IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Може ли социализмът да създаде по-бърз растеж от "капитализма"?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Интересно, повечето от форумците сме слушали ежедневно по радиото как американците се готвят да ни атакуват с ракети Пършинг 2. И въпреки това повечето не са претръпнали. Останала е само безрезервната любов към великия съветски народ

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
      Погледнах Изкуството на войната щото колегата ми напомни за нея...междудругото сега пак ще я прочета отново, та първото което прочетох беше това. И е много актуално.

      Лошо ...Добро - винаги зависи от гледната точка. В случая политиката се опитва да обедини хората около морал отново водейки тази прокси война с русия. Струва ми се както казах че тук разделението между хората и политиката е убийствено голямо и този "морал" въпреки старанието на медиите не достига до сякаш до хората.
      Прочети Библията. Тя е най-издаваната книга. Всички останали книги/издания взети заедно са след нея. Както може да се сетиш Корана е втората. Освен това е над 2000 години и все още се чете. Е Изкуството на войната е по-стара, но все пак тя е само за война (не съм я чел, но ще взема да я прочета). Библията е за отношенията между хората и изграждането на обществата и дава представа кое е лошо и кое добро. Та там някъде е казано "По делата ще ги познаете". Което обяснява що никой не вярва на медиите и политиците - щото едно говорят, друго правят. А и Библията е в основата на Западното общество - включая нашто.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

        мен специално не ме убеждавай в това. Това е вярно както за бизнеса така и за отношенията между хората. Войната е ежедневие е човешките взаимоотношения.
        Далеч съм от това усилие.
        Моралният закон от коментара ти всъщност е Пътят /Дао/ За владетелите и пълководците е било важно да са стъпили на Праведния път /как звучи само/, защото това е условието да увлекат хората след себе си. Конфуцианци, какво да ги правиш - "добродетелна никога не е самотна, тя винаги ще си намери съратници".





        Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
        Мечо

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
          Тая сутрин, Тръмп като обяви атаката и тука моята система за новини почна да алармира че става нещо яко....бях буден.

          Имаме един чат...служебен дето са свързани само хора в областта на финансите...след минути в чата имаше около 400 човека при средно около 50. Това са все "богати" хора и "запознати хора" от цял свят...щатите, хонк конг, сингапур, германия, лондон, русия и т.н . Хубо че пазара не бачкаше иначе щеше да полудее всичко. 98% от хората бяха на мнение че ситуацията е много опасна и това което става е огромна глупост. Понеже в началото нямаше много инфромация кви точно са резултатите от атаката...не че някога ще има...ама... но в началото всички се притесняваха най вече от това да не са ударили някоя руска база..и руснаците да отвърнат. Въпреки че цялата информация беше че атаката ще бъде точно координирана с Русия "страха" или опасенията че една проста грешка или не съвсем грешка може да доведе до ескалация на напрежението беше у всички. Никой не подкрепяше Тръмп и Мей. С малки изключения в които няколко човека не че бяха съгласни но поставиха въпроса...че все пак....ако те принудят да заемеш страна...е по логично да се заеме страната на САЩ.

          Което ме навежда на мисълта каква огромна пропаст има в мисленето на бизнеса или хората в ъкъла си и действията на политиците. никога не е било така. Ако изключим емоционалните пристрастия дето в тея ( нашите ) среди тотално липсват никой разумен човек не иска допълнителни проблеми.

          А политиците създават допълнителни проблеми съвсем умишленно.

          И се стига до там че тази генерация на проблеми вече няма контрол. Лишена е от елементарна логика което води до тотално несъгласие на бизнеса и емоционално необременените хора. Не можеш да оправдаеш риск от тотална война с мотиви зад които не стоят никакви доказателства.
          Нито една медия сякаш не задава въпроса за къв чеп му е на Асад точно в момента в който побеждава да използва някакво химическо оръжие срещу цвилни? Никой не задава въпроса поради какъв дявол Русия след цялото напрежение и санкции ще тръгне да трови някакъв шпионин от 98 година лежал в затвора в Русия и казал всичко което може да каже на Великобритания преди 10 години да не говорим че той не знае вече нищо актуално? Че чак били го следели 5 години КГБ . За къв чеп? Никой не задава въпроса поради каква причина Русия ще организира избиването на хора на Майдана в Украйна? Никой не задава въпроса за къв дявол в разгара на войната в Украйна след като е анексирал Крим...москва ще сваля граждански самолет?
          няма логика това да е дори отчасти вярно освен ако не допуснем че Русия сама се говтви за война с целия свят + че иска това.

          Въпроса е що медиите не задават тези въпроси ясно?

          Всъщност зад целия натиск над Русия стоят измисленни причини. Това е което дразни хората и бизнеса. Липсата на обосновка. Което е много притеснително. Разбирам че Надигането на Русия военно не е ок за запада.....като цяло и въобще претенциите и за намеса в световния ред.
          Но всеки човек в ъкъла си знае че никога никого не трябва да притискаш в ъгала съвсем и винаги трябва да му дадеш възможност за изход защото този човек в ъгъла слаб или не...той става неконтролируем и може да направи абсолютно всичко колкото и неразумно и нелогично да звучи.

          Сега ситуацията с русия е подобна. Не казвам че русия е цвете....обаче продължавайки да я притискат в ъгъла....само едно елементарно грешно движение от срана на запада може да доведе до атака над америански бази, кораби ли самолети което пък за дни да доведе до война в която няма как някой да се дръпне от нея. Положението е на крачка от това да стане необратимо. И това е на фона на разделението между хората и политиката.

          Чудя се поемайки тоя риск САЩ и запада...дали целенасочено го поема или просто се надява на унищожи наистина русия икономически и политчески. И основния въпрос заслужава ли си? Какво е заложено на карта?
          Интересно че и в САЩ, Великобритания, и Франция имаше доста агресивна кампания от руснаците при последните им вътрешни избори та ако не друго виждаме че връзката ЕС-САЩ е стабилна и се играе синхронно. Германия са я оставили да играе доброто ченге явно. Предполагам изолацията на Русия ще се засилва икономически.

          В подкрепа на руснаците само да добавя че не трябваше да ги натискат в Украйна.



          Коментар


          • За всеки случай)))


            https://www.youtube.com/watch?v=sVAzIFtu4d4


            аз отивам да се напия ...дано не е за последно))

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

              Всъщност хората взеха да разбират, че медиите усърдно налагат някаква абсурдни морални закони, нямащи нищо общо с реалността. Не случайно и доверието към медиите е на рекордно ниски нива.

              http://news.gallup.com/poll/195542/a...s-new-low.aspx

              Т.е. това дето си ги писал - като лошо или добре го споменаваш.
              Погледнах Изкуството на войната щото колегата ми напомни за нея...междудругото сега пак ще я прочета отново, та първото което прочетох беше това. И е много актуално.

              Лошо ...Добро - винаги зависи от гледната точка. В случая политиката се опитва да обедини хората около морал отново водейки тази прокси война с русия. Струва ми се както казах че тук разделението между хората и политиката е убийствено голямо и този "морал" въпреки старанието на медиите не достига до сякаш до хората.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
                [/B]

                В това няма нищо лошо. Напротив, по тази начин не толкова известни мъдрости и притчи стават достъпни за по-голям кръг от хора.
                А специално за трактата - с малко повече въображение доста от нещата написани в него могат да се прилагат и при ръководене на бизнес. Все пак и това един вид бойно поле.
                мен специално не ме убеждавай в това. Това е вярно както за бизнеса така и за отношенията между хората. Войната е ежедневие е човешките взаимоотношения.

                Коментар


                • Запада със сигурност разбира, че след няколко години руснаци и китайци ще бъдат въоръжени до зъби, освен това имат консолидирани народи, докато западняците все повече се деморализират. Така че нямат много време и няма начин да няма силно лоби за пълномащабна война и то без отлагане.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                    Тая сутрин, Тръмп като обяви атаката и тука моята система за новини почна да алармира че става нещо яко....бях буден.

                    Имаме един чат...служебен дето са свързани само хора в областта на финансите...след минути в чата имаше около 400 човека при средно около 50. Това са все "богати" хора и "запознати хора" от цял свят...щатите, хонк конг, сингапур, германия, лондон, русия и т.н . Хубо че пазара не бачкаше иначе щеше да полудее всичко. 98% от хората бяха на мнение че ситуацията е много опасна и това което става е огромна глупост. Понеже в началото нямаше много инфромация кви точно са резултатите от атаката...не че някога ще има...ама... но в началото всички се притесняваха най вече от това да не са ударили някоя руска база..и руснаците да отвърнат. Въпреки че цялата информация беше че атаката ще бъде точно координирана с Русия "страха" или опасенията че една проста грешка или не съвсем грешка може да доведе до ескалация на напрежението беше у всички. Никой не подкрепяше Тръмп и Мей. С малки изключения в които няколко човека не че бяха съгласни но поставиха въпроса...че все пак....ако те принудят да заемеш страна...е по логично да се заеме страната на САЩ.

                    Което ме навежда на мисълта каква огромна пропаст има в мисленето на бизнеса или хората в ъкъла си и действията на политиците. никога не е било така. Ако изключим емоционалните пристрастия дето в тея ( нашите ) среди тотално липсват никой разумен човек не иска допълнителни проблеми.

                    А политиците създават допълнителни проблеми съвсем умишленно.

                    И се стига до там че тази генерация на проблеми вече няма контрол. Лишена е от елементарна логика което води до тотално несъгласие на бизнеса и емоционално необременените хора. Не можеш да оправдаеш риск от тотална война с мотиви зад които не стоят никакви доказателства.
                    Нито една медия сякаш не задава въпроса за къв чеп му е на Асад точно в момента в който побеждава да използва някакво химическо оръжие срещу цвилни? Никой не задава въпроса поради какъв дявол Русия след цялото напрежение и санкции ще тръгне да трови някакъв шпионин от 98 година лежал в затвора в Русия и казал всичко което може да каже на Великобритания преди 10 години да не говорим че той не знае вече нищо актуално? Че чак били го следели 5 години КГБ . За къв чеп? Никой не задава въпроса поради каква причина Русия ще организира избиването на хора на Майдана в Украйна? Никой не задава въпроса за къв дявол в разгара на войната в Украйна след като е анексирал Крим...москва ще сваля граждански самолет?
                    няма логика това да е дори отчасти вярно освен ако не допуснем че Русия сама се говтви за война с целия свят + че иска това.

                    Въпроса е що медиите не задават тези въпроси ясно?

                    Всъщност зад целия натиск над Русия стоят измисленни причини. Това е което дразни хората и бизнеса. Липсата на обосновка. Което е много притеснително. Разбирам че Надигането на Русия военно не е ок за запада.....като цяло и въобще претенциите и за намеса в световния ред.
                    Но всеки човек в ъкъла си знае че никога никого не трябва да притискаш в ъгала съвсем и винаги трябва да му дадеш възможност за изход защото този човек в ъгъла слаб или не...той става неконтролируем и може да направи абсолютно всичко колкото и неразумно и нелогично да звучи.

                    Сега ситуацията с русия е подобна. Не казвам че русия е цвете....обаче продължавайки да я притискат в ъгъла....само едно елементарно грешно движение от срана на запада може да доведе до атака над америански бази, кораби ли самолети което пък за дни да доведе до война в която няма как някой да се дръпне от нея. Положението е на крачка от това да стане необратимо. И това е на фона на разделението между хората и политиката.

                    Чудя се поемайки тоя риск САЩ и запада...дали целенасочено го поема или просто се надява на унищожи наистина русия икономически и политчески. И основния въпрос заслужава ли си? Какво е заложено на карта?
                    ---------------

                    Всички май са доста натръпнали.
                    Спокойно, за сега няма поводи за притеснения.
                    Не се плашете, вероятността за пълномащабна световна война е нищожна. Докато Путин и Тръмп са на власт може да спите спокойно. В момента светът е доста по-сигурно място, отколкото да кажем е бил през 70-те години.
                    Тогава все още не са осъзнавали напълно последиците от използването на ядрени оръжия и са мислели, че могат да спечелят ядрена война, но след като света преживя Хирошима, Нагасаки, Чернобил и Фукушима, никой вече не си прави илюзии.

                    При съвременните оръжия силите и на двата блока са изравнени, при трета световна война няма да има оцелели, които да се радват на победата. На всички световни лидери на ядрени сили, това им е обяснено и разяснено подробно от военните. Така че, те са напълно наясно, че който реши да нападне ядрена сила си подписва смъртната присъда.

                    В момента това е поредното джавкане и мерене на пишки от великите сили с цел геополитическо надмощие и оправдаване на военните бюджети. Преекспонирано от медиите.

                    Лошото е, че докато великите сили си разиграват цирковете, го отнасят невинни хора като сирийците и либийците.
                    ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                      Чудя се поемайки тоя риск САЩ и запада...дали целенасочено го поема или просто се надява на унищожи наистина русия икономически и политчески. И основния въпрос заслужава ли си? Какво е заложено на карта?
                      Е то това през време на цялата Студена война беше така - има няма 45 год и грешка не стана. Всъщност имало е няколко технически грешки (грешки на техниката) където Света е бил на косъм от унищожение.

                      Старото поколение командири са свикнали на номерата си. Сега за новото не знам, ама като гледам и те бързо се учат. Примерно, по-добре Запада срещу Русия вместо Запада срещу Китай - щото там не си знаят номерата.

                      Last edited by mathematician; 14.04.2018, 21:58.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                        Изкуството на войната

                        Моралният закон кара народа да бъде всецяло предан на своя владетел и да го следва, независимо от риска за живота и без страх от опасността.

                        В сегашната ситуация медиите налагат Моралния закон усърдно - хората сякаш обаче не го разбират.
                        Всъщност хората взеха да разбират, че медиите усърдно налагат някаква абсурдни морални закони, нямащи нищо общо с реалността. Не случайно и доверието към медиите е на рекордно ниски нива.

                        http://news.gallup.com/poll/195542/a...s-new-low.aspx

                        Т.е. това дето си ги писал - като лошо или добре го споменаваш.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
                          Германия със своето близо 50%-но държавно участие под различна форма и проценти в националната икономика е пример за това.
                          Това го пускаш няколко пъти в различни теми и категорично не е вярно - 11% е. Т.е. има няма 5 пъти разминаване между реалността и това, което твърдиш.

                          https://voxeu.org/article/state-owne...reason-concern

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

                            Да чел съм изкуството на войната. Преди много време. Явно дотолкова съм съгласен с това че съм забравил къде съм го чел и е станало мое.


                            В това няма нищо лошо. Напротив, по тази начин не толкова известни мъдрости и притчи стават достъпни за по-голям кръг от хора.
                            А специално за трактата - с малко повече въображение доста от нещата написани в него могат да се прилагат и при ръководене на бизнес. Все пак и това един вид бойно поле.
                            Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                            Мечо

                            Коментар


                            • Изкуството на войната

                              Глава 1 ва

                              Изкуството на войната е в зависимост от пет постоянно действащи сили, които трябва да се вземат под внимание при оценките за условията на бойното поле.



                              Те са:

                              — Моралният закон

                              — Небето

                              — Земята

                              — Пълководецът

                              — Редът и дисциплината.



                              Моралният закон кара народа да бъде всецяло предан на своя владетел и да го следва, независимо от риска за живота и без страх от опасността.


                              В сегашната ситуация медиите налагат Моралния закон усърдно - хората сякаш обаче не го разбират.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                                Това е 17-то правило от глава "Маневриране на война" от Изкуството на войната. Западните военни стратези го наричат "златен мост". Та, още древните са знаели, че при водене на война трябва да дадеш на противника си възможност за отстъпление - понякога това печели битката.
                                Да чел съм изкуството на войната. Преди много време. Явно дотолкова съм съгласен с това че съм забравил къде съм го чел и е станало мое.

                                Коментар

                                Working...
                                X