IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Може ли социализмът да създаде по-бърз растеж от "капитализма"?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • 82% годишно не е малко. Представи си като се капитализира за 20г. какво чудо ще. Мултимирионери...

    Ама направете от тези шамадури да превръщата кинетичната енергия от вълните на морето в електрическа.

    Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

    Ми той като му гледам поста вече е направил. И аз чакам след малко един приятел да дойде. Който се занимава с такива неща. Та мисля и аз да инвестирам. 10% на година връща. Ако се качи тока ще стане повече. Ако пък лихвите се запазят такива можеш да си ги яздиш и да си правиш 8% годишно горница. Да ти го сметна ли? Продаваш си акциите и се финансираш на 90% за соларен парк. Така ще постигнеш доходност 82% годишно. Това е точно 16.4 пъти желаната от теб 5% годишна доходност

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

      Коя истина? Твоята “истина” или историческата истина? Никой не е тръгнал да те линчува само защото не мисли като теб. Никой уважаващ себе си народ не си хвърля в калта културата. Културата, Санчо, няма нищо общо със соларките и кинтите.
      Културата...
      Точно от културата тръгва, и стига до соларките и кинтите. Лошото е именно културата стои в основата на всяка отделна личност, оттам и резултатите която тази отделна личност постига. В живота. Народа е много общо понятие. А както казва народа - всяка коза за свои крак.

      Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

        Коя истина? Твоята “истина” или историческата истина? Никой не е тръгнал да те линчува само защото не мисли като теб. Никой уважаващ себе си народ не си хвърля в калта културата. Културата, Санчо, няма нищо общо със соларките и кинтите.
        Моята теза е че има общо, Селена Не може на работа да съм един а в културата да съм друг. И бизнес и култура опират до ценностна система. Поне аз така мисля с тъпата си глава. Само погледни какви бози дават по бтв-то. Само екшън. Защото ако пуснат други им пада рейтинга. Те продават това което се търси. Ами театрите. Само сладникави комедии. Понякога има готини неща и ходя да ги гледам в музея с още 20 други ненормалника като мен. Защото не се гледат и не може артиста да си плати наем за залат. Та каква култура и кви 5 лева? Културата е немили-недраги. Плющят домашнярка и псуват ББ, руснаците, американците и извънземните. Това е положението
        Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

          На въпроса за економайзера ти казах мнението си няколко пъти. Ще го кажа пак. Има какво да променяш в мисленето си. Трябва да се насочиш към бизнес принципите. След като не можеш да убедиш инвеститорите, как смяташ че ще убедиш потребителите да купуват и монтират тази джаджа? В предния пост ти казах, че те не купуват дори и неща с доказан ефект - 6 месеца. А ти дори нямаш данни твоето чудо за колко време се изплаща спрямо продажната цена.
          Първо, благодаря за отговора.
          ...
          Трето, именно към бизнес принципите съм се насочил. Вярно, не мога „да накарам колегите от Албена да монтират 10000 бройки”, както каза през 2011-та, на среща между мен, съпругата и детето си на центъра на Лясковец, един наш общ познат. Не мога, все още. Имам вече и за въпросните какво да „сложат” но, нали първо трябва да се произведе. Този наш общ познат, когато го каних отново тази година, исках да му покажа всичко, което съм наработил оттогава, именно, и „следвайки бизнес принципите”.Така и не разбрах защо, приятелят ни ...не намери време. Щеше да види, ако бе дошъл но... Не знам. Такива работи. Бъди здрав.
          Last edited by X_Y; 13.05.2018, 18:16.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

            Интересни хора са варненци Мишо. Не само те ами и българите като цяло. Инвестират в някакви съмнителни р/е 40 а не се сещат да си сложат соларна система за топла вода, която се избива за 6 месеца. Ти виждаш ли логика в това? Да ще кажеш това са някакви си 200 кинта на месец. Голям праз. За мен е голям, защото така опазвам природата. Средния доход ако е 1000 кинта това си е 20% увеличение на средния доход или 20% намаляване на разходите? Малко ли е? Защо в Германия на всяка къща има соларка а тука има само на моята? Сигурно защото сме много богати и не се занимаваме с дребни неща Всички твърдят, че проблемите на страната се коренят в мисленето и че трябва да се подхожда скептично към истината, обаче ако влезе някой в анонимен форум и подходи скептично към истината за хъшовете и са готови да те линчуват. А на това имаш ли обяснение?
            Това с хитър Петър и хъшовете си е самата истина. Тези неща би трябвало да се изучават когато едно дете е малко или много изградено като личност. Някъде над 25 години.
            Тогава обаче е вече твърде късно за подобни четива. Не разбирам много от литература в художествения и смисъл, но пък посланията които изпраща определено влияят на изграждането на мирогледа, особено на децата.
            Ами например Том Сойер. Пълна противоположност на историите с хитър Петър. Нама разбира се да го чета пак, но това което съм запомнил, е боядисването на оградата...
            Разликата е огромна. Без да поставям на кантар Вазов, Блъсков, Елин Пелин от една страна, и Твен от друга, начина на мислене което провокират в съзнанието са коренно различни. Сега си представете едно дете как си изгражда мирогледа четейки тези произведения на изкуството...
            Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
              Ама да ти кажа, бих се изкефил вие с Макса да направите един Black Sea Power Technologies Inc. па макар и на загуба...

              За соларките не знам. Който има къща да каже защо няма.

              Ми той като му гледам поста вече е направил. И аз чакам след малко един приятел да дойде. Който се занимава с такива неща. Та мисля и аз да инвестирам. 10% на година връща. Ако се качи тока ще стане повече. Ако пък лихвите се запазят такива можеш да си ги яздиш и да си правиш 8% годишно горница. Да ти го сметна ли? Продаваш си акциите и се финансираш на 90% за соларен парк. Така ще постигнеш доходност 82% годишно. Това е точно 16.4 пъти желаната от теб 5% годишна доходност
              Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                Интересни хора са варненци Мишо. Не само те ами и българите като цяло. Инвестират в някакви съмнителни р/е 40 а не се сещат да си сложат соларна система за топла вода, която се избива за 6 месеца. Ти виждаш ли логика в това? Да ще кажеш това са някакви си 200 кинта на месец. Голям праз. За мен е голям, защото така опазвам природата. Средния доход ако е 1000 кинта това си е 20% увеличение на средния доход или 20% намаляване на разходите? Малко ли е? Защо в Германия на всяка къща има соларка а тука има само на моята? Сигурно защото сме много богати и не се занимаваме с дребни неща Всички твърдят, че проблемите на страната се коренят в мисленето и че трябва да се подхожда скептично към истината, обаче ако влезе някой в анонимен форум и подходи скептично към истината за хъшовете и са готови да те линчуват. А на това имаш ли обяснение?
                Коя истина? Твоята “истина” или историческата истина? Никой не е тръгнал да те линчува само защото не мисли като теб. Никой уважаващ себе си народ не си хвърля в калта културата. Културата, Санчо, няма нищо общо със соларките и кинтите.

                Коментар


                • Алонсо, поеми риск, инвестирай, развий стратията на този бизнес. Без риск нищо не се постига в този живот.

                  Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

                  На въпроса за економайзера ти казах мнението си няколко пъти. Ще го кажа пак. Има какво да променяш в мисленето си. Трябва да се насочиш към бизнес принципите. След като не можеш да убедиш инвеститорите, как смяташ че ще убедиш потребителите да купуват и монтират тази джаджа? В предния пост ти казах, че те не купуват дори и неща с доказан ефект - 6 месеца. А ти дори нямаш данни твоето чудо за колко време се изплаща спрямо продажната цена.
                  Last edited by X_Y; 13.05.2018, 18:15.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Pyramid

                    ...
                    На въпроса за економайзера ти казах мнението си няколко пъти. Ще го кажа пак. Има какво да променяш в мисленето си. Трябва да се насочиш към бизнес принципите. След като не можеш да убедиш инвеститорите, как смяташ че ще убедиш потребителите да купуват и монтират тази джаджа? В предния пост ти казах, че те не купуват дори и неща с доказан ефект - 6 месеца. А ти дори нямаш данни твоето чудо за колко време се изплаща спрямо продажната цена.
                    Last edited by X_Y; 13.05.2018, 18:15.
                    Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                    Коментар


                    • Ама да ти кажа, бих се изкефил вие с Макса да направите един Black Sea Power Technologies Inc. па макар и на загуба...

                      За соларките не знам. Който има къща да каже защо няма.

                      Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

                      Интересни хора са варненци Мишо. Не само те ами и българите като цяло. Инвестират в някакви съмнителни р/е 40 а не се сещат да си сложат соларна система за топла вода, която се избива за 6 месеца. Ти виждаш ли логика в това? Да ще кажеш това са някакви си 200 кинта на месец. Голям праз. За мен е голям, защото така опазвам природата. Средния доход ако е 1000 кинта това си е 20% увеличение на средния доход или 20% намаляване на разходите? Малко ли е? Защо в Германия на всяка къща има соларка а тука има само на моята? Сигурно защото сме много богати и не се занимаваме с дребни неща Всички твърдят, че проблемите на страната се коренят в мисленето и че трябва да се подхожда скептично към истината, обаче ако влезе някой в анонимен форум и подходи скептично към истината за хъшовете и са готови да те линчуват. А на това имаш ли обяснение?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                        Ето ви друга идея. Ocean Power Technologies Inc. Само като за варненци. Може да купите продуктите и да се фукате с възобновяемата енергия. А може и акциите на OPTT


                        https://www.oceanpowertechnologies.com


                        Ocean Power Technologies is a leader in wave-energy technology development and commercialization that converts ocean wave energy into electricity
                        Интересни хора са варненци Мишо. Не само те ами и българите като цяло. Инвестират в някакви съмнителни р/е 40 а не се сещат да си сложат соларна система за топла вода, която се избива за 6 месеца. Ти виждаш ли логика в това? Да ще кажеш това са някакви си 200 кинта на месец. Голям праз. За мен е голям, защото така опазвам природата. Средния доход ако е 1000 кинта това си е 20% увеличение на средния доход или 20% намаляване на разходите? Малко ли е? Защо в Германия на всяка къща има соларка а тука има само на моята? Сигурно защото сме много богати и не се занимаваме с дребни неща Всички твърдят, че проблемите на страната се коренят в мисленето и че трябва да се подхожда скептично към истината, обаче ако влезе някой в анонимен форум и подходи скептично към истината за хъшовете и са готови да те линчуват. А на това имаш ли обяснение?
                        Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                        Коментар


                        • OPT maintains its leadership status in wave-energy-based renewable energy through research and development

                          Конкуренция, братче. В някои държави ако си приятел на президента може и да няма конкуренцията. Но по широкия свят всеки е свободен да твори продукти и да е лидер или, както става по-често, "лидер"

                          Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                          ...да не казвам, какво ме напушва, като чуя претенциозните реклами, как този бил „лидер”, онзи бил „№1”, а там, поредният, бил „най-добър”.1
                          'бахмааму, всички мамуни „номер едно”. Е, как пък поне някой не си каза „ да, аз съм 120-ти от общо 130 производители и изобщо, нямам идея, що ви дрънкам всички тези откровени глупости, като знам, че правя от същите бо.клуци, които и всички останали”...
                          Last edited by Money; 13.05.2018, 17:43.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                            И аз се чудя какво чакат. Само умуват и не поемат рискове


                            Ха-ха-ха-ха-хааа!

                            Рисковете не са за всеки. Друго си е обаче да намериш едни чужди пари да изхарчиш...

                            Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                            Коментар


                            • И аз се чудя какво чакат. Само умуват и не поемат рискове

                              Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                              Тъй де. Да се фукат, вместо да използват...

                              Коментар


                              • ...да не казвам, какво ме напушва, като чуя претенциозните реклами, как този бил „лидер”, онзи бил „№1”, а там, поредният, бил „най-добър”.1
                                'бахмааму, всички мамуни „номер едно”. Е, как пък поне някой не си каза „ да, аз съм 120-ти от общо 130 производители и изобщо, нямам идея, що ви дрънкам всички тези откровени глупости, като знам, че правя от същите бо.клуци, които и всички останали”...

                                Коментар

                                Working...
                                X