IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Може ли социализмът да създаде по-бърз растеж от "капитализма"?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
    Чакал съм два часа за хляб добруджа (мисля беше 30ст.) и две пресни млека. По времето на бай Тошо. А за банани хората ставаха в 5 часа сутринта да се наредят на опашка.

    Достатъчно си спомням.


    Верно ли два часа за хляб и две пресни.?
    От ония, в лайлоновите пликчета. ?
    Кой е бил тоя магазин бе, интересно. ???
    Аре стига ТЪПОТИИ...
    Аз от Аксаков (това улица в столицата), от фурната си купувах ръчен хлеб, току що изваден (верно от скъпия, мисла 40 стинки некъде беше).. Без опашка и без бой.
    Малко по-надолу, на ъгъла с Шишман имаше хранителни стоки. От там (престави си БЕЗ да чакаме ЧАСОВЕ) си купувахме плодови млекца (по 6-7 стотинки, май...) за да.... се пръскаме с тях... това прегладнели от немотия и глад де...
    Никой не твърди, че е имало ВСИЧКО.
    Но тия ефтинките разкази за глада и празните магазини ... аре НЕМА НУЖДА..
    Ходя по въже.Не ръкопляскайте, това е моят път.С костюм на клоун съм, да ми се смеете, когато падна

    Коментар


    • О, забравих да добавя, че демокрацията ни отне много.......е освен на тия от нас на които донесе Техноимпекс или това-онова.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение

        Ного посредствено.И бездарно

        Коментар


        • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

          Груйчи без да приемаш нещата лично каква е файдата от вашето съсловие.Кат почнеш съдии адвокати прокурори и прочее законотворци?Какъв е приносът ви за обществото.Калпави закони скандали интриги имотни измами.То и затова Тато ви беше наритал здраво ама сега вирнахте носове и съсипахте държавата.Сал разтегате лакуми....Кажи ми нещо дето да сте допринесли едно нещо.
          бате пешо, има едно нещо, което се нарича Правова държава - без нея си за никъде, една нива не можеш да продадеш. Това съсловие винаги го е имало и ще го има, просто както изродихме социализма, така израждаме и демокрацията. Толкоз!

          Ив, много добре си му го написал на Мишо, но той няма да го схване - той е типичният емигрант, за който е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО това, от което е избягал и е плюл на гроба на предците си, да е лошо, гадно и пошло. Зашитна реакция на собственото му съзнание - бие ме, значи ме обича, т.е. избягах, ама щото е кочина и мисля за децата си. Освен това той е и с промито съзнание - за него няма негри, има афроамериканци, няма педали, а има гейове, няма траверси, а има джендъри, няма мангали, а има роми и т.н. Той просто е завършен продукт на Запада, но с по-голям патос.

          Обаче ние, българите, принципно сме си били припознавачи, както сегашните фенове на Литекс. Така и кланетата в Батак са направени от припознавачи на правата вяра, после Народният съд е направен от припознавачи на болшевизма и сталинизма, а сега анархията в сраната е плоад на припознавачи на ялови бабки като Меркелица и недоклатени дебили като Буш и Клинтън. После сигурно ще се пръкнат други - припознавачи да искаш, с лопата да ги ринеш, българофилите сме единици. И ставаме все по-малко...
          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение
            Разбра ли сега Груе - ненужен си!

            Ноооо, не го приемай лично. Ненужни са също всякакви си пикльовци IT-та (тук изключваме разбира се хардуерните и мрежови спецове.....просто щото дочката това бачка ), банкери, застрахователи и всякакви други гадове, несъздаващи нищо, което да е от полза на обществото.

            Пък ти си имай .....добро мнение.
            И кога точно съм казал че ай титата са ненужни?Би ли ми припомнил щот ако не ми припомниш си обикновен лъжец

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Колчо Слепеца Разгледай мнение

              Айде още един от последните оцелели от режима на комонистите ...
              Опашките за хлеп и млеко, додОха 90те, с демокрацята и свобудата...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                Чакал съм два часа за хляб добруджа (мисля беше 30ст.) и две пресни млека. По времето на бай Тошо. А за банани хората ставаха в 5 часа сутринта да се наредят на опашка.

                Достатъчно си спомням.


                Айде сега икономисте западен....умен...хайде обясни ми сега на мен....що за банани се чакаше от 5 сутринта...и що ги пускаха само на нова година...?

                чакал бил за хляб добружа и две пресни млека два часа..)))) Това ако не си ги прочел в някоя статия или форум ей ма на....ти ли си чакал...на колко години си бе Мъней? Ти ако си на повече от 30....с това мислене ...направо нямам думи...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                  При соца си спомням празните магазини и опашките за хляб и мляко.
                  Айде още един от последните оцелели от режима на комонистите ...
                  Опашките за хлеп и млеко, додОха 90те, с демокрацята и свобудата...
                  Ходя по въже.Не ръкопляскайте, това е моят път.С костюм на клоун съм, да ми се смеете, когато падна

                  Коментар


                  • Разбра ли сега Груе - ненужен си!

                    Ноооо, не го приемай лично. Ненужни са също всякакви си пикльовци IT-та (тук изключваме разбира се хардуерните и мрежови спецове.....просто щото дочката това бачка ), банкери, застрахователи и всякакви други гадове, несъздаващи нищо, което да е от полза на обществото.

                    Пък ти си имай .....добро мнение.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                      За соца пазарът не е бил приоритет. Под пазара разбирам нуждите на потебителите. Соца дори няма как да знае какви са тези нужди, защото самият пазар и конкуренцията генерират тази информация, т.е. дали да се произвеждат повече мерцедеси или Фолксвагени и с какви точно характеристики.

                      При соца си спомням празните магазини и опашките за хляб и мляко.

                      Разбира се, че при соца войната и (измисленият) външен враг беше приоритет. Това за да се отвлича вниманието на масите.

                      За детските площадки, защо мислиш, че в Германия, Франция, Белгия или Великобритания няма детски площадки? И то много по-хубави от тези при соца. Много ми е странно и откъде идва това.

                      Уникален си.

                      Соца нямал начин да знаел....кви са нуждите на пазара...щото конкуренцията генерирала тея нужди......ужасно твърдение))))

                      При соца си спомнял опашките за хляд и празните магазини.....алооо....на коя картинка го видя това?))) При соца нямаше никакъв проблме нито с млякото нито с хляба нито с месото.....имаше проблем с бананите дето ги пускаха на нова година))))) Имаше проблем с хляба и млякото и други неща след кат падна соца пич....

                      Соца имал измислен външен враг - западния свят си беше откровен враг на соца....и това е видимо и до момента...и доказано..виж за заплахата от това че аха...всеки момент СССР ще унищожи САЩ може да говорим значително повече..... Ако говорим за измислен страх това е вярно повече за страха на западния свят от соца.

                      За детските площадки има навсякъде.....човека искаше да ти каже с това за социалната политика и за това колко бързо в соца тя се разви.

                      Значи когато в Лондон се пуска първата метростанция в България е априлското въстание. Можеш ли да осъзнаеш стартовата точка от която тръгва България след 44 година?

                      С товите наивни и елементарни , първосигнални аргументи ме провокираш Мъней и ме превръщаш в ревностен защитник на социализма...което въобще не е вярно. Ако ме чуе някой...все едно носталгия по соца ме е фанала. А то всъщност причината е че аргументите ти са толкова дразнещи че няма как човек да не ти отговори в тоя стил.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                        Батка, запри се, щото слизаш на много ниско ниво и разсъждваш като човек с по-ниско от основно образУвание. Ако не видиш или пипнеш нещо, значи го няма. Ако не произвеждаш, значи си ненужен? Странна логика - тока има ли го, като не го виждам? А като бие тока, обича ли ме? Не слизай на ниско ниво, моля, имам по-високо мнение за теб.
                        Груйчи без да приемаш нещата лично каква е файдата от вашето съсловие.Кат почнеш съдии адвокати прокурори и прочее законотворци?Какъв е приносът ви за обществото.Калпави закони скандали интриги имотни измами.То и затова Тато ви беше наритал здраво ама сега вирнахте носове и съсипахте държавата.Сал разтегате лакуми....Кажи ми нещо дето да сте допринесли едно нещо.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                          Батка, запри се, щото слизаш на много ниско ниво и разсъждваш като човек с по-ниско от основно образУвание. Ако не видиш или пипнеш нещо, значи го няма. Ако не произвеждаш, значи си ненужен? Странна логика - тока има ли го, като не го виждам? А като бие тока, обича ли ме? Не слизай на ниско ниво, моля, имам по-високо мнение за теб.

                          Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                            Груйчи ми нали ако не е тоя социализъм тва адвокатите ше пасете овците бе човек.каква файда има обществото от вас?Какво произвеждаде освен простотия и един вагон лайна след вас.Калпави закони словоблудства разни...
                            Батка, запри се, щото слизаш на много ниско ниво и разсъждваш като човек с по-ниско от основно образУвание. Ако не видиш или пипнеш нещо, значи го няма. Ако не произвеждаш, значи си ненужен? Странна логика - тока има ли го, като не го виждам? А като бие тока, обича ли ме? Не слизай на ниско ниво, моля, имам по-високо мнение за теб.
                            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                              Растежът на БНП на глава от населението идва от техническия прогрес, който повишава продуктивността. Увеличаването на населението увеличава БНП като цяло, но не и на глава от населението.



                              Техническият прогрес няма нищо общо с БНП на светът.Виж на една държава да но на светът като цяло не.Казах две са нещата население и доходи.И тези две неща са в противоречие с Природата.На Земята материалното не е безкрайно..Ресурсите са ограничени.Хората така трябва да живеят че да не унищожават а да ползват само това което планетата може да възпроизведе и само това което им е необходимо за живот.Западната лакомия и ненаситност а като прибавим и кражбите убийствата и грабежите дори не са първобитно общество.Ако тоя модел не бъде спрян си отиваме всички....Лакомията за коли пари имоти жени моралният упадък ще ни докарат до там че Природата ще вземе мерки и ще ни ликвидира.Природата е висш разум а ние сме дори нямам думи да опиша какви сме.А претенциите че сме най висши във Вселената са достойни за обитатели на Карлуково или Четвърти километър

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                                Чакал съм два часа за хляб добруджа (мисля беше 30ст.) и две пресни млека. По времето на бай Тошо. А за банани хората ставаха в 5 часа сутринта да се наредят на опашка.

                                Достатъчно си спомням.


                                Сега важното е че има банани и тоалетна хартия целогодишно.Тва че болниците са мизерни тва че образованието катастрофира не е важно.Не е важно че могат да те оберат да те пребият да убият детето ти и престъпниците да ти се хилят в очите.Важното е че няма опашки за банани и тоалетна хартия.А къде ги кайсиите прасковите крушите ябълките дините пъпешите доматите краставиците сирененто кашкавала???ма нали има банани.Не моа да разбера маймуни ли сте та да ви трябват банани

                                Коментар

                                Working...
                                X