IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Може ли социализмът да създаде по-бърз растеж от "капитализма"?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Selena - силата на групата или групировките е до един момент, накрая един единствен човек определя хода на историята. Може цели армии да са воювали и да са се избивали и всичко се приключва от това което ще се роди в главата на един единствен човек а не в главите на колектива. Колектива не може да мисли, няма колективен интелект, масата не може да взема - открие правилното решение и напротив тя винаги взема грешни решения като правило е.
    D.Y.F-091066

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

      Националните интереси на групата наречена България трябва да се защитават от политиците които избираме. Така работи системата. Човека не може да направи нищо друго освен да гласува и уж избира. Той дефакто не избира нищо....но само тази надежда му е дадаена от системата. Това е системата. Харесва ти ...не ти харесва това е положението. Или приемаш това...или се тормозиш и губиш енергия. Не само в България - навсякъде е така.
      Виж при социализма ...не е така...там не избираш пък абсолютно нищо. В капитализма пак не избираш ама си мислиш че избираш...при социализма съвсем директно нищо не избираш. Ефекта е абсолютно същия. Няма разлика. Има разлика само в чуството дето го имаш уж на възможност за избор. Все едно да обичаш ябълки...ама някой всеки ден да те кара да избираш между круши и краставици. И да ти каже...ами яж си краставиците...нали си ги избра. Избрал си дедовия....ама ако ти е по кеф да живееш че имаш избор пък...кво ...мисли си така.

      След като националните интереси стана ясно не са под наш контрол...колкото и да не ни харесва тоя факт...остават собствените ти интереси. А тук...колкото и да се оплаква човек...единствената причина за успеха или не успеха си е самия човек. Знаете ли какво означава про-активен човек? Човек който въпреки заобиалящите го обстоятелства прави това което смята за най добре той самия. Класически пример е ако навън вали....някой казва...ама навън вали и мен ме хваща деепресия. Про-активния казва....дреме ми че вали....аз искам да ходя да се разхождам...или да отида на купон и хич не ми пука вали ли или не вали. Да ви звучи познато?

      Относно обществото....то може да се обедини около дадена идея теоритично...обаче това може да стане само и единственно ако елементите от това общество са материално и духовно спокойни. По българси казано - да са си надвили над масрафа. Ако това не е налице...за обединение и дума не може да става. Може да става въпрос за обединение около някаква далавера...но не и обединение в интерес на групата хора. Това пак....науката и книгите са го описали достатъчно.

      Като говориш за група че има шансове за успех...това е вярно само за малка група обединена и вдъхновена от някаква идея.Тийм. А не за общество в смисъла който ти влагаш.

      Ключа за бараката как да оцелее по голямо общество - е елементарен. Първо трябва да ОЦЕЛЕЕ всеки сам за себе си в това общество. Т.е да си надвие над масрафа. Друг вариянт няма. Приказката че не можеш да говориш на гладния за театър или изкуство е показателна. Елементарно е...в живота има приоритети. И първия от тях е оцеляването. В момента на борбата за оцеляването нищо друго няма значение...а какво има значение след това...всеки ще го разбере след като оцелее.

      Егоизма.....Селена....кво да ти кажа за егоизма. Да напиша още 5 пъти по толкова?
      Гут. Разбирам те. Успех желая.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

        Доста акуратно описание. В този смисъл ти тълкуваш егоизма. Всъщност искаш да кажеш адаптивност. Ок, обаче, има още един фактор и понеже говорим за България, този фактор следва да се анализира. Успехът идва при сплотената група и общество, а не при самотни тарикат играчи в по-едър мащаб. Тук ни е домашното. Да се научим да работим в групи и взаимноподкрепящи се екипи. За мен това не достига и по това следва да се работи. Дори в този форум вървят конфронтации млади-стари, жени-мъже, местни-емигранти, хуманитари-технократи, и т.н. и т.н.

        А истината е, че винаги групата, споделяща общи цели и интереси, има повече шансове за просперитет и оцеляване. Много ми е интересно какво мислиш по тоз въпрос. Защото нашият голям въпрос ако въобще искаме да ни бъде е този. Как да оцелее групата? Кои са интересите, националните интереси на българската група?
        Националните интереси на групата наречена България трябва да се защитават от политиците които избираме. Така работи системата. Човека не може да направи нищо друго освен да гласува и уж избира. Той дефакто не избира нищо....но само тази надежда му е дадаена от системата. Това е системата. Харесва ти ...не ти харесва това е положението. Или приемаш това...или се тормозиш и губиш енергия. Не само в България - навсякъде е така.
        Виж при социализма ...не е така...там не избираш пък абсолютно нищо. В капитализма пак не избираш ама си мислиш че избираш...при социализма съвсем директно нищо не избираш. Ефекта е абсолютно същия. Няма разлика. Има разлика само в чуството дето го имаш уж на възможност за избор. Все едно да обичаш ябълки...ама някой всеки ден да те кара да избираш между круши и краставици. И да ти каже...ами яж си краставиците...нали си ги избра. Избрал си дедовия....ама ако ти е по кеф да живееш че имаш избор пък...кво ...мисли си така.

        След като националните интереси стана ясно не са под наш контрол...колкото и да не ни харесва тоя факт...остават собствените ти интереси. А тук...колкото и да се оплаква човек...единствената причина за успеха или не успеха си е самия човек. Знаете ли какво означава про-активен човек? Човек който въпреки заобиалящите го обстоятелства прави това което смята за най добре той самия. Класически пример е ако навън вали....някой казва...ама навън вали и мен ме хваща деепресия. Про-активния казва....дреме ми че вали....аз искам да ходя да се разхождам...или да отида на купон и хич не ми пука вали ли или не вали. Да ви звучи познато?

        Относно обществото....то може да се обедини около дадена идея теоритично...обаче това може да стане само и единственно ако елементите от това общество са материално и духовно спокойни. По българси казано - да са си надвили над масрафа. Ако това не е налице...за обединение и дума не може да става. Може да става въпрос за обединение около някаква далавера...но не и обединение в интерес на групата хора. Това пак....науката и книгите са го описали достатъчно.

        Като говориш за група че има шансове за успех...това е вярно само за малка група обединена и вдъхновена от някаква идея.Тийм. А не за общество в смисъла който ти влагаш.

        Ключа за бараката как да оцелее по голямо общество - е елементарен. Първо трябва да ОЦЕЛЕЕ всеки сам за себе си в това общество. Т.е да си надвие над масрафа. Друг вариянт няма. Приказката че не можеш да говориш на гладния за театър или изкуство е показателна. Елементарно е...в живота има приоритети. И първия от тях е оцеляването. В момента на борбата за оцеляването нищо друго няма значение...а какво има значение след това...всеки ще го разбере след като оцелее.

        Егоизма.....Селена....кво да ти кажа за егоизма. Да напиша още 5 пъти по толкова?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

          Ахъ, добре напича. Пък щото в Испания и Португалия точно си препича, тамошните взели, та прецапали океана.
          Според геополитиците, съществуват два типа цивилизационни държави - на морето и на сушата или така наречените телурократии и таласократии.
          Османската империя е представител телукратиите. Този тип държави са разположени върху обширни територии, по-скоро диви и некултивирани - пустини, степи, лесостепи. Притежават силни армии и яка централна власт - чаталът и сложен здраво на вратлето. Занимават се основно с животновъдство и пренасят стоките си с товарни животни.
          Теласокоратиите са разположени в територии с излаз на море и океан и разполагат с голям военен и търговски флот. Занимават се повече със земеделие, но като цяло са силно зависими от търговията. Тази зависимост непрекъснато ги подтиква към морски експанзии и поради това опитват, както си казва, от сладостта на колониализма.
          Черпи сега едно питие в Кръчмата!
          Да разделението може сериозно да обърка. Дали в Испания и Португалия не разполагат с силни армии яка централна власт и чатала да е сложен здраво на вратлето. И противоположния вариант Швейцария която може да се вземе по някаква степен за телурократия и е земеделски ориентирана не търговски като талосократиите. Може да се има предвид че е точно обратното на това , няма яка централна власт и чатала въобще не е сложен здраво на вратлето. За което Тойнби не дава точно обяснение На какво се дължат тези изключения от споменатия модел. И едно въпросче САЩ какво са телурократия или таласократия. Тойнби твърди че са таласократия това, завинаги ли е или е динамичен процес. Този въпрос го задавам към теб и Траката защото другите въобще няма да ме разберат за какво им говоря. Поздрави.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

            Ще ме прощаваш, но човек е индивидуалист преди всичко. Това което прави или не прави, е за да може самия той и семейството му да са добре.
            Груповия и екипния принцип разбира се са необходими, но само за някои цели, и в общия случай се разпадат след постигането на целта...
            Съгласен съм с умереността на колективизма. Но само в доста ограничени случаи, например общи цели за всички (надявам се) са отглеждането на децата, образованието им , здравеопазването и социална помощ за възрастните и инвалидите. Оттук нататък - всяка коза за свой крак.

            По повод основния въпрос на темата - знаете ли каква е разликата между капитализъм и пазарна икономика?
            Значи нямаме особени различия. Визирам държавите. Какво прави една държава силна? Сплотен или разединен народ? Сега ще ми кажете, че и държавите са отживелица. Да де ама още ги има.

            Вие пояснете каква според Вас е разликата между пазарна икономика и капитализъм. Много е сложно с термините, хубаво всеки да дефинира какво има предвид под даден широкоупотребяван термин, за да няма разминаване.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

              Ок. Това е твоята гледна точка. Различна е. Няма драма. Говорим за съвсем различни неща. Върни се и пак прочети какво пиша. Ако не си съгласен просто не мислим еднакво. Не егоизмът, а взаимното сътрудничество е по-силно. Предпочиташ ли да те изоставят стар и болен, да речем, на инвалиден стол, но горд с твоите теории, или групата да се погрижи за теб? Много ми интересно как ще разсъждаваш от една инвалидна количка. Тя и айн ранд ги е развивала големи ликуми, докато не й се е наложило да се възползва от обществената социално-осигурителна система. Егоизмът и индивиадуализмът доведени до крайност водят до депресии, насилие, психически отклонения и агресия. Естествено, не поддържам и крайния колективизъм. Истината е в една умереност. В едно добро отношение към околните.

              Задай си един друг въпрос. Привидно нашият Ив. си има всичко. Какво прави той тук в този фирум? Общува с групата, поради простата социална потребност от общуване. Надявам се да не ме изтълкуваш накриво. Това са рисковете на епистоларната комуникация. Няма да ти лепна инфантилна усмихната иконка. Зрели хора сме струва ми се и разговорът е зрял.
              Ще ме прощаваш, но човек е индивидуалист преди всичко. Това което прави или не прави, е за да може самия той и семейството му да са добре.
              Груповия и екипния принцип разбира се са необходими, но само за някои цели, и в общия случай се разпадат след постигането на целта...
              Съгласен съм с умереността на колективизма. Но само в доста ограничени случаи, например общи цели за всички (надявам се) са отглеждането на децата, образованието им , здравеопазването и социална помощ за възрастните и инвалидите. Оттук нататък - всяка коза за свой крак.

              По повод основния въпрос на темата - знаете ли каква е разликата между капитализъм и пазарна икономика?
              Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от fairfax Разгледай мнение
                77,
                Ако те разбирам правилно, ти смяташ, че социализмът е по-добрия строй, но извънземните му пречат да се развие (щото не му дават технологии).
                Но всъщност дават технологии на национал-социализма. И на капитализма.
                Защо? Защо извънземните не харесват социализма?
                Мнението на конспиролозите не е за да им се задават въпроси, а за да обяснят приемливо за неможещите, мързеливите и неуките защо са бедни и болни.

                Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

                  Значи чета.......чета и мълча ....ама тук не издържах и ще се обадя
                  Ив пише,че идеологиите са безполезни за отделната личност. Аз мога да допълня, че не само са безполезни ами и всички беди на човечеството са плод на идеологиите или "групите" както ги наричаш Социалисти, комунисти, капиталисти, фашисти, християни, мюсюлмани, юдеи, българи, руснаци, турци. Това са все групи базиращи се на някаква вяра или религия или идеология. Като и да го наричам за мен е едно и също - секта Всяка идеология създава група от поклонници, които автоматично намразват всички други различно мислещи от тях. Защо идеологията е лошо нещо? Защото насажда омраза към други идеологии. От там нататък насилие, войни и т.н - все лоши неща. На второ място но не по-малко важна е прошката. прошката към себе си и другите. Научат ли се хората да приемат света какъвто е и научат ли се да прощават света ще стане рай. Стана дума за "Колибата". Там е добре обяснено. Има и един друг филм - Магнолия май се казваше или някакво друго цвете беше. Препоръчвам го.
                  Та викаш "групата" Какво значи "групата"? Защо се формират групите? Въобще защо човека бил социално животно ?
                  Слабите индивиди гледат да влязат в група за да получат закрила и помощ от тази група. Силните пък сформират групи с цел да използват слабите и глупавите. Овцете влизат в групата на овчаря. Той ги коли и дои ама те си мислят че в групата са на сигурно и са много добре и такова е положението с две думи Тези самотни тарикат играчи, както ги наричаш създават прогреса и новите технологии, така че в този смисъл наистина групата като цяло е по-добре. Овчаря огражда терена, така че групата вече да да дава жертви на групата на вълците. Овцете вече се радват на по-добра храна и безплатно здравеопазване и т.н. Все хубави работи. И все пак ако говорим за силна и "оцеляваща" група. Оцеляващата група се състои от оцеляващи членове. Остави една група овце без овчар и глей кво става
                  ПП: Ив я кажи за разликата между човека и животните? Я глей Марк Твен кво вика :
                  https://chitanka.info/text/27000-naj-nizsheto-zhivotno
                  Ок. Това е твоята гледна точка. Различна е. Няма драма. Говорим за съвсем различни неща. Върни се и пак прочети какво пиша. Ако не си съгласен просто не мислим еднакво. Не егоизмът, а взаимното сътрудничество е по-силно. Предпочиташ ли да те изоставят стар и болен, да речем, на инвалиден стол, но горд с твоите теории, или групата да се погрижи за теб? Много ми е интересно как ще разсъждаваш от една инвалидна количка. Тя и айн ранд ги е развивала големи ликуми, докато не ѝ се е наложило да се възползва от обществената социално-осигурителна система. Егоизмът и индивиадуализмът доведени до крайност водят до депресии, насилие, психически отклонения и агресия. Естествено, не поддържам и крайния колективизъм. Истината е в една умереност. В едно добро отношение към околните.

                  Задай си един друг въпрос. Привидно нашият Ив. си има всичко. Какво прави той тук в този форум? Общува с групата, поради простата социална потребност от общуване. Надявам се да не ме изтълкуваш накриво. Това са рисковете на епистоларната комуникация. Няма да ти лепна инфантилна усмихната иконка. Зрели хора сме струва ми се и разговорът следва да е зрял.
                  Last edited by Selena; 20.04.2018, 00:11.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                    Доста акуратно описание. В този смисъл ти тълкуваш егоизма. Всъщност искаш да кажеш адаптивност. Ок, обаче, има още един фактор и понеже говорим за България, този фактор следва да се анализира. Успехът идва при сплотената група и общество, а не при самотни тарикат играчи в по-едър мащаб. Тук ни е домашното. Да се научим да работим в групи и взаимноподкрепящи се екипи. За мен това не достига и по това следва да се работи. Дори в този форум вървят конфронтации млади-стари, жени-мъже, местни-емигранти, хуманитари-технократи, и т.н. и т.н.

                    А истината е, че винаги групата, споделяща общи цели и интереси, има повече шансове за просперитет и оцеляване. Много ми е интересно какво мислиш по тоз въпрос. Защото нашият голям въпрос ако въобще искаме да ни бъде е този. Как да оцелее групата? Кои са интересите, националните интереси на българската група?
                    Значи чета.......чета и мълча ....ама тук не издържах и ще се обадя
                    Ив пише,че идеологиите са безполезни за отделната личност. Аз мога да допълня, че не само са безполезни ами и всички беди на човечеството са плод на идеологиите или "групите" както ги наричаш Социалисти, комунисти, капиталисти, фашисти, християни, мюсюлмани, юдеи, българи, руснаци, турци. Това са все групи базиращи се на някаква вяра или религия или идеология. Като и да го наричам за мен е едно и също - секта Всяка идеология създава група от поклонници, които автоматично намразват всички други различно мислещи от тях. Защо идеологията е лошо нещо? Защото насажда омраза към други идеологии. От там нататък насилие, войни и т.н - все лоши неща. На второ място но не по-малко важна е прошката. прошката към себе си и другите. Научат ли се хората да приемат света какъвто е и научат ли се да прощават света ще стане рай. Стана дума за "Колибата". Там е добре обяснено. Има и един друг филм - Магнолия май се казваше или някакво друго цвете беше. Препоръчвам го.
                    Та викаш "групата" Какво значи "групата"? Защо се формират групите? Въобще защо човека бил социално животно ?
                    Слабите индивиди гледат да влязат в група за да получат закрила и помощ от тази група. Силните пък сформират групи с цел да използват слабите и глупавите. Овцете влизат в групата на овчаря. Той ги коли и дои ама те си мислят че в групата са на сигурно и са много добре и такова е положението с две думи Тези самотни тарикат играчи, както ги наричаш създават прогреса и новите технологии, така че в този смисъл наистина групата като цяло е по-добре. Овчаря огражда терена, така че групата вече да да дава жертви на групата на вълците. Овцете вече се радват на по-добра храна и безплатно здравеопазване и т.н. Все хубави работи. И все пак ако говорим за силна и "оцеляваща" група. Оцеляващата група се състои от оцеляващи членове. Остави една група овце без овчар и глей кво става
                    ПП: Ив я кажи за разликата между човека и животните? Я глей Марк Твен кво вика :
                    https://chitanka.info/text/27000-naj-nizsheto-zhivotno
                    Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 77 Разгледай мнение
                      Бързо може ЗАЕДНО да си отговорим на въпроса: "Има ли извънземни на земята и помагат/пречат ли ни те?"
                      Просто помислете на какво се дължи технологичния възход на Третия райх.
                      1. Дали на добрите качества на национал-социализма, способен да надмине мощните си икономически, финансови и ресурсно обезпечени конкуренти. Как Германия в която през 1923г. хората умират от глад по улиците, за 10-15 години успява да задмине ТЕХНОЛОГИЧНО Британската империя, САЩ И Франция? КАК??????????????????????
                      2. Или просто тайните им общества "Врил" и "Туле" наистина са влезли в КОНТАКТ, получили са ноу хау и са направили бързо бързо летящите си чинии. След което естествено минават в дълбока нелегалност в Антарктида и се случват едни неща за които ти опонирам по-горе в червено.
                      Леко встрани се отклонявам. Ако правилно те разбирам, единственото с което така наречените елити разполагат са по-добри технологии, които са на път да им се изплъзнат от контрол. Чудесна новина. Т.е. Стопяват се предимствата им пред масите. Това би било интересно да се наблюдава.

                      Коментар


                      • 77,
                        Ако те разбирам правилно, ти смяташ, че социализмът е по-добрия строй, но извънземните му пречат да се развие (щото не му дават технологии).
                        Но всъщност дават технологии на национал-социализма. И на капитализма.
                        Защо? Защо извънземните не харесват социализма?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                          Ясно - искаш да си говорим за извънземни.
                          Да допуснем че има. И какво от това?
                          Ако допуснем че има...това означава че технологията да щъкаме в космоса е налице.
                          Да, налице е от около 90 години!!!!!!!
                          Т.е сегашните напъни които правим да ходим до марс....да не говорим за военните глупости сфръхзвукови ракети и т.н. са пълен фарс за пред публиката, ДА ПРАВ СИ след като би трябвало военните да разполагат с технология която е далеч по яка.
                          Да, в ТАЙНИТЕ ИМ КОСМИЧЕСКИ ПРОЕКТИ РАЗПОЛАГАТ С ДАЛЕЧ ПО ЯКИ ТЕХНОЛОГИИ.
                          Така ама на публиката не и дреме чак толкова много все още дали ще идем на марс а и дреме повече кво да яде.
                          Съгласен.
                          За кво е тоя напън някой да дава милиярди за ракети.....ако притежава летяща чиния и удари в земята цялата конкуренция от раз?
                          Конкуренция ТЕ нямат. Надпреварата във въоръжаването е перфектното прикритие, зад което са източени ТРИЛИОНИ от САЩ за развитие на ТАЙНАТА ИМ КОСМИЧЕСКА ПРОГРАМА. САЩ пък точат от целия свят. Простичко, нали?
                          Ок разбирам контрааргумента ,и аз бих могъл да го дам, евентуалния че таква технология показването и е адски опасно и непредсказуемо...
                          ОПАСНО ЗА КОГО? Аз мисля, че само за тези които искат чрез контрол върху енергията, във всякакви форми да КОНТРОЛИРАТ ПЛАНЕТАТА.
                          щото ще доведе до фалита на много компании....
                          и създаването на МНОГО нови които да развиват новите технологии.
                          което пък ще доведе до оставане без работа на милиони хора което пък ще доведе до ....не знам кво....революция или пък....криза от която няма излизане и т.н...с две думи всички ще глътнат въздух яко.
                          На милионите хора като им дадеш НАДЕЖДА дори за източник на безплатна, БЕЗКРАЙНА енергия, няма да вдигат революции, а ще почерпят в тукашната кръчма
                          Ако някой има технология за антигравитационен двигател....
                          Ние земляните имаме технологии и за други видове интересни двигатели с ВЪЗМОЖНОСТИ. Използваха ги до скоро обаче само ТЕ. В своите си ТАЙНИ космически програми, за своите си ЦЕЛИ.
                          През последните 3-4 години има да го наречем вътрешно въстание срещу тях от довчерашните им подчинени на различни нива, от различни тайни програми, които са обединени в АЛИАНС срещу тях. Голяма сила концентрирала по-големи възможности от техните.
                          Борбата е за разкриване на КОСМИЧЕСКИТЕ ТЕХНОЛОГИИ.
                          ТЕ искат това да стане постепенно, сравнително бързичко, но разтегнато в период около 100!!!! години.
                          Наблюдаваме този бърз експоненциален ТЕХНОЛОГИЧЕН ПРОГРЕС в момента на глобално ниво.
                          АЛИАНСА иска РАЗКРИВАНЕТО НА ТЕХНОЛОГИИТЕ да стане веднага. Иска реалните революционни технологични промени на земята да станат за 5-10 до 15 години.

                          автоматично умира петрола...
                          Дай боже по скоро да стане. Ще запаля една свещ на гроба му. Щото все пак доста ни е помогнал досега. Ама и ни е пречел де, щото и с негова помощ са ни управлявали.
                          даже ел. автомобилите...всички самолетни компании ще фалират...
                          Няма как да стане за един ден СМЯНАТА НА ПЛАНЕТАРНАТА ТЕХНОЛОГИЧНА БАЗА. Нужно е време.
                          Ама за 1-2 десетилетия света ще изглежда по съвсем друг начин.

                          военните и те ..всички самолети и ракети могат да ги хвърлят на боклука...
                          Всичкото днешно милитъри желязо е за скраб.
                          С какви милитъри железа само са се обзавели ако знаеш/знаете....

                          барабар с корабите и самолетоносачите и т.н....за една секунда...някой излитайки с летяща чиния и ще ебе майката на икономиката за една седмица. Банките ще фалират.
                          Трябват ли му на човечеството банки? Или поне банки в този вид и тази банкова система? Не са ли те превъзходно средство за контрол?
                          Всичко ще се обърне с главата надолу. Кой има интерес от това? Никой.
                          Споко. Изобщо не е толкова страшно детронирането ИМ.
                          ТЕ вече са свалили гарда доста и са навряни почти в миша дупка от АЛИАНСА.

                          Сега ако някой ме пита...искам ли аз да разбера за тая технология за антигравитационния двигател? Не . Аз лично не искам.
                          Твое право.
                          Имам си достатъчно проблеми....за да искам да преживя такава икономическа криза.
                          В ТАЗИ СИСТЕМА кризите са си по дифолт
                          Т.е ако имат....да си я държат заключена...ебал съм им майката)))
                          Все пак към момента живеем някакви шибани 70-80 години...на мен ми остават евентуално 20-30.....мерси от такъв експириънс.
                          Постарай се да издържиш да си сравнително здрав през тези 20-30 години.
                          Идващите технологии ще ти подарят поне още толкова годинки живот в прилично здраве.
                          А на децата и внуците ти/ни поне два пъти повече.

                          Така че и да има и да няма извънземни - предпочитам да не знам към момента. Хич не ме интересува. Мен ме интересуват по простички неща. Аз да съм добре...децата ми да са добре...да правя квото мога и да изпитвам УДОВОЛСТВИЕ от това което правя. По малко стрес...и повече забавления и отдих...дето се бъзика Мъней.
                          Всеки го иска това, но в днешната СИСТЕМА болшинството НЯМАТ ШАНС да го постигнат.
                          Но в новите технологии и с почти гарантираното детрониране на СИСТЕМАТА ИМ, ще има шанс за ВСИЧКИ.

                          Ако вляза в някоя по силна организация....дето управлява света...ще му мисля тогава)))
                          Колко нива на силни организиции смяташ че има над Тръмп, ЗА КОИТО ТОЙ ДОРИ НЕ ПОДОЗИРА????
                          Така че....пак казвам какво от това 77?
                          Кво те бърка теб това...дали си прав или не си прав?
                          Много ме бърка дали съм прав или не за всичко дето е по-отгоре в червено.
                          Затова ръчкам тая тема, ама никой не я взема на сериозно.
                          Бързо може ЗАЕДНО да си отговорим на въпроса: "Има ли извънземни на земята и помагат/пречат ли ни те?"
                          Просто помислете на какво се дължи технологичния възход на Третия райх.
                          1. Дали на добрите качества на национал-социализма, способен да надмине мощните си икономически, финансови и ресурсно обезпечени конкуренти. Как Германия в която през 1923г. хората умират от глад по улиците, за 10-15 години успява да задмине ТЕХНОЛОГИЧНО Британската империя, САЩ И Франция? КАК??????????????????????
                          2. Или просто тайните им общества "Врил" и "Туле" наистина са влезли в КОНТАКТ, получили са ноу хау и са направили бързо бързо летящите си чинии. След което естествено минават в дълбока нелегалност в Антарктида и се случват едни неща за които ти опонирам по-горе в червено.
                          Ако още не сте изядени от световната финансова олигархия – просто още не ви е дошъл редът.

                          Коментар


                          • Само да вметна още, в България имаше милионери още 1990-1991г. Как стана тая работа при средна заплата 200лв. и почти цялата икономика в държавни ръце?

                            Коментар


                            • Погледнато от чисто човешка гледна точка за повечето неща си прав.

                              Но това не променя нещата, че чисто обективно социалзмът по принцип води до значително по-бавно икономическо развите. И то именно заради липсата на свободен пазар - което води до по-лошо разпределение на производствените ресурси и по-ниска мотивация. А дългосорчно и до по-лош стандарт на живот на населението като цяло.

                              А иначе кои са хората, които се адаптираха най-бързо и лесно? Те започнаха да се адаптират още преди да падне сторя, между другото. Бяха изнесли и присвоили доста още в края на 80-те.

                              Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                              Слушам ви....и си правя следния извод.

                              Всеки логично изхождайки от собтвената си гледна точка и собствения си експириънс по времето на социализма или капитализма си е изградил становище което е много трудно да бъде променено.

                              Част от хората по времето на социализма са преживели доста неприятни неща...я са репресирани..я са ги прецакали нещо я...са имали будна съвест и не са се примирявали с несправедливостите....в резултат е дошла омразата към строя...омразата към Русия и любовта към капитализма. Можем ли да ги виним тези хора? Разбира се че не....как на такъв човек който смята живота си за провален поради социализма и Русия...да му говориш за предимствата на строя?
                              Вярно ли е че по времето на соца...ако кажеш в кръчмата някой виц или изпусваш някой партиен секретр или бай тошо може да те уволнят от работа или в затвора да влезеш? - Вярно е.
                              Вярно ли е че някой може да те изпее че слушаш Свободна европа и да ти ти ебат майката? - Вярно е.
                              Вярно ли е че колкото и да учиш...за да станеш по кадърен....някой член на партията ,който и малоумен да е ,може да ти е шеф и да ти стъжни живота ? Вярно е.
                              Вярно ли е че ако всъщност не си член на партията нищо не може да стане от теб? - Вярно е
                              Вярно ли е че като влезеш в корекома и видиш касетофон шарп или хитачи...или сони и после отидеш в магазина и видиш вефа ....някак си виждаш разликата ? Вярно е.
                              и т.н да не продължавам.

                              Друга част от хората...обаче по стечение на обстоятелствата не са видяли нищо лошо от соца. Например ходили са на работа...имали са работа...не им е пукало за политиката или някакви амбиции ..всичко е евтино..няма почти престъпност..имат къде да живеят ...веднага им дават ведомствено жилище и много скоро като се оженят си купуват почти без пари собственно. Чакат за кола...ама накрая имат някаква да ходят на село. Имат даже и вила. Имат безплатно образование и здравеопазване. Взимат малка заплата ама тя им е достатъчна напълно да се хранят и обличат. Вечер се събират съседите пият ракия....купони...живота им е лек.
                              С други думи водят някакъв почти безгрижен живот. Да има...в корекома яки неща...те нямат долари ама кво от това? Не могат да пътуат...ама те и без това нямат пари...къде да ходят у тях си е най хубаво. И това не го казвам с подигравка...това си абсолютно истинската реалност. Така мислят хората.
                              Можем ли да ги виним? Прави ли са те за себе си? Прави са. Виждат ли те нещо лошо? Ами почти не. Нямат досег с ДС или подобни щото просто нищо не праят лошо за властта.

                              Идва обаче промяната.

                              Изведнъж възможностите са много.....ама няма пари. Идва първоначалното натрупване на капитали. Дивия капитализъм придобива реални изражения.

                              Дето каза човека тука....капитализма на всеки отне...ама на някой даде бая.

                              Част от Първата група хора...мразейки соца...и полчавайки свобода - скоро осъзнава че може да си завре тая свобода в задника щото просто няма пари. А до като преди е имал пари и свбодно време да умува ...сега няма пари и има пак свободно време ама не му се умува. Мислел си е че е кадърен...ама пък сега няма къде да бачка щото му закриват завода ( приватизират ) а капиталиста казва....няма работа за всикчи...пък и да има що да ти давам много пари като има хора колкото искаш...и мога да ти давам пак малко пари. Постепенно осъзнава или не оъзнава че са необходими други качества вече.... В началото има надежда....че капитлизма ще докара на всеки по един мерцедес - съвсем скоро. Обаче минават годините и тая надежда малко по малко умира. Процеса тече в обвинения...първо към старите....после към новите...и накрая към всеки следващ.

                              Тея хора мечтаят ли за социализма? НЕ не мечтаят....продължават да го мразят щото е трудно да се признае че са се преебали и затова го мразят още повече поради това че го обвиняват него за собственото си състояние.

                              Част от втората група....настъпвайки промяната ...изведнъж се оказва с разрушен рахътлък. Нито има качества...нито пари...нито опит..нито знания...нито идеи.....всички мечти отиват на майната си. Живота го удря като с парен чук.

                              Тея хора мечтаят ли за социализма? Мечтаят....Можем ли да ги виним? Не можем да ги виним. Обвиняват ли капитализма за това което са ? Да...обвиняват го. Мразят ли го? Даже и го мразят.


                              Има и една друга група хора....която е съставена и от първата и от втората...дето никой не мразят...а при настъпване на промяната се орентират правилно и по някакъв начин стават новите капиталисти. Можем ли да ги виним че са се облажили от промяната? Не можем разбира се.

                              Къв е извода....извода е това което виждаме.

                              Който се оплкава и търси оправдания и виновни файда няма. Който се е взел в ръце - сега може спокойно да си говори и за капитализма и за социализма без да влага стари емоции.

                              А истинския извод е че ако не се ПРОМЕНИШ спрямо обстановката без да се оплакваш - шансовете ти за успех клонят към нулата.








                              Last edited by Money; 19.04.2018, 23:06.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение
                                Жп линиите от 1860 и 1866 се строят, за да проникнат английските индустриални стоки по Долния и Средния Дунав, доколкото през делтата на Дунава тогава не могат да минават дълбоководни съдове. Железница от Стамбул до Белград е много скъпа и трудно се поддържа, докато в Добруджа сравнително евтино свързват най-големия речен път в Европа - Дунава, с морските пътища.
                                Уважавам познанията ти по история. Винаги те чета с интерес.
                                Горната ти теза обаче е мнооого далеч от истината. Сори.
                                Подсказка.
                                Около 1860г. някой мастити индустриалци и банкерчета /Нобел, Родшилдовите синове/ се усещат, че в Каспийско море има едно нещо дето му викат нефт.
                                ТЕ осъзнават, че нефтът е бъдещото злато – течно, с лош цвят и мирис, но обречено да става все по-ценно.
                                Залагат на тази стратегия за бъдещи печалби.
                                Обаче. Тоя нефт от Баку трябва да се докара някак си до Европата.
                                Баку току що е станал Руски. Батуми е Турски. Варна и Русчук също.
                                Трябват им игри и с руснаците и с турците.
                                Достатъчно ли подсказах?
                                Така по-ясна ли е причината и за втория фронт в Кавказ през 1877г.
                                Айде още малко факти.
                                През 1877 г. Лудвиг Нобел построява първия в света параход за пренос на нефт – днес назоваван танкер.
                                Отново през 1877 г. братята Нобел започват изграждането на първия петролопровод в човешката история.
                                Какво съвпадение,а?????
                                Някъде другаде по това време има открит нефт освен в Каспийско море? Аз не знам.
                                Част от стратегията на нефтените играчи е концесията на жп линията Варна-Русе.
                                Обаче султана в един момент започва да не им играе по свирката иииии.....
                                Спретват му цветна революцийка наречена Априлско въстание.
                                После естествено войната.
                                След нея обаче плановете им отиват в канализацията.
                                .....
                                Тези случки да ви приличат малко на днешните събития в Ирак и Сирия?
                                Ако още не сте изядени от световната финансова олигархия – просто още не ви е дошъл редът.

                                Коментар

                                Working...
                                X