IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Може ли социализмът да създаде по-бърз растеж от "капитализма"?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • ...при сегашната конфигурация, Китай е здраво стъпил на зелената пързалка и се държи с две ръце да не го сурнат. Няма оправия за Китай, докато държи резервите си в зелено.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
      Много новини четеш.
      Когато излезнат новините вече ще е късно. По скоро трябва да действаш обратно на новините. Но в походящия момент.

      Или по точно.

      ,,Когато борсата не реагира повече на добри новини – напускай, и когато лошите новини нямат повече въздействие – влизай.,,

      Андре Костолани
      Last edited by Todor Sabev; 04.05.2018, 21:26.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
        Това е wishful thinking за сега. Но в близките годни може да стане регионална валута, по-важна от йената. Обаче за тази цел ще трябва да отварят все повече финансовите си пазари за глоблна търговия, което за Китай едва ли е основен приоритет. Те самите си знаят, че потенциално ще трябва да се справят със сериозна криза и това е по-лесно да стане при сегашната конфигурация.


        Ей това е цялата игра. Отварянето на капиталовия пазар. Значи цялата политка на САЩ е насочена към това. Ей тук идва момента някой да се замисли ЗАЩО. Ей тоя въпрос защо колко е як.....кой го е измислил тоя въпрос ЗАЩО?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

          Никакво , налагане няма да има , по скоро излагане и отлагане , като гледам нивата на глобалният дълг.
          Много новини четеш.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
            Да, и аз предпочитам юанът да се наложи, но без аз да го държа

            Ако в близките години се наложи поне колкото йената, пак добре.



            Ще бъде много любопитен отговора на въпроса.....от един европейски финансист....що не искаш да държиш юана?

            Коментар


            • Това е wishful thinking за сега. Но в близките годни може да стане регионална валута, по-важна от йената. Обаче за тази цел ще трябва да отварят все повече финансовите си пазари за глоблна търговия, което за Китай едва ли е основен приоритет. Те самите си знаят, че потенциално ще трябва да се справят със сериозна криза и това е по-лесно да стане при сегашната конфигурация.

              Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

              Никакво , налагане няма да има , по скоро излагане и отлагане , като гледам нивата на глобалният дълг.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                Да, и аз предпочитам юанът да се наложи, но без аз да го държа

                Ако в близките години се наложи поне колкото йената, пак добре.



                Никакво , налагане няма да има , по скоро излагане и отлагане , като гледам нивата на глобалният дълг.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

                  Финансисте....специалист....теоретик.....да ти кажа само едно нещо. Най ключовото. Ако не го разбереш сега...ще го разбереш след 10 години.

                  Юана.

                  Това е ключа за бараката. Наложи ли се юана....проблем няма. Не се ли наложи - проблем голям има.

                  Към момента всичко води до извода че ще се наложи с оглед развитията в южнокитайско море.
                  Южно китайско море е кутията на пандора а Китай имат много агресивна позиция,
                  ​та там може да стане голямо мазало но няма да е в полза на юана. Общо взето ще е Китай срещу всички съседи понеже китайците имат претенции за почти цялото море

                  Коментар


                  • Да, и аз предпочитам юанът да се наложи, но без аз да го държа

                    Ако в близките години се наложи поне колкото йената, пак добре.


                    Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

                    Ти мен не ме мисли.

                    налагането на юана не е свързано с покупката му.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                      Отклоняваш се. Лека вечер, и лек уикенд!
                      Просто ме е обхванала лека еуфория от оня ден...и ми влияе.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                        За окончателното налагане на юана.
                        send me message )

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                          Не бъди крайна.
                          Не е важно постигането на коя да е цел ...важно е да хванеш процеса. Живеем в много динамичен свят. Във всякакво отношение...технологично....политическо.....емоцио нално.... Нужно е да се действа по същия начин. Без големи планове и винаги нащрек. Мислите с хоризонт по голям от 6 месеца до година...нямат голям сенс.
                          Отклоняваш се. Лека вечер, и лек уикенд!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                            За окончателното налагане на юана.
                            Това е процес. Никой няма да ти кажа...добър ден..днес е петък...юана официално го наложихме официално и окончателно )))

                            просто ще дойде един момент в който всеки по различно време ще се освести...така както се освестваме сега за някой неща в миналото.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                              Пример. Последните 30 години. САЩ и Китай. Цел - световна хегемония. Разлики. САЩ са завзели позицията и се отпускат. Подценяват дисциплината на противника. След като целта е постигната следва регрес и финансови операцийки. Кълдъръм Бей беше пуснал една много добра статия за последната фаза на хегемонията на държавите, ако се весне тук имам молба пак да я пусне.

                              Китай - ясно очертана и упорито преследвана цел за световна хегемония. Резултат - ще е налице след около пет - шест до десет години.
                              Не бъди крайна.

                              Не е важно постигането на коя да е цел ...важно е да хванеш процеса. Живеем в много динамичен свят. Във всякакво отношение...технологично....политическо.....емоцио нално.... Нужно е да се действа по същия начин. Без големи планове и винаги нащрек. Мислите с хоризонт по голям от 6 месеца до година...нямат голям сенс.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                                за какъв финал говорим? Говорим за реален потенциал. На кой му пука за финала?
                                За окончателното налагане на юана.

                                Коментар

                                Working...
                                X