истина.

                                Заради простаците които се назначават с единственна цел да осребрят 4 те или по малко години дето ще крадат - нищо не става.

                                Ей това е проблема.

                                А това че взел някой там еди кви си пари...голяма работа. Не е проблем това. Стига да има резултат.Ама няма резултат това е проблема или много години минават за едно елементарно нещо.

                                Да не се приемат думите ми буквално ...има много изключения и не казвам че 100 % всички са така...но общо взето всички са))))

                                Коментар

                                Working...
                                X