IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Може ли социализмът да създаде по-бърз растеж от "капитализма"?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Много интересна тема сте захванали, и аз съм се питал, при условие че работеха и 4те малки блока и 2та големи на АЕЦ, защо бяха тези режими на тока. Ако може някой, който се счита за квалифициран в областта, да напише (моля без отговори от сорта - социалистите бяха глупави). Предварително благодаря.

    - Кои години беше режима на тока в България?
    - Какви са основните причини за режима на тока в България?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

      Павеца не е успешна кръпка а много вашно нещо за работата на нашата ЕЕС.Тука въпроса не е кой колко знае а да не се пишат глупости.Ако искате този форум да има стойност не пишете ей така както сте си бръкнали в носа да не кажа на друго място.Аз за нерези не пиша нито за слонове.Казах сутринта Сульо и пульо се изказват за реактори без хабер да си нямат.Особено седерастията.За празата говорилня си има тема политика
      Ами ти от метафори не разбираш ли? Така де, математико-физик.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

        Напротив точно за ПАВЕЦ Чаира става дума.
        Става въпрос, че си недоразбрал за кога говоря и си мислиш,че съм открил Павеца още при другара Гриша Филипов или при колегата Георги Атанасов. Но аз такова нещо не съм уточнявал и вече десет поста пишем заради твоето подвеждане.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

          Ти пак ме затрупваш с експертния си потенциал, докато аз направих само констатацията, че павеца е успешна кръпка. За да може да се говори с теб явно ще трябва завършваме още едно више - елтежести и токозабременели. Разбирам, че много знаеш, но от мухата направи див, разгонен нерез, де търси из гората некой му се спречка.
          Павеца не е успешна кръпка а много вашно нещо за работата на нашата ЕЕС.Тука въпроса не е кой колко знае а да не се пишат глупости.Ако искате този форум да има стойност не пишете ей така както сте си бръкнали в носа да не кажа на друго място.Аз за нерези не пиша нито за слонове.Казах сутринта Сульо и пульо се изказват за реактори без хабер да си нямат.Особено седерастията.За празата говорилня си има тема политика

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

            Ти пак ме затрупваш с експертния си потенциал, докато аз направих само констатацията, че павеца е успешна кръпка. За да може да се говори с теб явно ще трябва завършваме още едно више - елтежести и токозабременели. Разбирам, че много знаеш, но от мухата направи див, разгонен нерез, де търси из гората некой му се спречка.
            Тук ТНМ с пушката, че свърши работа.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от rover Разгледай мнение
              Както каза др. Живков, социализЪма можеше да създаде по-бърз растеж от капитализЪма, но за тази цел всичко трябваше да се обърне на 360°.
              И се обърнахме с надолу главата. 180 гр.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение
                Ма голем батак е в главата ти.Нищо верно нема в това дет си го спомняш.Идея си нямаш какви са били товарите и генерацията през 70 те и 90 те.Както и не знаеш как е работила нашата ЕЕС.Имаш ли някаква дори минимална представа какво е товаров график?А разполагаема мощност?Какво е режим на работа на ЕЕС?Има един предмет навремето се учеше в ТУ Организация планиране и управление на режимите на ЕЕС?Имаш ли представа какво е първично какво е вторично регулиране на честота и обменни мощности в ЕЕС?Имаш ли представа какво се случва при нарушаване на баланса между производство и потребление?Ред на Фурие учил ли си?Какво е ток какво е напрежение какво е фаза и фазова разлика?
                Ти пак ме затрупваш с експертния си потенциал, докато аз направих само констатацията, че павеца е успешна кръпка. За да може да се говори с теб явно ще трябва завършваме още едно више - елтежести и токозабременели. Разбирам, че много знаеш, но от мухата направи див, разгонен нерез, де търси из гората некой му се спречка.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                  Нееее, за Чаира говорих, но Пешето явно недоразбрал. Поне доколкото си спомням, Белмекен-Сестримо го пуснаха отдавна, докато за Чаира беше големия напън. Все пак свърши работа. В момента върши работа, що иначе пак щяхме да пускаме дискотеката.
                  Напротив точно за ПАВЕЦ Чаира става дума.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от П.Ф.Изеров Разгледай мнение
                    Може би си мислел "Белмекен", па си казал "Чаира".
                    http://vec.nek.bg/stations_be.htm
                    Нееее, за Чаира говорих, но Пешето явно недоразбрал. Поне доколкото си спомням, Белмекен-Сестримо го пуснаха отдавна, докато за Чаира беше големия напън. Все пак свърши работа. В момента върши работа, що иначе пак щяхме да пускаме дискотеката.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от rover Разгледай мнение
                      Абе то ,,словесТния" двубой иде оттам, че някои се опитват да реабилитират ,,социализЪма", който бе обявен от самия Тодор Живков за недоносче.
                      Не знам какъв социализъм реабилитираме и защо изобщо се меша политиката тука

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                        Гледам в Уики-то, че едва 1995 са го пуснали. Но по мой спомен когато го пускаха, успокояваха, че ще уравновеси системата и ще може да се поемат свръхнатоварените периоди. А режимът на тока почна към края 70-те с уж аварийни изключвания (всъщност свръхнатоварване) и завърши 90-те поради затваряне на енергоемките производства. А Павеца действително малко закърпи положението и сега системата има резерв. Така че когато съм се изказвал внимателно, съм бил точен, но ти явно друго си схванал. Поради слабости с паметта гледам да не се изхвърлям императивно, така че и ти така глей ме четеш.
                        Ма голем батак е в главата ти.Нищо верно нема в това дет си го спомняш.Идея си нямаш какви са били товарите и генерацията през 70 те и 90 те.Както и не знаеш как е работила нашата ЕЕС.Имаш ли някаква дори минимална представа какво е товаров график?А разполагаема мощност?Какво е режим на работа на ЕЕС?Има един предмет навремето се учеше в ТУ Организация планиране и управление на режимите на ЕЕС?Имаш ли представа какво е първично какво е вторично регулиране на честота и обменни мощности в ЕЕС?Имаш ли представа какво се случва при нарушаване на баланса между производство и потребление?Ред на Фурие учил ли си?Какво е ток какво е напрежение какво е фаза и фазова разлика?
                        Last edited by national power; 11.06.2018, 17:02.

                        Коментар


                        • Както каза др. Живков, социализЪма можеше да създаде по-бърз растеж от капитализЪма, но за тази цел всичко трябваше да се обърне на 360°.
                          Партия была, есть и будет есть!

                          Коментар


                          • Абе то ,,словесТния" двубой иде оттам, че някои се опитват да реабилитират ,,социализЪма", който бе обявен от самия Тодор Живков за недоносче.
                            Партия была, есть и будет есть!

                            Коментар


                            • Белмекен или Чаира, какво значение има. Това са подробности, които не би трябвало да предизвикват такъв ожесточен словестен дуел.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                                Гледам в Уики-то, че едва 1995 са го пуснали.
                                Може би си мислел "Белмекен", па си казал "Чаира".
                                http://vec.nek.bg/stations_be.htm

                                Коментар

                                Working...
                                X