IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Може ли социализмът да създаде по-бърз растеж от "капитализма"?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

    Ми той като му гледам поста вече е направил. И аз чакам след малко един приятел да дойде. Който се занимава с такива неща. Та мисля и аз да инвестирам. 10% на година връща. Ако се качи тока ще стане повече. Ако пък лихвите се запазят такива можеш да си ги яздиш и да си правиш 8% годишно горница. Да ти го сметна ли? Продаваш си акциите и се финансираш на 90% за соларен парк. Така ще постигнеш доходност 82% годишно. Това е точно 16.4 пъти желаната от теб 5% годишна доходност
    в българия вече няма далавера със соларните паркове. Сега на мода е Украйна...щото там е като тука преди 10 години. Държавата изкупува гарантирано на по висока цена.

    Е риска е да не ти пуснат някоя бомба върху парка но...))

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
      Ама да ти кажа, бих се изкефил вие с Макса да направите един Black Sea Power Technologies Inc. па макар и на загуба...

      За соларките не знам. Който има къща да каже защо няма.

      )))

      Само ти си на печалба. Ежемесечна)) няма риск....има само +

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
        Ето ви друга идея. Ocean Power Technologies Inc. Само като за варненци. Може да купите продуктите и да се фукате с възобновяемата енергия. А може и акциите на OPTT


        https://www.oceanpowertechnologies.com


        Ocean Power Technologies is a leader in wave-energy technology development and commercialization that converts ocean wave energy into electricity
        Ако си забравил...черно море не е океан. Там няма големи вълни за енергия.Така че, не е за варненци тая работа.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

          Там в твоята кула от кинти и слонова кост? Пламъчета и замъчета...Мрън мрън мрън мрън. И така...
          Откъде реши, че това е моята кула? В моята кула, моят син е възпитан, че за да живее той, друго същество умира и че той всеки ден е длъжен да заслужи живота си на тази планета. Да учи, да мечтае, да създава, да е полезен на себе си и останлите, да обича и да не мрази и без мрън, мрън. И аз така. И така....Кинти на мен не ми трябват. Трябват ми за да създадвам разни полезни неща с тях.Демек да си заслужа живота и смърта на тези които умират за да живея аз да не е напразна. Материалната помощ е много относително нещо.Нахрани един човек с риба и ще го нахраниш за деня, научи го да лови риба го ще го нахраниш за цял живот. Чаткаш ли. Ей за това пиша в тоя форум? Ей затова нареждам измамните мажоритари на БФБ и хората обвиняващи за липсата на икономически растеж извънземните и т.н. Да ама отговорите са само от типа : " тоя на къв се праи?" Даже и за луд ме обявяваха и за духовен инвалид, че и с неизличими болести ме заплашваха

          Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

          Коментар


          • Не бе. По Pyramid. Горещо, сещаш се...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

              Ми той като му гледам поста вече е направил. И аз чакам след малко един приятел да дойде. Който се занимава с такива неща. Та мисля и аз да инвестирам. 10% на година връща. Ако се качи тока ще стане повече. Ако пък лихвите се запазят такива можеш да си ги яздиш и да си правиш 8% годишно горница. Да ти го сметна ли? Продаваш си акциите и се финансираш на 90% за соларен парк. Така ще постигнеш доходност 82% годишно. Това е точно 16.4 пъти желаната от теб 5% годишна доходност
              ...
              Не съм сигурен, че правилно прочетох: Колко % контрол ще имаш над процесите и колко% възвръщаемост целиш при какъв нетен обем на участие / дял в Целия бизнес там? Май наистина Маркс и Енгелс лъжат, бизнесът се трепе за 10%, за 30% не ще и да чува. Лоши брадати чичковци, много лоши!
              Last edited by Pyramid; 13.05.2018, 19:51.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                Не визирам теб. Визираният си знае. Арабите...си бяха ок в тяхната си култура. Други им разринаха къщичките.
                Никаква лична неприязън. Напротив. Поста ти беше насочен към мой цитат...

                Само последно да добавя за арабите - може да са били добре в средните векове. В сравнение с Европа. Сега не са. Пак в сравнеие с Европа. Имам впредвид тоталното им икономическо, политическо, и всякакъв вид изоставане от Европа. С Европа те се сравняват. За тях негрите не са хора (ако не знаеш).
                И според мен това което се случи с тях последните десетина години е малко като с науката и откритията. Когато се създадат предпоставки, рано или късно се случва. Откритието де,


                ПП
                И всичко това - от културата...
                Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                  Там ли бил? Вярно, нали там е Адът...
                  По Алигиери?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
                    Децата винаги са били по-осведомени от родителите си. Така и трябва да бъде.
                    Няма драма. Има различни гледни точки.
                    И не съм наричал народа тъп. Да не би твоето мнение да е такова?
                    А културата... Я се огледай по света, все различни култури. И различни съдби. Добри или лоши. Ми как виждаш например арабите? И те имат култура.
                    И кой им е виновен, след като са отглеждани всички според културата им?
                    Не визирам теб. Визираният си знае. Арабите...си бяха ок в тяхната си култура. Други им разринаха къщичките.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                      82% годишно не е малко. Представи си като се капитализира за 20г. какво чудо ще. Мултимирионери...

                      Ама направете от тези шамадури да превръщата кинетичната енергия от вълните на морето в електрическа.

                      Живей сега Мишо. 20 години са много време. Аз след 20 ще съм на 67 години. Знаеш ли как ще ми пука дали имам пари или нямам ако въобще имам късмета да съм жив. Прави кинти и ги харчи. Те са затова. Като искаш заделяй 30% а с останалите 52% обикаляй света и подбирай само готините мадами. Вози се в първа класа, иначе децата ти ще се возят там, ако въобще ти остане време да правиш деца от тези сметки
                      Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                        Съвременните деца четат всичко стига да бъдат насочвани правилно. Те четат и Том Сойер и Хитър Петър и Хъшове. Те са прекрасни. Разбират много и повече, отколкото си мислим ние. Няма драма. Затова не съм фен на изкуствените драми. Тъп бил народът, ами ти там на планетата Венера какъв принос имаш към този народ? Там в твоята кула от кинти и слонова кост? Мрън мрън мрън мрън. И така...
                        Децата винаги са били по-осведомени от родителите си. Така и трябва да бъде.
                        Няма драма. Има различни гледни точки.
                        И не съм наричал народа тъп. Да не би твоето мнение да е такова?

                        А културата... Я се огледай по света, все различни култури. И различни съдби. Добри или лоши. Ми как виждаш например арабите? И те имат култура.
                        И кой им е виновен, след като са отглеждани всички според културата им?
                        Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                          Съвременните деца четат всичко стига да бъдат насочвани правилно. Те четат и “Том Сойер” и “Хитър Петър” и “Хъшове”. Те са прекрасни. Разбират много и повече, отколкото си мислим ние. Няма драма. Затова не съм фен на изкуствените драми. Тъп бил народът, ами ти там на планетата Венера какъв принос имаш към този народ? Там в твоята кула от кинти и слонова кост? Мрън мрън мрън мрън. И така...
                          Там ли бил? Вярно, нали там е Адът...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
                            Културата...
                            Точно от културата тръгва, и стига до соларките и кинтите. Лошото е именно културата стои в основата на всяка отделна личност, оттам и резултатите която тази отделна личност постига. В живота. Народа е много общо понятие. А както казва народа - всяка коза за свои крак.
                            Съвременните деца четат всичко стига да бъдат насочвани правилно. Те четат и “Том Сойер” и “Хитър Петър” и “Хъшове”. Те са прекрасни. Разбират много и повече, отколкото си мислим ние. Няма драма. Затова не съм фен на изкуствените драми. Тъп бил народът, ами ти там на планетата Венера какъв принос имаш към този народ? Там в твоята кула от кинти и слонова кост? Пламъчета и замъчета...Мрън мрън мрън мрън. И така...

                            Междувременно някъде, на другия край на Европа в началото на зимата и по коледа се събират пари, за да се заплати отоплението не едно сиропиталище във Видин. Събират се счупени детски играчки и носени дрешки...
                            Last edited by Selena; 13.05.2018, 18:24.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                              Това с хитър Петър и хъшовете си е самата истина. Тези неща би трябвало да се изучават когато едно дете е малко или много изградено като личност. Някъде над 25 години.
                              Тогава обаче е вече твърде късно за подобни четива. Не разбирам много от литература в художествения и смисъл, но пък посланията които изпраща определено влияят на изграждането на мирогледа, особено на децата.
                              Ами например Том Сойер. Пълна противоположност на историите с хитър Петър. Нама разбира се да го чета пак, но това което съм запомнил, е боядисването на оградата...
                              Разликата е огромна. Без да поставям на кантар Вазов, Блъсков, Елин Пелин от една страна, и Твен от друга, начина на мислене което провокират в съзнанието са коренно различни. Сега си представете едно дете как си изгражда мирогледа четейки тези произведения на изкуството...
                              Евала. Благодаря. Един човек да се съгласи че може и да има нещо вярно. Засега отлагам пътуването за Карлуково Когато се запознаем ще черпя.
                              Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                                Това с хитър Петър и хъшовете си е самата истина. Тези неща би трябвало да се изучават когато едно дете е малко или много изградено като личност. Някъде над 25 години.
                                Тогава обаче е вече твърде късно за подобни четива. Не разбирам много от литература в художествения и смисъл, но пък посланията които изпраща определено влияят на изграждането на мирогледа, особено на децата.
                                Ами например Том Сойер. Пълна противоположност на историите с хитър Петър. Нама разбира се да го чета пак, но това което съм запомнил, е боядисването на оградата...
                                Разликата е огромна. Без да поставям на кантар Вазов, Блъсков, Елин Пелин от една страна, и Твен от друга, начина на мислене което провокират в съзнанието са коренно различни. Сега си представете едно дете как си изгражда мирогледа четейки тези произведения на изкуството...
                                ...или, когато чете подобни „анализи”. Ами те, Самюел Клемънс и дядо Вазов, Йовков, Елин-Пелин и т.н. са различни хора, живели в различни условия, какво по-нормално от това, да мислят различно?
                                Last edited by Pyramid; 13.05.2018, 18:17.

                                Коментар

                                Working...
                                X