IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Може ли социализмът да създаде по-бърз растеж от "капитализма"?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Имам чувстовото, че от 1990 до сега не си следил какво се случва. САЩ изтеглиха детки хиляди военни, закриха почти всички бази в Германия. А европейските държави харчат за армия по-малко от 2% от БНП. Европейските армии изобщо не са пригодени за нападателна война, само с изключение може би на Великобритания. Голяма заплаха за Русия е Европа, голяма. Точат ножове и се готвят за атака

    Искат да имат дачи във Воронеж и Кислокан.


    Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

    Къде видя прехласване към Русия от моя страна? Някога да съм казал че Русия ми е еталон за нещо си?

    Не мога да разбера защо всички анти Русия не могат да дадат логичен отговор на въпросите ми, а това са малка част от тях, а се измъкват по всевъзможни начини.
    Last edited by Money; 03.05.2018, 17:00.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

      Ив макс, ти въпроси нямаш.
      Това което пишеш е руска пропаганда.

      ​​​​​​Да спомена, че за това си има тема.

      А ето нещо което частично ще отговори на "въпросите" ти:

      В представлении ватников есть только один субъект — США, с которым они себя соотносят. Вся жизнь ватника, независимо от его места в социальной иерархии — есть соревнование с США. Даже самый последний алкаш из ватной глубинки уверен, что он расово более полноценен, чем "тупые америкосы
      Аз знам че нищо няма да кажеш ама ще продължа...значи като зададеш въпрос е порпаганда? прост и логичен въпрос.

      Т.е според теб...не трябва да си задаваме тея въпроси. Някаква омерта ли има? Който ги зададе...значи е глупав враг.

      Това е много интересно вашето държание... и мислене. Все още нямам точно обяснение.

      Значи с американци, швейцарци и т.н си говоря на тая тема...няма проблем...обаче с Българи...с някой българи има проблем..много интересно.

      ПС: Тези въпроси ги зададох точно заради истинския пропаганден клип който пусна Мъней. Щото пропаганда - думата означава изразяване медийно на официалната позиция на правителството. В тоя ред на мисли аз не съм излязал по телевизията да говоря сега....а питам обикновенни хора в някакъв форум. И те не могат да ми отговорят. Но пък ме обвиняват.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

        Е, то отговора е елементарен- всяка политическа система и власт е корумпирана, но колкото е по-голям асансьора между съсловията от статията на френското комуне, която цитираха, толкова по-малко вредна е тя. В САЩ асансьора е най-широк, след това в Европа, след това в Китай, а Русия от изброените е най-зле. Така че цялото прехласване по нея тук е от зависими или заблудени хора.
        Къде видя прехласване към Русия от моя страна? Някога да съм казал че Русия ми е еталон за нещо си?

        Не мога да разбера защо всички анти Русия не могат да дадат логичен отговор на въпросите ми, а това са малка част от тях, а се измъкват по всевъзможни начини.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

          Аз че не съм трол е ясно....както е и ясно защо не можеш да ми отговориш. Щото не знаеш кво да ми отговориш. Не става въпрос да ми влияеш. Става въпрос просто да ми отговориш.

          Липсата на отговори....води до това което води. Щото ако някой излезе и каже...ей за това и зад това стоят солидни аргументи....любовта към Русия значително може да намлее.
          Ив макс, ти въпроси нямаш.
          Това което пишеш е руска пропаганда.

          ​​​​​​Да спомена, че за това си има тема.

          А ето нещо което частично ще отговори на "въпросите" ти:

          В представлении ватников есть только один субъект — США, с которым они себя соотносят. Вся жизнь ватника, независимо от его места в социальной иерархии — есть соревнование с США. Даже самый последний алкаш из ватной глубинки уверен, что он расово более полноценен, чем "тупые америкосы
          Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

            Е, то отговора е елементарен- всяка политическа система и власт е корумпирана, но колкото е по-голям асансьора между съсловията от статията на френското комуне, която цитираха, толкова по-малко вредна е тя. В САЩ асансьора е най-широк, след това в Европа, след това в Китай, а Русия от изброените е най-зле. Така че цялото прехласване по нея тук е от зависими или заблудени хора.
            +
            да добавя единствено, че НИТО ЕДИН...АМА НИТО ЕДИН, дори от тези зависими или просто заблудени хора, дори и не посмя да излъже тук в анонимен форум, че тази любов е подплатена със сметки в руски банки, където държи спестяванията си в рубли, или че е пратил синчето/дъщерята да учи във воронеж (а не в Ротшийлд!), или че е продал бентлито/ферарито и е купил лада ....при това сега може без да чакаш ред!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

              Добре де...да кажем трол съм...айде отговори на въпросите....нищо че съм трол.
              Е, то отговора е елементарен- всяка политическа система и власт е корумпирана, но колкото е по-голям асансьора между съсловията от статията на френското комуне, която цитираха, толкова по-малко вредна е тя. В САЩ асансьора е най-широк, след това в Европа, след това в Китай, а Русия от изброените е най-зле. Така че цялото прехласване по нея тук е от зависими или заблудени хора.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение

                Да отговарям на въпроси....на трол?

                Подобни дискусии са излишни. Ако ти си трол, то е ясно защо, а ако наистина си просто толкова заблуден, нито аз, нито някой друг би могъл да повлияе на мнението ти с два реда в някакъв форум.
                Така че.... да пишем по темата за цоциализЪма и капитализЪма...за другото си има друга кочина.
                Аз че не съм трол е ясно....както е и ясно защо не можеш да ми отговориш. Щото не знаеш кво да ми отговориш. Не става въпрос да ми влияеш. Става въпрос просто да ми отговориш.

                Липсата на отговори....води до това което води. Щото ако някой излезе и каже...ей за това и зад това стоят солидни аргументи....любовта към Русия значително може да намлее.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

                  Добре де...да кажем трол съм...айде отговори на въпросите....нищо че съм трол.
                  Да отговарям на въпроси....на трол?

                  Подобни дискусии са излишни. Ако ти си трол, то е ясно защо, а ако наистина си просто толкова заблуден, нито аз, нито някой друг би могъл да повлияе на мнението ти с два реда в някакъв форум.
                  Така че.... да пишем по темата за цоциализЪма и капитализЪма...за другото си има друга кочина.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение
                    Боже, Боже, ела си прибери вересиите!

                    Ти да не си соловьов или дугин бе умнико. Все едно слушам параша тудей или спутник...от радиоточката на стената.
                    Добре де...да кажем трол съм...айде отговори на въпросите....нищо че съм трол.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                      national power - По принцип си прав, но властта е нещо като наркотик и е доста силно нещо в този смисъл. Властимащия го правят такъв неговите слуги които постоянно се надпреварват да отгатват мислите му дори. Представяш ли си 1000 човека да мислят като теб или повече, на практика и чисто математически е невъзможно но пък действа като наркотик. И все пак властта води до реализация на идеите ти, а липсата на власт до тяхното похабяване - остават неосъществени. Нещото което ти наричаш Бог всъщност не властва а се бори за своето съществуване създавайки четвъртото измерение - времето или и четирете измерения всъщност заедно, защото материята е във ремето и тя. Логично е да си мислиш че то не наказва и няма такива желания а единственно сътворява, но и в двата полюса и добри и лоши неща защото такива са правилата - законите според които е възможно да се гради. Като вземеш нещо от едно място на неговото място остава празнота и тя е равна и реципрочна по значение на това което си взел. Законно положение.
                      - за елитите си прав, погледнати от една отправна точка са елити но от друга са утайката. Ама колко са елити след като се занимават с бране ? Наричат себе си елит защото се страхуват някой да не ги познае като погледне от другата отправна точка.
                      Това е много важно: "И все пак властта води до реализация на идеите ти, а липсата на власт до тяхното похабяване"

                      Вижте сега..няма как без Елит. По принцип. Ако не е тоя елит ще е друг елит. Значи хората няма как да живеят без елит. Някой трябва да поеме отговорността и ползите от властта да ги води. Само си представете ако в света няма този гаден елит - кво ще стане? Анархия. А дори само водачи да има.....те в очите на хората са елита. Нуждата от власт - ти я каза. Всъщност и Исус е елит в религиозната общност. Дори и представта за БОГ е елит в същината си. Ватикана е елит.

                      Във всяко общество същестува елит....и не може без него. Той създава организация...дава насоки...и формира цели. Във всяко общество хората се стремят да бъдат в този елит ако имат някаква амбиция и ако не се чустват по добре и по спокойно да слушат елита и да не искат да са част от него. Ако искаш да промениш нещо е естествен стремежа да си част от елита. Дори революция да направиш да смениш елита пак ти е нужен революционен елит. Т.е друг елит който да замени съесвъващия елит.

                      Та така с елита....

                      Коментар


                      • Боже, Боже, ела си прибери вересиите!

                        Ти да не си соловьов или дугин бе умнико. Все едно слушам параша тудей или спутник...от радиоточката на стената.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                          Едно готино линкче, но за Ив Макс и Алонсо - не е препоръчително.



                          https://youtu.be/Y-otCLbzRrY
                          Ок.

                          В Русия е квото е....корупция олигархия ...ОК.

                          Имам няколко въпроса.

                          Защо САЩ не оставят Русия да си прави квото иска в собствената си страна? За какво са тея вопли...за демокрация в Русия от страна на САЩ ..или за смяна на Путин? От къв зор? Сега значи руския народ по квато и да е причина...си живее както си живее. Хубо лошо....

                          Демократично ли е САЩ да се месят във вътрешните работи на Русия? За кво го праят...да спасят обикновенните руснаци или заради някакви собствени интереси?

                          Русия била заплаха. Взимаме НАТО от една страна и Русия от друга. НАТО отделя знаеш Х пъти повече средства за въоражаване...нормално ли е НАТО с политически натиск над по малките страни да се разширява непрекъснато до гранците на Русия? Това представлява ли заплаха за Русия и по какъв начин Русия е заплашила Запада за да предизвика такъв отговор? Що не вземат да се опитат да се договорят Русия да влезе в НАТО и това да приключи и да се обединят против да кажем тероризма? Русия има външни бази само в Сирия. САЩ има навсякъде по света....кое за кого представлява по голяма заплаха за интересите на съответната държава?
                          Русия била в Сирия...а САЩ цял живот са навсякъде ....ок Русия не е права да е в Сирия...що не се осъжда същото поведение на САЩ...още повече че ако има факти че социализма не е успешен има достатъчно много и други факти че намесата на САЩ в други страни не прави хората в тези страни да живеят по добре? Това демократично ли е?

                          САЩ налагат санкции....това като цяло някаква форма на демокрация ли е? Санкциите демократични ли са?

                          Само си спомни мотива за последните.....Русия е повлияла на изборите в САЩ? Как е повлияла...ами като организирала във фейсбук групи да подкрепят Тръмп. Добре де...това сериозно ли е? САЩ открито от как се помнят говорят против Путин...финансират НПО та преди да ги забранят против Путин...финансират опозицията против Путин...това не е намеса във вътрешните работи на суверенна държава обаче организирането на 100 хиляди човека във фейсбук е намеса във изборите на САЩ? Или е намеса факта че някой е хакнал личния емайл на Хилари..щото първо като държавен секретар тя не е трябвало да има личен емайл и то на всичкото отгоре незащитен...Айде ако са хакнали държавния департамент - ок.

                          Няма случай Путин да е заплашил някоя друга страна директно....за да се поставя Русия в центъра като световен враг. Крим....е анексиран...добре...в Крим някакво опълчение срещу военната анексия на Русия съществува ли? Хората протестират ли? Крим щеше ли да бъде анексиран....ако САЩ не бяха тръгнали с корабите да правят база в Крим на НАТО..точно където е черноморския флот на Русия? Реакцията на Путин...за анексията в Крим акт за нападение ли е...или на зашита?

                          Каква е крайната цел на САЩ? Да падне Путин...това демократично ли е? Може ли някой да си представи ако Путин излезе и каже подобно нещо за друга страна в прав текст ...това ще е все едно е обявил война.

                          Тея всичките въпроси може да се замазват и т.н...обаче между обикновенните хора от Русия ...през Европа включително и във САЩ тези въпроси се поставят и висят. Тези въпроси ги има и никой не отговаря на тях....но политиците от телевизиите на 2 континента не ги коментират.

                          Аз съм обикновен човек....и като такъв искам някой да ми отговори на тея въпроси да кажем....съвсем логично е да си ги задам.

                          Лиспата на отговор за тези въпроси ...както и прилагането на двойни стандарти в световната политика...например ще санкционираме Иран....щото не е демократичен но ще подкрепяме Саудитска Арабия нищо че и тя не е демократична....води до симпатии ,на бих казал повечето хора включително и американци към Русия.

                          Ето мен вземи....аз не мога да не си задам тея въпроси.....ако ги задам ставам Руски фен.....добре...а може ли да ги задам...без да съм Руски фен?

                          Задавам ти ги на теб....дай ми някакво ЛОГИЧНО обяснение от твоя гледна точка.

                          Ти тея въпроси задаваш ли си ги? И кво си отговаряш?


                          Коментар


                          • national power - По принцип си прав, но властта е нещо като наркотик и е доста силно нещо в този смисъл. Властимащия го правят такъв неговите слуги които постоянно се надпреварват да отгатват мислите му дори. Представяш ли си 1000 човека да мислят като теб или повече, на практика и чисто математически е невъзможно но пък действа като наркотик. И все пак властта води до реализация на идеите ти, а липсата на власт до тяхното похабяване - остават неосъществени. Нещото което ти наричаш Бог всъщност не властва а се бори за своето съществуване създавайки четвъртото измерение - времето или и четирете измерения всъщност заедно, защото материята е във ремето и тя. Логично е да си мислиш че то не наказва и няма такива желания а единственно сътворява, но и в двата полюса и добри и лоши неща защото такива са правилата - законите според които е възможно да се гради. Като вземеш нещо от едно място на неговото място остава празнота и тя е равна и реципрочна по значение на това което си взел. Законно положение.
                            - за елитите си прав, погледнати от една отправна точка са елити но от друга са утайката. Ама колко са елити след като се занимават с бране ? Наричат себе си елит защото се страхуват някой да не ги познае като погледне от другата отправна точка.
                            D.Y.F-091066

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                              Номерът е като четеш да мислиш, преосмисляш и пренареждаш всичко, което знаеш докато не успееш да подредиш нещата логично. И винаги да си готов да пренаредиш всичко.
                              Това да харесваш Русия и Китай, и да недолюбваш Запада само по себе си не е мислене out of the box.
                              Също да мислиш, че има голяма конспирация и това не е мислене out of the box.
                              "Голямата конспирация" съм я чел и съм цъкал с език като бях на 15 години.
                              Живели си група жаби на дъното на един кладенец/форум/ и спорили разпалено за нещата от живота...
                              Жабите в кладенеца били мнооого информирани същества.
                              От къде се информирали ли?
                              Много просто.
                              Над кладенеца често прелитали орли.
                              Орлите хвърляли на жадните за знания жаби в кладенеца книги/учебници, телевизори, компютри...
                              От тях жабите черпели изобилна информация и били мноооого наясно какво представлява света извън късчето небе което виждали от дъното на кладенеца.
                              Били наясно например как са се появили те самите в този кладенец.
                              Как от амеби за милиони години са еволюирали до жаби и постепенно може би някой ден ще еволюират до хипопотами
                              В учебниците писани от мъдри орли и утвърдени от една мнооого авторитетна организация наречена ЮНЕСКО пишело, че голямата земя от която те виждали само късче небе е кръгла и се върти около едно нещо наречено слънце.
                              Е, имало и глупави жаби разбира се, дето се съмнявали в горните постулати и твърдяли всевъзможни глупости, плод на болната им фантазия.
                              Някой твърдяли например, че планетата била плоска
                              Други се съмнявали, че космическите кораби на орлите няма как да летят във вакуум.
                              Трети още по-тъпи жаби твърдели, че и на други планети имало жаби
                              Повечето жаби в кладенеца се чувствали много щастливи от кладенеца в който живеят.
                              Един мъдър орел на име Чърчил им казал, че по-добър от техния кладенец никъде няма.
                              В учебниците спускани от учените орли пишело, че преди време съвсем наблизо имало други два кладенеца в които живеели едни странни и нещастните жаби.
                              Кладенците в които живеели съседите им били с кофти конструкция и освен това не осигурявали добра среда за РАСТЕЖ на коремите им. Не било чудно, че тея паянтови кладенци на съседите съвсем логично се срутили.
                              Едни добри щъркели често спускали бебета жабета в кладенеца.
                              Малките жабета идвали на тоя свят тъй прекрасни, любвеобилни, всерадостни, задружни, чисти и честни.
                              Е, имали и малка мъка жабите в прекрасния си кладенец.
                              Мъчно им било като виждат как постепенно растейки в тъй прекрасния кладенец малките им жабета се превръщалив себични, подли, лъжливи, коварни и безсърдечни жаби борещи се основно за по-добър растеж на коремите си.
                              ....
                              Един ден над кладенеца на нашите жаби прелетял черен лебед.
                              Изтървал черния лебед нещо от човката си, нещото паднало на ръба на кладенеца, предизвикало един странен ефект на пеперудата и кладенеца се срутил.
                              ....
                              Е, това не бил края на света все пак.
                              Орлите продължавали да си летят, земята и тя май се въртяла.
                              Живота си продължавал.
                              Ако още не сте изядени от световната финансова олигархия – просто още не ви е дошъл редът.

                              Коментар


                              • Едно готино линкче, но за Ив Макс и Алонсо - не е препоръчително.



                                https://youtu.be/Y-otCLbzRrY

                                Коментар

                                Working...
                                X