IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Може ли социализмът да създаде по-бърз растеж от "капитализма"?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

    За него - да, макар че са му пообъркали главата с манрти за лошите нацита. При теб обаче, без лоши чувства, на тема политика е сериозен московски тюрлюгювеч Виж за прогнозите ти по чисто финансови въпроси - макар и да не съм съгласен с някои (с повечето съ съгласен), чета с интерес
    Политика е при теб ............
    При мен са ..... чувства , морал , правда , вяра , традиция и т.н.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение

      Направо ти казвам. От нова година от пустата му ИК и откак ББ каза, че няма мърдане, вече не съм умерен и умен а съм направо революционно настроен. Виждам като изключително вредна насоката на ЕС. Европейските ценности, които все ни навират под носа са населението да стане една хомогенна боза от потребители. Ще ни разбъркат така, че да няма бучки като семейство, религия, неформални лидери. Ще добавят боя за да докарат цвета. Ще осигурят базов доход, ама не с хуманни чувства, а за да могат потребителите вечер да ядат, а сутрин да серат. Попадаме под властта на монополите, а на тях всичко човешко им е чуждо.
      Тук те подкрепям на 100% - ако тезата ти е, че пътят към ада е осеян с добри намерения, то няма как да възразя. Да, ЕС стана един съвременен Вавилон, гарниран със Содом и Гомор на квадрат. Обаче какво ни пречи да сме като маджарите - цоцаме си от ЕС (щото и ние, и те цоцат яко, ама много яко), обаче по ИК и разни мурагвелки им викаме баста и да го духат? Риторично питам, пределно ясно е каква е разликата между една Тиква и един Орбан, но това пак е наш проблем, а не проблем на ЕС - не те ни направиха йесмени, нали?
      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

      Коментар


      • Първоначално изпратено от БАЦЕ Разгледай мнение
        СМОКА ............... Евала за последните два поста ..................
        Я , Груйо да каже ........ Сега има ли пак '' високо мнение '' за тебе ...........
        Че т'ва много важно .......
        За него - да, макар че са му пообъркали главата с манрти за лошите нацита. При теб обаче, без лоши чувства, на тема политика е сериозен московски тюрлюгювеч Виж за прогнозите ти по чисто финансови въпроси - макар и да не съм съгласен с някои (с повечето съ съгласен), чета с интерес
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
          Стига де, пак митът с лошите нацита, дето всички са копелета на Хитлер. Ти да нямаш нещо гръцко - и те така - гадните бацисти ни принудиха с нож на шията да вземем заеми, за да купуваме беемвета. Скапаняци, колко по-добре е да караш Москвич

          Дали ще имаш отворен или затворен пазар за Германия е все тая - всеки потребител, който търси качество, ще си търси немската стока. Между БМВ и Грейт Уол винаги ще си взема БМВ, нищо че цената му е двойна или тройна, примерно. Както и между Линдт (швейцарски е) и Своге ще си купя Линдт. Между Зева и Милде избирам Зева (на една цена са, но качеството е различно). Между немска шунка и българска в 90% от случаите купувам немска и т.н.

          Та не е само до оупън маркет, и до качество е, а нашето, колкото и да съм патриот, в огромната си част е отвратително!
          Много йезуитски примери даваш! Някак си да ти обслужат тезата!

          Така или иначе в БГ никога не сме произвеждали нито качествен шоколад нито коли и нямаме специализация в тези неща!

          Само, че така се получава, че вместо български купуваш френски картофи, които ти ги продават без печалба, а на себестойност и печелят само от субсидията там. Що за пазар е това, що за икономическа логика. Аз ще ти кажа Уродлива!

          Щом си тръгнал да даваш примери със стоки, да те питам, турският домат по-вкусен ли е от българския или отново ние плащаме цената, за комфорта ЕС да има митническо споразумение с Турция и на практика отворен пазар!

          Примерите ти не са обективни и не отразяват интересите на нашето стопанство. Мерцедеси и Линдор може да има и без ЕС. Друг е въпроса, че няма да може да има гаврата с картофите, както и че щеше да има множество предприятия от средния и дребен бизнес, които днес нямаше да са фалирани от ЕС!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

            Защо? Останал съм с впечатления за теб като за умен и умерен събеседник, затова и ми е много интересна позоцията ти против ЕС? Аз също не харесвам бюрократщината на ЕС, безумията в желанието ми да не засегнат някой третополов муджахидин, но без техните пари сме тотално чао! И колкото и да не ги харесвам, ги приемам, така както приемахме браЦкия сАвеЦки съюз, когато за една цАливка на другаря Живков ни даваха нефт, който ние реекспортирахме, а отделно ни купуваха целия боклук, който произвеждахме, особено в селското стопанство...

            Та сподели защо не харесваш ЕС?
            Направо ти казвам. От нова година от пустата му ИК и откак ББ каза, че няма мърдане, вече не съм умерен и умен а съм направо революционно настроен. Виждам като изключително вредна насоката на ЕС. Европейските ценности, които все ни навират под носа са населението да стане една хомогенна боза от потребители. Ще ни разбъркат така, че да няма бучки като семейство, религия, неформални лидери. Ще добавят боя за да докарат цвета. Ще осигурят базов доход, ама не с хуманни чувства, а за да могат потребителите вечер да ядат, а сутрин да серат. Попадаме под властта на монополите, а на тях всичко човешко им е чуждо.

            Коментар


            • СМОКА ............... Евала за последните два поста ..................
              Я , Груйо да каже ........ Сега има ли пак '' високо мнение '' за тебе ...........
              Че т'ва много важно .......

              Коментар


              • Стига де, пак митът с лошите нацита, дето всички са копелета на Хитлер. Ти да нямаш нещо гръцко - и те така - гадните бацисти ни принудиха с нож на шията да вземем заеми, за да купуваме беемвета. Скапаняци, колко по-добре е да караш Москвич

                Дали ще имаш отворен или затворен пазар за Германия е все тая - всеки потребител, който търси качество, ще си търси немската стока. Между БМВ и Грейт Уол винаги ще си взема БМВ, нищо че цената му е двойна или тройна, примерно. Както и между Линдт (швейцарски е) и Своге ще си купя Линдт. Между Зева и Милде избирам Зева (на една цена са, но качеството е различно). Между немска шунка и българска в 90% от случаите купувам немска и т.н.

                Та не е само до оупън маркет, и до качество е, а нашето, колкото и да съм патриот, в огромната си част е отвратително!
                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                Коментар


                • Кохезионната политика е предплатена от Източна Европа, когато те са разтворили своите стопанства в рамките на свободен пазар. А какво е свободен пазар ли! Това е да играеш на покер без таван, когато единия има чипове за 5000, а другия за 100 000. Втория обира всяка ръха, и хвърля дребни чипове като подаяние!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                    Прав си, но това не зависи от ЕС - нашата корупция си е наша, а парите, които те ни превеждат, са си безспорен факт, който не следва да отричаме като нещо лошо. Отделно от тези 6 милиарда, в предишния период 2007-2013 сме взели още 6 милиарда евро нетно (дадени от тях минус нашата вноска), като сложа миналата година и половината от тази, то излиза, че сме взели едни 15 милиарда евро от 2007 насам ей-така, щото сме готини.

                    Ми как да кажа, че ЕС са нещо лошо и да излизаме оттам веднага, като нямам икономическите аргументи да го направя. Виж за еврозоната е друга бира, ама не това е темата
                    Тая твоятя сметка е НЕТНА, но между нетна и реална има голяма разлика!

                    Същото като ако ти си инвеститор, а аз строител, да ти направя нетен отбив от 20%, но да съм те надписал в сметката с 50%!
                    После ти да разправяш, че съм ебахти пича и съм ти отстъпил реални пари!


                    Кохезионната политика е с цел, слабите стопанства, които всеки ден се рутят от мощната германска икономика да бъдат подпомагани! Това не са подаяния, а е една много спорна сделка НА ЧИСТО ТЕОРЕТИЧНО НИВО!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                      Виж за влизане в еврозоната и аз имам резерви. Какво ни пречи да изчакаме.


                      Принципно нищо, ама Боце е обещал, та става като онзи виц:

                      Върви Зайо из гората и на една полянка гледа - играят си няколко мечета.
                      - Какви сте вие бе?
                      - Мечета.
                      - А къде е майка ви?
                      - Отиде за мед в гората.
                      - Само да я набарам, така ще я наеба, ох!
                      И си продължава по пътя. На другия ден - пак така. Мечетата се оплакали на майка си. Скрила се Баба Меца в храстите до полянката и чака. Зайо пак идва:
                      - Къде е майка ви бе, мечета?
                      - Отиде за мед.
                      - Ох, само да ми падне на тръбата, така ще я наеба!
                      Меца изскача от храстите и го подгонва Зайо. Той обаче се шмугва в тясната пролука между две дървета, Меца не успява и се заклещва там. Зайо Байо я заобикаля отзад.
                      - Абе, Мецо, не съм такъв, ама нали обещах на децата...
                      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                        Виж за влизане в еврозоната и аз имам резерви. Какво ни пречи да изчакаме.


                        Да, още 27847824 години можем да си ги позволим.
                        The strongest stand last.

                        Коментар


                        • Виж за влизане в еврозоната и аз имам резерви. Какво ни пречи да изчакаме.

                          Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                          Ми как да кажа, че ЕС са нещо лошо и да излизаме оттам веднага, като нямам икономическите аргументи да го направя. Виж за еврозоната е друга бира, ама не това е темата

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от DELCHO SMOKA Разгледай мнение

                            Тия числа са ясни и са лесно проверими, само че както казах те са твърде подвеждащи относно генерирането на реално благоссътояние за българския народ!
                            В БГ имаме финансиране на инфраструктура до 80% от ЕС. Нека да говорим само за парите за прочутите пътища.
                            Според теб какъв е процента на надписване на сметката на километър? Да не се окаже, че 70% от цената на километър реално не е вложена.

                            Голяма част от парите, които цитираш отиват като дотации за зърнопроизводителите, които са 30-40 семейства, а там е сектор с изключително малко наети работници, на фона на обемите! Май 150 милиона евра на година са само при тях.

                            Друга огромна част от парите по програмите, това са поне едно 10%, отиват за консултантски услуги. После същите пълнят самолетите за екскурзии до Сейшелиет!

                            Какъв процент от тоя нетен плюс който ми цитираш влиза в реалната икономика и е усетен от хората? Нали се сещаш, че вноската за членство в ЕС, се плаща от обикновенните хора, а бенефициенти на фондовете е олигархията и корумпираната висша администрация!
                            Прав си, но това не зависи от ЕС - нашата корупция си е наша, а парите, които те ни превеждат, са си безспорен факт, който не следва да отричаме като нещо лошо. Отделно от тези 6 милиарда, в предишния период 2007-2013 сме взели още 6 милиарда евро нетно (дадени от тях минус нашата вноска), като сложа миналата година и половината от тази, то излиза, че сме взели едни 15 милиарда евро от 2007 насам ей-така, щото сме готини.

                            Ми как да кажа, че ЕС са нещо лошо и да излизаме оттам веднага, като нямам икономическите аргументи да го направя. Виж за еврозоната е друга бира, ама не това е темата
                            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                              Това е от БНР.
                              https://bnr.bg/en/post/100547634/bul...eur-75-billion
                              Дето викат някои хората тука, статистиката не е важна. Важно е да почувствате нещата. И ако почувствате, че плащаме повече на ЕС отколкото идва при нас от фондовете, значи е така
                              Бнр? Ти се шегуваш. Евростат? Дай нещо по-сериозно като източник.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение
                                И викаш, като излезем от ЕС, вече няма да се крадат 85% от парите от там? Прав си, все пак 85% от 0 ще е пак 0-ла.
                                И като излезем от ЕС, тия 1,5-2 милиона българи, ще си счупят краката да се върнат в България?
                                Ние от ЕС няма да излизаме! Той просто ще се разпадне! В момента ЕС се самоизяжда от вътре, както поредния пример имаме сега с транспортните фирми! Еврото е капълдисало и обслужва единствено Германия като цяло. Зреее бунт в страни като Италия и Франция. Просто скоро няма да има нито ЕС нито Евро! А какво ще правят гастарбайтерите в тая нова реалност, мен не ме интересува! В крайна сметка те са там на гости. Ако домакина се скара с жена си, гостуването приключва!

                                Коментар

                                Working...
                                X