IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Може ли социализмът да създаде по-бърз растеж от "капитализма"?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
    Алонсо,

    Можеш да започнеш със себе си. Примерно възхищаваш ли се ти от някой, който е направил много пари, но не може да каже как е станало, защото не е за казване? Ако да, значи ти даваш своя малък приност към търпимостта към корупцията, което пък я насърчава. Не чакай някой да я изкорени, започни със себе си като започнеш да изпитваш нетърпимост и го казваш, когато се появи повод.

    Първо, че не е възпитано да се разпитват хората как са направили пари.
    Второ, че има неща като търговска тайна и никой не е длъжен да разяснява.
    Трето, че по принцип не ме интересува много много, дори и да ги нямаше другите причини. Може да ме интересува как да направя аз пари. а това няма да го науча от хората
    И четвърто, най-важното. Кой съм аз, за да съдя хората, какво и как го правят. Да не съм Бог?
    И като "изразя нетърпимост" какво ще стане според теб? Сигурно човека ще се разкае и ще се промени като в приказките.
    Та този вариант няма да проработи.
    Мисли друг
    Чакай, че сега разбирам, че ти всъшност май не разбираш що е то корумпирана институция?
    Ти ми говориш за хора, забогатяли чрез корупцията?
    Това без корумпирани институции няма как да стане
    Last edited by Alonso; 09.05.2018, 23:32.
    Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
      Алонсо,

      Можеш да започнеш със себе си. Примерно възхищаваш ли се ти от някой, който е направил много пари, но не може да каже как е станало, защото не е за казване? Ако да, значи ти даваш своя малък приност към търпимостта към корупцията, което пък я насърчава. Не чакай някой да я изкорени, започни със себе си като започнеш да изпитваш нетърпимост и го казваш, когато се появи повод.
      Да похваля отново колегите от слънчасалото братство на форума на г-н Матеев: Толкова старателно
      ме убеждаваха, че корупцията е „необходимо„ зло че, аха! да им повярвам. Без малко. Ама преди тва, ме избаняха фор евър. Обичам принципните и почтени люде, и ТОВА е.

      Коментар


      • Алонсо,

        Можеш да започнеш със себе си. Примерно възхищаваш ли се ти от някой, който е направил много пари, но не може да каже как е станало, защото не е за казване? Ако да, значи ти даваш своя малък приност към търпимостта към корупцията, което пък я насърчава. Не чакай някой да я изкорени, започни със себе си като започнеш да изпитваш нетърпимост и го казваш, когато се появи повод.

        Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

        А кое има общо Мишо? Как да се реши проблема с корумпираните институции? Кой и как трябва да го реши този основен проблем и основна пречка за икономическия растеж?

        Коментар



        • http://prntscr.com/jft8o8
          Last edited by Alonso; 09.05.2018, 22:21.
          Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

          Коментар


          • По принцип удара ще е в индустрията - автомобилите и основно в Германия и чисто технологично никой бюрократ не може да го спре. Тези които дават технологиите властват, метода е чрез проби - на немците са давани технологии и е ясно какво се случва след това и затова сега ще се опита на друго място.
            D.Y.F-091066

            Коментар


            • Пирон - те англичаните нали това целят, ще го оберат и закрият. Европа е данъчен ад, икономиката е в преса и то не защото случайно се е получило. Случайни ли са замеделските субсидии чиято цел е да се елиминира свръхпроизводството на земеделска продукция, въобще не е случайно - бюрокрацията си е осигурила спокойствие чрез тъпи правила в ущърб на хората но на ния не и пука въобще.Важното е да няма желаещи да я махнат - бунтове на производители които не могат да си продадат произведената стока са крайно нежелани - протести, смяна на властта ..те не искат такива неща.
              D.Y.F-091066

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

                Гнева ...разрушава емоционално човека който го изпитва от една страна....и от друга освобождава човека от напрежение. Ако е спорадичен гняв...е полезен...ако е постоянен се превръща в омраза и е убийствен. Ама не за този който мразиш...щото на него му дреме на гъза кво мразиш ти...а за теб))
                Точно. И какъв е този гняв, който не води до действия? Той е показателен единствено за ниския конфликтен потенциал и съответно ранг на изпитващите го.


                Коментар


                • Първоначално изпратено от Пирон Разгледай мнение
                  Alonso, Селена е мъжко момиче опитай се да я разбереш.
                  Разбира се Не изпитвам антипатия към нея. Просто мнението и е различно от моето, та лафа върви гладко.
                  Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                    . Там е болката. И не е завист а напълно обоснован гняв. Е, възможно е покрай сухото да изгори и суровото...shit happens...
                    Гнева ...разрушава емоционално човека който го изпитва от една страна....и от друга освобождава човека от напрежение. Ако е спорадичен гняв...е полезен...ако е постоянен се превръща в омраза и е убийствен. Ама не за този който мразиш...щото на него му дреме на гъза кво мразиш ти...а за теб))

                    Не говоря конкретно за теб а по принцип на репликата ти....и освен това едвам издържам гнева ти в следствие на правописа и просташкия ми изказ)) Ей го на случая...ти се дразниш че не пиша правилно...а аз хич не ти обръщам внимание))))

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                      Взаимно е. И аз се учудвам, че знаеш кой е Йовков. Я Уортън най-вероятно съм го препрочитала повече от теб. Но той не е Йовков. Отразява едно празно, объркано и отчуждено общество.

                      Лошо то се е отразил. Мисля, че и него не си разбрал. Липсва ти много базата. Оттам и мисленето е каквото е. Но...светът е широк и спасение дебне отвсякъде. Бъди здрав. Всеки има своя път.

                      ПП: да те открехна, даже Селинджър съм чела. Обожавам го. Той, по свой начин е съизмерим с Йовков. Но не и Уортън.
                      Наистина не схващам тезата ти. Не съм от най-умните. Сигурно за това? Та да попитам ако може? Казваш Йовков е велик? Аз от него знам само " По жицата" Добре, да предположим че там има някаква богата душевност, която не разбирам. И да я разбирах, пак не бих я чел. По принцип депресарски неща избягвам да чета. И аз като Ив гледам да избягвам тъжните неща, когато има начин. Вероятно нямам нужда от това, че нали викаш че страдам от депресия. Няма нужда я задълбочавам с такава литература
                      Когато споменах Уортън си мислех за някои негови книги. Сега се сетих за една друга, особено подходяща за днешната тема. "Франки Фърбо" Почти съм сигурен че беше негова. Ако все пак има хора, които виждат нещо положително в мненията ми, мога да посъветвам да я прочетат
                      Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                      Коментар


                      • Пирон - разбира се


                        D.Y.F-091066

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                          Охххх засегна ми болната тема )))) за интелектуалния багаж. Ма това е влюбване, а Ив. май говори за дълготрайно чифтосване. Дайте пак да изчистим дефинициите ))
                          Аз говоря за дълготрайно или краткотрайно...няма как ги следя цял живот)) така наречено влюбване което не е никакво влюбване...ами математика)) Но аз искам да стигна далеч по далеч....) от просто влюбване.

                          Коментар


                          • Alonso, Селена е мъжко момиче опитай се да я разбереш.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                              Alonso - много лесно е да се реши проблема с корумпираните институции, закриват се. Друг начин няма то и обстоятелствата ще отвеят корумпираните държави.
                              Викаш да закриваме Евросъюза с неговите безумни фондове.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                                И без да го казваш, мога да предположа, че не би разбрала Уортън. Даже съм изненадан, че знаеш кой е
                                Взаимно е. И аз се учудвам, че знаеш кой е Йовков. Я Уортън най-вероятно съм го препрочитала повече от теб. Но той не е Йовков. Отразява едно празно, объркано и отчуждено общество.

                                Лошо то се е отразил. Мисля, че и него не си разбрал. Липсва ти много базата. Оттам и мисленето е каквото е. Но...светът е широк и спасение дебне отвсякъде. Бъди здрав. Всеки има своя път.

                                ПП: да те открехна, даже Селинджър съм чела. Обожавам го. Той, по свой начин е съизмерим с Йовков. Но не и Уортън.
                                Last edited by Selena; 09.05.2018, 21:32.

                                Коментар

                                Working...
                                X