IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Може ли социализмът да създаде по-бърз растеж от "капитализма"?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от DELCHO SMOKA Разгледай мнение
    То и в момента не и е изгодно! ЕС е просто съсипия за България! ЕС е тирания. Еврозоната е фалирала! Това е ясно на всеки разумен човек!
    Освен, че ЕЦБ е почти единствения купувач на италиански дълг в момента, 9% от големите структурноопределящи предприятия в зоната биха фалирали на мига, ако ЕЦБ не ги финансираше чрез изкупуване на корпоративни облигации на лихви близки до нулата. Просто рентабилността към оперативните маржове на тези предприятия, прави така, че те не могат да се справят без рефинансиране с нулеви лихви към новите облигации! Това са официални данни!
    Обаче виждаш ли колко овце блеят, пасат и не мислят. Прав е бил Хенри Форд, че е много важно мисленето. Злите езици твърдят, че от Италия ще почне купона, ама аз пък не вярвам. Многопластова е Италия .
    Last edited by Selena; 08.05.2018, 15:04.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
      Например мюсюлмани за правата вяра?
      Пепел ти на устата.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

        Аз се замислям за други работи. Например дали след 2020 г. на България въобще й е изгодно да е член на ЕС? Дали следва България да влиза в еврозоната? И едни такива мисли ми се въртят...
        То и в момента не и е изгодно! ЕС е просто съсипия за България! ЕС е тирания. Еврозоната е фалирала! Това е ясно на всеки разумен човек!
        Освен, че ЕЦБ е почти единствения купувач на италиански дълг в момента, 9% от големите структурноопределящи предприятия в зоната биха фалирали на мига, ако ЕЦБ не ги финансираше чрез изкупуване на корпоративни облигации на лихви близки до нулата. Просто рентабилността към оперативните маржове на тези предприятия, прави така, че те не могат да се справят без рефинансиране с нулеви лихви към новите облигации! Това са официални данни!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
          Защо? Останал съм с впечатления за теб като за умен и умерен събеседник, затова и ми е много интересна позоцията ти против ЕС? Аз също не харесвам бюрократщината на ЕС, безумията в желанието ми да не засегнат някой третополов муджахидин, но без техните пари сме тотално чао! И колкото и да не ги харесвам, ги приемам, така както приемахме браЦкия сАвеЦки съюз, когато за една цАливка на другаря Живков ни даваха нефт, който ние реекспортирахме, а отделно ни купуваха целия боклук, който произвеждахме, особено в селското стопанство...
          Та сподели защо не харесваш ЕС?
          България не е бедна държава. България е изцеждана държава. Според мен в тази структура даваме повече отколкото получаваме в замяна. И като капак ни гледат отвисоко и ни унижават. Проста логика. Приход - разход. Като бакалските сметки на баба Тачър, дъщерята на бакалина. Защо мислиш, че се изнасят британците?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

            Защо? Останал съм с впечатления за теб като за умен и умерен събеседник, затова и ми е много интересна позоцията ти против ЕС? Аз също не харесвам бюрократщината на ЕС, безумията в желанието ми да не засегнат някой третополов муджахидин, но без техните пари сме тотално чао! И колкото и да не ги харесвам, ги приемам, така както приемахме браЦкия сАвеЦки съюз, когато за една цАливка на другаря Живков ни даваха нефт, който ние реекспортирахме, а отделно ни купуваха целия боклук, който произвеждахме, особено в селското стопанство...

            Та сподели защо не харесваш ЕС?
            Ти чуваш ли се какво говориш?

            Без парите на ЕС сме били тотално чао? 85% от всички пари постъпили от ЕС се крадат от политическата олигархия. Нашата вноска всяка година е 1 милиард!

            Населението на БГ е тотално на загуба от тая сметка! Изобщо няма да засягам въпроса, че досъсипа стопанството ни или че 1,5 милиона души в работоспособна възраст отне!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение

              Мен пък ме вълнува да се появи антиевропейска партия, че да гласувам с двете ръце за нея.
              Например мюсюлмани за правата вяра?

              Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение

                Мен пък ме вълнува да се появи антиевропейска партия, че да гласувам с двете ръце за нея.
                Защо? Останал съм с впечатления за теб като за умен и умерен събеседник, затова и ми е много интересна позоцията ти против ЕС? Аз също не харесвам бюрократщината на ЕС, безумията в желанието ми да не засегнат някой третополов муджахидин, но без техните пари сме тотално чао! И колкото и да не ги харесвам, ги приемам, така както приемахме браЦкия сАвеЦки съюз, когато за една цАливка на другаря Живков ни даваха нефт, който ние реекспортирахме, а отделно ни купуваха целия боклук, който произвеждахме, особено в селското стопанство...

                Та сподели защо не харесваш ЕС?
                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                  Аз се замислям за други работи. Например дали след 2020 г. на България въобще й е изгодно да е член на ЕС? Дали следва България да влиза в еврозоната? И едни такива мисли ми се въртят...
                  Мен пък ме вълнува да се появи антиевропейска партия, че да гласувам с двете ръце за нея.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
                    Тук ти е грешката. Мислиш, че сегашните бюрократи са зле, а ти ще се справиш по-добре като харчиш парите на хората по твое усмотрение - където уж ефектът щял да бъде по-голям. Силно се съмнявам да е точно баш така.
                    Като говориш за ЕС бюрократите и политиците. Юнкер е зле, ама като махнеш него кой остава - Шулц (или сега кой там им е шефа - Станишев, примерно) и социалистите, Ска Келер и Зелените и Ферхофстат и либералите. И като се замислиш ми той Юнкер си е бати пича в сравнение с останалите.
                    Аз се замислям за други работи. Например дали след 2020 г. на България въобще й е изгодно да е член на ЕС? Дали следва България да влиза в еврозоната? И едни такива мисли ми се въртят...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение
                      Селена прочел съм го но това е едно по скоро пожелание в реалността няма как да се случи.Иначе съм напълно съгласен.
                      То е реалност. В други държави.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                        M да частника бъхте по 24 часа тва ше да е некой нов виц.Виж да кара робите си да бъхтят 24 часа може
                        Тълкувай го както искаш. Реално частника е заложник на системата. Или ще фалира и .......кучета го яли! Или ще оцелее, ще пласира някакъв нов продукт, или услуга на пазара, ще плати данъци, ще осигури работни места. Ей този момент липсва при соца. Там някой си приемат пет годишен план. И откъде, тея някой си ще знаят през втората, третата година какво ще е актуално за бита на обикновения човечец. Казвам бита, а не пазара, щот соца нали отрича пазара, там всичко се "планира" от някой си. И значи следващите пет години ти продължаваш да произвеждаш .......ламбени шишета!!!
                        http://georgipiskov.blogspot.com

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Georgi Разгледай мнение
                          Гледам, много народ пишат за соца, без да са живяли в него и без да го разбират. Да, това бе авторитарно общество, но и различно. Във всяка соц страна се развиваше различно. Не бе подчинено на някаква обща идеология, а се развиваше по скоро на националистично ниво. Имаше търкания между отделните държави от соц лагера. Но най големия му недостатък, който го и погреба е че нямаше естествен механизъм за генериране, възпроизводство на нови идеи. Както е в пазарната икономика и конкуренцията в нея. Значи при соца, едно предприятие може 100 години да си произвежда един продукт, и никой няма да си мръдне и малкия пръст, нещо да се промени. Ако се опиташ да промениш нещо, най много да те накажат, щото ще отвориш работа на тея около тебе, и ще им нарушиш спокойствието. Социализмът бе силен първите десетилетия, когато можеше лесно да копира това което вече други са правили. И Китай в момента само копира това дето вече щатите, япония и останалия свят са правили. Но няма ли я тръпката на частника, дето може и по 24 часа да бъхте, само и само да оцелее, да остане на пазара, просто ще си отиде.
                          M да частника бъхте по 24 часа тва ше да е некой нов виц.Виж да кара робите си да бъхтят 24 часа може

                          Коментар


                          • Гледам, много народ пишат за соца, без да са живяли в него и без да го разбират. Да, това бе авторитарно общество, но и различно. Във всяка соц страна се развиваше различно. Не бе подчинено на някаква обща идеология, а се развиваше по скоро на националистично ниво. Имаше търкания между отделните държави от соц лагера. Но най големия му недостатък, който го и погреба е че нямаше естествен механизъм за генериране, възпроизводство на нови идеи. Както е в пазарната икономика и конкуренцията в нея. Значи при соца, едно предприятие може 100 години да си произвежда един продукт, и никой няма да си мръдне и малкия пръст, нещо да се промени. Ако се опиташ да промениш нещо, най много да те накажат, щото ще отвориш работа на тея около тебе, и ще им нарушиш спокойствието. Социализмът бе силен първите десетилетия, когато можеше лесно да копира това което вече други са правили. И Китай в момента само копира това дето вече щатите, япония и останалия свят са правили. Но няма ли я тръпката на частника, дето може и по 24 часа да бъхте, само и само да оцелее, да остане на пазара, просто ще си отиде.
                            http://georgipiskov.blogspot.com

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                              Ми мойто не си го прочел. Аз казвам, че именно това трябва да се промени с тежки конкурси подбиращи качествени хора и последваща несменяемост, която им гарантира независимост от прищевките на поредния партиен началник, както е на запад и си функционира. Няма да откриваме отново топлата вода. Ептен без администрация не може. Просто има механизми администрацията да е качествена, а не калпава.
                              Селена прочел съм го но това е едно по скоро пожелание в реалността няма как да се случи.Иначе съм напълно съгласен.

                              Коментар


                              • А говорейки за Дубай не мисля, че растежа им е устойчив. Всичко това е постигнато благодарение на петрола. Ма тя и една Норвегия също има много нефт. И според мен се справя по-добре от Дубай.

                                А Дубай и той харчи пари за глупости като ЕС-то без никакъв ефект. Но да с Емирейтс и туризма удари десетката няма спор. Въпреки че в момента Катар Аир и Доха ги конкурират. Даже много сериозно ги конкурират като транспортен хъб. По-ново, по-лъскаво е по-евтино. Е няма кво да зяпаш там като трансферираш. Ама ако си с малко престой е за предпочитане.

                                Дали ще има ефект ще разберем след време. Щото и турците се опитват да направят нещо подобно с новото летище на Истанбул. Нищо чудно след време някоя от тея авиокомпании да фалират.


                                Коментар

                                Working...
                                X