IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Може ли социализмът да създаде по-бърз растеж от "капитализма"?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

    Като каза матриархални общности се сетих за едно интересно изказване на един познат. Агресията в обществата, според бройката на мъжете и жените в дадено общество. Оказва се, че обикновено в дадена държава се раждат повече момичета, но има и държави, в които по неизвестни причини е обратното. Раждат се повече момчета. В Европа това са Гърция и Испания, а в Латинска Америка една от страните е Венецуела. Най-мирни и не войнствени били страните с много момичета. За рекордьор по женски раждания се смята Монголия.
    Леко съм втрещена. Доколкото си спомням, като цяло броят на родените момчета спрямо момичетата е около 105:100, т. е на сто женски индивида се раждат сто и пет мъжки. Възможно най-жизненото съотношение за човешката популация.
    Това си има съответното генетично и физиологично обяснение. Предполагам знаеш, че яйцеклетката съдържа 22 обикновени Х хромозоми и една полова Х хромозома. Сперматозоидите съдържат 22 обикновени Х хромозоми и една Х или У полова хромозома /половите хромозоми за разделени 50:50 Х : У/.

    Тъй като сперматозоидите, които съдържат 22 обикновени Х хромозоми и една У полова хромозома, са по-дребни, оттам са и по-подвижни. Вероятността да стигнат до яйцеклетката и да я оплодят е по-голяма - съответно, вероятността плода да съдържа У полова хромозома е по-голяма. Еволюцията, генетиката и физиологията се решили да се раждат повече момчета. Но тъй като У хромозомата е по-нестабилна, момчетата боледуват повече и смъртните случаи при тях са повече. Някъде преди началото на пубертета съотношението става 100:100 момчета към момичета. И животът продължава, следвайки естествения си ход.
    Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
    Мечо

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
      Спомням си, че Джордж W Буш адски му се кефеше. Казвам го сериозно.

      Какво точно е направил Запада на Путин от самото начало. Това не си спомням.

      (Между другото само да уточня, аз рядко говоря за Русия на едро. Почти винаги става дума за Путин, неговата клика, КГБ, Кремъл, политиката на Путин, но не и за самата Русия и руския народ като цяло. Ако говоря за Русия като цяло, това ще са обективни факти, като БНП на глава от населението и т.н.)
      Напълно спрямо моите очаквания не можеш да отговориш на елементарния въпрос какво Русия е направила лошо на запада....и успоредно с това се измъкваш с отговора на въпроса какво Запада е направил лошо на Русия...сега ... в миналото и т.н. при положение че то е очевадно ежедневнно.

      А ако толкова се интересуваш от вътрешнополитически план за политиката на Путин...трябва да си много как да кажа....сляп за да не направиш бегло сравнение спрямо това какъв беше живота на руснаците преди Путин. Почти съм убеден че ще направиш предположение че ако не беше Путин сега Русия да бъде къде къде напред....и руснаците да изживяват американската мечта.

      Исках сам с товите думи да стигнеш сам до извод който ще опровергае всичко което говориш.

      Кво казах тук по надолу...че когато някой му дадеш аргументи...и той ти дава насреща рехави контрааргументи...настъпва емоционално отегляне от разговора или заключение с етикет или пример от миналото. Щото сам не можеш да обясниш тезата си освен с БНП. Което не е обективен факт ....ама има ли смисъл да говорим? Как можеш да сравняваш обективно две държави БВП за определен период от време като не взимаш под внимание дълга, началното състояние и факта че едната притежава валута която е наложила за резервна...ако става въпрос тук за САЩ в сравнение с Русия. Ако дори грам обективно мнение имаш...би трябвало да отчетеш причините за тоталната разруха в русия след елцин с 100% заслуга за това на САЩ. Би трябвало да отчетеш и приноса на Путин за стаблизиране на положението във вътрешен план.

      Но не това е важно.....


      Важно е първия въпрос....що Запада натиска Русия от как се помни....при положение че фактите са че Русия не е направила абсолютно нищо лошо на запада след втората световна война пък и като цяло.
      Междувпрочем не знам дали знаеш че Русия е искала да влезе в НАТО след втората световна война и и е било отказано. Подала е молба.
      Но зарежи историята....

      Кажи за времето на Путин....по отношение на външната политика.

      Коментар


      • Спомням си, че Джордж W Буш адски му се кефеше. Казвам го сериозно.

        Какво точно е направил Запада на Путин от самото начало. Това не си спомням.

        (Между другото само да уточня, аз рядко говоря за Русия на едро. Почти винаги става дума за Путин, неговата клика, КГБ, Кремъл, политиката на Путин, но не и за самата Русия и руския народ като цяло. Ако говоря за Русия като цяло, това ще са обективни факти, като БНП на глава от населението и т.н.)

        Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

        Не имам пред вид цялата политика на запада към Русия и понеже говориш за Путин...след като дойде на власт Путин.

        Посочи ми причините.

        Обикновенно не отговарям на въпроса с въпрос. Но в случая много искам ти да формулираш това....
        Last edited by Money; 23.04.2018, 21:32.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

          Смятам че точно в това се състоят част от проблемите на младежта. Т.е. хората си учат и възпитават децата по друг начин и после що днешната младеж били различни.

          Що били мързеливи - щото не сте ги научили на труд. Що били лигави и отговаряли - щото не сте ги научили на уважение. Нямали цел в живота - щото всичко им е сервирано наготово към момента.

          Не визирам конкретно теб и не визирам конфликта/разбиранията на поколенията, които винаги си съществува между различните поколения. Демек искам да кажа, че проблема не е в младежта, а в нас дето съвсем сме им отпуснали края.
          Тая тема не искам да я говоря. Имаме тотално различни разбрания ми се струва. Младежите нямат проблеми които ние можем да разрешим. И това не бива да ни е работата...да им разрешаваме проблмите.

          Тая работа ...някой като ми каже...виж днешната младеж и ми се отщява да говоря. Нищо и няма на младежта. Живее си собствен живот. Така и трябва. Кои сме ние че ще им кажем как да живеят?

          Мързела е в основата на техническия прогрес. Когато води до ентусиазъм...по малко бачкайки да живееш по добре,

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

            Ценностите като цяло се базират на религиите. Християните имат едни, при исляма са други, при будистите трети. Тея с вудото или дето нищо не изповядват - не им ги знам какви са.

            Примерно при християните е казано "Не кради", докато в Африка където не изповядват никаква религия или някакви месни нрави и обичаи правилото е "всичко каквото не е здраво закрепено и мога да го нося е мое".



            Едните имат 1 мъж - 1 жена. Другите 1 мъж - няколко жени. Някъде е 1 жена - деца от различни мъже.
            Вика му се полиандрия и все още съществува в някои затворени етнографски групи в Тибет и Непал.
            Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
            Мечо

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
              Например аз уча сега децата си по различно от това как са ме учили мен. И за училището е така.
              Смятам че точно в това се състоят част от проблемите на младежта. Т.е. хората си учат и възпитават децата по друг начин и после що днешната младеж били различни.

              Що били мързеливи - щото не сте ги научили на труд. Що били лигави и отговаряли - щото не сте ги научили на уважение. Нямали цел в живота - щото всичко им е сервирано наготово към момента.

              Не визирам конкретно теб и не визирам конфликта/разбиранията на поколенията, които винаги си съществува между различните поколения. Демек искам да кажа, че проблема не е в младежта, а в нас дето съвсем сме им отпуснали края.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                Добре, а кое му е хубавото на режима на Путин? Отговаряш на въпрос с въпрос.

                Имаш предвид защо наложиха (смешните) санкции след анексирането на Крим ли?


                Не имам пред вид цялата политика на запада към Русия и понеже говориш за Путин...след като дойде на власт Путин.

                Посочи ми причините.

                Обикновенно не отговарям на въпроса с въпрос. Но в случая много искам ти да формулираш това....

                Коментар


                • Добре, а кое му е хубавото на режима на Путин? Отговаряш на въпрос с въпрос.

                  Имаш предвид защо наложиха (смешните) санкции след анексирането на Крим ли?

                  Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

                  Добре,

                  Ще направя опит да те попитам и да ми отговориш конкретно.

                  Кажи ми лично ти кво мислиш през годините в които Путин е на власт да кажем.
                  Какво е направил лошо той на света и какво е направил запада лошо на Русия?

                  Конкретно ми кажи.

                  Да не говорим какво е в самата Русия и какво е в самия запад.

                  Искам да знам конкретните причини поради които политиците в САЩ и Европа са против Русия. Изборй ги ако можеш.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

                    Аз не съм на 18....да ме въпнува виртуалния абсент)))
                    А тук не му е нито времето, нито мястото. Какво пише в Библията? Има си време за всичко. Явно линкът към началното ми съобщение не се отваря.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

                      Ами зависи от училището и от семйството. Например аз уча сега децата си по различно от това как са ме учили мен. И за училището е така.

                      не са от библията...а от експирианса
                      А в Библията от къде са дошли? Джокер - от експирианса.

                      Не кради, не лъжи, не прелюбодействай. уважавай майка си и баща си, не пожелавай нищо на ближния си, не си прави кумири.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                        Абсентът може и да е виртуален .
                        Аз не съм на 18....да ме въпнува виртуалния абсент)))

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                          Абсент не съм пил....
                          На среща ли ме каниш?)))
                          Абсентът може и да е виртуален .

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                            Хмммм разговор на чашка абсент?
                            Абсент не съм пил....

                            На среща ли ме каниш?)))

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                              Добре де чел си Библията. Не можа ли да разпознаеш, че над 90% от ценностите дето ти налагат в училище, в семейството, етц идват от там?

                              Те не идват от въздуха. И колкото и да се опитват разни системи да ги променят не успяват да се справят за сега. Въпреки че лека полека успяват да ги подменят или ерозират.
                              Ами зависи от училището и от семйството. Например аз уча сега децата си по различно от това как са ме учили мен. И за училището е така.

                              не са от библията...а от експирианса

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

                                На няколко пъти характеризираш някой по външни белези като щастлив. Спокоен не знам...ама недей така със щастието. Ще трябва да си поговорим с теб за индийците....))
                                Хмммм разговор на чашка абсент?

                                Коментар

                                Working...
                                X