IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Може ли социализмът да създаде по-бърз растеж от "капитализма"?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

    Значи 77,

    Ок. Вярваш в това...което пишеш...ок.

    От къде черпиш тая информация? Черпиш я от да кажем 100 тина сайта и от няколко предавания в щатите, англия и русия главно.

    Само да ти обърна внимание...че бизнеса с конспирациите си е бизнес като всеки бизнес. От който някой изкарва пари и то сериозни пари. Значи тея сайтове и предавания те не са да те информират а да правят пари.

    Имай го пред вид това.

    В Русия и в Щатите ама главно в Русия тея предавания привличат адски голяма аудиотория и много голяма гледаемост. Разбира се че е интригуващо някой да ти разкрие най големите тайни в историята на човечеството...по телевизията. ))

    Всички тея "доказателства" имай също пред вид че са много лесни за фалшификация. Значи...снимки...кво има на тея снимки аз дето не съм спец мога да ти сложа на тея снимки квото искаш. Освен това това не са публични снимки в по голямата си част. Т.е не може лесно да се намери оргинала. Например аз имам стара снимка...слагам на нея една лампа 1500 година...и си готов. Повярвал.

    Има едно много нашумяло в Русия предаване дето всяка седмица ...не знам още излъчват ли го...казват ебати тайните. Тея ако са толкова запознати наистина...със всички тея тайни...сметни...предаване ли ще прай или нещо друго. Това е ентартаймънт бизнес. Кат навремето оня с хипнозата дето се появи и по нашите телевизии и ги караше да праят квото си иска. Това е шоу. С цел гледаемост. Сайтовите са също такива.

    Всичко което казвам е че не бива да се приема за чиста момента всичко.

    Като например че земята е плоска има тонове "доказателства" . Кви ли не експерименти. И страшна тайна дето я пазят.

    Сега ще ти разкрия тайната голямата и ще разоблича конспираторите)))) Специално за теб))

    Във всяка конспирация както казах преди ...има доза голяма истина и след това свободни съченения. Написани така че да са максимално интересни.

    В историята със плоската земя е също така. Верно е че земята не е кръгла. Обаче няма нищо вярно че е плоска. Тя не е идеално кръгла и на места има разлика в закръгленето като на южния полюс което води до разлика в гравитацията. Едно от доказателствата на конспираторите че земята е плоска е че над южния полюс не летят самолети. Което е вярно. Ето ти един факт. Лесно проверим. Ама защо не летят? Не щот ще паднат...щото е плоска..)) А щото гравитацията там е различна и летенето е различно т.е за да летят там са нужни по специални настройки на самолетната апаратура и умения на летците...Което прави работата по сложна и авиокомпаниите просто не летят от там.

    Ако се питаш що никъде не е известно точно каква е земята и защо това е тайна...ще ти кажа що. Гравитацията е различна на различните места на земята. Поради факта че земята не е идеално кръгла. То и сега това е известно публично например на екватора. Аз съм бил в Еквадор точно на екватора и ни правиха разни експерименти доказващи това. Пробелма е че гравитацията не е еднаква и на другите места по повърхността на земята.

    Когато военните правят изчисления как да изтрелят една ракета...точната стойност на гравитацията е ключова дали ше излети ракетата или ще падне или ще отиде на майната си. Поради тази причина...навремето Руснаците успяха първи да изтрелят ракета в космоса щото явно знаеха това а американците все им падаше ракетата....щото сметките не им бяха точни и опитите бяха неуспешни. И то много години. До като се усвестят че всъщност причината е в неправилните сметки базирани на стойността на земното превличане. Това не е конспирация а факт.

    Разбира се белите държави не искат всеки да си прави и изтрелва ракети ...и точната форма на земята се пази образно казано тайна и не е публична информация. Затова е толкова сложно да изтреляш и подържаш в движение балистична ракета. Не е сложно да направиш ракетен двигател.
    Северна Корея толкова години се мъчи. Щото трябва да знаеш точните стойности на гравитацията на всяко място дето ще лети ракетата...за да можеш да коригираш тягата и ракетата да не падне преждевременно. Ако се чудиш защо всички следяха ще падне ли ракетата след Х км на северна корея или няма да падне...вече да не се чудиш...казах ти полезна инфорамция )))

    Сега ти ако си военен...ще пазиш ли тая тайна или няма да я пазиш и ще я дадеш на всички да си изтрелват балистични ракети?

    Ето ти научно и практическо обяснение за това че земята си е баш кръгла и хич не плоска...както и обяснение що никой не казва абе земята е точно еди ква си.

    А тя не е идеално кръгла земята знаеш ли що? Щото моретата и сушата не са равномерно разпределени и като се върти върти и се получва изкривяване на формата. А Марс дето няма морета на повърхността си е супер кръгъл.)) Или поне много по кръгъл.

    Дали всичко това ти го знаеше сега? Вероятно не.

    Това ти го казах само щото в теорията на конспирацията че земята е плоска...конспираторите използват няколко факта които са верни...например това с южния полюс ...и изваждат тотално погрешен извод че земята е плоска на база на тея истини. Точно това което ти говорех. Обаче има хиляди да не кажа милиони дето вярват на конспираторите. Това е пример как можеш да се заблудиш.

    И в твоите истории е така. Но за съжаление не ми е това бизнеса да се опитвам да доказвам що на еди коя си снимка има еди кво си.....но съм сигурен че има манипуллация поради факта че бизнеса с конспирациите си е бизнес и трябва да бъде захранван непрекъснато с нови теории и доказателства.

    Та така...77

    Не бъди краен....и не приемай всичко за чиста момента въпреки че звучи адски логично. То ако не звучи няма да има последователи...разбираш.

    И пак казвам...без значение земята кръгла ли е....има ли извънземни...има ли безплатна енергия и т.н ...това няма никакво занчение за нас.
    Досега , в повечето случай не съм се съгласявал с Ив. Но тук е направил много точен анализ и съм съгласен с него. Правя няколко уточнения. Понякога някои от конспиративните теории се оказват, верни но те са малка част. Мисля че случая с рептилиите не такъв. А да ли има извънземен живот и дали той контактува с нас е въпрос подобен на тези , колко е голяма вселената и нейния строеж и съществуват ли паралелни вселени. Все пак са изстреляни няколко апарата в в космоса с точно с цел евентуален контакт. Във форума има явни и скрити привърженици на конспирацията с рептилиите. Чисто статистически 20 процента от население вярва в някакви конспиративни теории и това си е някаква форма на мания от която също се печели. Поздрави.

    https://www.24chasa.bg/ojivlenie/article/6134353

    Коментар


    • Леле-леле, здравеопазването в България наистина е на много ниско ниво.
      Диагностицирането най-вече...

      Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 77 Разгледай мнение
        Grand Court, Night Illumination. Trans-Mississippi Exposition. 1898
        Доказано. Съществуващо преди и скрито днес безпроводно осветление. Няма как да са някакви газови или други кандила нали? Линк


        Значи 77,

        Ок. Вярваш в това...което пишеш...ок.

        От къде черпиш тая информация? Черпиш я от да кажем 100 тина сайта и от няколко предавания в щатите, англия и русия главно.

        Само да ти обърна внимание...че бизнеса с конспирациите си е бизнес като всеки бизнес. От който някой изкарва пари и то сериозни пари. Значи тея сайтове и предавания те не са да те информират а да правят пари.

        Имай го пред вид това.

        В Русия и в Щатите ама главно в Русия тея предавания привличат адски голяма аудиотория и много голяма гледаемост. Разбира се че е интригуващо някой да ти разкрие най големите тайни в историята на човечеството...по телевизията. ))

        Всички тея "доказателства" имай също пред вид че са много лесни за фалшификация. Значи...снимки...кво има на тея снимки аз дето не съм спец мога да ти сложа на тея снимки квото искаш. Освен това това не са публични снимки в по голямата си част. Т.е не може лесно да се намери оргинала. Например аз имам стара снимка...слагам на нея една лампа 1500 година...и си готов. Повярвал.

        Има едно много нашумяло в Русия предаване дето всяка седмица ...не знам още излъчват ли го...казват ебати тайните. Тея ако са толкова запознати наистина...със всички тея тайни...сметни...предаване ли ще прай или нещо друго. Това е ентартаймънт бизнес. Кат навремето оня с хипнозата дето се появи и по нашите телевизии и ги караше да праят квото си иска. Това е шоу. С цел гледаемост. Сайтовите са също такива.

        Всичко което казвам е че не бива да се приема за чиста момента всичко.

        Като например че земята е плоска има тонове "доказателства" . Кви ли не експерименти. И страшна тайна дето я пазят.

        Сега ще ти разкрия тайната голямата и ще разоблича конспираторите)))) Специално за теб))

        Във всяка конспирация както казах преди ...има доза голяма истина и след това свободни съченения. Написани така че да са максимално интересни.

        В историята със плоската земя е също така. Верно е че земята не е кръгла. Обаче няма нищо вярно че е плоска. Тя не е идеално кръгла и на места има разлика в закръгленето като на южния полюс което води до разлика в гравитацията. Едно от доказателствата на конспираторите че земята е плоска е че над южния полюс не летят самолети. Което е вярно. Ето ти един факт. Лесно проверим. Ама защо не летят? Не щот ще паднат...щото е плоска..)) А щото гравитацията там е различна и летенето е различно т.е за да летят там са нужни по специални настройки на самолетната апаратура и умения на летците...Което прави работата по сложна и авиокомпаниите просто не летят от там.

        Ако се питаш що никъде не е известно точно каква е земята и защо това е тайна...ще ти кажа що. Гравитацията е различна на различните места на земята. Поради факта че земята не е идеално кръгла. То и сега това е известно публично например на екватора. Аз съм бил в Еквадор точно на екватора и ни правиха разни експерименти доказващи това. Пробелма е че гравитацията не е еднаква и на другите места по повърхността на земята.

        Когато военните правят изчисления как да изтрелят една ракета...точната стойност на гравитацията е ключова дали ше излети ракетата или ще падне или ще отиде на майната си. Поради тази причина...навремето Руснаците успяха първи да изтрелят ракета в космоса щото явно знаеха това а американците все им падаше ракетата....щото сметките не им бяха точни и опитите бяха неуспешни. И то много години. До като се усвестят че всъщност причината е в неправилните сметки базирани на стойността на земното превличане. Това не е конспирация а факт.

        Разбира се белите държави не искат всеки да си прави и изтрелва ракети ...и точната форма на земята се пази образно казано тайна и не е публична информация. Затова е толкова сложно да изтреляш и подържаш в движение балистична ракета. Не е сложно да направиш ракетен двигател.
        Северна Корея толкова години се мъчи. Щото трябва да знаеш точните стойности на гравитацията на всяко място дето ще лети ракетата...за да можеш да коригираш тягата и ракетата да не падне преждевременно. Ако се чудиш защо всички следяха ще падне ли ракетата след Х км на северна корея или няма да падне...вече да не се чудиш...казах ти полезна инфорамция )))

        Сега ти ако си военен...ще пазиш ли тая тайна или няма да я пазиш и ще я дадеш на всички да си изтрелват балистични ракети?

        Ето ти научно и практическо обяснение за това че земята си е баш кръгла и хич не плоска...както и обяснение що никой не казва абе земята е точно еди ква си.

        А тя не е идеално кръгла земята знаеш ли що? Щото моретата и сушата не са равномерно разпределени и като се върти върти и се получва изкривяване на формата. А Марс дето няма морета на повърхността си е супер кръгъл.)) Или поне много по кръгъл.

        Дали всичко това ти го знаеше сега? Вероятно не.

        Това ти го казах само щото в теорията на конспирацията че земята е плоска...конспираторите използват няколко факта които са верни...например това с южния полюс ...и изваждат тотално погрешен извод че земята е плоска на база на тея истини. Точно това което ти говорех. Обаче има хиляди да не кажа милиони дето вярват на конспираторите. Това е пример как можеш да се заблудиш.

        И в твоите истории е така. Но за съжаление не ми е това бизнеса да се опитвам да доказвам що на еди коя си снимка има еди кво си.....но съм сигурен че има манипуллация поради факта че бизнеса с конспирациите си е бизнес и трябва да бъде захранван непрекъснато с нови теории и доказателства.

        Та така...77

        Не бъди краен....и не приемай всичко за чиста момента въпреки че звучи адски логично. То ако не звучи няма да има последователи...разбираш.

        И пак казвам...без значение земята кръгла ли е....има ли извънземни...има ли безплатна енергия и т.н ...това няма никакво занчение за нас.
        Last edited by Iv_max; 21.04.2018, 04:25.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение

          По него време наистина са имали проблем с кабелите. Логично е да са търсили, както решение под земята, така и помощ от извънземни, също и от Господ. За илюстрация на това прилагам малко снимков материал:
          https://io9.gizmodo.com/photos-from-...d-t-1629961917
          Ходил ли си в Тайланд?....е нещо подобно е на места ама сега)) В пукет всички го снимат това....с кабелите. Мазало е.

          Извънземни....)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

            Ето ти един днешен пример. Още един талантлив изгорял преждевременно млад човек. Човешкият организъм си има предели.
            Сама разбираш че това че на някой му се случило нещо лошо не означава нищо. Освен това не бива да се вадят изводи и крайни заключения от новина в медиите. Момчето от преди 5 години според медиите е страдало от епилепсия...и единственото което го свързва проблема със стажа е факта че е казал че работи по цяла нощ. Сега от кво е умрял...кво е станало един Господ знае. И този случай.
            Не можеш да вадиш изводи за живота от това че си прочела нещо някъде.

            Което не променя факта че част от бизнеса във финансите е свързан с огромен стрес.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

              Не знам какво долавяш, но в този въпросник е всъщност една книжка със сто въпроса, като на повече от половината июа поввче от един възможен отговор.
              Освен този според който капитализъм и пазарна икономика е едно и също, ще фам още един пример:
              Назовете една война която САЩ са водили през 19 век? И тук има повече от един отговор.
              ...
              Тази книжка, вероятно, е писана от човек с добро чувство за хумор ) Доколкото и двете понятия не съществуват в чист вид днес, защо пък да не се свържат аксиоматично, може и шведски теоретици да допренесат - как социализмът и пазарната икономика са си едно и също
              То и Китай се чуди кое що е ))
              https://www.investor.bg/analizi/262/...-kitai-259703/

              Коментар


              • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение



                Даммм... Насоченото движение на електрони..., електромагнитно поле..., проводници, изолатори, съпротивления /по пътя на електроните и регулиране силата на тока/...

                трето мнение /в подкрепа на второто/...
                По него време наистина са имали проблем с кабелите. Логично е да са търсили, както решение под земята, така и помощ от извънземни, също и от Господ. За илюстрация на това прилагам малко снимков материал:
                https://io9.gizmodo.com/photos-from-...d-t-1629961917

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

                  Знам казах ти...че беше преди 4-5 години...и сме си говорили това с дъщеря ми много пъти. Тя вижда и при мен как е.....познава някой от нашите момчета. Понякога бачкат по 16 часа...по някога не се вясват и се мотат по гаджета и на плажа висят цял ден верно с лаптопа и телефона но....Вижда за кво става въпрос. Важно е работата да върви. Всеки усеща кога е важно да седи и кога не.

                  Още като реши че ще се занимава с финанси сме водили тоя разговор.. Но когато психически си готов за напрежение и си способен да издържаш на напрежение и това ти носи удовлоствие...няма проблем. Има проблем когато не очакваш или не можеш. Преди 1 година...я запознах с един мои познат от JPM в женева. Той е анализатор в JPM. И той и каза следното....щот тя го пита. Той вика...ако тая работа не е за теб...ти няма да издържиш и 3 месеца. Ако е за теб обаче няма проблем. Ти вика сама ще разбереш...ако сутрин не ти се ходи на работа ....значи това не е за теб. Ако живееш в проекта и го приемаш като предизвикателство и се забавляваш....няма значение колко работиш...даже не разбираш че работиш щото е фън.

                  Относно напрежението....той вика..да каза преди среща с някой СЕО или важен проект...никой не спи по една седмица...може. Ама каза това не е щото те карат а щото няма друг начин трябва да си подоготвен за срещата или за проекта. Щото ти го искаш....ако искаш да си добър.Но каза това не е всеки ден....кога няма работа....си тръгваш кога искаш и прайш квото искаш грубо.


                  Цялата тъкност в живота е да си намериш работа която ти е интересна и има смисъл от нея.

                  Стажа е важен.....щото те учи и подотвя за реалната работа. Освен това на стажантите им плащат....Тъкмо в тоя момент може да прецениш дали това ти пасва или не ти пасва.

                  Аз сега като бачкам цяла нощ и през деня спя...кво ми е?
                  Ето ти един днешен пример. Още един талантлив изгорял преждевременно млад човек. Човешкият организъм си има предели.
                  Той е бил открит мъртъв в Мускат, столицата на Оман, но не се посочва причината за смъртта му.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение

                    Войната на токовете!
                    По това време променливия ток доказва своите предимства пред постоянния ток. Генераторите на променлив ток са избегнали ограничението да са ситуирани на не повече от миля от консуматорите. Започнало е електрифициране с познатите ни стълбчета и бърза експанзия, която много често е водела до небрежно и необмислено изпълнена мрежа. Същото като при нас, докато минавахме на кабелен интернет. Вероятно бая народ се е опекъл, докато минат на подземни кабели и създадат илюзията за безпроводно електричество.

                    Няма лошо да има второ мнение, надявам се.


                    Даммм... Насоченото движение на електрони..., електромагнитно поле..., проводници, изолатори, съпротивления /по пътя на електроните и регулиране силата на тока/...

                    трето мнение /в подкрепа на второто/...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение

                      Войната на токовете!
                      По това време променливия ток доказва своите предимства пред постоянния ток. Генераторите на променлив ток са избегнали ограничението да са ситуирани на не повече от миля от консуматорите. Започнало е електрифициране с познатите ни стълбчета и бърза експанзия, която много често е водела до небрежно и необмислено изпълнена мрежа. Същото като при нас, докато минавахме на кабелен интернет. Вероятно бая народ се е опекъл, докато минат на подземни кабели и създадат илюзията за безпроводно електричество.

                      Няма лошо да има второ мнение, надявам се.
                      Аз мисля че извънземните са се намесили.
                      77 може да потвърди.

                      Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 77 Разгледай мнение
                        Grand Court, Night Illumination. Trans-Mississippi Exposition. 1898
                        Доказано. Съществуващо преди и скрито днес безпроводно осветление. Няма как да са някакви газови или други кандила нали? Линк


                        Войната на токовете!
                        По това време променливия ток доказва своите предимства пред постоянния ток. Генераторите на променлив ток са избегнали ограничението да са ситуирани на не повече от миля от консуматорите. Започнало е електрифициране с познатите ни стълбчета и бърза експанзия, която много често е водела до небрежно и необмислено изпълнена мрежа. Същото като при нас, докато минавахме на кабелен интернет. Вероятно бая народ се е опекъл, докато минат на подземни кабели и създадат илюзията за безпроводно електричество.

                        Няма лошо да има второ мнение, надявам се.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                          Било е през 2013 г. Не пожелавам точно това за ничие дете. Това е нагледен пример за липса на мярка в лакомията и липсата на всякакви ценности. Едно е да се работи под напрежение, друго е да се вкарват млади хора в гроба или в болницата. Мярката.
                          Знам казах ти...че беше преди 4-5 години...и сме си говорили това с дъщеря ми много пъти. Тя вижда и при мен как е.....познава някой от нашите момчета. Понякога бачкат по 16 часа...по някога не се вясват и се мотат по гаджета и на плажа висят цял ден верно с лаптопа и телефона но....Вижда за кво става въпрос. Важно е работата да върви. Всеки усеща кога е важно да седи и кога не.

                          Още като реши че ще се занимава с финанси сме водили тоя разговор.. Но когато психически си готов за напрежение и си способен да издържаш на напрежение и това ти носи удовлоствие...няма проблем. Има проблем когато не очакваш или не можеш. Преди 1 година...я запознах с един мои познат от JPM в женева. Той е анализатор в JPM. И той и каза следното....щот тя го пита. Той вика...ако тая работа не е за теб...ти няма да издържиш и 3 месеца. Ако е за теб обаче няма проблем. Ти вика сама ще разбереш...ако сутрин не ти се ходи на работа ....значи това не е за теб. Ако живееш в проекта и го приемаш като предизвикателство и се забавляваш....няма значение колко работиш...даже не разбираш че работиш щото е фън.

                          Относно напрежението....той вика..да каза преди среща с някой СЕО или важен проект...никой не спи по една седмица...може. Ама каза това не е щото те карат а щото няма друг начин трябва да си подоготвен за срещата или за проекта. Щото ти го искаш....ако искаш да си добър.Но каза това не е всеки ден....кога няма работа....си тръгваш кога искаш и прайш квото искаш грубо.


                          Цялата тъкност в живота е да си намериш работа която ти е интересна и има смисъл от нея.

                          Стажа е важен.....щото те учи и подотвя за реалната работа. Освен това на стажантите им плащат....Тъкмо в тоя момент може да прецениш дали това ти пасва или не ти пасва.


                          Аз сега като бачкам цяла нощ и през деня спя...кво ми е?
                          Last edited by Iv_max; 20.04.2018, 19:30.

                          Коментар


                          • Масово страним от темата.
                            Ще се опитам да вляза отново в нея като ви преразкажа една 600 годишна история с цел, да се поучим от нея и да помислим какви елементарни възможности за РАСТЕЖ имаме тук и сега, но не ги използваме поради липса на ВИЗИЯ или просто щото ТЕ и подопечния им ЕС не ни дава.
                            ....
                            Четох някъде, че в изследване на Централната банка на Италия се твърди следното:
                            Списъка на топ данъкоплатците на Флоренция не се е променил много през последните шест века!!!
                            Почти 900 имена/фамилии/ от най-заможните данъкоплатци на XV и XVI век съвпадат с днешните им потомци!!!
                            По нашенски казано - където е текло, пак тече
                            Флоренция, както и много италиански градски държави през 15 век финансира РАСТЕЖА си, пък бил той и чрез обичайните войни чрез заеми.
                            Емитира държавни облигации.

                            Хиляди от най-богатите флорентинци са принуждавани да купуват тези облигации. Системата е - няма не искам.
                            Това е било задължително финансово натоварване за да имаш Венецианско гражданство.
                            Финансираш държавата си, ако искаш да си нейн гражданин! Сега май ние го правим основно чрез данъците които плащаме, нали?
                            Гражданите са отпускали заеми на държавата си пропорционално на своето имотното състояние.
                            Е, ние нямаме прогресивен данък, ама на запад имат. Явно поне от 5-6 века. Просто формата се е променила.
                            По тези облигации се е изплащал лихвен процент, но също облигациите са имали и вторичен пазар (почти като днешната фондова борса), което е позволявало на всеки който желае да купи и продаде на воля държавни облигации.
                            Цените на вторичния пазар са отразявали надеждите, страховете или паниката на инвеститорите и тези цени са зависили в голяма степен от геополитическата ситуация.
                            Също както в днешно време.
                            В моменти, когато изглеждало, че Флоренция е пред изчезване, част от елитите, са бягали панически от града, като са продавали същите тези облигации с луди отстъпки от 80-95%, за да напуснат града с някакви пари.
                            Може да се каже, че е било възможно в такива смутни времена за 5 пари да се купи градски дълг, който е носил 5 процента годишна лихва, ноооо, само ако Флоренция оцелее и спечели.
                            Такава инвестиции са можели да направят само онези, които са имали намерението да защитават своя град докрай!!!
                            По този начин, много да ги наречем родолюбиви и с кураж флорентинци за кратко време са правели десетократни печалби.
                            Съхранилите се през вековете богати флорентински семейства (тези 900 които днес плащат най-много данъци) в известен смисъл са наследниците на дедите си, които в моменти на криза, паника, упадък и чувство за предстоящ край не само не са продавали своите "държавни облигации", но и са купували от онези, които са тръгвали да бягат от града.
                            /Усещате ли колко силна става връзката между държавата и гражданите и при такава система?
                            В Русия олигарсите сега май страдат от санкциите на САЩ, точно щото я няма тази силна връзка/

                            Тези, които са били готови да отидат до края и "да купуват, когато собствената им кръв се е изливала по улиците", са станали финансовия и политически елит на Флоренция.
                            /Бъфет може да е взаимствал известната си сентенция кога е време да се купува от тая история /
                            Така се е формирал гръбнакът на националния им елит, оцелял през вековете.
                            ......
                            Какво виждаме от горната интересна историйка.
                            Обединение на държава и граждани в името на защитата и РАСТЕЖА.
                            /Да, няма демокрация, Няма соц, няма капитализъм. Може би само "малко" монархия. Важното е, че града-държава е намерил начин да се ОБЕДИНИ за да изпълни някакви цели/.
                            Не ви ли се струва, че намерихме ОЩЕ един начин който води към растеж???
                            Тука спорим соца или капитализма има по-голям потенциал за растеж, но виждаме и друга форма чрез която това може да стане.
                            Ще я нарека "ОБЕДИНЕНИЕ НА ДЪРЖАВАТА И ГРАЖДАНИТЕ."
                            .....
                            Нека видим почти същия пример в наше време.
                            Преди няколко години Египет /държавата/ направи проект за втори Суецки канал.
                            Държавата Египет в този момент НЯМА средства за финансиране на проекта.
                            Не търси заеми от МВФ, СБ и други банкстери.
                            Обръща се към гражданите си. Издава облигации за строежа на канала с прилична доходност. Облигациите са изкупени от гражданите на Египет за по-малко от седмица.
                            Кой-печели от такъв инвестиционен подход?
                            Само държавата и гражданите и. Никакви външни "инвеститори".
                            .....
                            Приложим ли е такъв подход за България?
                            От една страна гражданите имат мъртви десетки милиарди в банките. Чудят се къде да ги инвестират и надуват балони.
                            От друга страна държавата ни НЯМА сериозни собствени пари за инвестиции. Разчита основно на смешните еврофондове.
                            Има ли смисъл да спорим тук за соц и капитализъм???
                            Рецептата за успешен РАСТЕЖ е проста като фасул с примерите на Флоренция и Египет.
                            Държавата подготвя успешни ИНВЕСТИЦИОННИ проекти с общонационално значение. Гражданите И по-желание ги финансират.
                            Всеки ще се натиска да вложи пари в добър инвестиционен проект, нали?
                            Ама проекти нямамееее. Що ли тъй???
                            .....
                            Египетския пример е прекрасен и достоен за следване.
                            ЕС обаче позволява ли такава инвестиционна активност на държавите членки?
                            Май не много. Поправете ме, ако греша.
                            Ако не позволява, защо ли? В чий интерес са тези рестрикции за държавите???
                            ....
                            Защо гражданите да не финансират проекта за тунела под Шипка например, който ще изисква смешни пари?
                            Ако гледаме по-мащабно включително и политически. Да разработим с комшиите си проекти които да си сближат икономически.
                            Примерно. Турция завършва новото си летище. Най-голямото в света.
                            Защо да не договорим с Турция , Сърбия и Унгария един ХИПЕРЛУУП от Истанбул до Будапеща?
                            ....
                            Дотук имаме вече 6 тези за това:
                            Кой осигурява по-бърз растеж:

                            1. Капитализма;
                            2. Социализма;
                            3. Национал-социализма;
                            4. Парите - този който ги осигурява;
                            5. Подарените или дадените технологии от извънземните;
                            6. Обединението на държавата и гражданите и.
                            Ако още не сте изядени от световната финансова олигархия – просто още не ви е дошъл редът.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

                              Не е миналата година...а преди 4-5 години

                              аз обаче подкрепям подобни методи нищо че дъщеря ми може да е подложена на това.

                              Има работа и работа....между различните работи има разлика. да се научиш да бачкаш под напрежение с невъзможни срокове....е школа която е безценна. Аз лично съм го изживявал .... Обаче оргазъма за добре свършена работа е невероятен. А ако това ти доставя удоволствие...въпреки че си уморен...това не е работа. Най яките моемнти в живота си съм имал когато сме работили за "невъзможен" проект и той се е случил. Пожелавам на всеки който е в състояние да изживее кефа след това.

                              Когато трябва да се работи се работи....когато трябва да се почива - се почива. Work Hard - Play Hard .....поздрав с песента на Давид Гета....

                              https://www.youtube.com/watch?v=5dbEhBKGOtY
                              Било е през 2013 г. Не пожелавам точно това за ничие дете. Това е нагледен пример за липса на мярка в лакомията и липсата на всякакви ценности. Едно е да се работи под напрежение, друго е да се вкарват млади хора в гроба или в болницата. Мярката.

                              Fatigue from long hours 'may have been trigger', though investment bank unaware of 21-year-old German's epilepsy

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

                                Не бързай де се трогваш! Пък и нали се знаем добре, присмехулник си, не толкова затрогнат. Няма драма в тези неща - важното е, че не сме се отказали и въпреки очевидните недоразумения, продължаваме с опитите за комуникация. Докато хората общуват те изпълняват Божествената повеля, спре ли комуникацията, изпълзяват дяволите.

                                Аз пък друго ще ти кажа - тези, които са писали тази твоя книжка, на която ти гледаш едва ли не като на Библия, нещо са се объркали от моя субективна гледна точка. Давам им право, обаче, те да мислят мен за объркан. За да съм още по-точен - дори не става дума за правота и грешка, а за влагане на различно съдържание в ползвания понятиен апарат. Няколко пъти се включвах и все това се опитнвам да кажа. Ние правим опити да разменяме идеи изхождайки от убеждението, че мислим еднакво за ползваните понятия. Голяма грешка. Всяка школа - икономическа, политическа, социална, влага собствено съдържание.
                                Маркс ги вижда по един начин нещата, консервативната мисъл (Смит, Хазлит, Фридман) по друг, австрийците, който много държат да не ги наричаме просто поредните либерали (Мизес, Хайек, Ротбарт), по техен си начин, за баш либералите не ми се говори въобще, те са вредни и т.н.

                                Долавям едно смислово противоречие: едно временно твърдиш, че конспектът дава два възможни отговора. Обичайната практика е изпитваният да бъде поканен да посочи верния отговор или да премахне грешния. Не е проблем да има и повече от един верни (грешни) отговори. Обаче, в следващото изречение твърдиш, че капитализъм и пазарна икономика били синоними.
                                Тук ще ти направя една подсказка. ФРГ, в техните силни социалдемоклатически периоди, когато нещата им вървяха доста добре, измислиха, че прилаганата от тях икономическа система не е капитализъм, а някаква следваща еволюционна форма - социално пазарно стопанство. Те всъщност и до ден днешен си го ползват, но след силната консервативна вълна от Кол, вече подразбират друго.

                                Не са синоними. Ако бяха, това би било равносилно на твърдението, че другият белег и характеристика на капитализма, а именно: върховенство на закона, пред който всички са равни, е по-маловажен от пазара.
                                Ако бяха, това би било равносилно на твърдението, че друг белег и характеристика на капитализма, а именно: частна собственост върху средствата за производство, е по-маловажен от пазара.

                                Не съм разочарован, всичко е в рамките на обичайното.
                                Не знам какво долавяш, но в този въпросник е всъщност една книжка със сто въпроса, като на повече от половината июа поввче от един възможен отговор.
                                Освен този според който капитализъм и пазарна икономика е едно и също, ще фам още един пример:
                                Назовете една война която САЩ са водили през 19 век? И тук има повече от един отговор.

                                Но ако все още се чувстваш неспокоен, може да потърсиш в нета. Пък може и аз да помогна?
                                Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                                Коментар

                                Working...
                                X