IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Може ли социализмът да създаде по-бърз растеж от "капитализма"?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
    Това е вярно, аз обаче говоря за други неща. Сега например играя една игра. Просто игра. Нищо не се печели от нея. Нищо не се печели ама някои хора дават по 120 000 евро на вечер за да не я загубят. Надявам се да разбираш какво искам да кажа
    Гледай - гледай, тц-тц-тц-тц-тц !!!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от DELCHO SMOKA Разгледай мнение

      Самоцелното консумиране е функция на самоцелното съществуване през призмата на един изпразнен от съдържание живот!
      Това е вярно, аз обаче говоря за други неща. Сега например играя една игра. Просто игра. Нищо не се печели от нея. Нищо не се печели ама някои хора дават по 120 000 евро на вечер за да не я загубят. Надявам се да разбираш какво искам да кажа
      Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

        Обаче това очевидно е най-правилния начин. Никой друг не е бил начело на държавата по-дълго от БХ след Бай Тошо.
        Виж например СДС - Иван Костов искаше да прави елитарна партия. А такова понятие не може да съществува реално. Не е като елитен клуб, не всеки може да членува в елитен клуб.
        Ами БСП - социалистическа партия, а най-големите кардци са безусловно свързани с тях.

        Докато БХ може да не ти харесва, но такива като теб са много по-малко от масата.
        Прав е социалистическия професор за осемдесетте процента, даже си мисля че е доста скромен...

        Ти да видиш! Изблици на обективност !?!

        ...какво ти става, Импотеций? Бъгнал си се.​​​​​​

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение
          Това беше затапващо. Хм, Зрънчо? Русо е фантазьор. И добър писател. А такива най-много изкривяват представите.Както наш Боко изкриви политическата плоскост у нас като захлопа с дървен патък на нивото на управлявания суверен. Питай го, Русо така ли го наставлява?
          Обаче това очевидно е най-правилния начин. Никой друг не е бил начело на държавата по-дълго от БХ след Бай Тошо.
          Виж например СДС - Иван Костов искаше да прави елитарна партия. А такова понятие не може да съществува реално. Не е като елитен клуб, не всеки може да членува в елитен клуб.
          Ами БСП - социалистическа партия, а най-големите кардци са безусловно свързани с тях.

          Докато БХ може да не ти харесва, но такива като теб са много по-малко от масата.
          Прав е социалистическия професор за осемдесетте процента, даже си мисля че е доста скромен...

          Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

            Твърди, че се е учил от Тато...
            Не само той. Това си е цяла школа. Зазубрят квото им снесат експертите и после правят словесни еквилибристики. Един от министрите същински папагал, но такъв си е от 30 години. А зад думите си стоят дребноумни сделки и мътната река си тече. Без стратегическо насочване.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение
              Това беше затапващо. Хм, Зрънчо? Русо е фантазьор. И добър писател. А такива най-много изкривяват представите.Както наш Боко изкриви политическата плоскост у нас като захлопа с дървен патък на нивото на управлявания суверен. Питай го, Русо така ли го наставлява?
              Твърди, че се е учил от Тато...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                Mмм, на измама мерише.

                ...каза "човекът-Истна", Клеветник номер 1 на Републиката.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Tutankhamon Разгледай мнение

                  +10 Само дето, колцина го разбират? Тъжно.
                  Повечето хора не са с особен интелектуален потенциал! Средностатистическия индивид се формира в рамките на някакво общество! Той в определени граници е "пластелин"!

                  Псевдоелита целенасочено работи за интелектуалната деградация на обществата, образователна и пр...
                  Царят няма нужда от умни поданици, а от покорни и подвласни такива! Свободният и осъзнат човек не се нуждае от цар...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Tutankhamon Разгледай мнение

                    +10 Само дето, колцина го разбират? Тъжно.
                    Mмм, на измама мерише.

                    Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

                      Ами, питай Русо. Той е бил и философ, и писател, и музиколог, и общественик, и вдъхновител на Френската революция, вероятно е бил и акушер-гинеколог и е знаел нещо по зърнения въпрос, за да е бил толкоз категоричен. Аз не се наемам да го опровергавам, но има хора, които знаят повече от него. Те може да са напълно неизвестни, но няма нещо на този свят, което да не им е известно. Те даже знаят много добре, че след зърната идва свободата, а свободата е вятърна мелница, която пак мели зърна. Ти да не работиш в "Зрънчо"?
                      Това беше затапващо. Хм, Зрънчо? Русо е фантазьор. И добър писател. А такива най-много изкривяват представите.Както наш Боко изкриви политическата плоскост у нас като захлопа с дървен патък на нивото на управлявания суверен. Питай го, Русо така ли го наставлява?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от DELCHO SMOKA Разгледай мнение

                        Самоцелното консумиране е функция на самоцелното съществуване през призмата на един изпразнен от съдържание живот!
                        +10 Само дето, колцина го разбират? Тъжно.
                        The Mumy is alive, do not care about it !!!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                          Интересно, как ли се ражда човек свободен слвд като е увиснал на зърната на майка си. Човек става отчасти свободен при себереализация, която му подхожда и допада. При соцоализъма тая работа ставаше по-трудно, що чугунените глави стягаха червената вратовръзка около врата още докато бяхме малки. После кой се увълчил, той стягаше вратовръзката. Затова завърши тая работа с масов бандитизъм. Но така бяха насочвани събитията именно от либералете. Най-големите манипулаторе. Свободата, Санчо, е на перката на вятърната мелница, ам на коя точно, не знам. Важното, че от вятър се задвижва и вятър прави.
                          Ами, питай Русо. Той е бил и философ, и писател, и музиколог, и общественик, и вдъхновител на Френската революция, вероятно е бил и акушер-гинеколог и е знаел нещо по зърнения въпрос, за да е бил толкоз категоричен. Аз не се наемам да го опровергавам, но има хора, които знаят повече от него. Те може да са напълно неизвестни, но няма нещо на този свят, което да не им е известно. Те даже знаят много добре, че след зърната идва свободата, а свободата е вятърна мелница, която пак мели зърна. Ти да не работиш в "Зрънчо"?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение
                            Мисля, че темата се люшка между две крайности. Едната е капитализъм, както бива разбиран съвременния неолиберален капитализъм, другата е социализъм, под което се разбира държавният капитализъм от времето на СССР. И в средата едно нищо като анализ или опит за това. Това е парадокс, като се има предвид, че крайностите сами по себе си са ирационални. Нито едното, нито другото е в природата на човека. Първото създава унищожително разтворена ножица в неравенството, второто създава трудови колонии. Там, някъде в своята крайност, тези два варианта се сливат като форма на пребиваване на човека в робство. Както е възкликнал Русо - човекът се ражда свободен, а навсякъде той е вързан в окови. Този рефрен е по-актуален от всякога. Мишо да каже какъв е по народност Русо, понеже ни залива с цитати без да вниква какво пише в тях и откъде ги е взел. Добре, че му споменахме Шахт и Тойнби - не беше и чувал за тях, мислил е, че са герои от "Властелинът на пръстените". Продъни ни екраните.
                            Интересно, как ли се ражда човек свободен слвд като е увиснал на зърната на майка си. Човек става отчасти свободен при себереализация, която му подхожда и допада. При соцоализъма тая работа ставаше по-трудно, що чугунените глави стягаха червената вратовръзка около врата още докато бяхме малки. После кой се увълчил, той стягаше вратовръзката. Затова завърши тая работа с масов бандитизъм. Но така бяха насочвани събитията именно от либералете. Най-големите манипулаторе. Свободата, Санчо, е на перката на вятърната мелница, ам на коя точно, не знам. Важното, че от вятър се задвижва и вятър прави.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

                              Вечер, преди да заспя си мисля разни неща. Снощи незнайно защо ми изникна този твой пост в съзнанието Защо мислиш. че хората искат това което казваш, а именно: "повече и по-качествени неща" ?? Мисля че този въпрос е много важен и е ключа към всички спорове в тази тема а и не само в тази. Точно там е въпроса, че аз не мисля, че хората искат това, което казваш. Не че не го искат, искат го. Просто не това искат на първо място. Може би трябва да прочетеш и други книги освен тези, които цитираш, защото те не се занимават с въпроси какво искат хората, какво искат жените и т.н. Прочети например "механично пиано" на Вонегът. Там става дума за общество изградено от индивиди, получили най-много и най-качествени неща и проблемите му. Наскоро четох някаква подобна. Мисля че се казваше "Пазителят" или нещо такова беше. Подобни книги, биха ти помогнали да се убедиш какво всъщност искат хората. Най-вероятно мислиш, че това са глупости незаслужаващи внимание. Нещата с които свързваш моите постове, за мен доказват че или ти не искаш да разбереш или аз не мога да ги обясня добре. Бутан, Тибет, йога и медитация нямат нищо общо с нещата на които искам да обърна внимание. Това са неща свързани с религия и философия. Факта, че наричаш въпросите "философски" също доказва това..Аз говоря за психология. Нали правиш разлика между психология и философия? Дано да не прозвучи грубо, но ти самия също не искаш повече и по-качествени неща. Просто си на този етап. Напуснал страната и отишъл в страна която предлага повече и по-качествени неща за гражданите си. Може би вярваш, че ако някой ден караш ферари, това ще те направи щастлив? Или може би ще докажеш нещо на някой или на себе си с това? Просто помисли За мен това е най-големият парадокс в съвременния свят. Хората не знаят какво искат, но масовата психоза е че искат повече и по-качествени неща. Психолозите знаят много, но тях малко хора ги слушат. Психология не се учи в училище а трябва. И то психология която се занимава с това какво искам а не "как да манипулирам хората","психология на масите" или "как да постигна еди си какво си". Не ме разбирай погрешно. Не искам да те обидя. Опитвам се да помогна.Аз съм може би най-големия комплексар в тази тема и си го знам. Знам и от къде са комплексите ми и т.н
                              Самоцелното консумиране е функция на самоцелното съществуване през призмата на един изпразнен от съдържание живот!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                                Алонсо,

                                Ето една добавка пък от мене на предишното, което писах.

                                Повечето хора искат да консумират повече и по-качествени неща. А също и двата строя, които обсъждаме имат за цел подобряване на материалното състояние на хората.

                                Като изключим Бутан и Тибет, едва ли има други места където БНП да не е важно за огромното мнозинство от хората.

                                Освен това не виждам как ще накараш хората масово да ходят на йога, трансцедентална медитация и да ядат броколи и био храни освен като всичко това не го направиш мода подчинена на пазарния принцип.
                                Вечер, преди да заспя си мисля разни неща. Снощи незнайно защо ми изникна този твой пост в съзнанието Защо мислиш. че хората искат това което казваш, а именно: "повече и по-качествени неща" ?? Мисля че този въпрос е много важен и е ключа към всички спорове в тази тема а и не само в тази. Точно там е въпроса, че аз не мисля, че хората искат това, което казваш. Не че не го искат, искат го. Просто не това искат на първо място. Може би трябва да прочетеш и други книги освен тези, които цитираш, защото те не се занимават с въпроси какво искат хората, какво искат жените и т.н. Прочети например "механично пиано" на Вонегът. Там става дума за общество изградено от индивиди, получили най-много и най-качествени неща и проблемите му. Наскоро четох някаква подобна. Мисля че се казваше "Пазителят" или нещо такова беше. Подобни книги, биха ти помогнали да се убедиш какво всъщност искат хората. Най-вероятно мислиш, че това са глупости незаслужаващи внимание. Нещата с които свързваш моите постове, за мен доказват че или ти не искаш да разбереш или аз не мога да ги обясня добре. Бутан, Тибет, йога и медитация нямат нищо общо с нещата на които искам да обърна внимание. Това са неща свързани с религия и философия. Факта, че наричаш въпросите "философски" също доказва това..Аз говоря за психология. Нали правиш разлика между психология и философия? Дано да не прозвучи грубо, но ти самия също не искаш повече и по-качествени неща. Просто си на този етап. Напуснал страната и отишъл в страна която предлага повече и по-качествени неща за гражданите си. Може би вярваш, че ако някой ден караш ферари, това ще те направи щастлив? Или може би ще докажеш нещо на някой или на себе си с това? Просто помисли За мен това е най-големият парадокс в съвременния свят. Хората не знаят какво искат, но масовата психоза е че искат повече и по-качествени неща. Психолозите знаят много, но тях малко хора ги слушат. Психология не се учи в училище а трябва. И то психология която се занимава с това какво искам а не "как да манипулирам хората","психология на масите" или "как да постигна еди си какво си". Не ме разбирай погрешно. Не искам да те обидя. Опитвам се да помогна.Аз съм може би най-големия комплексар в тази тема и си го знам. Знам и от къде са комплексите ми и т.н
                                Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                                Коментар

                                Working...
                                X