IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Може ли социализмът да създаде по-бърз растеж от "капитализма"?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

    Честно казано...не мисля че в коя да е епоха човека е правил нещо кой знае колко по различно. Живеели сме в хармония с природата не по собствено желание а поради това че сме нямало голям друг избор. В моемнта в който сме имали и сме и ебали майката)))
    Предполагам, чувал си индианската мъдрост, че ние не сме наследили земята / може да се каже и за Природата/ от дедите си, ние сме я взели на заем от децата си. В действителност е имало племенна и народи, които са подхождали към Природата от тази презумпция. Според нашите съвременни разбирания, те са били цивилизационо изостанали.
    Факт е, че колкото е по-развито едно общество, толкова отношението към Природата е по-потребителско. Но ..., в никакъв случай не означава, че можем сексуално да се заиграем с майка й. Напротив, тя винаги ще ни побеждава.
    Казвам това от личен опит, защото в един период от живота си бях доброволец. Ядосаната Природа е по-страшна от разлютена менада

    П.П. Понеже съм възпитана, да ти отговоря на снощните въпроси и предположения.

    Ти си жена ли?
    Ъхъ, признавам си и изказвам дълбокото си съжаление, където не са занимавам с далеч по-миролюбивата икебана, а съм взела да чета Изкуството на войната. Също така в тая връзка се извинявам, че не мога да посипя ритуално главата си с пепел, защото отоплителния сезон приключи, а този на лютеницата и другите зимнини още не започнал.

    Еееее дано не си красива]
    Същинска горгона Медуза съм. Поради това, след няколко инцидента с мераклии, желанието за достъп до профила ми във фейсбук рязко намаля






    Last edited by tnm; 17.04.2018, 23:38.
    Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
    Мечо

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

      Не големите корпорации са важни - А големия Капитал ))
      Това на снимката ти чия централа е? На дойче или на BIS? Държавата чини ми се я познах.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

        Аз само не мога да разбера кво ви пречи и вие тука мрънкащите против капитализма да живеете така?

        Отивате си на село. Изключвате си телефона, интернета, ТВ, даже и тока. И си живеете в кирпичените къщи без котлони за готвене и външни тоалетни. По обезлюдените села е пълно с такива.

        Обаче не. Всички ползвате благата измислени от тоя лош капитализъм и мрънкате против него. Сега си представете, че ако всички направите така. Тея с многото пари ще умрат от глад, щото няма да има кой да им сготви едно ястие, па то и котлони няма да има.

        Не разбрах защо ме групираш? Прочете ли ми отговора за немската икономика и високия % държавност? И защо не е 11% както беше писал
        Къде си видял да мърморя или плюя било Капитализма, било Социализма?
        Но да пишете за Социализъм и в главите ви да са само изминалите до 90-те в България, за цвят и Русия(СССР)....е заравяне на главите в пясъка.
        И няма нищо общо с действащите правила на управление днес ...по света.
        Идеологемите и клишетата по принцип са вредни, защото изначално поставят граници, там където няма...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

          Дай примери за 1-2-3 големи капитала? Както аз дадох примери за големи мултинационални компании в различни сектори сринали се за по-малко от 10 години.

          Като в оня виц - поименно, колега, поименно.

          Ами целия уолстрийт играчите големите.

          Бизнеса няма значение...капитала има значение. Никоя компания не прави дори и частично толкова пари колкото се правят във финансовия свят.

          А по долу ти изпратих снимка....преди малко дъщеря ми я прати)))

          Няма смисъл...сега да задълбавам...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

            Аз само не мога да разбера кво ви пречи и вие тука мрънкащите против капитализма да живеете така?

            Отивате си на село. Изключвате си телефона, интернета, ТВ, даже и тока. И си живеете в кирпичените къщи без котлони за готвене и външни тоалетни. По обезлюдените села е пълно с такива.

            Обаче не. Всички ползвате благата измислени от тоя лош капитализъм и мрънкате против него. Сега си представете, че ако всички направите така. Тея с многото пари ще умрат от глад, щото няма да има кой да им сготви едно ястие, па то и котлони няма да има.

            НА теб кофата с какво ти е свързана с математиката !?!? Имаш ли що годе смислен отговор!?!?
            Не е препоръка... !!!
            "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

            Коментар


            • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение

              Приятели, ходили в различни страни из Африка и най-вече из малките селца, далеч от правилата на цивилизацията-нашата, до един в захлас открояват основното, което ги е впечатлило - щастливите хора. Сламени колиби и големи усмивки
              Е, имаме и принос - нямали котлони за готвене, но батерии за зареждане на телефони - бол ) като ги снабдим и с компютри...ще е дошло времето на междупланетните полети
              Не е вярно това. Така ти се струва че са щасливи.

              Така като си за малко....някъде винаги е така. Ако поживееш там една година и ще разбереш че не е така работата. Щастието е въпрос на личен избор.

              Това е като някой каже....като отидеш в някое село...как хората били едни добри и т.н...истински били....нищо подобно. Разликата е че просто проблемите им са различни с нашите. Ние имам едни проблеми ...те си имат други. Ние сме лоши по някакъв начин и те са лоши по друг начин. И обратното за добри.

              Това е стара такава приказка....за маса...как вече не сме истински и т.н...все едно някога сме били истински.

              Да не говорим че такова нещо като истински не същестува.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

                Не големите корпорации са важни - А големия Капитал ))
                Дай примери за 1-2-3 големи капитала? Както аз дадох примери за големи мултинационални компании в различни сектори сринали се за по-малко от 10 години.

                Като в оня виц - поименно, колега, поименно.


                Коментар


                • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
                  Като говорите за големия капитал дайте примери. Някой по-назад беше писал за 20 големи корпорации.

                  Иначе големите фирми/корпорации си имат живот. Една умира, друга се ражда.

                  Ако видите списъка Fortune 500 преди 50 год и сега ще видите че само около 50 компании се повтарят. Демек 10% са преживели по-малко от един човешки живот. Останалите или са фалирали, или са погълнати, или са се обединили или пък са изпаднали от списъка.

                  И опс тука има друга изненада. Най-стабилни в тоя списък са държавните фирми от сорта на Газпром и Чайна Петролеум, примерно. Демек частните американски големи фирми и корпорации си фалират като едното нищо.

                  Ма само си спомнете Нокия кви бяха преди да излезе Айфона и сега къде са. Ми антимонополните делата срещу Майкрософт. Ми преди това разцепването на АТ&Т.

                  Айде си спомнете и за величието на японските концерни през 90-те. Сега къде са? Заместени от Самсунг.

                  Като положението е подобно във всеки един сектор. Така че аре моля поименно или се намираме на приказки само срещу лошия едър капитал.
                  Не големите корпорации са важни - А големия Капитал ))

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                    Човекът е само една малка брънка от веригата наречена Природа. Увлечен в желанието си да има, да потребява, да живее в комфорт, той къса една по една другите брънки от веригата, забравяйки, че и той е част от нея.
                    Не мисля, че вече може да живеем в хармония с Природата. Загубили сме уважението и почитта си към нея и това рано или късно ще ни принуди да потърсим друга планета, на която да повторим упражнението.
                    Честно казано...не мисля че в коя да е епоха човека е правил нещо кой знае колко по различно. Живеели сме в хармония с природата не по собствено желание а поради това че сме нямало голям друг избор. В моемнта в който сме имали и сме и ебали майката)))

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение

                      Приятели, ходили в различни страни из Африка и най-вече из малките селца, далеч от правилата на цивилизацията-нашата, до един в захлас открояват основното, което ги е впечатлило - щастливите хора. Сламени колиби и големи усмивки
                      Е, имаме и принос - нямали котлони за готвене, но батерии за зареждане на телефони - бол ) като ги снабдим и с компютри...ще е дошло времето на междупланетните полети
                      Аз само не мога да разбера кво ви пречи и вие тука мрънкащите против капитализма да живеете така?

                      Отивате си на село. Изключвате си телефона, интернета, ТВ, даже и тока. И си живеете в кирпичените къщи без котлони за готвене и външни тоалетни. По обезлюдените села е пълно с такива.

                      Обаче не. Всички ползвате благата измислени от тоя лош капитализъм и мрънкате против него. Сега си представете, че ако всички направите така. Тея с многото пари ще умрат от глад, щото няма да има кой да им сготви едно ястие, па то и котлони няма да има.


                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                        Iv_max - като плащаш данъци държавата е длъжна да направи пътища с тези пари и това няма нищо общо със справедливостта. Живота е изключително справедлив, тия дето бягат и си оставят държавата като се върнат и ще си бият главите в земята защото се очертава да се върнат. Като ти потече покрива на къщата какво правиш - изнасяш ли се в чужда къща ?
                        Щом смяташ така....кво да ти кажа.

                        Аз не бягам ако визираш мен. Никъде не бягам. Напротив България и специално София си ми харесва.

                        Ако почнем пътищата и държавата ще вляза в друга тема. За политката. А не искам.

                        Като ми потече покрива на къщата ако съм под наем викам хазина...ако е моя си го оправям. Точка. Това няма връзка с държавата. Държавта не е моя собственост. Не е на баща ми. Тази част от държавата която е моя...си отговарям аз...за това което е на държавата си отговарят политиците тези които сме избрали. Ако сме ги избрали. Точка. Ако искам да живея в тази държава - ще спазвам законите. Точка. Ако толкова не ми изнасят законите...ще се преместя. Ако не мога да се преместя....ще се адаптирам.

                        Заблуждаваш се че хората имат значение като цяло. Разбирам че не е приятно да се каже...но това е факт. Разбирам че ...чуството че работиш за държавата може за някой да е приятно...но в действителкност всеки работи за себе си.

                        Сега мога да почна.....с някой неща да ти кажа за да кажем...демонстрациите....революциите...митнигите. ..където хората уж изразяват някакво мнение ......ама има ли смисъл?
                        Да първосигнално като видиш как някой протистира против тока...и си убеден което е вярно...че да кажем 90 % са обикновенни хора които наистина не са съгласни...дали си се запитвал...кой е организатора? Спонтанно е доказано...ама да не влизам в детайли че е невъзможно да се съберат хора на митинг да кажем. Камо ли нещо повече. Говоря да няма идеен организатор. Т.е първопричина.
                        То това си е написано ...то си е наука ...за демонстрациите.

                        Както и да е


                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                          О и ти рискуваш да те изтрият.По долу написах че тва с растежа е пълен боклук и е срещу Природата ама един пиян модератор ме изтри.Тая система западната е обречена.Сгромолясването ше е зрелищно.Тва е система срещу Природата алчност кражби убийства разврат войни в името на парите.Къде ше ги носите тия пари бе глупаци?Качественият живот преко сили и ако си здрав е от 20 до 70 или 50г тва е максимума...И ного бързо минават.Не си заслужава да вършиш зверства за да си прекараш живота малко по охолно.Имането на пари не те лишава от проблеми дори напротив създава ти по големи
                          Ами щом е пълен боклук, свободен си да напуснеш работа и да раздадеш всичко което имаш и да се върнеш към природата, да си копаш нивите ама за прехрана а не за хоби.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение

                            Приятели, ходили в различни страни ....(из Африка и ....Еквадор) и най-вече из малките селца, далеч от правилата на цивилизацията-нашата, до един в захлас открояват основното, което ги е впечатлило - щастливите хора. Сламени колиби и големи усмивки
                            Така е !!!
                            Не е препоръка... !!!
                            "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                              Човекът е само една малка брънка от веригата наречена Природа. Увлечен в желанието си да има, да потребява, да живее в комфорт, той къса една по една другите брънки от веригата, забравяйки, че и той е част от нея.
                              Не мисля, че вече може да живеем в хармония с Природата. Загубили сме уважението и почитта си към нея и това рано или късно ще ни принуди да потърсим друга планета, на която да повторим упражнението.
                              Приятели, ходили в различни страни из Африка и най-вече из малките селца, далеч от правилата на цивилизацията-нашата, до един в захлас открояват основното, което ги е впечатлило - щастливите хора. Сламени колиби и големи усмивки
                              Е, имаме и принос - нямали котлони за готвене, но батерии за зареждане на телефони - бол ) като ги снабдим и с компютри...ще е дошло времето на междупланетните полети

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от citizen_bg Разгледай мнение
                                Разказахте ми играта... Три дена не ми остана време да погледна докъде сте докарали обсъждането и тя темата набъбнала двойно... Ще се постарая да съм максимално кратък.
                                Виждам, че се оформя консенсус, ако не за предимствата на регулирания капитализъм, то поне за това, че дивия либерастки капитализъм е зло. Няма да отговарям персонално, но съм съгласен с болшинството и с доводите им. Засягате, но не обръщате внимание обаче, на един въпрос, който за мен е по-важен - “Какви са смисълът и целта на всички тези напъни за растеж и какъв е основният ви критерий за растеж?”. Друг въпрос, също важен, сте го засегнали отчасти – “Какви са дългосрочните последствия от напъни за растеж на всяка цена?”
                                Имам чувството, че всички са се вторачили единствено в печалбата, като критерий и индикатор за растеж, но като че ли малко хора си дават сметка какво е печалбата и за чия сметка е. Ще се “повторя” за не знам кой път, но концепцията за печалба е ‘бъга” в системата на пазарната икономика. Пазарната икономика е сбърканата идея за икономическа организация на обществото и източник на всичките му проблеми. Парите са “дяволското” изобретение водещо до всички проблеми, тъй като позволяват на алчността да наложи абсолютната си власт чрез възможността да се акумулират или по-лошо – манипулират и създават от единици в техен интерес (обяснено много добре от 77).
                                Общество основало цялата си дейност на философията за печалба е обречено рано или късно на сблъсък, независимо дали е избрало бързия път или опита за някаква регулация. Моралът приемащ измамата и кражба наречени “печалба”, насилието в името на печалбата което съпътства цялата история, противоречат на всичко което се мъчат да ни убедят, че е ценност и цивилизационно постижение.
                                Растежът при такъв морал е вреден защото целта е цикъла “богатството – власт – повече богатство – още повече власт”. Това закономерно води до тотална диктатура и контрол, за да се избегне революция за промяната на наложеното статукво и прекъсване на този цикъл. От друга страна, при непроменяема човешка природа, революциите са с повтарящ се резултат, но поне до време полезни за да не живеем в увековечени диктатура и робство и да има надежда за нещо по-добро. Както беше казала Н.Робева в едно интервю: “ Торба с плъхове трябва от време на време да се тръска, за да не я прегризат.”.
                                О и ти рискуваш да те изтрият.По долу написах че тва с растежа е пълен боклук и е срещу Природата ама един пиян модератор ме изтри.Тая система западната е обречена.Сгромолясването ше е зрелищно.Тва е система срещу Природата алчност кражби убийства разврат войни в името на парите.Къде ше ги носите тия пари бе глупаци?Качественият живот преко сили и ако си здрав е от 20 до 70 или 50г тва е максимума...И ного бързо минават.Не си заслужава да вършиш зверства за да си прекараш живота малко по охолно.Имането на пари не те лишава от проблеми дори напротив създава ти по големи

                                Коментар

                                Working...
                                X